Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9554 dnů

Dnes je středa 7. prosinec
(24. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 7. 12.:
Úterý po druhé neděli adventní Sv. Ambrože, biskupa, vyznavače a Učitele Církve
 • 25.11.2022:
  Z policejního deníku: žena si půjčovala peníze, které nevracela; celostátně hledaného muže prozradila krádež za pětistovku
  Devětačtyřicetiletá žena z Jihlavy, která podvedla svého známého, je podezřelá ze spáchání trestného činu. Během uplynulých dvou let muže připravila o více než 150 tisíc korun. Žena si od něho opakovaně půjčovala peníze s tím, že mu je vrátí, i když to ve skutečnosti neměla v úmyslu. Vrátit půjčenou hotovost ani nebyla schopna vzhledem k její špatné finanční situaci, to ale muži záměrně zamlčela. Využila jeho důvěřivosti a opakovaně ho k půjčce přemluvila s tím, že mu peníze vrátí. Z poskytnuté půjčky do současné doby nic nesplatila. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat, shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili ženě podezření z přečinu podvodu, přičemž činem byla způsobena větší škoda. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Celostátně hledaného muže prozradila krádež za pětistovku
  Ve čtvrtek 24. listopadu byli policisté v Třebíči před pátou hodinou odpoledne přivoláni do obchodního domu, kde byl muž přistižen při krádeži zboží za necelých 500 korun. "Vzal alkohol a uzeniny a snažil se odejít z prodejny bez zaplacení. Na místo vyjeli policisté a zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Prahy, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Na muže byl vydán na jaře příkaz k zatčení a dále byl na něho vydán souhlas se zadržením", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté hledaného muže zadrželi a následně ho odvezli k provedení příslušných úkonů. Odcizením zboží v obchodním domě se dopustil přestupku proti majetku.

  Muž je podezřelý ze dvou trestných činů
  Policisté objasnili případ krádeže peněženky. Pětatřicetiletý muž ze Zlína je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. K případu došlo v září na ulici Bezručova ve Žďáře nad Sázavou. "Muž z volně přístupné prodejní buňky odcizil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Svým jednáním způsobil majiteli škodu přes deset tisíc korun. Případ začali po přijetí oznámení prověřovat policisté. Podařilo se jim podezřelého muže vypátrat a na základě shromážděných důkazů mu sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

  Vloupání do automatu na mléko
  Policisté pátrají po pachateli, který se v ulici Pošenská v Pacově na Pelhřimovsku vloupal do mlékomatu a způsobil celkovou škodu přes dvacet tisíce korun. Ke krádeži došlo od večerních hodin středy 23. listopadu do ranních hodin následujícího dne. "Pachatel se za užití násilí vloupal do automatu na mléko, který poškodil a dále odcizil kasičku s finanční hotovostí", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedli na místě šetření, ohledání a zadokumentování. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají.

  Krádež katalyzátoru
  Policisté z Velkého Meziříčí prošetřují případ odcizení katalyzátoru, ke kterému došlo v době od pondělí 21. listopadu do dopoledních hodin čtvrtku 24. listopadu. "V obci Tasov na Žďársku pachatel ze zaparkovaného osobního vozidla Škoda demontoval katalyzátor, čímž způsobil majiteli škodu kolem sedmi tisíc korun", uvedla M. Lébrová. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

  Pomoc starší ženě
  Ve čtvrtek 24. listopadu přijali policisté před pátou hodinou odpoledne oznámení o pohřešování seniorky, o kterou měli strach její blízcí. "Zdravotní stav ženy jí neumožňuje bezproblémový pohyb, přesto nebyla v místě bydliště ani v okolí. Blízcí začali po seniorce okamžitě sami pátrat, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii. Do obce nedaleko Okříšek na Třebíčsku policisté vyjeli a začali ženu společně s jejími blízkými v lokalitě hledat. Seniorku v krátké době nalezli. Ležela v prostoru lesa za obcí a nemohla sama vstát. Žena byla při vědomí, byla ale podchlazená a dezorientovaná. Policisté poskytli seniorce potřebnou péči a následně ji zdravotnická záchranná služba odvezla do nemocnice", uvedla Jana Kroutilová.

