Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 9999 dnů

Dnes je pondělí 26. únor
(13. únor církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 2.:
Pátek Suchých dnů v postě
 • 1.2.2024:
  Z policejního deníku: krádež dřeva za sto tisíc; další lidé na Vysočině naletěli podvodníkům; zloděj si z garáže odnesl nářadí
  Neznámý zloděj ukradl přibližně od poloviny prosince do poledních hodin středy 31. ledna u obce Borovnice u Jimramova na Žďársku uložené dřevo, čímž způsobil škodu kolem sto tisíc korun. Pachatel odcizil z parcely vytěženou kulatinu smrku v délce kolem pěti metrů, tedy asi čtyřicet kubíků dřeva. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po zloději pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Každá investice má svá rizika. Podvodníci vás mohou připravit o značné úspory
  Policisté v Kraji Vysočina prověřují různé případy internetových podvodů, které mají mnoho společného, a to snahu rychle zhodnotit své finance prostřednictvím investování. Avšak tyto případy nekončí očekávaným ziskem, ale ve většině případů přicházejí lidé o své úspory, mnohdy se i zadluží. Policisté by chtěli vyzvat občany k větší obezřetnosti a připomenout jim, že je nutné být opatrný a dodržovat zásady a pravidla, které zajistí jejich penězům větší bezpečnost.
  Obětí podvodníka se stali muž se ženou, kteří přišli o více než sedm set tisíc korun. Žena svému známému zaslala v několika platbách peníze za účelem jejich zhodnocení. Muž se však nechal zlákat podvodníkem, do svého počítače si nainstaloval aplikaci vzdáleného přístupu, čehož využil pachatel. Tento z účtu poškozeného zaslal peníze do krypto-peněženky a tím o ně muž definitivně přišel a pachatel s ním přestal komunikovat.
  Další obětí podvodníka se stala žena, která zareagovala na sociální síti na reklamu, která informovala o rychlém zhodnocení finančních prostředků investováním do kryptoměn. Vyplnila žádost k registraci a následně byla kontaktována podvodníkem, který se vydával za manažera společnosti. Ženu měl zastupovat a provést ji obchodováním s kryptoměnou. Při procházení všech aplikací ji nechal stáhnout do mobilu i počítače aplikaci pro vzdálený přístup a již nic nebránilo, aby žena začala „investovat“. Podvodník ženu připravil o dvě stě tisíc korun a stal se nekontaktní.
  S velmi podobnou situací se setkal i muž, který taktéž zareagoval na lákavou reklamu a i jeho následně kontaktoval zástupce investiční společnosti. Muž na základě telefonických hovorů autorizoval platby, které za něj provedl pachatel. Následně ho ještě přesvědčil, aby si vzal úvěr s tím, že čím více investuje, tím rychleji se mu finance vrátí a dosáhne vyššího zisku. Poškozený muž přišel téměř o čtyři sta tisíc korun.
  Jak se podvodům bránit?
  • Buďte obezřetní a opatrní, ke každé investici přistupujte jako k rizikové
  • Neinvestujte celé své jmění, nezadlužujte se
  • Chcete-li investovat do kryptoměn, obracejte se na renomované a důvěryhodné finanční instituce
  • Nenechte se po telefonu zlákat k žádným transakcím vašich finančních prostředků
  • Nikdy nic neodsouhlasujte pod nátlakem
  • Neinstalujte si softwary pro vzdálený přístup do svého počítače/ mobilu či jiného zařízení
  • Jestliže se tak již stane, nepřihlašujte se do svého internetového bankovnictví (umožníte tím podvodníkovi přístup k vašim heslům)
  • Ostražitost by neměla chybět ani při neodůvodněném podezřele rychle rostoucím zisku

  Vloupání do garáže
  Policisté pátrají po pachateli, který se na přelomu roku v Jihlavě vloupal do garáže a způsobil tak škodu za více než deset tisíc korun. "Pachatel na ulici Barvířská vnikl na pozemek chaty a vloupal se do garáže, ze které odcizil nářadí", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají.

