Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2023), vychází již 9854 dnů

Dnes je úterý 3. říjen
(20. září církevního kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 3. 10.:
Růžencová slavnost Sv. Terezie Ježíškovy, panny
Mč. Eulampios a Eulampie; sbor ctihodných optinských starců: Lva, Makárije, Ambrosije, Mojžíše, Antonije, Ilariona, Isakije, Anatolije a dal.; 26 ct. mč. zografských
 • 7.9.2023:
  Z policejního deníku: žena distribuovala pervitin; pozor na platby předem, nakupování přes internet má svá rizika
  Ze spáchání trestného činu byla obviněna dvaadvacetiletá žena, která distribuovala pervitin. Drogy poskytovala dalším lidem zejména v Telči a okolních obcích, dále pak v Jihlavě. Pervitin prodávala přibližně od loňského léta. Drogy žena poskytla zájemcům v desítkách případů. Pervitin prodávala, nebo drogu v některých případech poskytla za protislužbu, jako třeba odvoz vozidlem. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání ženy, která byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Případ kriminalisté vyšetřují. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Pozor na platby předem!
  Nakupování přes internet má svá rizika
  Internetové obchody či různé portály s bazarovým zbožím se těší velké oblibě a není to jen trend mladých lidí. Kupujícími jsou osoby napříč všemi věkovými kategoriemi. Nakupování přes internet má samozřejmě své výhody. Nemusíte nikde pobíhat po kamenných prodejnách, šetříte svůj čas a dnes již téměř vše objednáte z pohodlí domova, mnohdy i cenově výhodněji. Ale pozor! I nákupy přes internet s sebou přinášejí značná rizika, a to především v momentě, kdy za objednané zboží zaplatíte předem.
  Sám se o tom přesvědčil muž, který zareagoval v květnu na inzerát na internetu, který se týkal prodeje traktoru. Zkontaktoval se s prodejcem a po vzájemné dohodě na podmínkách prodeje přistoupil poškozený k zaplacení zálohy na účet prodávajícího, který byl veden v cizí měně. Poté ještě následovaly další platby týkající se ekologického poplatku a přepravy. Muži však do současné doby zemědělský stroj doručen nebyl a prodávající s ním přestal komunikovat. Jednáním pachatele vznikla muži škoda přes 100 tisíc korun.
  Další poškozený přišel téměř o dvě stě tisíc korun, když prodávajícímu zaslal platbu předem za sběratelské mince, které neobdržel a ani zaslané peníze mu vráceny nebyly. Prodávající přestal s poškozeným mužem komunikovat.
  Často se také setkáváme s podvody, kdy si kupující přes internet objedná zboží, přičemž v obdrženém balíčku se nachází zcela jiná věc, většinou nižší hodnoty, než kterou si kupující objednal.
  Muž z Vysočiny si přes internet objednal laserovou svářečku v hodnotě téměř dvou tisíc korun. Následně muži přišel balík, ale po otevření na něj čekalo nemilé překvapení. V balíku sice byla svářečka, avšak nefunkční a bez laseru.
  Další podvedenou se stala žena, kterou zaujala na internetu nabídka použitého mini notebooku. S prodávajícím se domluvila na způsobu přepravy a zaplacení za zboží. Poté žena vyčkala, až balíček přijde a na výdejně za něj zaplatila. V balíku se však nenacházel očekávaný notebook, ale imitace plastového dětského tabletu na baterie.
  Jak se podvodníkům ve virtuálním prostředí bránit?
  · Při nakupování na internetu buďte obezřetní
  · Čtěte recenze týkající se internetových obchodů
  · Mnohé se dá vyčíst i v komentářích, popřípadě dohledat informace o prodejcích na bazarových portálech
  · Na platbu předem přistupujte jen u ověřených prodejců
  · Nenechte se až příliš ovlivnit podezřele nízkou cenou
  · Rizika s sebou nesou i nákupy ze zahraničních internetových stránek, a to především v případě reklamací apod.
  Michaela LÉBROVÁ, mluvčí policistů

  Vloupání do garáže
  Policisté prověřují případ vloupání do garáže, ke kterému došlo od konce srpna do úterý 5. září na ulici U Dílen ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Pachatel vnikl do garáže, kterou prohledal a odcizil rybářské pruty a motocykl značky Pitbike. Krádeží způsobil pachatel škodu přes šestnáct tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

  Vloupání do obytného přívěsu
  Policisté prověřují případ vloupání do obytného přívěsu, ke kterému došlo na ulici Palachova ve Žďáře nad Sázavou. "V době od pondělí 4. září do dopoledních hodin včerejšího dne pachatel za užití násilí vnikl do karavanu, který prohledal a odcizil z něj televizi a benzínovou elektrocentrálu. Pachatel svým jednáním způsobil předběžně vyčíslenou škodu přes deset tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají.

