Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2023), vychází již 9615 dnů

Dnes je úterý 7. únor
(25. leden církevního kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 7. 2.:
Neděle první po Devítníku Sv. Romualda, opata
 • 4.12.2022:
  Z policejního deníku: poník střet s autem nepřežil; policisté opět varují: nenechávejte cenné věci v autě
  Řidiči osobního auta Škoda vběhl v pátek 2. prosince pět minut před druhou hodinou v noci na silnici I/38 mezi obcemi Červený Kříž a Štoky na Havlíčkobrodsku bezprostředně před vůz poník. Zvíře náraz nepřežilo a zůstalo ležet v příkopu. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Škoda a usmrceném poníkovi 260 tisíc korun. Při dopravní nehodě řidič utrpěl lehké zranění, ale ošetření na místě dopravní nehody nepožadoval s tím, že si případné vyšetření vyhledá sám. Ke zranění jiných osob nedošlo. Případná alkohol u řidiče vyloučili na místě dopravní nehody policisté dechovou zkouškou. Kdo je majitel poníka je předmětem dalšího šetření. Policisté nehodu dále šetří. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Nenechávejte si při opuštění vozidla cenné věci na sedadlech
  O tom, že auto není trezor a že se nevyplácí nechávat volně odložené cenné věci na sedadlech ve vozidle poté, co auto zaparkujete na dálničním odpočívadle u čerpací stanice a odejdete se občerstvit, se přesvědčili hned dva řidiči osobních vozidel značky BMW. K oběma případům došlo ve čtvrtek 1. prosince na dálničních odpočívkách u dálnice D1. V obou případech přišli majitelé vozidel nebo jejich spolujedoucí o osobní věci, platební karty nebo výpočetní techniku za desítky tisíc korun.
  K dokumentaci prvního případu vyjížděli policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve čtvrtek kolem sedmnácté hodiny na dálniční odpočívku na 96. kilometr dálnice ve směru jízdy na Prahu. Zatím neznámý zloděj zřejmě využil krátkého okamžiku, než majitel vozidla stihl uzamknout dveře u vozidla BMW a vnikl dovnitř předními dveřmi. Následně odcizil z předního sedadla spolujezdce odloženou tmavou příruční tašku, ve které se nacházely osobní doklady, mobilní telefon, několik platebních karet a peníze různých měn. Krádeží vznikla majiteli vozidla škoda v celkové výši přesahující 65 000 korun.
  Ke druhému případu došlo ve stejný den kolem půl osmé večer, když řidič zastavil s vozidlem na parkovišti pro osobní vozidla na dálniční odpočívce dálnice D1 na 139. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno. Od vozidla odešel a než se zhruba po půl hodině vrátil, neznámý zloděj se vloupal dovnitř auta. Zatím nezjištěným způsobem zloděj rozbil skleněnou výplň pravých předních dveří a následně z vozidla odcizil odložený batoh černé barvy, ve kterém se nacházel notebook, peněženka s osobními doklady, platebními kartami. V batohu byly také peníze. Majiteli vznikla krádeží a poškozením výplně okna škoda v celkové výši téměř 50 000 korun.
  V souvislosti s těmito dvěma případy policisté opětovně apelují na všechny řidiče, aby si uvědomili, že zloději velmi často trvá jen krátký okamžik vloupat se do auta a z něj odcizit vše, co má větší či menší hodnotu. K protiprávnímu jednání je často může zlákat například bunda, odložená na předních nebo zadních sedadlech, odložený kufřík, taška, kabelka, notebook.
  Policisté majitelům vozidel doporučují:
  - Při odchodu od vozidla důkladně zkontrolujte, zda jste řádně vozidlo zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka.
  - Rozhodně se nemusí vyplatit spoléhat na to, že poté, co auto na parkovišti opouštíte, se vozidlo okamžitě uzamkne. Raději vyčkejte a zkontrolujte, zdali je skutečně zamčené.
  - Přesvědčte se, zda nejsou zvenčí vidět předměty, které jste nechali ve vozidle a raději je zevnitř vozidla ukliďte do zavazadlového prostoru, kam není vidět.
