Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9545 dnů

Dnes je úterý 29. listopad
(16. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 29. 11.:
Pondělí po první neděli adventní Sv. Saturnina, mučedníka
 • 18.11.2022:
  Z policejního deníku: vandal poškodil kamenné zídky; cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile
  Neznámý vandal poškodil v době od večerních hodin úterý 15. listopadu do ranních hodin následujícího dne v Novém Rychnově na Pelhřimovsku kamenné zídky a způsobil tak škodu přibližně za dvacet pět tisíc korun. Pachatel poškodil kapalinou černé barvy vstupní bránu vyzděnou z kamene a vedle stojící plynoměrnou skříň. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Poškození zaparkovaného auta
  Policisté pátrají po pachateli, který v Havlíčkově Brodě poškodil zaparkované vozidlo a majiteli způsobil škodu kolem dvanácti tisíc korun. Ke spáchání činu došlo ve čtvrtek 17. listopadu v odpoledních hodinách na Smetanově náměstí. "Pachatel poškodil zaparkovaný automobil Citroen, rozbil výplň okna pátých dveří. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

  Objasněné krádeže
  Policisté prověřují případ krádeže, ke které došlo v úterý 15. listopadu v Jihlavě. Muž se ženou odcizili alkoholické nápoje v hodnotě přes 500 korun. V prodejně obchodního centra vzali před šestou hodinou večer zboží, žena dala lahve do batohu a muž se zbožím odešel, aniž by zaplatil. Po přijetí oznámení se policistům podařilo dvojici dopadnout. Jedná se o třiačtyřicetiletého muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a na konci loňského roku byl propuštěn z věznice. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Devětadvacetiletá žena je podezřelá z přestupku proti majetku.
  Jiná dvojice se dopustila krádeže zboží v obchodním domě na ulici Romana Havelky. V úterý přišli muž se ženou do prodejny před sedmou hodinou večer a odcizili kosmetiku za necelý tisíc korun. Zboží muž schoval ženě do tašky a u pokladny zaplatili pouze za jiné věci. Krádež jim ale nevyšla bez povšimnutí a na místo byli přivoláni policisté. Po podezřelé dvojici začali okamžitě pátrat a v krátké době oba dopadli. Odcizené věci vydali. Čtyřiadvacetiletý muž byl opilý, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu necelé tři promile alkoholu. Žena směřovala na policejní oddělení, opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je recidivista, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, naposledy letos v létě a až do roku 2024 je ve zkušební době podmíněného trestu. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Osmnáctiletá žena je podezřelá z přestupku proti majetku.
  Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.

  Policisté vypátrali dva hledané
  Ve středu 16. listopadu vypátrali policisté muže a ženu, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Dvojici dopadli před devátou hodinou dopoledne v Jaroměřích nad Rokytnou na Třebíčsku. "Třiatřicetiletý muž měl v říjnu nastoupit trest odnětí svobody, který ale bezdůvodně nenastoupil, je tak podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na pětadvacetiletou ženu byl soudem vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté hledaného muže i ženu zadrželi a oba odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Následně jejich další cesta směřovala do věznice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

  Policisté odvezli opilého muže na záchytku
  Ve středu 16. listopadu po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k opilému muži, který ležel na zemi na ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou a budil veřejné pohoršení. "Policisté zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Dechová zkouška vykazovala hodnotou 3,51 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze a vyjadřování. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Muž podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

  Opilý agresivní muž skončil na záchytce
  Ve středu 16. listopadu po druhé hodině odpoledne byli policisté přivoláni na ulici Školní v Humpolci na Pelhřimovsku do restaurace, kde muž vulgárně urážel obsluhu a vyhrožoval fyzickým napadením. "Policisté zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,90 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

  Opilého muže policisté zajistili
  Ve středu 16. listopadu po desáté hodině večer přijali policisté v Havlíčkově Brodě oznámení o opilém muži, který ležel na zemi na ulici Nádražní a budil veřejné pohoršení. "Policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Dechová zkouška vykazovala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou 1,87 promile alkoholu. Muž nebyl schopen se o sebe sám postarat. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Michaela Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

  Agresivní opilá žena skončila na záchytce
  Ve čtvrtek 17. listopadu přijali policisté v Třebíči po půlnoci oznámení o agresivní zjevně opilé ženě, která obtěžovala obyvatele bytového domu v části Nové Dvory a rušila noční klid. "Policisté zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletou ženu, která v prostorách domu křičela, poškodila skleněnou výplň vstupních dveří a osoby ve svém okolí slovně napadala. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na poškozených dveřích vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedm tisíc korun", uvedla Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku.

