Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10111 dnů

Dnes je 16. červen
(3. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 6.:
Středa po neděli třetí po Svatém Duchu Svatých čtrnácti pomocníků
 • 7.9.2023:
  Z policejního deníku: žena distribuovala pervitin; pozor na platby předem, nakupování přes internet má svá rizika
  Ze spáchání trestného činu byla obviněna dvaadvacetiletá žena, která distribuovala pervitin. Drogy poskytovala dalším lidem zejména v Telči a okolních obcích, dále pak v Jihlavě. Pervitin prodávala přibližně od loňského léta. Drogy žena poskytla zájemcům v desítkách případů. Pervitin prodávala, nebo drogu v některých případech poskytla za protislužbu, jako třeba odvoz vozidlem. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání ženy, která byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Případ kriminalisté vyšetřují. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Pozor na platby předem!
  Nakupování přes internet má svá rizika
  Internetové obchody či různé portály s bazarovým zbožím se těší velké oblibě a není to jen trend mladých lidí. Kupujícími jsou osoby napříč všemi věkovými kategoriemi. Nakupování přes internet má samozřejmě své výhody. Nemusíte nikde pobíhat po kamenných prodejnách, šetříte svůj čas a dnes již téměř vše objednáte z pohodlí domova, mnohdy i cenově výhodněji. Ale pozor! I nákupy přes internet s sebou přinášejí značná rizika, a to především v momentě, kdy za objednané zboží zaplatíte předem.
  Sám se o tom přesvědčil muž, který zareagoval v květnu na inzerát na internetu, který se týkal prodeje traktoru. Zkontaktoval se s prodejcem a po vzájemné dohodě na podmínkách prodeje přistoupil poškozený k zaplacení zálohy na účet prodávajícího, který byl veden v cizí měně. Poté ještě následovaly další platby týkající se ekologického poplatku a přepravy. Muži však do současné doby zemědělský stroj doručen nebyl a prodávající s ním přestal komunikovat. Jednáním pachatele vznikla muži škoda přes 100 tisíc korun.
  Další poškozený přišel téměř o dvě stě tisíc korun, když prodávajícímu zaslal platbu předem za sběratelské mince, které neobdržel a ani zaslané peníze mu vráceny nebyly. Prodávající přestal s poškozeným mužem komunikovat.
  Často se také setkáváme s podvody, kdy si kupující přes internet objedná zboží, přičemž v obdrženém balíčku se nachází zcela jiná věc, většinou nižší hodnoty, než kterou si kupující objednal.
  Muž z Vysočiny si přes internet objednal laserovou svářečku v hodnotě téměř dvou tisíc korun. Následně muži přišel balík, ale po otevření na něj čekalo nemilé překvapení. V balíku sice byla svářečka, avšak nefunkční a bez laseru.
  Další podvedenou se stala žena, kterou zaujala na internetu nabídka použitého mini notebooku. S prodávajícím se domluvila na způsobu přepravy a zaplacení za zboží. Poté žena vyčkala, až balíček přijde a na výdejně za něj zaplatila. V balíku se však nenacházel očekávaný notebook, ale imitace plastového dětského tabletu na baterie.
  Jak se podvodníkům ve virtuálním prostředí bránit?
  · Při nakupování na internetu buďte obezřetní
  · Čtěte recenze týkající se internetových obchodů
  · Mnohé se dá vyčíst i v komentářích, popřípadě dohledat informace o prodejcích na bazarových portálech
  · Na platbu předem přistupujte jen u ověřených prodejců
  · Nenechte se až příliš ovlivnit podezřele nízkou cenou
  · Rizika s sebou nesou i nákupy ze zahraničních internetových stránek, a to především v případě reklamací apod.
  Michaela LÉBROVÁ, mluvčí policistů

  Vloupání do garáže
  Policisté prověřují případ vloupání do garáže, ke kterému došlo od konce srpna do úterý 5. září na ulici U Dílen ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Pachatel vnikl do garáže, kterou prohledal a odcizil rybářské pruty a motocykl značky Pitbike. Krádeží způsobil pachatel škodu přes šestnáct tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

  Vloupání do obytného přívěsu
  Policisté prověřují případ vloupání do obytného přívěsu, ke kterému došlo na ulici Palachova ve Žďáře nad Sázavou. "V době od pondělí 4. září do dopoledních hodin včerejšího dne pachatel za užití násilí vnikl do karavanu, který prohledal a odcizil z něj televizi a benzínovou elektrocentrálu. Pachatel svým jednáním způsobil předběžně vyčíslenou škodu přes deset tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají.