  - Zkontrolujte, zda jste nenechali na viditelných místech vystavené hodnotné předměty, jako jsou kabelky, peněženky, kamery, fotoaparáty, počítačové komponenty, mobilní telefony, kufříky a další věci, které mohou být terčem zlodějů. Velkým lákadlem pro zloděje jsou autorádia a navigační systémy.
  - Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání.
  - Pokud zjistíte, že vám z vozidla byly odcizeny věci, vše oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší policejní oddělení.

  Z nádrže zmizela motorová nafta
  Policisté z Pacova zadokumentovali krádež motorové nafty. Dosud nezjištěný pachatel se v přesně nezjištěné době od 30. listopadu do 2. prosince na volně přístupné louce u Pekelského potoka na Pelhřimovsku vypáčil zámek víčka k palivové nádrži pásového bagru, který zde parkoval. Poté odcizil z nádrže motorovou naftu. "Poté přešel o kousek vedle k zaparkovanému buldozeru, kde překonal zámek u palivové nádrže a odčerpal motorovou naftu. Majitelům strojů vznikla poškozením nádrží a krádeží motorové nafty hmotná škoda v celkové výši téměř devět tisíc korun", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Na místo vyjeli policisté a kriminalistický technik, kteří místo činu ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a po pachateli pátrají.

  Silně opilý muž skončil na záchytce
  Na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě skončil v sobotu 3. prosince kolem půl čtvrté odpoledne muž, který budil veřejné pohoršení Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. "Muž byl v silně podnapilém stavu a povaloval se na zemi na místě přístupném veřejnosti a opíral se o vchodové dveře domu. Ohrožoval tak své zdraví a svůj život, proto ho přivolaná policejní hlídka zajistila a převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Policisté u devětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 3,53 promile alkoholu v dechu", uvedla Dana Čírtková.

  Opilá řidička narazila do keře a sloupu, řidičák u sebe neměla
  V pátek 2. prosince večer před devátou hodinou jela řidička s osobním vozem značky Peugeot po ulici Havlíčkova ve směru od centra města v Chotěboři na Havlíčkobrodsku a na kruhovém objezdu nezvládla řízení svého vozidla a na zasněžené komunikaci přejela vpravo mimo komunikaci, kde narazila přední částí vozidla do vzrostlého keře a kovového sloupu sloužícímu k vyvěšení vlajek. "Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,37 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala hodnotu 2,38 promile alkoholu v dechu. Po poučení řidička odběr žilní krve nepožadovala a souhlasila s naměřenými hodnotami", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo, bylo pouze poškozeno vozidlo, vzrostlý keř a sloup v celkové výši 80 tisíc korun. Řidička na místě nehody nepředložila řidičský průkaz. Pětačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

  Žena za volantem dostala smyk, který nezvládla
  Policisté přijali v pátek 2. prosince deset minut po půl osmé hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Žďársku. "Řidička s osobním motorovým vozidlem Škoda Octavia projížděla po silnici II/390 ke křižovatce se silnicí II/602. Při jízdě se podle jejího vyjádření plně nevěnovala řízení, protože se na okamžik ohlédla zpět na děti sedící v dětských sedačkách na zadních sedadlech vozidla. Když přejela do levé poloviny vozovky, tak se ulekla a strhla řízení vpravo. Poté s vozidlem dostala smyk, který nezvládla. Poté sjela do pravého silničního příkopu, kde přední část vozidla narazila do stromu", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění dvou spolujedoucích, které byly ošetřeny posádkou zdravotnické záchranné služby, která obě transportovala do zdravotnického zařízení. Na místě dopravní nehody policisté provedli u jednatřicetileté řidičky dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při nehodě došlo ke hmotné škodě na vozidle Škoda Octavia asi ve výši 50 000 korun.

  Řidič ohrozil na přechodu pro chodce dvě chodkyně
  Policisté přijali v pátek 2. prosince kolem šestnácté hodiny odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. "Čtyřiaosmdesátiletý řidič s osobním vozem Renault jel ve směru jízdy k náměstí ČSA a nechoval se ohleduplně a ukázněně, kdy hrozil dvě chodkyně, které přecházely vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Dvě chodkyně, z nichž jedna byla nezletilá, utrpěly lehké zranění, se kterým se nechaly ošetřit ve zdravotnickém zařízené v Třebíči", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Na vozidle byly užity na všech nápravách zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Třebíč.