  Opilého muže policisté zajistili
  Ve čtvrtek 24. listopadu byli policisté v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku před třetí hodinou odpoledne přivoláni na ulici Žerotínova, kde ležel na chodníku muž. "Policisté zjistili, že se jedná o šestašedesátiletého značně opilého muže, byl v pořádku, ale vzhledem ke chladnému počasí ohrožoval svůj život a zdraví. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,2 promile alkoholu. Muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

  Žena je podezřelá z přestupků
  Ve čtvrtek 24. listopadu zastavili policisté v Třebíči před desátou hodinou večer řidičku vozidla Ford Focus, která jela ve směru k ulici Sucheniova. "Řidičský průkaz žena nepředložila. Vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu, která skončila na začátku minulého roku, dále řidička nepředložila osvědčení o registraci vozidla. Dechová zkouška byla u ženy negativní, testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou se bezdůvodně odmítla podrobit, stejně jako lékařskému vyšetření. Další jízdu jí policisté zakázali", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Třiatřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

  Muž je podezřelý z přestupku
  Policisté zastavili ve čtvrtek 24. listopadu před pátou hodinou ráno na ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě automobil Fiat. "Provedenou lustrací policisté zjistili, že jednačtyřicetiletý řidič, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

  Opilý řidič
  Ve čtvrtek 24. listopadu zastavili policisté v Jihlavě po čtvrté hodině odpoledne vozidlo VW, které jelo po ulici Okružní. "U devětašedesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,36 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 12:33 hodin:
  Z policejního deníku: zloděj ukradl kasičku i umělého psa; zloděj se vloupal do obchodu, poškodil pokladnu a ukradl počítač
  Policisté šetří případ krádeže kasičky na vybírání dobrovolných příspěvků ve formě umělého psa, která byla umístěna v obchodě. K odcizení došlo o uplynulém víkendu po šesté hodině večer v Třešti na Jihlavsku. Policisté provedli šetření, zjistili od svědka veškeré dostupné informace a zahájili pátrání. Na nedaleké ulici dopadli podezřelého opilého mladíka, nadýchal přes jedno promile alkoholu. Kasička byla vrácena zpět na původní místo a následně se policistům podařilo vypátrat i umělého psa. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno dnes v 11:58 hodin:
  Horácké divadlo v Jihlavě zve na psychologické drama Šepoty a výkřiky
  Horácké divadlo v Jihlavě uvede v sobotu 10. prosince od 19 hodin další premiéru. Na velké scéně se odehraje psychologické drama Ingmara Bergmana Šepoty a výkřiky.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Třebíčská radnice obdržela oznámení, že v několika školách ve městě jsou výbušniny, výuka byla přerušena
  Městský úřad v Třebíči obdržel v úterý 6. prosince v dopoledních hodinách prostřednictvím e-podatelny anonymní e-mail, s oznámením, že v několika školách v našem městě jsou nainstalované výbušniny. Uvedlo to tiskové oddělení třebíčské radnice.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Přijďte v neděli zapálit svíčku za děti, které nedostaly příležitost zestárnout
  Světový den památky zesnulých dětí si zapálením svíčky v kapli kostela sv. Kříže na Kalvárii v Pelhřimově připomeneme v neděli 11. prosince od 18 hodin. Další setkání se uskuteční v kostele svatého Jakuba v Jihlavě či v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáře nad Sázavou.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Z policejního deníku: opilý mladistvý chlapec poškodil auta, skončil na záchytce; zloděj si odnesl kabelku