  Poškození osobního vozidla
  Policisté prošetřují případ poškození osobního vozidla, ke kterému došlo ve středu 6. září po desáté hodině večer na ulici Masarykova v Humpolci na Pelhřimovsku. "Pachatel poškodil u zaparkovaného osobního vozidla Škoda vrypy lak na levé zadní části vozidla. Škoda, kterou pachatel svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku přes devět tisíc korun", uvedla Michaela Lébrová. Přivolaní policisté případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

  Žena neplatí výživné na dceru
  Policisté zahájili trestní stíhání osmatřicetileté ženy z Blanenska, která neplatí výživné na svoji dceru. "Vyživovací povinnost si neplní od poloviny předloňského roku. Na sedmnáctiletou dívku, která žije na Jihlavsku, má žena měsíčně platit necelý jeden tisíc korun. Celkově dluží na výživném přes dvacet tisíc korun. Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě zahájili trestní stíhání ženy, která je obviněna ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté vyšetřují.

  Opilého muže a ženu policisté zajistili
  Ve středu 6. září byli policisté před devátou hodinou večer přivoláni na ulici Fibichova v Jihlavě, kde se nacházela značně opilá dvojice. "Muž a žena se chovali agresivně, nevhodně a vulgárně pokřikovali. Policisté oba zajistili a provedli u nich dechové zkoušky. Osmatřicetiletý muž měl přes tři promile alkoholu. U stejně staré ženy policisté naměřili hodnotu 4,02 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke značné opilosti nebyli schopni samostatné chůze a souvislé komunikace. Policisté odvezli oba na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž a žena jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku.

  Havárie motocyklisty
  Ve středu 6. září došlo kolem páté hodiny ráno v Třebíči na křižovatce ulic Brněnská, Velkomeziříčská a Cyrilometodějská k dopravní nehodě. "Řidič motocyklu Yamaha jel ke kruhovému objezdu a zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal smyk a havaroval. Motocyklista utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová . Policisté provedenou dechovou zkouškou u motocyklisty požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda za třicet tisíc korun.

  Střet vozidla s chodkyní
  Ve středu 6. září došlo v Jihlavě na křižovatce ulic Palackého a Benešova k dopravní nehodě. "Kolem desáté hodiny dopoledne osmaosmdesátiletý řidič automobilu Škoda narazil při odbočování vlevo do přecházející chodkyně. Žena po nárazu upadla na komunikaci. Chodkyně utrpěla při dopravní nehodě zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u řidiče i chodkyně požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Střet vozidel
  Ve středu 6. září jel před pátou hodinou odpoledne v Jihlavě na Masarykově náměstí řidič vozidla Citroën. "Při odbočení nerespektoval zákaz vjezdu a vjel v protisměru na parkoviště, kde narazil do automobilu Opel, jehož řidička v tu chvíli chtěla odjet. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. U řidiče policisté naměřili hodnotu 0,3 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u muže ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na necelých deset tisíc korun. Dvaapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na seku dopravy.