  Za volant usedl podnapilý řidič
  V pátek 2. prosince kolem půl osmé ráno kontrolovali policisté řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Řidič s vozidlem projížděl po silnici I/38 ve směru od obce Prostředkovice a u čerpací stanice ve Vílanci na Jihlavsku ho zastavili k provedení silniční kontroly policisté. "Řidiče vyzvali, aby jim předložil doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla a poté, aby se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní – 1,29 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byly také obě opakované dechové zkoušky - 1,50 a 1,30 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které bude spojené s odběrem krve, což na místě bezdůvodně odmítl. Vzhledem k tomu, že existovalo reálné nebezpečí, že by podnapilý řidič mohl dál pokračovat v jízdě, policisté muže zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy", uvedla policejní mluvčí D. Čírtková. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení a v sobotu 3. prosince policisté sedmadvacetiletému řidiči sdělili podezření z výše uvedeného přečinu.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 23:03 hodin:
  Vždy se snažíme, aby se u nás rodičky cítily co nejlépe, říká primář gynekologicko-porodnického oddělení novoměstské nemocnice MUDr. Tomáš Müller
  První rok v čele gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě má za sebou MUDr. Tomáš Müller. Vloni na tomto postu vystřídal MUDr. Jiřího Hrdinu. Jméno MUDr. Müllera není v novoměstské nemocnici neznámé. Je totiž zástupcem již druhé generace gynekologů. „Pokud jde o lékařskou profesi, tak to jsem už třetí generace. Dědeček býval obvodním lékařem,“ připomíná rodinnou tradici MUDr. Tomáš Müller.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Kus ledu spadl z náklaďáku na osobní auto, jeho posádka utrpěla zranění
  Jednašedesátiletý řidič nákladní soupravy - tahače s návěsem - projížděl v pondělí 6. února krátce po třinácté hodině po silnici ve směru jízdy od obce Čížkov na obec Starý Pelhřimov. Při projíždění táhlé pravotočivé zatáčky mu z jízdní soupravy, kterou před jízdou neočistil, spadnul kus ledu na protijedoucí osobní auto Toyota Verso s jednou spolujedoucí. Kus ledu poškodil kromě jiného čelní sklo osobního auta a zranil řidiče i jeho spolujedoucí. Uvedla to mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Výstava Modré srdce Jeřabiny v pelhřimovské nemocnici ukazuje jedinečnost klientů s autismem
  Atrium hlavní lůžkové budovy Nemocnice Pelhřimov hostí od 2. února výstavu fotografií s názvem Modré srdce Jeřabiny. Autory výstavy jsou fotograf Milan Šustr a sociální pracovnice Domova Jeřabina Pelhřimov Aneta Dohnalová. Na patnácti stojanech jsou k vidění fotografie klientů s poruchami autistického spektra (PAS), kteří se v rámci Domovů se zvláštním režimem v Horní Cerekvi a v Novém Rychnově učí samostatnosti, osvojují si nové dovednosti a k radosti všech dělají pokroky.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Vysočina nabízí společnou vstupenku k návštěvě krajských muzeí a galerií
  Dlouhodobým záměrem Kraje Vysočina je umožnit široké veřejnosti návštěvu krajských muzeí a galerií, aniž by to výrazně zatížilo rozpočet domácnosti. Za tímto účelem byla vytvořena Společná vstupenka, která začíná na ceně 60 Kč a přitom zahrnuje hned dvanáct návštěv.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Ministr zdravotnictví ocenil profesora Kreuzberga, lékaře radiodiagnostického oddělení
  První únorové pondělí navštívil Nemocnici Havlíčkův Brod místopředseda vlády a ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc, MBA, EBIR. S vedením nemocnice diskutoval o aktuálních otázkách zdravotnictví, nedostatku zdravotnického personálu a plánovaných stavebních i přístrojových investicích nemocnice v blízké budoucnosti. Žhavým tématem byla též stavba kamenného hospice v blízkosti nemocnice a zdravotně sociální problematika. Hlavním důvodem jeho návštěvy však bylo předání Čestného uznání za celoživotní práci ve zdravotnictví lékaři radiodiagnostického oddělení prof. MUDr. Borisovi Kreuzbergovi, CSc
