Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2023), vychází již 9853 dnů

Dnes je úterý 3. říjen
(20. září církevního kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 3. 10.:
Růžencová slavnost Sv. Terezie Ježíškovy, panny
Mč. Eulampios a Eulampie; sbor ctihodných optinských starců: Lva, Makárije, Ambrosije, Mojžíše, Antonije, Ilariona, Isakije, Anatolije a dal.; 26 ct. mč. zografských
 • 4.9.2023:
  Z policejního deníku: krádež jízdního kola; opilý řidič boural
  Neznámý zloděj ukradl v Krahulčí na Jihlavsku jízdní kolo. V době od pátečního večera 1. září do sobotního dopoledne vnikl pachatel na oplocenou zahradu domu a z kůlny odcizil jízdní kolo značky Diverge Sport Carbon, cyklistické boty a kanystr s pohonnými hmotami. Pachatel způsobil předběžně vyčíslenou škodu za necelých osmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po zloději a ukradených věcech policisté pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Opilý muž chtěl ukrást kolo
  V sobotu 2. září po osmé hodině ráno přišel cizí muž do bytového domu na ulici Sázavská ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde se pokusil odcizit jízdní kolo ve výši sedmi tisíc korun, které se nacházelo na volně přístupné chodbě. "Muže si však všiml obyvatel domu, který mu zabránil v odcizení kola a věc oznámil na tísňovou linku 158. Po přijatém oznámení vyjeli policisté ihned na místo. Zjistili, že jde o značně opilého jednatřicetiletého muže, kdy provedená dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,60 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý z přestupku proti majetku.

  Střet vozidla s cyklistkou
  V pátek 1. září došlo po třetí hodině odpoledne na ulici Revoluční v Třešti na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Šestaosmdesátiletá řidička vozidla VW Polo vyjížděla z parkovacího místa na silnici a narazila do cyklistky, která jela na jízdním kole ve směru od Telče na Jihlavu. Po střetu upadla cyklistka na vozovku. Žena utrpěla zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou žen požití alkoholu vyloučili. Řidička vozidla je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

  Střet elektrokoloběžkářů
  Policisté vyjížděli v pátek 1. září po sedmé hodině večer k dopravní nehodě dvou cyklistů, která se stala na cyklostezce u rybníka Stráž na Pelhřimovsku. "Šestnáctiletý cyklista jedoucí na elektrokoloběžce se při průjezdu zatáčkou střetl s osmatřicetiletým elektrokoloběžkářem, který jel v opačném směru. Při dopravní nehodě se koloběžkáři zranili. Policisté provedli u osmatřicetiletého muže dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy hodnota činila 0,13 promile alkoholu. U šestnáctiletého cyklisty s ohledem na zranění nebyla dechová zkouška provedena, proto byl zajištěn odběr krve v nemocničním zařízení", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dále bylo zjištěno, že mladistvý koloběžkář neužil cyklistickou přilbu. Dopravní nehodu policisté prověřují. (Foto: druhý obrázek od vrchu)
  V souvislosti nejen s uvedenou nehodou apelujeme na všechny cyklisty, aby nezapomínali na to, že alkohol za řídítka nepatří. Také by cyklisté neměli zapomínat na svoji bezpečnost. Při dopravních nehodách s účastí cyklisty je právě cyklista zranitelnou osobou. Součástí výbavy cyklisty by měla být i ochranná přilba, a to nejen u dětí do 18 let, kde je to stanoveno zákonem. Dále je do výbavy dobré zařadit oblečení s reflexními prvky, které zvýší naší viditelnost až na 200 metrů.

  Havárie vozidla
  V neděli 3. září došlo v Koněšíně na Třebíčsku k dopravní nehodě, při které se zranili celkem čtyři lidé. "Před druhou hodinou odpoledne jel dvaadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia ve směru od Náměště nad Oslavou na Vladislav, vyjel s automobilem mimo komunikaci, kde havaroval. Při dopravní nehodě se zranil řidič a dva spolujedoucí, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do nemocnice. Dále došlo ke zranění spolujedoucího, který byl letecky transportován do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté u řidiče požití alkoholu provedenou dechovou zkoušku vyloučili. Na vozidle a poškozeném dopravním značení vznikla škoda přibližně za devadesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - třetí od vrchu)