  Viník dopravní nehody byl opilý
  Ve čtvrtek 17. listopadu došlo u obce Stařeč na Třebíčsku k dopravní nehodě. Po třetí hodině odpoledne jel řidič vozidla Ford Mondeo po silnici ve směru na obec Červená Hospoda. "Na přímém úseku předjížděl automobil Toyota a při zařazování se před vozidlo, došlo ke střetu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky. U řidiče automobilu Toyota byla negativní, u druhého muže ale ne. U řidiče fordu naměřili policisté hodnotu 1,59 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu šetří.

  Řidič odmítl dechovou zkoušku
  Přestupku na úseku dopravy se dopustil řidič osobního auta Audi, kterého policisté zastavili ve čtvrtek 17. listopadu před desátou hodinou večer v obci Hamry nad Sázavou na Žďársku. "Řidič byl vyzván k podrobení se dechové zkoušky, kterou odmítl, taktéž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Šestatřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

  Cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile
  Ve čtvrtek 17. listopadu zastavili policisté v Jihlavě před třetí hodinou ráno vozidlo Ford Tranzit, které jelo po ulici Okružní. Řidičem byl šestatřicetiletý cizinec. "Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,23 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Následně řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 09:12 hodin:
  Výstava svatebních praporců v muzeu v Třešti; za zelený věneček daly jsme ti čepeček
  Výstava Svatební praporce, která bude zahájena ve čtvrtek 1. prosince v Schumpeterově domě v Třešti, představí nejen svatební praporce ze sbírek jihlavského muzea, ale také, jaké byly předsvatební a svatební zvyky v minulosti. Expozici doplní výrobky klientů Chelčického domova sv. Linharta.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Den diabetu v pelhřimovské nemocnici ukázal důležitost prevence
  Velký úspěch sklidila osvětová akce Den diabetu, kterou ve spolupráci s městem Pelhřimov uspořádala dne 25. listopadu Nemocnice Pelhřimov. Devátý ročník akce si nenechalo ujít téměř 300 návštěvníků napříč generacemi. V příjemném prostředí pelhřimovského atria se jim věnovali zkušení zdravotníci. Smyslem bylo informovat veřejnost o prevenci, diagnostice a léčbě onemocnění diabetes mellitus.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Živý betlém, rozsvícení stromečku, ale i teplo Ománu v jihlavské zoo
  Začátek prosince je v jihlavské zoo plný akcí. Zveme vás na tradiční klubový večer, ale i na program spojený s adventním obdobím. Dokonce se pokusíme i o rekord, a to hned dva.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl z uzamčeného sklepa kolo; silně opilý řidič skončil na záchytce
  Zloděj, který v době od středy 23. listopadu do večerních hodin soboty 26. listopadu vnikl do domu na ulici U Stadionu a následně do uzamčené sklepní kóje ve Velké Bíteši na Žďársku, ukradl horské kolo značky Lapierre Edge. Majiteli vznikla škoda více než pětadvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Energetici v Dukovanech zmodernizovali rozvodnu 400 kV a zvýšili její odolnost proti zkratu
  Energetici Jaderné elektrárny Dukovany dokončili modernizaci vysokonapěťové rozvodny 400 kV, přes kterou se do přenosové sítě přenáší čistá bezemisní elektřina ze čtyř dukovanských bloků. Letos v listopadu energetici ukončili práce na rekonstrukci rozvodny, která trvala dva roky a ČEZ do ní investoval přes 70 milionů korun. Zařízení rozvodny s vyšší zkratovou odolností by mělo zajistit její spolehlivý provoz do konce plánovaného provozu elektrárny.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Ozbrojený pachatel maskovaný černým respirátorem přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši, policie hledá svědky