  Poškození osobního vozidla
  Policisté prošetřují případ poškození osobního vozidla, ke kterému došlo ve středu 6. září po desáté hodině večer na ulici Masarykova v Humpolci na Pelhřimovsku. "Pachatel poškodil u zaparkovaného osobního vozidla Škoda vrypy lak na levé zadní části vozidla. Škoda, kterou pachatel svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku přes devět tisíc korun", uvedla Michaela Lébrová. Přivolaní policisté případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

  Žena neplatí výživné na dceru
  Policisté zahájili trestní stíhání osmatřicetileté ženy z Blanenska, která neplatí výživné na svoji dceru. "Vyživovací povinnost si neplní od poloviny předloňského roku. Na sedmnáctiletou dívku, která žije na Jihlavsku, má žena měsíčně platit necelý jeden tisíc korun. Celkově dluží na výživném přes dvacet tisíc korun. Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě zahájili trestní stíhání ženy, která je obviněna ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté vyšetřují.

  Opilého muže a ženu policisté zajistili
  Ve středu 6. září byli policisté před devátou hodinou večer přivoláni na ulici Fibichova v Jihlavě, kde se nacházela značně opilá dvojice. "Muž a žena se chovali agresivně, nevhodně a vulgárně pokřikovali. Policisté oba zajistili a provedli u nich dechové zkoušky. Osmatřicetiletý muž měl přes tři promile alkoholu. U stejně staré ženy policisté naměřili hodnotu 4,02 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke značné opilosti nebyli schopni samostatné chůze a souvislé komunikace. Policisté odvezli oba na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž a žena jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku.

  Havárie motocyklisty
  Ve středu 6. září došlo kolem páté hodiny ráno v Třebíči na křižovatce ulic Brněnská, Velkomeziříčská a Cyrilometodějská k dopravní nehodě. "Řidič motocyklu Yamaha jel ke kruhovému objezdu a zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal smyk a havaroval. Motocyklista utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová . Policisté provedenou dechovou zkouškou u motocyklisty požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda za třicet tisíc korun.

  Střet vozidla s chodkyní
  Ve středu 6. září došlo v Jihlavě na křižovatce ulic Palackého a Benešova k dopravní nehodě. "Kolem desáté hodiny dopoledne osmaosmdesátiletý řidič automobilu Škoda narazil při odbočování vlevo do přecházející chodkyně. Žena po nárazu upadla na komunikaci. Chodkyně utrpěla při dopravní nehodě zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u řidiče i chodkyně požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Střet vozidel
  Ve středu 6. září jel před pátou hodinou odpoledne v Jihlavě na Masarykově náměstí řidič vozidla Citroën. "Při odbočení nerespektoval zákaz vjezdu a vjel v protisměru na parkoviště, kde narazil do automobilu Opel, jehož řidička v tu chvíli chtěla odjet. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. U řidiče policisté naměřili hodnotu 0,3 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u muže ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na necelých deset tisíc korun. Dvaapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na seku dopravy.

  Střet vozidel
  Ve středu 6. září před jedenáctou hodinou dopoledne došlo na silnici II/360 u obce Zubří na Žďársku k dopravní nehodě. "Řidič automobilu Renault jel ve směru od obce Pohledec a narazil do před ním stojícího osobního vozidla Škoda, jehož řidič zastavila z důvodu odbočování. Při dopravní nehodě utrpěla zranění spolujedoucí z vozidla Renault, která byla transportována leteckou záchrannou službou do brněnské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 100 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Muž je podezřelý z trestného činu
  Ve středu 6. září odhalili policisté řidiče, který usedl za volant, i když má soudem uložený zákaz řízení. Před osmou hodinou dopoledne zastavili policisté v Nové Říši na Jihlavsku auto Ford Galaxy a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je dvaačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska, který má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho a půl roku. Dále má muž na základě rozhodnutí soudu uložený zákaz pobytu na okrese Jihlava, a to do roku 2025. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté muže zadrželi a odvezli ho k provedení nezbytných úkonů na oddělení", informovala mluvčí policistů J. Kroutilová. Případ prověřují, muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

