Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10050 dnů

Dnes je středa 17. duben
(4. duben církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 17. 4.:
Sobota po první neděli Velikonoční Sv. Aniceta, papeže a mučedníka
 • 19.3.2024:
  Z policejního deníku: žena naletěla podvodníkovi, přišla o téměř 150 tisíc; zraněného řidiče transportoval do nemocnice vrtulník
  Bezmála o sto padesát tisíc korun přišla o uplynulém víkendu poškozená žena z obce na Žďársku. Žena obdržela podvodnou esemesku, která obsahovala sdělení týkající se výplaty přeplatku na dani a falešného odkazu na bankovní společnost. Poškozená se na základě zaslaného odkazu ve zprávě snažila přihlásit do svého internetového bankovnictví, odkaz však nefungoval. Následně ji telefonicky kontaktoval pachatel, vydávající se za pracovníka banky s upozorněním, že se k jejímu bankovnímu účtu přihlásil někdo ze zahraničí. V ženě vzbudil obavy o peněžní prostředky na jejím účtu a nabídl jí, že pomůže její účet zabezpečit, čemuž poškozená uvěřila a postupovala podle jeho instrukcí, kdy autorizovala různé akce, které vedly k neoprávněnému odčerpání peněz z účtu poškozené ženy. Pamatujte, že žádné státní instituce, včetně finančního úřadu, nezasílají případné přeplatky touto formou, ale poukazují je přímo na účet plátce nebo poštovní poukázkou. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Krádež věcí z dílny
  Policisté prověřují případ krádeže z dílny v obci Rynárec na Pelhřimovsku. "Pachatel v době od pátku 15. března do pondělních dopoledních hodin vnikl do domu, kterým prošel až do dílny, kde ukradl vrtačky, motorovou pilu, detektor kovu, brusné kotouče a jiné věci, čímž způsobil majiteli předběžnou škodu za téměř třináct tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po zloději a ukradených věcech pátrají.

  Opilý agresivní muž skončil na záchytce
  V pondělí 18. března přijali policisté před devátou hodinou večer oznámení o konfliktu, ke kterému docházelo v bytovém domě v Jihlavě. "Z bytu byl slyšet křik a hluk odpovídající násilnému jednání. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Zjistili, že v bytě došlo nejprve k rozepři mezi mužem a ženou, která vyústila ve vzájemnému fyzické napadání. Oba měli drobná zranění, která si nevyžádala okamžité lékařské ošetření. Muž byl značně opilý, stále se choval agresivně a vulgárně. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota přes dvě promile alkoholu. Policisté opilého čtyřiatřicetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. U ženy byla dechová zkouška negativní. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku

  Motorkáře po střetu s autem transportoval do nemocnice vrtulník
  V pondělí 18. března došlo u obce Krhov u Hrotovic na Třebíčsku ke střetu motocyklisty s vozidlem, při kterém se motocyklista vážně zranil. "Kolem třetí hodiny odpoledne jel řidič motocyklu Malaguti ve směru od obce Bačice a při projíždění zatáčky došlo ke střetu s protijedoucím autem Škoda Octavia. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován letecky do brněnské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u řidiče auta dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili, řidič motocyklu se nebyl vzhledem ke zranění schopen zkoušce podrobit, byl nařízen odběr krve. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto)

  Cyklista havaroval
  V pondělí 18. března po jedné hodině odpoledne vyjížděli policisté k havárii cyklisty do Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. "Dvacetiletý cyklista jedoucí na elektrokoloběžce po ulici Zahradní při najíždění na chodník pro chodce nezvládl řízení a havaroval. Při pádu došlo ke zranění cyklisty, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do novoměstské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u cyklisty vyloučili. Cyklista je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy.