  Objasněné vloupání do provozovny
  Policisté objasnili případ vloupání do prodejny, ke kterému došlo tento týden v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. Ze spáchání trestného činu je podezřelý jednatřicetiletý muž. V úterý 30. ledna přijali policisté po půlnoci oznámení o podezřelé osobě, která se pohybovala v okolí provozovny. Na místo okamžitě vyjeli policisté a dopadli podezřelého muže, který se do obchodu vloupal a odcizil různé zboží, zejména tabákové výrobky. Muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu. Navíc měl drobnější poranění, které si při vloupání způsobil. Opilého muže policisté zajistili a po lékařském ošetření odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále provedli policisté ohledání a zadokumentování místa činu. Odcizené věci zajistili a mohou se tak vrátit zpět majiteli. Při vloupání podezřelý muž poškodil dveře. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla deset tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů policisté následně jednatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.
  Jana Kroutilová

  Opilý muž skončil na záchytce
  Ve středu 31. ledna po desáté hodině večer přijali policisté oznámení o chodci, který se pohyboval na pozemní komunikaci na ulici Nádražní v Pelhřimově. "Svým jednáním ohrožoval bezpečnost svoji i ostatních účastníků silničního provozu. Policisté na místě zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže, který byl opilý. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,34 promile alkoholu. Muž vlivem své opilosti nebyl schopen koordinovaně stát, vrávoral a hrozil jeho pád do vozovky. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku.

  Střet vozidel
  Ve středu 31. ledna krátce před polednem se stala v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku dopravní nehoda. "Osmašedesátiletý řidič jedoucí po ulici Koželská směrem k centru s osobním autem Suzuki se plně nevěnoval řízení, pravděpodobně na krátkou chvíli usnul, přejel do protisměrné části komunikace, kde došlo ke střetu s osobním vozem Hyundai, jehož řidička jela v opačném směru. Vozidlo Suzuki bylo po střetu odmrštěno mimo komunikaci. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou u řidičky požití alkoholu vyloučili. U řidiče s ohledem na zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 270 tisíc korun. (Foto - horní obrázek)

  Dopravní nehoda čtyř vozidel
  Ve středu 31. ledna kolem druhé hodiny odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na Masarykově náměstí v Pelhřimově. "Osmadvacetiletý řidič jedoucí s osobním autem BMW od ulice Růžová směrem k ulici Poděbradova nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného osobního vozidla Hyundai, které bylo po střetu odraženo na přilehlý chodník. BMW po střetu pokračovalo dále přičemž narazilo do dalšího zaparkovaného vozidla Škoda, které vlivem střetu bylo odraženo do za ním stojícího auta Ford. Vlivem nehody došlo ke zranění řidiče osobního vozidla BMW a dále dvou osob, které v době střetu seděli v zaparkovaných vozidlech Hyundai a Škoda. Zranění byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice", uvedla M. Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou byla přítomnost alkoholu u řidiče vozidla BMW vyloučena. Šetřením policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič vozidla BMW není držitelem řidičského oprávnění. Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech předběžně vyčíslená škoda ve výši 460 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