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Z policejního deníku: vandal počmáral vlak, škoda je 80 tisíc; recidivista v podmínce kradl cukrovinky; řidič nadýchal přes tři promile
  Neznámý vandal načmáral v době od večerních hodin soboty 4. února do ranních hodin následujícího dne na vlakovém nádraží v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku na vlakovou jízdní soupravu stříbrno černo zelené nečitelné nápisy, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu kolem osmdesáti tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Výsledky dětské výtvarné soutěže Malý ateliér 2022
  Tématem prvního ročníku dětské výtvarné soutěže Malý ateliér pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli Motýli. Do uzávěrky, která byla 31. prosince 2022, jsme obdrželi 461 soutěžních prací z 31 školek, škol, výtvarných kroužků a jiných institucí, a to z 19 obcí a měst z území celé republiky.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Nedonošení a nemocní novorozenci v Jihlavě mají nové inkubátory
  Pro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice jsou připravené nové inkubátory. Díky přístrojům za téměř milion korun se na jednotce intenzivní péče zlepšilo zázemí a péče o nedonošené a nemocné novorozence. Nadační fond Kapka naděje pořídil také další přístroje do specializovaných dětských ambulancí za desítky tisíc.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Kriminalista věnoval výtěžek z grafických listů knihy dětskému oddělení
  Finanční dar ve výši 10 tisíc korun věnoval Dětskému oddělení Nemocnice Pelhřimov pelhřimovský kriminalista z oddělení hospodářské kriminality poručík Ondřej Fanta. Ten napsal knihu detektivních příběhů s názvem Vraždy na dvojce. Součástí křtu knihy byla dražba grafických listů. Oddělení využije finanční dar například na nákup ložního povlečení a dalších potřebných věcí.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Ředitelství silnic a dálnic opraví silnici I/19 mezi Ronovem nad Sázavou a Novými Dvory na Havlíčkobrodsku, je plná trhlin a výtluků
  Silnici I/19 v úseku mezi Ronovem nad Sázavou a Novými Dvory na Havlíčkobrodsku, včetně průtahu obcí. 2815 metrů vozovky, Ředitelství silnic a dálnic opraví. Vozovka v inkriminovaném úseku silnice je již ve špatném stavebním stavu, na což poukazuje mimo jiné výskyt různých typů trhlin, hloubkové koroze nebo výtluků. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu ŘSD.
 • Vydáno v pondělí 6.2.2023 :
  Ve vlacích jsou výbušniny, hlásil ráno anonym, policisté evakuovali cestující v Ostrově nad Oslavou a Havlíčkově Brodě
  Anonymní oznámení o uložení výbušnin ve vlacích, nádražích a brněnské poště na ulici Nádražní přijali v pondělí 6. února v časných ranních hodinách policisté v Jihomoravském kraji. V Kraji Vysočina v souvislosti s oznámením provedli ráno kontrolu ve dvou vlacích. Ve stanici v Ostrově nad Oslavou a v Havlíčkově Brodě evakuovali cestující do bezpečného prostoru. Při prohlídce vlaku policisté nenalezli žádné nebezpečné předměty a vlaky tak mohly pokračovat v jízdě. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 5.2.2023 :
  Rej masek, pochování basy, porážení kobyly i dobré jídlo a pití v sobotu v Centru tradiční lidové kultury v Třebíči
  Masopustní veselí spojené s rejem, přehlídkou tradičních i soudobých masek nejen z Vysočiny a zábavou pro všechny se bude konat v sobotu 11. února od 13 do 17 hodin v Centru tradiční lidové kultury v Cyrilometodějské ulici 48 v Třebíči.
 • Vydáno v neděli 5.2.2023 :
  Meteorologové varují před silným mrazem
  Meteorologové varují na Vysočině před silným mrazem, kdy v noci a ráno očekávají pokles teploty vzduchu pod -12 °C a to od pondělní půlnoci až do středy 8. února do devíti hodin ráno. Výstraha se týká Jihlavska, Pelhřimovska, Žďárska a Havlíčkobrodska.