  Policisté se obracejí na veřejnost s naléhavou výzvou, která se týká pátrání po ozbrojeném pachateli, který má na svědomí loupežné přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši na Žďársku. Oznámení o přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši - Janovicích na ulici Hybešova přijali ve čtvrtek 24. listopadu ráno deset minut před půl sedmou hodinou ranní.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Do soutěže Photographia Natura se přihlásilo 41 autorů, poslali 252 fotografií
  Tématem již devatenáctého ročníku fotosoutěže Výsledky fotosoutěže Photographia Natura 2022 pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly Lesní motivy. Do uzávěrky jsme obdrželi 252 soutěžních fotografií od 41 autorů z 21 obcí a měst z území celé republiky.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Řidič osobního auta narazil v Kněžicích do domu, nikdo nebyl zraněn
  V Kněžicích na Jihlavsku se stala v pondělí 28. listopadu krátce po půl šesté hodině ráno nehoda, při které řidič osobního auta narazil do domu. Nikdo neutrpěl zranění.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Vánoční sbírka pro Sdílení, hospicovou a paliativní péči
  Hospicová a paliativní péče Sdílení o.p.s. pečuje o vážně nemocné a umírající v okolí Telče, Třeště, Dačic a Slavonic. Pomozte zajistit pro ně a jejich rodiny tu nejlepší péči i v roce 2023. Vážíme si důvěry rodin, ve kterých pečujeme o jejich blízkého v závěru života. Zároveň je nám velkou ctí být součástí rodinných životních příběhů. O jeden z nich se s námi podělila rodina Pátkova z Třeště.
 • Vydáno v pondělí 28.11.2022 :
  Inovativní projekt rozvíjí digitalizaci v cestovním ruchu v Čechách i Rakousku
  Inovativní přeshraniční projekt Digitalizace v cestovním ruchu, na kterém se od ledna 2020 podílí Katedra cestovního ruchu VŠPJ ve spolupráci s institucemi na Vysočině a v Horním Rakousku, se blíží ke konci. Projekt podpořený z programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika svými aktivitami významně přispěl ke zvyšování kvalifikace v oblasti digitalizace v kulturním cestovním ruchu na obou stranách společné hranice.
 • Vydáno v neděli 27.11.2022 :
  Výstava v muzeu ve Svratce nabídne Vánoční pohlednice v zrcadle dějin
  Pomalu mizející svět vánočních a novoročních pohlednic, i třeba tak, jak reagovaly na dobové dění představí návštěvníkům Městského muzea ve Svratce na Žďársku výstava s titulem Vánoční pohlednice v zrcadle dějin. Otevřena bude od 26. do 30. prosince.
 • Vydáno v neděli 27.11.2022 :
  Výstava zpracovaných faksimilí listů z nejkrásnějších českých rukopisných Biblí ze sbírky pana Milana Latky v Muzeu Bible ve Starém Pelhřimově
  Výstava jedinečně zpracovaných faksimilí listů z nejkrásnějších českých rukopisných Biblí ze sbírky pana Milana Latky bude zahájena při 4. ročníku akce Vánoční ladění v pátek 2. prosince 16 - 20 hodin, sobota 3. prosince 10 - 16 hodin v Malém Muzeu Bible ve Starém Pelhřimově. Informoval o tom ředitel muzea Vláďa Donát
 • Vydáno v neděli 27.11.2022 :
  Z policejního deníku: krádež křovinořezu a tlakové myčky; vandal poničil auto
  Neznámý zloděj, který se vloupal v době od pátku 18. listopadu do pátečního odpoledne 25. listopadu do budovy v lokalitě městského vlakového nádraží v Jihlavě, napáchal škodu za více než dvacet tisíc korun. Lupič si ze skladu odnesl křovinořez a tlakovou myčku. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 27.11.2022 :
  Ladovy Vánoce v divadle DIOD v Jihlavě: lití olova, zdobení perníčků, vůně jitrnic
  Atmosféra tradičních Vánoc provoní v pátek 2. prosince v čase 10 - 18 hodin jihlavský DIOD. Ve vaně bude plout kapr, na stole vonět jitrnice a perníčky, uprostřed svítit stromeček. Akce Ladovy Vánoce je určena všem, kteří milují Vánoce a chtějí nasát tu správnou sváteční atmosféru. Vstup na akci je zdarma, dobrovolné vstupné půjde na nákup pomůcek na porodnici jihlavské nemocnice.