  Řidiče po nehodě transportoval do nemocnice vrtulník
  V pondělí 18. března jel kolem půl páté odpoledne řidič vozidla Kia Ceed po silnici u obce Větrný Jeníkov ve směru od obce Kalhov na Jihlavsku. "Při jízdě dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde automobil narazil do stromu. Následně byl odražen a přetočil se na střechu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič vážné zranění, zdravotnickou záchrannou službou byl transportován letecky do brněnské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Dechovou zkoušku nebylo možné vzhledem ke zranění u šestatřicetiletého muže provést, byl nařízen odběr krve. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 170 tisíc korun. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku, která skončila vloni v létě. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

  Dopravní nehoda
  V pondělí 18. března před druhou hodinou odpoledne se na silnici u Stonařova na Jihlavsku stala dopravní nehoda. "Řidič auta Renault zřejmě nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím vozem VW Crafter, do kterého narazil. Po nárazu byl VW odmrštěn na před ním jedoucí jízdní soupravu automobilu VW Sharan s přívěsem. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič renaultu, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u řidičů policisté požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za 240 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Žena řídila přes uložený zákaz
  Ze spáchání trestného činu a přestupkového jednání je podezřelá devětadvacetiletá žena, která řídila v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku auto přes uložený zákaz. V pondělí 18. března jela s autem Škoda Octavia před druhou hodinou odpoledne po ulici E. F. Buriana. "Policisté zjistili, že má žena na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška byla u řidičky negativní, testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou se odmítla bezdůvodně podrobit", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Žena je tak podezřelá ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy. Policisté odvezli řidičku na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Policejní inspektor jí sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