  Nezletilý opilý chlapec poškodil v neděli 4. prosince v noci v Lukách nad Jihlavou pět zaparkovaných aut. Poničil zpětná zrcátka nebo rámeček registrační značky. Policistům chlapec, kterému ještě není osmnáct let, nadýchal přes 1,5 promile. Policisté následně informovali jeho rodiče a opilého mladistvého odvezli na záchytku k vystřízlivění. Případ v současné době šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Dále se policisté zabývají tím, kdo požití alkoholu osobě mladší osmnácti let umožnil. Informovali rovněž odbor sociálně právní ochrany dětí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  V Dukovanech na víkend připravili speciální tvořivý vánoční program pro rodiny s dětmi
  Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru opět patřit dětem i jejich rodičům, pro které energetici připravili pestrý program plný vánoční atmosféry a energie.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Při poklesu teplot hrozí na Vysočině po celou noc náledí
  Výstrahu před náledím a zmrazky vydali meteorologové pro celou Vysočinu a to od dnešní dvaadvacáté hodiny do zítřejších osmi hodin ráno.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Muž z Jihlavska, který dlouhodobě fyzicky i psychicky týral svoji partnerku, je obviněn z pěti trestných činů
  Kriminalisté jihlavského územního odboru vyšetřují závažný případ muže, který dlouhodobě týral svoji partnerku. Žena čelila v bytě fyzickému i psychickému násilí. Když požádala o pomoc svého známého, násilník obrátil svoji agresi i vůči němu. V říjnu zasahovali v bytě přivolaní policisté, zraněná žena skončila v nemocnici a agresivní muž na protialkoholní záchytné stanici. Následně nerespektoval ani uložené vykázání a i přes zákaz vyhledával přítomnost ženy. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, který byl obviněn z pěti trestných činů a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  V Žirovnici spadla na auto větev, následně narazilo do stromu. Dva lidé utrpěli zranění
  Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 6. prosince krátce po deváté hodině ráno v ulici Nádražní v Žirovnici na Pelhřimovsku, utrpěl zranění řidič osobního auta i jeho spolujedoucí. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Výstava Zima (nejen) na Vysočině v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě
  Vernisáž výstavy, na které návštěvníky okouzlí zima s titulem Zima (nejen) na Vysočině, se bude konat ve středu 7. prosince v 17 hodin v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě. Na výstavu volně naváže Výtvarné divadlo Honzy Hrubce v 18 hodin.
 • Vydáno v úterý 6.12.2022 :
  Na Vysočině chumelí, sníh komplikuje dopravu a na silnice padají stromy
  Na Vysočině během noci napadl těžký, mokrý sníh, který způsobil komplikace v dopravě. Hasiči také mají plné ruce práce s odklízením stromů, které napadaly na vozovku. Někde jsou i bez elektřiny kvůli poruchám na vedení vysokého napětí, problémy mají i vlaky.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Jubilejní desáté zubří mládě se narodilo v táborské zoo, veřejnost může navrhovat jméno této samice
  Jubilejního desátého zubra evropského odchovala táborská zoologická zahrada. Úspěšně tak pokračuje klíčový záchovný program zoo, který pomáhá návratu těchto majestátních zvířat do rozhlehlých přírodních rezervací v Evropě. Mladá samice, která se narodila minulý měsíc, prospívá dobře. Stále však čeká na své jméno, což je příležitost pro všechny příznivce táborské zahrady. Na jejích facebookových stránkách mohou až do 18. prosince navrhovat vhodné jméno.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Už dva roky se v Česku jezdí s elektronickou dálniční známkou, devadesát procent motoristů ji nakupuje přes státní e-shop
  Elektronická dálniční známka slaví dva roky od svého spuštění do ostrého provozu. K 30. 11. 2022 se jich prodalo přes 13 milionů kusů za bezmála 11 miliard korun. Nejvíce si lidé pořizovali desetidenní (5 908 703 ks), následovaly roční (5 706 513 ks), nejméně si koupili třicetidenních (1 395 390 ks).