  Havárie motocyklu
  V neděli 3. září jel před pátou hodinou odpoledne řidič motocyklu po silnici ve směru od obce Jinošov na Náměšť nad Oslavou na Třebíčsku. "Při projíždění zatáčkou vyjel nejprve na krajnici, strhl řízení a následně havaroval v silničním příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do brněnské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Alkohol u řidiče provedenou dechovou zkouškou policisté vyloučili. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda za třicet tisíc korun. Havárii policisté šetří.(Foto - spodní obrázek)

  Řidič narazil s autem do stromu
  V pondělí 4. září po sedmé hodině ráno došlo ve Velké Losenici na Žďársku k dopravní nehodě. Řidič osobního vozidla Volkswagen vyjel mimo komunikaci, kde došlo ke střetu se stromem. "Při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění a leteckou záchrannou službou byl transportován do nemocnice v Jihlavě", uvedla M. Lébrová. Dechová zkouška nebyla s ohledem na zranění u řidiče provedena, proto byl zajištěn odběr krve v nemocničním zařízení. Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté šetří.

  Muž pod vlivem alkoholu havaroval
  V sobotu 2. září krátce po čtvrté hodině odpoledne přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě ve Velkém Meziříčí na Žďársku. "Sedmatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Fiat ve směru na obec Mostiště nezvládl řízení a po projetí zatáčky dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru a následně mimo komunikaci, kde se vozidlo střetlo s budovou. Při dopravní nehodě došlo ke zranění spolujedoucího z vozidla, který byl ošetřen osádkou zdravotnické záchranné služby", uvedla M. Lébrová. Policisté u řidiče provedli dechovou zkouškou, při které mu naměřili hodnotu 1,44 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Motocyklista je podezřelý z přestupků
  V sobotu 2. září před devátou hodinou večer zastavovali policisté v obci Kámen na Pelhřimovsku motocyklistu. "Ten na znamení nereagoval a začal policistům ujíždět až do obce Habry, kde vjel na travnatou plochu, snažil se s motocyklem otočit, avšak z motocyklu spadnul. Poté začal utíkat do kukuřičného pole, kde byl hlídkou dostižen. Motocyklista neutrpěl zranění. Policisté zjistili, že sedmnáctiletý mladík, který usedl na motocykl, nevlastní řidičský průkaz a na motocyklu byla užita registrační značka z jiného vozidla. Dechová zkouška i test na jinou návykovou látku u něj byl negativní. Dále při kontrole mladistvý řidič nepředložil osvědčení o registraci vozidla. Po provedení všech úkonů si chlapce převzali rodiče. Mladík se bude ze svého jednání zodpovídat před příslušným správním orgánem", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. (Foto: horní obrázek)