  Řidič je podezřelý z přestupku
  Ve středu 6. září po třetí hodině odpoledne zastavili policisté v obci Rynárec na Pelhřimovsku vozidlo Ford. "U třicetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na kokain. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté řidiči zakázali další jízdu", uvedla policejní mluvčí M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Dálniční policisté pomohli cizinci, který zkolaboval v autě na dálnici D1 na Vysočině
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina za projeví odvahy a osobní statečnosti a kázeňskou odměnou ocenil v pondělí 2. října ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek policistku a policistu z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Policistka pprap. Alena Frank a prap. Tomáš Vendl poskytli neodkladnou první pomoc mladému muži, který zkolaboval při cestě v osobním vozidle na dálnici D1. Společně s krajským policejním ředitelem jejich čin ocenili také plk. Mgr. David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie a vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov npor. Bc. Jiří Šoukal.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Výstava Spolek základ života mapuje historii německobrodských spolků na přelomu 19. a 20. století
  Vernisáží bude ve čtvrtek 5. října v 17 hodin v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě zahájena výstava s titulem Spolek základ života, jenž mapuje historii německobrodských spolků na přelomu 19. a 20. století. Před vernisáží zahraje dechová hudba pod vedením Zbyňka Paličky.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Knihovna v Havlíčkově Brodě nabízí v rámci Týdne knihoven výstavy, čtení i amnestii
  Začátek října patří knihovnám. Startuje v něm Týden knihoven, letos jeho již 27. ročník. Celostátní kampaň na podporu čtenářství tradičně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků a jeho cílem je nabídka klasických i méně obvyklých služeb, pořadů a aktivit všem věkovým i zájmovým skupinám návštěvníků a čtenářů.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Do jihlavské zoologické zahrady až do března pouze hlavním vchodem a vidět můžete mláďata lamy alpaky
  Sezónní vstup do zoologické zahrady v Jihlavě z lesoparku Heulos bude až do konce března 2024 uzavřen. Východ ze zoo směrem do Heulosu zůstává stále v provozu. Během uzavření pokladny nebude možné využívat ani boxy pro psy. Návštěvníci se tak do areálu zahrady dostanou pouze přes hlavní pokladnu.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Meteocentrum: Déšť s přesností na minuty a nekonečná předpověď počasí. Nový web přináší inovace v předpovědi
  Česká meteorologicko-technologická firma meteocentrum.cz se spuštěním nového webu přináší do České republiky nové produkty na poli předpovědí počasí. Díky vlastním předpovědním modelům s využitím umělé inteligence tak nově umí nabídnout předpověď srážek pro vybranou lokalitu po minutě, přehledné animované mapy nebo třeba nekonečnou předpověď v rámci dlouhodobého výhledu počasí.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Policisté hledají svědky nehody, která se stala u obce Habry na Havlíčkobrodsku
  Havlíčkobrodští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci šetření dopravní nehody, ke které došlo v neděli 1. října u obce Habry. Potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Policisté hledají řidiče auta, který byl svědkem střetu cyklisty s dítětem v Pelhřimově
  Pelhřimovští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci šetření dopravní nehody, ke které došlo ve středu 20. září v Pelhřimově. Potřebují, aby se přihlásili případní řidiči nebo chodci, kteří byli svědky dopravní nehody. Šetřením bylo zjištěno, že v místě dopravní nehody zastavil řidič osobního auta, který s účastníky nehody krátce hovořil a mohl by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 2.10.2023 :
  Z policejního deníku: vloupání do garáže; opilá řidička bourala
  Do volně přístupné garáže v ulici Rozkošská v Havlíčkově Brodě se v době od pátku 8. září do odpoledních hodin pátku 29. září za užití násilí vloupal zloděj, odkud si odnesl hliníkový žebřík, stůl, police a jiné drobné nářadí. Krádeží způsobil pachatel škodu přibližně za patnáct tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Exkurze do sadu Josefa Koněrzy ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě
  Na exkurzi do sadu ve Slavkovicích, místní části Nového Města na Moravě, se mohou vydat zájemci v neděli 8. října. Sraz je o půl třetí odpoledne u domu číslo 68 ve Slavkovicích. Sad je zajímavý tím, že jej na přelomu 19. a 20. století založil slovutný řídící učitel, překladatel, spisovatel, buditel, hasič a rovněž zakladatel Společnosti proti pití kořalky i autor spisu Pryč s kořalkou! Josef Koněrza.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Sbírka Koláč pro Barbotku pomůže nevyléčitelně nemocným na Žďársku
  Koláč pro hospic. Tak se jmenuje sbírka Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Ve středu 4. října 2023 se uskuteční již po jedenácté. V pěti městech okresu obdarují charitní dobrovolníci každého dárce, který vhodí do sbírkové kasičky peníze, voňavým sladkým koláčem. Do sbírky je možné přispívat i on-line platbou, a to až do konce října. Vybrané peníze pomohou nevyléčitelně nemocným pacientům Domácího hospice Barborka.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Přednáška Zvony na Vysočině v jihlavském muzeu přiblíží zvonový inventář na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Žďársku