  Řidič nadýchal přes dvě promile
  S více než dvěma promile alkoholu řídil ve středu 31. ledna před osmou hodinou ráno auto Renault padesátiletý muž, kterého policisté kontrolovali včera v obci Příložany na Třebíčsku. "Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 2,13 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté řidiči zakázali další jízdu a přišel o řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  Ve středu 31. ledna zastavili policisté po jedné hodině odpoledne v ulici Škroupova v Jihlavě automobil Škoda Favorit. "U šestašedesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,6 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla J.Kroutilová. Muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v neděli 25.2.2024 :
  Nejškaredější středy 20. století, i v osmačtyřicátém byla 25. února středa
  Na středy má tento národ skutečně štěstí. Je to jediný den v týdnu, který by snad měl být navěky prohlášen jakýmsi Dnem půstu od politických rozhodnutí. Je k tomu totiž vcelku dostatek důvodů. Vše začalo středou 13. listopadu 1918. V tento den totiž první samozvaná lůzovláda dvacátého století - zde přesně nikým nevolené revoluční orgány říjnového převratu 1918 - rozhodla o zrušení tisíciletého českého království a o nastolení nového zřízení, takzvané "republiky"...
 • Vydáno v neděli 25.2.2024 :
  Vycházky za bledulemi do Ranska o prvních březnových víkendech
  Komentované vycházky za nejen bledulemi jarními, které v toto roční období vytváří v národní přírodní rezervaci Ransko místy souvisle porostlé plochy, se bude konat o víkendech 2. - 3. března a 8. - 9. března. Sraz je v 10 a ve 13 hodin u Pobočenského rybníka.
 • Vydáno v neděli 25.2.2024 :
  V Kostelci u Jihlavy našli tělo jednašedesátiletého muže, zřejmě byl zavražděn
  V Kostelci u Jihlavy byl v pátek 23. února nalezen mrtvý muž, případ řeší kriminalisté. Podle prvotních informací byl zřejmě zavražděn.
 • Vydáno v neděli 25.2.2024 :
  Z policejního deníku: recidivista v podmínce opět kradl; opilý muž napadl manželku a rozbil dveře, skončil na záchytce
  Dvaadvacetiletý muž je zřejmě nenapravitelný. Ačkoliv byl rozsudkem Okresního soudu v Kolíně odsouzen mimo jiné za přečin krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce dvanácti měsíců se zkušební dobou osmnácti měsíců, tedy do října letošního roku, v prodejně na ulici Havlíčkova v Jihlavě ukradl vystavené zboží v celkové hodnotě 147 korun. Zboží si na prodejní ploše uschoval pod oblečenou bundu a následně prošel bez zaplacení tohoto zboží přes samoobslužné pokladny, kde byl zastaven ostrahou prodejny. Na místo byla vyslána policejní hlídka a muže jsme zadrželi. Nepoškozené zboží bylo vráceno zpět do prodeje. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a proti muži vedou trestní stíhání. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v sobotu 24.2.2024 :
  Kapří den připomene obranu Jihlavy před loupeživým rytířem Zikmundem z Rokštejna z roku 1402
  Dobrodružné hry, divadla, šermířská vystoupení, koncerty a zkoušky odvahy, zručnosti a bystrosti. To vše je Kapří den, velká interaktivní hra pro celou rodinu a oslava připomínající zapomenutou jihlavskou historii, která se koná v sobotu 2. března v historickém centru Jihlavy.
 • Vydáno v sobotu 24.2.2024 :
  Výstava Roman Hušák, Jiří Plieštik – Fragmenty nabídne zamyšlení nad životem člověka
  Vernisáž výstavy Roman Hušák, Jiří Plieštik – Fragmenty se bude konat ve čtvrtek 29. února v 17 hodin v Oblastní galerii Vysočiny na Masarykově náměstí 24 v Jihlavě. Výstava představuje dílo dvou autorů, jejichž tvorba se liší médiem i pojetím, spřízněna je však obsahem. Je hlubokým zamyšlením nad životem člověka, nad uzpůsobením světa - v dílčím fragmentu hledáním jádra, podstaty, postihnout celek.
 • Vydáno v sobotu 24.2.2024 :
  Student z Olší nad Oslavou Viktor Racek šel do války jako jednoroční dobrovolník přímo ze školních lavic, domů se vracel jako poručík. Pojďme se seznámit s jeho osudem
  Viktor Racek se narodil 3. března 1895 v Olší nad Oslavou (dům číslo popisné 46) nedaleko Velkého Meziříčí na Žďársku jako syn správce tamější školy Vincence Racka, který byl zase synem úředníka záložny Blahobyt v Brně Jiřího Racka a jeho ženy Kateřiny rozené Demlové. Matkou Viktora a ženou Vincence byla Otilie, dcera revírníka od sv. Magdalény v Krasonicích Vojtěcha Sedláka a jeho ženy Marie rozené Markové.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Do babyboxu v Třebíči někdo odložil chlapečka, dostal jméno Pavel
  Do babyboxu v Třebíči odložil někdo v pátek 23. února krátce před půl osmou večer chlapce. Uvedl to zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Chlapec dostal jméno Pavel, a podle sestřičky Simony je v pořádku. Pupečník měl zavázaný tkaničkou, možná od bot. Uvedl to zakladatel babyboxů Ludvík Hess.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Jihlava zintenzivní úklid města, pomoct potřebuje ale i od lidí