  Opilý řidič
  V neděli 3. září po jedné hodině v noci zastavili policisté u Vystrkova řidiče vozidla Peugeot, který jel směrem na Pelhřimov. "U osmašedesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,31 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidičský průkaz u sebe muž neměl a dopustil se tak přestupku. V další jízdě pokračovat nesměl", uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Dálniční policisté pomohli cizinci, který zkolaboval v autě na dálnici D1 na Vysočině
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina za projeví odvahy a osobní statečnosti a kázeňskou odměnou ocenil v pondělí 2. října ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek policistku a policistu z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Policistka pprap. Alena Frank a prap. Tomáš Vendl poskytli neodkladnou první pomoc mladému muži, který zkolaboval při cestě v osobním vozidle na dálnici D1. Společně s krajským policejním ředitelem jejich čin ocenili také plk. Mgr. David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie a vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov npor. Bc. Jiří Šoukal.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Výstava Spolek základ života mapuje historii německobrodských spolků na přelomu 19. a 20. století
  Vernisáží bude ve čtvrtek 5. října v 17 hodin v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě zahájena výstava s titulem Spolek základ života, jenž mapuje historii německobrodských spolků na přelomu 19. a 20. století. Před vernisáží zahraje dechová hudba pod vedením Zbyňka Paličky.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Knihovna v Havlíčkově Brodě nabízí v rámci Týdne knihoven výstavy, čtení i amnestii
  Začátek října patří knihovnám. Startuje v něm Týden knihoven, letos jeho již 27. ročník. Celostátní kampaň na podporu čtenářství tradičně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků a jeho cílem je nabídka klasických i méně obvyklých služeb, pořadů a aktivit všem věkovým i zájmovým skupinám návštěvníků a čtenářů.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Do jihlavské zoologické zahrady až do března pouze hlavním vchodem a vidět můžete mláďata lamy alpaky
  Sezónní vstup do zoologické zahrady v Jihlavě z lesoparku Heulos bude až do konce března 2024 uzavřen. Východ ze zoo směrem do Heulosu zůstává stále v provozu. Během uzavření pokladny nebude možné využívat ani boxy pro psy. Návštěvníci se tak do areálu zahrady dostanou pouze přes hlavní pokladnu.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Meteocentrum: Déšť s přesností na minuty a nekonečná předpověď počasí. Nový web přináší inovace v předpovědi
  Česká meteorologicko-technologická firma meteocentrum.cz se spuštěním nového webu přináší do České republiky nové produkty na poli předpovědí počasí. Díky vlastním předpovědním modelům s využitím umělé inteligence tak nově umí nabídnout předpověď srážek pro vybranou lokalitu po minutě, přehledné animované mapy nebo třeba nekonečnou předpověď v rámci dlouhodobého výhledu počasí.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Policisté hledají svědky nehody, která se stala u obce Habry na Havlíčkobrodsku
  Havlíčkobrodští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci šetření dopravní nehody, ke které došlo v neděli 1. října u obce Habry. Potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Policisté hledají řidiče auta, který byl svědkem střetu cyklisty s dítětem v Pelhřimově
  Pelhřimovští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci šetření dopravní nehody, ke které došlo ve středu 20. září v Pelhřimově. Potřebují, aby se přihlásili případní řidiči nebo chodci, kteří byli svědky dopravní nehody. Šetřením bylo zjištěno, že v místě dopravní nehody zastavil řidič osobního auta, který s účastníky nehody krátce hovořil a mohl by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Z policejního deníku: vloupání do garáže; opilá řidička bourala
  Do volně přístupné garáže v ulici Rozkošská v Havlíčkově Brodě se v době od pátku 8. září do odpoledních hodin pátku 29. září za užití násilí vloupal zloděj, odkud si odnesl hliníkový žebřík, stůl, police a jiné drobné nářadí. Krádeží způsobil pachatel škodu přibližně za patnáct tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Exkurze do sadu Josefa Koněrzy ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě
  Na exkurzi do sadu ve Slavkovicích, místní části Nového Města na Moravě, se mohou vydat zájemci v neděli 8. října. Sraz je o půl třetí odpoledne u domu číslo 68 ve Slavkovicích. Sad je zajímavý tím, že jej na přelomu 19. a 20. století založil slovutný řídící učitel, překladatel, spisovatel, buditel, hasič a rovněž zakladatel Společnosti proti pití kořalky i autor spisu Pryč s kořalkou! Josef Koněrza.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Sbírka Koláč pro Barbotku pomůže nevyléčitelně nemocným na Žďársku
  Koláč pro hospic. Tak se jmenuje sbírka Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Ve středu 4. října 2023 se uskuteční již po jedenácté. V pěti městech okresu obdarují charitní dobrovolníci každého dárce, který vhodí do sbírkové kasičky peníze, voňavým sladkým koláčem. Do sbírky je možné přispívat i on-line platbou, a to až do konce října. Vybrané peníze pomohou nevyléčitelně nemocným pacientům Domácího hospice Barborka.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Přednáška Zvony na Vysočině v jihlavském muzeu přiblíží zvonový inventář na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Žďársku