  Střet vozidel
  Ve středu 6. září před jedenáctou hodinou dopoledne došlo na silnici II/360 u obce Zubří na Žďársku k dopravní nehodě. "Řidič automobilu Renault jel ve směru od obce Pohledec a narazil do před ním stojícího osobního vozidla Škoda, jehož řidič zastavila z důvodu odbočování. Při dopravní nehodě utrpěla zranění spolujedoucí z vozidla Renault, která byla transportována leteckou záchrannou službou do brněnské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 100 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Muž je podezřelý z trestného činu
  Ve středu 6. září odhalili policisté řidiče, který usedl za volant, i když má soudem uložený zákaz řízení. Před osmou hodinou dopoledne zastavili policisté v Nové Říši na Jihlavsku auto Ford Galaxy a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je dvaačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska, který má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho a půl roku. Dále má muž na základě rozhodnutí soudu uložený zákaz pobytu na okrese Jihlava, a to do roku 2025. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté muže zadrželi a odvezli ho k provedení nezbytných úkonů na oddělení", informovala mluvčí policistů J. Kroutilová. Případ prověřují, muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

  Řidič je podezřelý z přestupku
  Ve středu 6. září po třetí hodině odpoledne zastavili policisté v obci Rynárec na Pelhřimovsku vozidlo Ford. "U třicetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na kokain. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté řidiči zakázali další jízdu", uvedla policejní mluvčí M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 17:49 hodin:
  Výstava věnovaná svatojánským bylinkám a zvykům v havlíčkobrodském muzeu
  Výstava s titulem Svatojánské bylinky bude v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě zahájena ve čtvrtek 20. června. Expozici bylinkářská procházka v ekocentru Chaloupky v Horní Krupé v úterý 25. června od 16 do 17 hodin.
 • Vydáno dnes v 17:17 hodin:
  Akrobatické létání, historické letouny, muzika, soutěže i divadlo - to vše nabídne Airshow a dětský den v Chotěboři
  Tradiční letecká přehlídka Airshow spojená s dětským dnem v Chotěboři na Havlíčkobrodsku, nabídne nezapomenutelný zážitek celým rodinám. Zábava pro skalní fanoušky leteckého sportu začne již 19. června soutěží v akrobatickém létání a vyvrcholí 22. června, kdy se plynule přejde v dětský den a hlavní leteckou show - Airshow Chotěboř 2024.
 • Vydáno dnes v 16:48 hodin:
  Na křižovatce ulic Brněnská – Okružní naproti supermarketu Tesco v Jihlavě budou v úterý 18. června od 11 hodin vypnuté semafory, dopravu budou řídit soutěžící policisté
  Dopravní policisté z Vysočiny v úterý 18. června změří své praktické dovednosti a teoretické znalosti v rámci krajského kola soutěže dopravních policistů. Soutěže se zúčastní celkem čtrnáct dopravních policistů. Jedná se o policisty z pěti dopravních inspektorátů územních odborů, z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.
 • Vydáno dnes v 16:39 hodin:
  Třebíčská nemocnice hodlá pořídit sstém pro centrální míchání dialyzačního roztoku a inkubátor pro nedonošená miminka
  Systém pro centrální míchání dialyzačního roztoku, drobné stavební úpravy prostor dialyzačního střediska a inkubátor pro novorozence, který sám reguluje teplotu podle potřeby hodlá v letošním roce pořídit nemocnice v Třebíči. Uvedla to mluvčí nemocnice Jitka Mácová.
 • Vydáno v neděli 16.6.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj poškodil stánek, dovnitř se stejně nedostal; muž házel do oken kamení a poškodil auto
  Neznámý zloděj se v době od poloviny května do ranních hodin soboty 15. června v ulici Na Dolech v Jihlavě pokusil dveřmi vloupat do stánku. Přestože poškodil zámek a dřevěné obložení a dřevěná prkna zadní strany stánku, se do objektu nakonec nedostal. I tak napáchal škodu asi třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Zabavené chladnomilné šelmy naleznou dočasný azyl v Táboře. Zoo otevřela unikátní záchranné centrum