  Služby města Jihlavy nově vyváží koše z městské památkové rezervace i v neděli. Jednou za týden je navíc čistí vapkou. Od dubna bude centrum města uklízet také nový čistící vůz.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Hasiči jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově vybaveni speciálními kontejnery pro hašení elektromobilů
  Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů. ČEZ tak preventivně reaguje na rozvoj elektromobility pořízením dvou nových kontejnerů za 1,2 mil. Kč, díky kterým posílí poskytovanou pomoc v regionu.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Robot Da Vinci v Jihlavě slaví rok, odoperoval téměř dvě stovky pacientů
  Robotická operativa slaví v jihlavské nemocnici první narozeniny. Lékaři díky nejmodernějšímu přístroji na trhu pomohli téměř dvěma stovkám pacientů napříč chirurgickým, gynekologickým a urologickým odvětvím. Operační systém Da Vinci plní přání zdravotníků. Operační rány jsou menší, lépe se hojí, u zákroků je nižší výskyt komplikací a návrat do běžného života podstatně rychlejší.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Šest urologů z České republiky školil primář třebíčské nemocnice, odstraňovali zvětšenou prostatu šetrnou metodou
  Operační sál číslo čtyři v pátek praskal ve švech. Probíhal zde urologický workshop na téma transuretralní enukleace prostaty, laicky řečeno odstranění zvětšené prostaty. Jedná se o šetrnou neinvazivní metodu, kdy zákrok je prováděn přes močovou trubici. Pacient po operaci odchází třetí den do domácího ošetřování. Pod zkušené ruce primáře Ivo Šabackého a jeho kolegy primáře Romana Staňka ze Slezské nemocnice v Opavě přijelo nahlédnout šest urologů z celého Česka.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Policie pátrá po čtyřiačtyřicetiletém Richardu Prokešovi z Dačic, v minulosti měl vazby na Jihlavsku
  Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po hledaném čtyřiačtyřicetiletém Richardu Prokešovi z Dačic na Jindřichohradecku. Muž měl v minulosti osobní vazby na Jihlavsku.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Kriminalisté dopadli dva výrobce a distributory drog
  Havlíčkobrodským kriminalistům se na základě operativního šetření podařilo počátkem týdne dopadnout dva muže, kteří vyráběli a distribuovali pervitin. Muži drogy distribuovali převážně na Světelsku. Oba jsou obviněni ze spáchání trestného činu, za který jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.
 • Vydáno v pátek 23.2.2024 :
  Z policejního deníku: vandal posprejoval domy; řidiči pod vlivem alkoholu a drog
  Neznámý vandal posprejoval v době od úterý 20. února do čtvrtečního odpoledne v ulici Kotlářská v Třebíči na domě plechová dvířka černým nápisem. Dále počmáral ještě fasádu jiného rodinného domu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 22.2.2024 :
  Vodní svět v táborské zoo rozšířily vzácné kachny ostralky štíhlé
  Zvířecí rodinu vodního světa v táborské zoologické zahrady tento týden rozšířila dvojice vzácných kachen – ostralek štíhlých. V Česku dříve sporadicky hnízdily, několik desetiletích se tak ale už nestalo. Česko je proto eviduje jako kriticky ohrožené.
 • Vydáno ve čtvrtek 22.2.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl pamětní mince; opilý řidič zavinil nehodu
  Do rodinného domu v obci Bobrová na Žďársku se v noci ze soboty 17. února na neděli vloupal zloděj, který tam ukradl pamětní mince v dosud nevyčíslené hodnotě. Další škoda vznikla majitelům poškozením dveří. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody a po lupiči pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 22.2.2024 :
  Krajští radní odvolali ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva
  Rada Kraje Vysočina ve čtvrtek 22. února na svém jednání svolaném hejtmanem Vítězslavem Schrekem v mimořádném termínu odvolala z funkce ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Vedení kraje vzalo při svém rozhodování v potaz jak návrh státního zástupce na uvalení vazby na ředitele Veleva, tak rozhodnutí soudu, který tomuto návrhu vyhověl. Do funkce ředitele organizace byl radou jmenován dosavadní technický náměstek ředitele Alexander Filip. Uvedla to mluvčí krajského úřadu na Vysočině Jitka Svatošová.
 • Vydáno ve středu 21.2.2024 :
  Irena Nosková zazpívá v Třebíči za doprovodu kytary, klarinetu a příčné flétny
  Koncert Trio Ireny Noskové se bude konat v neděli 3. března v 17 hodin v prostorách Šmeralova statku v Centru tradiční lidové kultury, ulice Cyrilometodějská 48 v Třebíči.
 • Vydáno ve středu 21.2.2024 :
  Policisté prověřují vloupání do automatu na kávu, hledají muže a ženu z fotografií
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do automatu na kávu v Havlíčkově Brodě. Hledají muže a ženu zachycené na fotografiích, jejichž totožnost by potřebovali zjistit v zájmu prověřování.
Další články vydané ve dnech 11. 2. 2024 - 26. 2. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...