  Přednáška s titulem Zvony na Vysočině v podání Mgr. Petra Váchy se uskuteční ve čtvrtek 5. října v 17 hodin v Malovaném sále v Muzeu Vysočiny na Masarykově náměstí v Jihlavě. Na přednášce budou účastníci seznámeni se zvonovým inventářem v okresech Havlíčkův Brod, Jihlava a Žďár nad Sázavou. Dokumentace zvonů a hodinových cimbálů byla zpracována v rámci výzkumného projektu Kampanologické památky Vysočiny v letech 2018 - 2022.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Z policejního deníku: vandal počmáral vlak; opilý řidič elektrokola boural
  Neznámý vandal posprejoval ve stanici Vlkov u Tišnova na Žďársku vlakovou soupravu v době od páté do osmé hodiny ranní v sobotu 30. září. Na soupravu nasprejoval nečitelné zeleno-černo-žluto-hnědé nápisy. Způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Zámek ve Světlé nad Sázavou chystá výstavu repliky českých korunovačních klenotů
  Mistrovské repliky českých korunovačních klenotů, meče, středověkého žezla a jablka Karla IV. budou vystaveny na zámku ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku od 1. prosince.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Ve Staré synagoze ve Velkém Meziříčí restaurátoři opravují malby ze 17. století
  Restaurátorské práce ve Staré synagoze ve Velkém Meziříčí pokračují obnovou sálu. Malby v něm pocházejí z konce 17. století. V loňském roce byla obnovena ženské galerie. Po odstranění nepůvodních výmaleb restaurátoři omítku nejprve zpevnili a posléze obnovili v původní kráse. Stará synagoga byla postavena v roce 1695, ale malba iluzivní architektury a nápisů byla provedena přibližně o sto let později.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Přednáška Sto let Evangelické církve metodistické v Česku v jihlavském muzeu
  Přednáška s názvem Sto let Evangelické církve metodistické v Česku v podání prof. ThDr. Pavla Procházky, Ph.D., se bude konat ve středu 4. října od 17 hodin v Malovaném sále Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí v Jihlavě.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Jeden z největších zvonů v republice, Zuzana v chrámu svatého Jakuba v Jihlavě, slaví jubileum
  Jeden z největších zvonů v republice – Zuzana, v chrámu svatého Jakuba Většího v Jihlavě slaví 460. výročí odlití zvonu. V pátek 29. září od 18 hodin se městem linul její hlas, v sobotu 30. září se pak v rámci tohoto výročí budou konat v rámci prohlídkového okruhu kostela za standardní vstupné mimořádné komentované prohlídky, které návštěvníky zavedou přímo ke zvonu, a to v časech mezi 9–12 a 13–17 hodinou.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Výstavba parkovacího domu v areálu nemocnice v Třebíči bude zahájena již v říjnu, během stavby tu ubude parkovacích míst
  Od října 2023 bude zahájena stavba parkovacího domu na místě současného parkoviště, které se nachází po pravé straně přední části areálu nemocnice v Třebíči. Dojde tak k významnému úbytku parkovacích míst v areálu nemocnice. Staveniště zabere kromě zmíněného parkoviště i další okolní prostory. K omezování parkování bude docházet postupně od října 2023 až k úplnému uzavření celého prostoru staveniště v prosinci 2023. V tomto období bude při přípravných pracích docházet k omezování průjezdnosti areálu především v okolí budovy M a staré prodejny.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  V dodávce se tísnilo třiatřicet migrantů, její řidič, Bělorus, skončil ve vazbě
  Třiatřicetiletý státní příslušník Běloruska, který v dodávce VW Crafter převážel 33 migrantů, z toho jednu ženu a tři děti, skončil v pátek 29. září ve vazbě, do které jej poslal okresní soud ve Žďáře nad Sázavou.. V přepravním prostoru se všichni tísnili v hrozivých a nelidských podmínkách.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl z bytu šperky za osmdesát tisíc; krádež šperků, netobooku a dalších věcí z chaty
  Do bytu v bytovém domě na ulici Haškova ve Žďáře nad Sázavou se v době od úterý 26. září do dopoledních hodin včerejšího dne násilím vloupal zloděj a ukradl různé šperky. Pachatel svým jednáním způsobil škodu přes osmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených špercích pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 28.9.2023 :
  Havlíčkův dub u zámku v Proseči-Obořišti se uchází o titul Strom roku
  Dub letní, který se stal letošním jediným vysočinským finalistou ankety Strom roku, roste jako dominanta louky nad kaskádou vodních ploch v památkově chráněném zámeckém parku v Proseči-Obořišti na Pelhřimovsku. V zámku sídlí domov důchodců Proseč-Obořiště a Havlíčkův dub tak patří k jednomu z nejpůsobivějších solitérních stromů ve vlastnictví Kraje Vysočina. Stáří stromu je nejméně 300 let, některé prameny uvádí až 450 let, obvod kmene dubu je úctyhodných 650 centimetrů.
Další články vydané ve dnech 18. 9. 2023 - 3. 10. 2023:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2023) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...