  Bazén na ochlazení, vyvýšená palanda pro lepší výhled či statné kmeny pro nezbytnou manikúru. Jako někde na dovolené si budou připadat chladnomilné šelmy, které původním majitelům zabaví stát. Skončí totiž v unikátním Záchranném centru CITES pro chladnomilné šelmy, která dnes za účasti vedení Ministerstva životního prostředí ČR, České inspekce životního prostředí, Státního fondu životního prostředí ČR, Krajské veterinární správy a města Tábora otevřela táborská zoologická zahrada. Vybudování centra financoval Státní fond životního prostředí ČR.
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Po nárazu do stromu na silnici mezi Kamenicí a Pavlínovem zemřel řidič osobního auta
  Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu 15. června krátce po půl desáté dopoledne na silnici mezi Kamenicí a Pavlínovem na Jihlavsku.
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Ze zámku ve Velkém Meziříčí: hrací skříňky a přístroje
  Flašinetáře známe už jen z filmů, pohádek či historických slavností, v minulosti ale obcházeli poutě a tržiště, k vidění byli i v ulicích měst. Často se jednalo o vysloužilé vojáky či invalidy, kteří si jiným způsobem vydělávat nemohli. Flašinet ovšem není jediným hracím strojkem, který můžeme v muzejních sbírkách najít. Hudba se v minulosti linula z nejrůznějších zařízení, ať už se jednalo o mechanické kolovrátky, modernější fonograf či nám dobře známý gramofon.
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Barokní socha svatého Václava stojí v Kotlářské ulici v Třebíči
  Barokní socha svatého Václava z mušlového vápence stojí v nově vytvořeném zeleném prostoru v Kotlářské ulici u Karlova náměstí v Třebíči.
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Lidé mohou posílat peníze na účet a pomoci tak obětem požáru, který vzplál v domě v Novodvorské ulici v Třebíči
  Veřejnou sbírku pro obyvatele panelového domu v Novodvorské ulici v Třebíči, jejichž byty poničil požár v neděli 9. června, vyhlásila třebíčská radnice. První odhad škody je osm milionů korun. Při požáru bylo evakuováno 21 osob, tři lidé utrpěli zranění. Až do 15. července mohou lidé zasílat finanční pomoc na účet: 131-2621970287/0100
 • Vydáno v sobotu 15.6.2024 :
  Táborská zoo odchovala další dvě zubří mláďata. Jména jim opět vybere veřejnost, šťastlivci zubry osobně nakrmí
  Třináct. Pro někoho symbol smůly, pro jiné číslo štěstí. K té druhé skupině se nyní řadí i ošetřovatelé z táborské zoologické zahrady. Přesně tolik mláďat zubra evropského tam totiž už odchovali. K předchozím jedenácti zubřím mláďatům přibyly hned dvě samice. Jejich jména opět vyberou příznivci zoo na facebookovém profilu, největší šťastlivci zubry 22. června během oslav 9. narozenin zoo osobně nakrmí.
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Třináctiletá samice levharta perského porodila první mládě, samička se má čile k světu
  Třináctiletá samice ohroženého levharta perského v zoologické zahradě v Jihlavě v porodila své první mládě. Tento vzácný přírůstek je významným krokem v globálních snahách o zachování ohroženého druhu, jehož populace ve volné přírodě klesá kvůli ztrátě přirozeného prostředí, pytláctví a nedostatku kořisti. Uvedla to mluvčí jihlavské zoologické zahrady Simona Kubíčková
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj se vloupal do domu, škoda je 30 tisíc; řidič pod vlivem drog a bez řidičáku z místa dopravní nehody utekl
  Přes několik uzamčených dveří se v době od pondělí 10. června do odpoledních hodin čtvrtka v obci Dobrá Voda na Pelhřimovsku vloupal do domu neznámý zloděj. Přestože nic neukradl, napáchal škodu třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Uplynulo čtyřicet let od úmrtí architekta Bedřicha Rozehnala, projektoval nemocnici v Novém Městě na Moravě. Do zdravotnických staveb vnesl světlo, vzduch
  Od úmrtí architekta prof. Bedřicha Rozehnala uplynulo 11. června čtyřicet let. Jaké je ale jeho spojení s Novým Městem na Moravě? Bedřich Rozehnal se narodil 2. června 1902 v Třebětíně a v letech 1922–1931 studoval architekturu na České vysoké škole technické v Brně. Do dějin vstoupil především jako architekt zdravotnických staveb. Jedním z jeho projektů byla i nemocnice v Novém Městě na Moravě.