 • Vydáno v sobotu 26.11.2022 :
  Přednáška Ze Země znovu na Měsíc aneb kdy se dočkáme dalšího „malého kroku pro člověka“? v jihlavském muzeu
  Přednáška Ing. Tomáše Přibyla z Technického muzea v Brně s názvem Ze Země znovu na Měsíc aneb kdy se dočkáme dalšího „malého kroku pro člověka“? se bude konat ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v muzejním Malovaném sále v Jihlavě.
 • Vydáno v pátek 25.11.2022 :
  Výstava betlémů v Třebíči nabízí i rozestavěný betlém či ukázky obloh a také velký stavěcí betlém, který nebyl ještě nikdy veřejnosti prezentován
  Slavnostní vernisáží byla ve čtvrtek 24. listopadu zahájena v Muzeu Vysočiny v Třebíči Vánoční výstava betlémů, která byla uspořádána ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka, a proto nese podtitul Jihočeské betlémy. „Ale protože má třebíčské muzeum ve svých sbírkách četné zastoupení betlémů regionální produkce, nechybí na výstavě v zámecké konírně ani třebíčský betlém. Pro letošek byl vybrán velký stavěcí betlém, který nebyl ještě nikdy veřejnosti prezentován,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že z třebíčské sbírky je k vidění ještě i rarita v podobě rozestavěného betlému a také ukázky obloh.
 • Vydáno v pátek 25.11.2022 :
  Největším fousáčem táborské zoo je bílý kozel
  Mít bujný porost tváře bylo odjakživa znakem mužnosti. Už ve středověku byl každý, kdo se nemohl honosit hustým vousem nazýván poněkud hanlivě holobrádek. I nyní takto často titulujeme někoho méně zkušeného. V posledních letech se zarostlí muži opět vrací do módy. Čím delší a pěstěnější vous, tím lépe. Není proto divu, že se tato ozdoba tváře stala symbolem prevence mužských nemocí, kterou si každoročně právě v listopadu připomínáme celosvětovou akcí Movember. Všechny zarostlé mužské manekýny však s přehledem strčí do kapsy kozel z táborské zoologické zahrady, který si svou bradku velice hýčká. Rád ji vystavuje na odiv, a čím více fotografů kolem, tím lépe. To má se všemi lidskými lumbersexuály společné.
 • Vydáno v pátek 25.11.2022 :
  Odpočívka na dálnici D1 u Velkého Meziříčí bude v pondělí uvedena do provozu
  Na odpočívce v levém jízdním pásu dálnice D1 u Velkého Meziříčí momentálně probíhají dokončovací práce tak, aby mohla být v pondělí 28. listopadu ráno uvedena do provozu. Řekl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v pátek 25.11.2022 :
  Z policejního deníku: žena si půjčovala peníze, které nevracela; celostátně hledaného muže prozradila krádež za pětistovku
  Devětačtyřicetiletá žena z Jihlavy, která podvedla svého známého, je podezřelá ze spáchání trestného činu. Během uplynulých dvou let muže připravila o více než 150 tisíc korun. Žena si od něho opakovaně půjčovala peníze s tím, že mu je vrátí, i když to ve skutečnosti neměla v úmyslu. Vrátit půjčenou hotovost ani nebyla schopna vzhledem k její špatné finanční situaci, to ale muži záměrně zamlčela. Využila jeho důvěřivosti a opakovaně ho k půjčce přemluvila s tím, že mu peníze vrátí. Z poskytnuté půjčky do současné doby nic nesplatila. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat, shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili ženě podezření z přečinu podvodu, přičemž činem byla způsobena větší škoda. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 25.11.2022 :
  Kde se bude v zimě na Vysočině lyžovat?
  Počasí a současná energetická krize jsou dva faktory, které ovlivňují rozhodování o spuštění provozu v lyžařských střediscích na Vysočině. Vyplatí se sledovat webové stránky středisek, na kterých budou informovat o spuštění vleků a aktuální sněhové situaci.
Další články vydané ve dnech 14. 11. 2022 - 29. 11. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...