  Alkohol za volantem
  V pondělí 18. března po sedmé hodině ráno zastavili policisté v ulici Matějkova v Pelhřimově řidiče osobního auta Škoda. "U šestašedesátiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,77 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška, která vykázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz", informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Muž je podezřelý z přestupku
  Policisté zastavili v pondělí 18. března před pátou hodinou odpoledne na ulici Hrnčíře v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto BMW a provedli kontrolu. "Zjistili, že jednadvacetiletý muž, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl", uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Smrtelná nehoda na věži svatého Jakuba v Jihlavě 16. dubna 1597
  Jedna z dominant Jihlavy, vyšší svatojakubská věž, byla dokončena někdy okolo roku 1300. Od samého počátku své existence sloužila tato svatojakubská věž i světským účelům, především pak k ochraně města před ohněm a nepřáteli. Tato věž kostela svatého Jakuba je vysoká 63 metrů a věžník, který na jejím vrcholu v malém bytě bydlel až do roku 1924, musel několikrát denně vyšlapat 127 schodů.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Prase Maruška z táborské zoo spořádá, na co přijde
  Nejez jako prase! Kdo z nás takovou výzvu pronesenou obvykle ostrým tónem alespoň jednou ve svém životě neslyšel. Před Maruškou z táborské zoo ale tuhle větu raději ani nevyslovujte, mohla by se urazit. Sice spořádá, na co přijde, ale musí v tom mít ten správný systém. Jablka patří k ovoci, salát a papriky k zelenině. Nedej bože, když se jí něco zatoulá do jiné hromady, jako se to stalo s jablky, která se omylem dostala mezi zeleninu. Maruška se však nenechá rozhodit a sladké ovoce si nechá až na konec.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Patronem ohroženého prasojelena v jihlavské zoo se stane zpěvák Michal Hrůza
  Patronem babirus obývajících zoologickou zahradu v Jihlavě se v neděli 21. dubna u příležitosti Dne Země stane zpěvák Michal Hrůza. Babirusa sulaweská je velice vzácným druhem prasete v přírodě i v chovech zoologických zahrad. Vyskytuje se pouze na ostrově Sulawesi a několika přilehlých ostrůvcích v Indonésii, kde obývá tropické deštné lesy. V rámci prasatovitých vypadá velice bizarně i díky svojí šedé vrásčité lysé kůži, dlouhým nohám a protaženému úzkému rypáku. Protože kly samců místním domorodcům připomínaly parohy, dostaly podle nich babirusy i svoje jméno. V indonéštině znamená slovo babi prase a rusa jelen, dohromady tedy prasojelen.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Při čelním střetu dvou aut u Luk nad Jihlavou se zranilo pět lidí, zasahoval vrtulník
  Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 16. dubna kolem půl desáté ráno na silnici II/404 mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Svatoslav, utrpělo zranění pět lidí, včetně dvou dětí.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odčerpal 185 litrů nafty z bagru; podvod při prodeji dětské obuvi
  Oznámení o krádeži nafty u obce Čáslavsko na Pacovsku na Pelhřimovsku přijali policisté v pondělí 15. dubna v ranních hodinách. Zloděj odstranil železný kryt a poté poškodil visací zámek zajišťující a chránící palivové víčko nádrže u pracovního stroje. Z nádrže se mu poté podařilo odčerpat motorovou naftu v množství nejméně 185 litrů. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši téměř sedm tisíc korun. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Praze se můžete setkat s autentickou byzantskou tradicí a vytvořit si vlastní ikonu svatého Metoděje
  Vytvořit vlastní ikonu a setkat se s řeckým ikonopiscem diákonem Gabrielem budou mít možnost zájemci o ikonopisecký kurz, který se bude konat od pátku 17. do neděle 19. května v Praze na Strahově, několik kroků od Petřína. Možnost zažít unikátní atmosféru ikonopiseckého kurzu a setkat se s autentickou byzantskou tradicí se v Praze otevírá po několikaleté pauze. Můžete například využít pravidelných spojení mezi Prahou a Jihlavou a zažít akci, která se neopakuje každý den. Tématem semináře bude malba ikony apoštola Slovanů, sv. Metoděje.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Lidé v Jihlavě darovali na Sbírku potravin 1 632 kilogramů potravin a drogistického zboží, pomůže třeba seniorům i bezdomovcům
  Celkem 1 632 kilogramů trvanlivých potravin, hygienických potřeb, dětské výživy a drogistického zboží darovali občané v Jihlavě v sobotu 13. dubna na pomoc lidem v nouzi v rámci Sbírky potravin. V celé České republice se vybralo 467 tun potravin a ostatního zboží.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Jihlavě se poprvé bude konat festival kreativních nadšenců Maker Faire, nabídne program celým rodinám
  Světová přehlídka kreativity Maker Faire se bude konat 20. dubna v prostorách areálu Modeta u zoologické zahrady v Jihlavě. Festival propojuje nadšence, kutily, vynálezce a inovátory a zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny. Vstupenky se dají zakoupit v předprodeji na GoOut.cz nebo na místě.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  U Antonínova Dolu se srazilo auto s náklaďákem, řidič osobního vozidla utrpěl těžké zranění