  Přednáška s titulem Zvony na Vysočině v podání Mgr. Petra Váchy se uskuteční ve čtvrtek 5. října v 17 hodin v Malovaném sále v Muzeu Vysočiny na Masarykově náměstí v Jihlavě. Na přednášce budou účastníci seznámeni se zvonovým inventářem v okresech Havlíčkův Brod, Jihlava a Žďár nad Sázavou. Dokumentace zvonů a hodinových cimbálů byla zpracována v rámci výzkumného projektu Kampanologické památky Vysočiny v letech 2018 - 2022.
 • Vydáno v neděli 1.10.2023 :
  Z policejního deníku: vandal počmáral vlak; opilý řidič elektrokola boural
  Neznámý vandal posprejoval ve stanici Vlkov u Tišnova na Žďársku vlakovou soupravu v době od páté do osmé hodiny ranní v sobotu 30. září. Na soupravu nasprejoval nečitelné zeleno-černo-žluto-hnědé nápisy. Způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Zámek ve Světlé nad Sázavou chystá výstavu repliky českých korunovačních klenotů
  Mistrovské repliky českých korunovačních klenotů, meče, středověkého žezla a jablka Karla IV. budou vystaveny na zámku ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku od 1. prosince.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Ve Staré synagoze ve Velkém Meziříčí restaurátoři opravují malby ze 17. století
  Restaurátorské práce ve Staré synagoze ve Velkém Meziříčí pokračují obnovou sálu. Malby v něm pocházejí z konce 17. století. V loňském roce byla obnovena ženské galerie. Po odstranění nepůvodních výmaleb restaurátoři omítku nejprve zpevnili a posléze obnovili v původní kráse. Stará synagoga byla postavena v roce 1695, ale malba iluzivní architektury a nápisů byla provedena přibližně o sto let později.
 • Vydáno v sobotu 30.9.2023 :
  Přednáška Sto let Evangelické církve metodistické v Česku v jihlavském muzeu
  Přednáška s názvem Sto let Evangelické církve metodistické v Česku v podání prof. ThDr. Pavla Procházky, Ph.D., se bude konat ve středu 4. října od 17 hodin v Malovaném sále Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí v Jihlavě.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Jeden z největších zvonů v republice, Zuzana v chrámu svatého Jakuba v Jihlavě, slaví jubileum
  Jeden z největších zvonů v republice – Zuzana, v chrámu svatého Jakuba Většího v Jihlavě slaví 460. výročí odlití zvonu. V pátek 29. září od 18 hodin se městem linul její hlas, v sobotu 30. září se pak v rámci tohoto výročí budou konat v rámci prohlídkového okruhu kostela za standardní vstupné mimořádné komentované prohlídky, které návštěvníky zavedou přímo ke zvonu, a to v časech mezi 9–12 a 13–17 hodinou.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Výstavba parkovacího domu v areálu nemocnice v Třebíči bude zahájena již v říjnu, během stavby tu ubude parkovacích míst
  Od října 2023 bude zahájena stavba parkovacího domu na místě současného parkoviště, které se nachází po pravé straně přední části areálu nemocnice v Třebíči. Dojde tak k významnému úbytku parkovacích míst v areálu nemocnice. Staveniště zabere kromě zmíněného parkoviště i další okolní prostory. K omezování parkování bude docházet postupně od října 2023 až k úplnému uzavření celého prostoru staveniště v prosinci 2023. V tomto období bude při přípravných pracích docházet k omezování průjezdnosti areálu především v okolí budovy M a staré prodejny.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  V dodávce se tísnilo třiatřicet migrantů, její řidič, Bělorus, skončil ve vazbě
  Třiatřicetiletý státní příslušník Běloruska, který v dodávce VW Crafter převážel 33 migrantů, z toho jednu ženu a tři děti, skončil v pátek 29. září ve vazbě, do které jej poslal okresní soud ve Žďáře nad Sázavou.. V přepravním prostoru se všichni tísnili v hrozivých a nelidských podmínkách.
 • Vydáno v pátek 29.9.2023 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl z bytu šperky za osmdesát tisíc; krádež šperků, netobooku a dalších věcí z chaty
  Do bytu v bytovém domě na ulici Haškova ve Žďáře nad Sázavou se v době od úterý 26. září do dopoledních hodin včerejšího dne násilím vloupal zloděj a ukradl různé šperky. Pachatel svým jednáním způsobil škodu přes osmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených špercích pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 28.9.2023 :
  Havlíčkův dub u zámku v Proseči-Obořišti se uchází o titul Strom roku
  Dub letní, který se stal letošním jediným vysočinským finalistou ankety Strom roku, roste jako dominanta louky nad kaskádou vodních ploch v památkově chráněném zámeckém parku v Proseči-Obořišti na Pelhřimovsku. V zámku sídlí domov důchodců Proseč-Obořiště a Havlíčkův dub tak patří k jednomu z nejpůsobivějších solitérních stromů ve vlastnictví Kraje Vysočina. Stáří stromu je nejméně 300 let, některé prameny uvádí až 450 let, obvod kmene dubu je úctyhodných 650 centimetrů.
Další články vydané ve dnech 18. 9. 2023 - 3. 10. 2023:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2023) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...