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Na Vysočině může v úterý napadnout pět až deset centimetrů mokrého, těžkého sněhu
  Výstraha meteorologů před silným sněžením pro Jihočeský kraj, Vysočinu, Pardubický, Středočeský a Královéhradecký kraj platí od dnešní půlnoci do čtrnácté hodiny v úterý 6. prosince. Může napadnout pět až deset centimetrů těžkého sněhu. Při teplotách kolem nuly může mokrý sníh lámat větve a působit komplikace v dopravě.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Z policejního deníku: lupič poškodil sázecí pec; opilý řidič boural
  Policisté pátrají po pachateli, který od odpoledních hodin čtvrtku 1. prosince do časných ranních hodin následujícího dne v Havlíčkově Brodě vnikl do objektu firmy. Pachatel vnikl do přízemí budovy, kde prostory prohledal a poškodil sázecí pec. Poté překonal za užití násilí dveře vedoucí do patra, kde prohledal kanceláře, ale nic neodcizil. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a pokusu krádeže, po pachateli pátrají.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Edenred Card Index: Prudký nárůst cen jídel pokračuje, za poslední rok připlatíme 25 korun navíc
  Za jeden oběd zaplatí Češi v průměru 175,60 koruny, o 25 korun více, než tomu bylo přesně před rokem. Tak rychlý růst cen a útrat v restauracích nemá obdoby. Kupříkladu loni si Češi připlatili v meziročním srovnání o 10 korun více a i to byl v té době rekordní růst. Zároveň konec podzimu přinesl i návrat Čechů do restaurací – zaznamenaly nejvíce obědových transakcí za poslední více než dva roky. Vyplývá to z Edenred Card Indexu, který je sestavován na základě plateb 220 tisíc majitelů stravenkových karet od společnosti Edenred.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Čertovské odběry plazmy v pelhřimovské nemocnici sklidily velký ohlas; každý dárce dostal navíc čokoládové dukáty
  Pátého prosince většinou tuhne krev v žilách malým dětem, které se obávají příchodu pekelníků. Dárcům plazmy na transfúzním oddělení pelhřimovské nemocnice proudila krev v těle velmi dobře. K pondělním odběrům plazmy přišlo čtrnáct dárců. Odběry v nemocnici probíhají pravidelně vždy v pondělí, čtvrtek a pátek.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Kriminalisté dopadli pachatele série krádeží
  Jihlavští kriminalisté dopadli muže a ženu, kteří se dopouštěli majetkové a drogové trestné činnosti. Zůstala za nimi série krádeží se škodou za téměř půl milionu korun. Muži se vloupávali do různých objektů a zaměřili se zejména na jízdní kola a také nářadí. Kromě krádeží jeden z mužů a žena distribuovali pervitin. Kriminalisté všechny tři podezřelé zadrželi a zahájili jejich trestní stíhání. Obviněná žena skončila za mřížemi.
 • Vydáno v pondělí 5.12.2022 :
  Poradna pro gambling zaniká a dává prostor Poradně pro nelátkové závislosti
  Nadměrné sázení na sport, přílišné nakupování či neschopnost odtrhnout se od mobilu či sociálních sítí. To vše dosud řešila Poradna pro gambling Kraje Vysočina. Tento název zařízení se však již nebude používat, protože název zařízení příliš odkazoval na oblast automatů a sázení.
 • Vydáno v neděli 4.12.2022 :
  Výstava Srdce a zvon v Telči přibližuje dějiny zvonařství, doplněna je o vánoční výzdobu s tématikou zvonů
  Výstava s titulem Srdce a zvon v Univerzitním centru v Telči návštěvníkům přibližuje formou tematických panelů a vybraných trojrozměrných předmětů mimo jiné dějiny zvonařství a způsoby dokumentace zvonů i jejich památkové ochrany. Seznamuje rovněž s výsledky vlastního několikaletého výzkumu, který byl zaměřen nejen na plošnou dokumentaci všech dochovaných zvonů a cimbálů v okresech Jihlava, Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod, ale přináší i zcela nové poznatky o historické výrobě zvonů v Jihlavě, Velkém Meziříčí i novodobé produkci zvonů ve Žďárských strojírnách a slévárnách.
Další články vydané ve dnech 22. 11. 2022 - 7. 12. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...