  Na silnici I/38 mezi obcemi Štoky a Antonínův Důl na Jihlavsku se stala v pondělí 15. dubna krátce před druhou hodinou dopoledne nehoda, která si vyžádala těžké zranění řidiče osobního auta.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Policisté hledají svědky nehody Fordu, který na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov narazil do stromu
  Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření dopravní nehody, která se stala v pátek 12. dubna po deváté hodině večer na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov na Havlíčkobrodsku. Potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si ze sklepa odnesl kolo i s příslušenstvím; řidič po bouračce nadýchal 2,7 promile
  Zatím nezjištěný zloděj ukradl v době od večerních hodin 7. dubna do odpoledních hodin 13. dubna ze sklepní kóje bytového domu na ulici Bratří Čapků v Jihlavě jízdní kolo. Dovnitř se zloděj dostal poté, co překonal visací zámek a ukradl jízdní kolo, včetně příslušenství, v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Zloděj sebral také visací zámek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Most v Poušově v Třebíči bude pro veřejnou dopravu otevřen v polovině června
  Most v Poušově v Třebíči se nejpozději 15. června otevře pro auta, cyklisty i pěší. Nový most bude široký 6,6 metru. Současně s otevřením nového mostu bude umístěn před řekou u rozcestí památník na původní most, tzv. Bailey bridge.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Den pro zdraví v pelhřimovské nemocnici
  Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat se bude konat ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 14 hodin v Atriu hlavní lůžkové budovy v nemocnici v Pelhřimově. Uvedla to mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí. Jihlavské muzeum bude zmodernizováno
  Edukační centrum a zázemí pro odborníky z muzea, hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí včetně pokladny, vstupních prostor a průchodu do edukačního centra - to vše vznikne do dvou let v muzeu Vysočiny v Jihlavě. Během rekonstrukce, která potrvá od začátku léta po dva roky, bude pro návštěvníky muzeum přístupné, a to včetně nově zmodernizovaných expozic. Příchozí budou do muzea vstupovat dočasným vchodem z náměstí. Uvedl to náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova skončilo osobní auto na střeše. Policisté hledají svědky nehody
  Při dopravní nehodě osobního auta, která se stala v neděli 14. dubna krátce po půl osmé ráno na dálnici D1 na 104. kilometru nedaleko Větrného Jeníkova na Jihlavsku ve směru jízdy na Brno, utrpěli zranění dva lidé, kteří byli transportováni do nemocnice. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Z policejního deníku: cyklista utrpěl po střetu s autem zranění; za volantem bez řidičského průkazu
  V sobotu 13. dubna jel po jedenácté hodině dopoledne řidič auta Citroen Berlingo po silnici ve směru od obce Filipovské Chaloupky na Polnou na Jihlavsku. Na křižovatce při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě cyklistovi, který jel na kole ve směru na Ždírec. Do cyklisty narazil a po střetu muž upadl na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté u řidiče i cyklisty provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Je možné si odpracovat trest?
  „Odsouzený je povinen vykonat uložený trest obecně prospěšné práce osobně, bezplatně a ve svém volném čase.“. To jsou slova, která slyší i nezletilý jedinec při soudním řízení, kdy mu byl udělen alternativní trest. Co to ovšem znamená pro něj samotného a jaké to má dopady pro společnost? Jak v dané situaci figuruje Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava (dále jen NZDM) a kdo je to probační a mediační služba (dále jen PMS)? Na to se společně podíváme v následujícím článku.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Kaštany a lípa překážely inženýrským sítím, byly přesazeny na jiné stanoviště
  Čtyři vzrostlé mladé kaštany a jedna lípa pocházející z Vodojemu, Klafaru a travnatého pásu před poliklinikou ve Žďáře nad Sázavou porostou v jiných místech. Tam, kde rostly původně, tvořily překážku inženýrským sítím či jiným projektům, ale protože jsou zdravé, nebylo vhodné je pokácet. Tři z kaštanů tak zůstaly v jiných místech čtvrti Vodojem a čtvrtý kaštan a lípa byly přesazeny do lokality Na Hradech.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Dukovanští hasiči cvičili spuštění osoby v bezvědomí z vrcholu stožáru jeho středem, vyproštění osoby zachycené na bočním rameni vedení a záchranu a spuštění osoby uvízlé na laně elektrického vedení mezi stožáry
  Dvacítka speciálně vycvičených lezců z jednotky hasičského záchranného sboru Jaderné elektrárny Dukovany prošla dvoudenním výcvikem na záchranu osob ze stožáru elektrického vedení v blízkosti elektrárny. Pro výcvik využili odstávky vedení vysokého napětí 110 kV, Tuto mimořádnou příležitost pro procvičení specifických postupů využilo i několik členů lezeckých skupin HZS kraje Vysočina z Třebíče a Žďáru nad Sázavou.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Koupaliště Polanka v Třebíči zůstane letos zavřené, probíhá jeho rekonstrukce
  Rekonstrukce plaveckého areálu na Polance v Třebíči, která začala před několika dny, potrvá až do příštího roku. Po celou letošní letní sezonu tak zůstane koupaliště zavřené.
Další články vydané ve dnech 2. 4. 2024 - 17. 4. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...