 • Vydáno v neděli 5.2.2023 :
  Z policejního deníku: opilý útočník napadl muže; zloději parfému se utéct nakonec nepodařilo; opilý řidič boural
  Dvacetiletý útočník fyzicky napadl v pátek 3. února krátce po půlnoci na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou druhého muže, který utrpěl zranění, které si nevyžádalo okamžité lékařské ošetření. Podezřelého muže policisté zajistili a při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,21 promile alkoholu. Opilého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté dále šetří. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v sobotu 4.2.2023 :
  Jemnice se stala krajským vítězem na Vysočině, postupuje do celostátního kola a usiluje o titul Historické město roku 2022
  O titul Historické město roku 2022 bude za Kraj Vysočina usilovat město Jemnice. Vítěz celostátního kola soutěže bude slavnostně vyhlášen v dubnu 2023. Na Vysočinu putovalo celostátní vítězství několikrát v minulosti, kdy se Historickým městem roku stal např. Havlíčkův Brod (2020), Brtnice (2018) či Polná (2006).
 • Vydáno v sobotu 4.2.2023 :
  Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková, žila v Želivi na Pelhřimovsku
  Po těžké nemoci zemřela zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá Slavice Naďa Urbánková. Do svých 83 let žila v Želivi na Pelhřimovsku. O smrti své matky informovala na sociálních sítích její dcera Jana Fabiánová.
 • Vydáno v sobotu 4.2.2023 :
  Mončičáci, berušky na klíček či hliněné kuličky - výstava hraček éry socialismu v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou
  Rubikova kostka, oranžová „Tatrovka“, igráčci, mončičáci, plechová beruška na klíček, hliněné kuličky, panenky „krojačky“, stavebnice Merkur, Kloboučku hop!, plastový hokej, houpací kohout, céčka. To vše nabízí výstava Retrohrátky v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou až do 23. dubna.
 • Vydáno v sobotu 4.2.2023 :
  Na Vysočině foukal silný vítr, hasiči celou noc uklízeli popadané stromy
  Silný vítr, který v noci z pátku 3. na sobotu 4. února foukal na Vysočině, zapříčinil na dvě stě výjezdů hasičů především na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku. Hasiči odstraňovali popadané stromy a větve, které bránily plynulému průjezdu vozidel. Podle meteorologů bude během dne vítr ustávat.
 • Vydáno v pátek 3.2.2023 :
  Přes 47 tisíc řidičů na Vysočině letos čeká výměna řidičáku, o nový mohou žádat online
  Více než 868 tisícům řidičů letos skončí platnost řidičských průkazů. V kraji Vysočina se to týká 47 482 řidičů. Za jízdu s propadlým průkazem jim přitom hrozí pokuta ve výši až 2 500 Kč. Kvůli žádosti o nový doklad už nemusí chodit na úřad. Požádat o něj mohou pohodlně a kdykoli přes Portál občana či Portál dopravy, kam se jednoduše přihlásí přes svoji bankovní identitu.
 • Vydáno v pátek 3.2.2023 :
  Vodní ráj v Jihlavě zahájil třiadvacátou sezonu, v lednu se přišlo vykoupat téměř jedenáct tisíc lidí
  Aquapark Vodní ráj v Jihlavě je otevřený pro veřejnost. Díky příznivějším cenám za elektrické energie než se očekávalo, každodennímu sledování jejich vývoje na energetickém trhu a optimálního nastavení provozu, mohli Služby města Jihlavy s.r.o, které Vodní ráj provozují, v průběhu ledna zrušit jedno opatření, které omezovalo provoz atrakcí. Současně také nedošlo ke snižování teploty vody a vzduchu. Proto je potěšující, že i přes nutnost zdražení o deset procent a přijetí některých úsporných opatření stále přicházejí návštěvníci. Uvedl to mluvčí SMJ Martin Málek.
Další články vydané ve dnech 23. 1. 2023 - 7. 2. 2023:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2023) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...