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Volně pobíhající psi na okraji Jihlavy směrem na Pístov ohrožují hnízdící čejky chocholaté
  Na jihozápadním okraji Jihlavy ve směru na Pístov v polích hnízdí čejky chocholaté. Obvykle tyto ptáky hnízdící na zemi ohrožují zemědělské práce, v tomto případě však volně pobíhající psi z okraje krajského města. Lokalita se vyznačuje dvěma velkými mokřinami v polích, které jsou pro čejky ideálním místem pro stavbu hnízd a vyvádění mláďat. Na rozdíl od jiných oblastí tady čejky neohrožují zemědělské práce, protože tyto činnosti v zamokřených místech zpravidla neprobíhají. Tento specifický biotop tedy poskytuje čejkám relativní bezpečí, což dokazuje i fakt, že jen v letošní roce ornitologové našli sedm hnízd a z většiny z nich se mláďata vylíhla, což je skvělá zpráva.
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Speciální kontrola se zaměřila na měření emisí. Při zjištění závady u vozidla omezili technickou způsobilost na dobu třiceti dnů
  Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s techniky Mobilní expertní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu se v rámci dopravně bezpečnostní akce ve čtvrtek 13. června zaměřili v Jihlavě na kontroly vozidel a prováděli u nich měření emisí výfukových plynů. Cílem této akce je příznivě ovlivnit stav a množství tvorby škodlivých emisí produkovaných výfukovými plyny spalovacích motorů motorových vozidel, které nesplňují příslušné normy a zároveň musí být úplné, nepoškozené a funkční.
 • Vydáno v pátek 14.6.2024 :
  Důvěřivá prodavačka z Jihlavska odběhla muži pro vodu, přišla o třicet tisíc. Policisté zloděje z Mostecka dopadli
  Muž z Mostecka si zřejmě myslel, že když se dopustí krádeže daleko od svého bydliště, bude těžké ho vypátrat. Autem přijel na Jihlavsko, kde podvedl náhodnou ženu v prodejně, zneužil její vstřícné reakce a z obchodu si nepozorovaně odnesl téměř třicet tisíc korun. Jihlavští kriminalisté ale na objasnění krádeže a vypátrání čtyřiapadesátiletého muže nepotřebovali ani dva týdny. Muž je podezřelý ze dvou trestných činů, kromě krádeže má totiž uložený zákaz řízení. Z policejní cely putoval následně přímo do věznice.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.6.2024 :
  Eliška Přemyslovna se vrátí do Jemnice, začne slavnost Barchan
  Slavnostní průvod kostýmovaných postav ulicemi města Jemnice na Třebíčsku a vyvěšení praporu Barchan zahájí v pátek 15. června v 17.30 hodin slavnosti Barchan. Po celý víkend budou k dispozici městské mázhausy a historické krčmy, vystoupí vystoupení fakíři, chybět nebude ani ohňová show, koncerty a zábavy.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.6.2024 :
  XXI. ročník Mezinárodní veterán rallye historických motocyklů Pacovský okruh se koná u příležitosti 120. výročí založení mezinárodní motocyklové federace FIM
  Mezinárodní veterán rallye historických motocyklů, jenž připomíná uspořádání prvního motocyklového závodu na území Čech v roce 1906, se bude konat v sobotu 15. června v Pacově na Pelhřimovsku. Start je v jednu hodinu odpoledne na horním zámeckém nádvoří. Okruh je dlouhý 31 kilometrů. Rallye má tři časové kontroly a čtyři zvláštní zkoušky.
 • Vydáno ve čtvrtek 13.6.2024 :
  Domácí hospic Bárka zakoupil nový automobil z peněz získaných z benefičních akcí
  V rámci Vzpomínkového setkání, které pořádala Bárka v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, byli ochotníky z Rantířova před veřejností, symbolicky předány klíčky od automobilu Kia Stonic. Ten byl zakoupen z výtěžku benefičních divadelních vystoupení, které amatérští herci na konci dubna odehráli v DKO Jihlava. Nový vůz je větší než standardní auta využívané pracovníky hospice a umožňuje dopravu nejen základního vybavení, ale i rozměrnějších diagnostických přístrojů.
Další články vydané ve dnech 1. 6. 2024 - 16. 6. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...