Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10050 dnů

Dnes je středa 17. duben
(4. duben církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 17. 4.:
Sobota po první neděli Velikonoční Sv. Aniceta, papeže a mučedníka
 • 20.3.2024:
  Zdravá hmotnost jako prevence proti onemocnění
  Zdravá hmotnost je klíčovým prvkem prevence mnoha onemocnění, která postihují obyvatele moderního zrychleného světa. Rozsáhlý problém obezity se ve 21. století stává vysokým rizikem pro nemoci, jako jsou diabetes, kardiovaskulární choroby, a dokonce i onemocnění covid-19. Problematikou nadváhy se zabývají lékaři z kliniky Health+, endokrinolog PhDr. Petr Hlavatý, PhD. a nutriční specialistka PhDr. Karolína Hlavatá, PhD.
  Jaké rizikové faktory se na vzniku nadváhy/obezity nejčastěji podílejí?
  Karolína Hlavatá: K důležitým faktorům ovlivňujícím tělesnou hmotnost patří pohyb, kterého dnes mají děti i dospělí značný nedostatek. Ale obecně jde o zdravý životní styl, kam možná více než pohyb spadají stravovací návyky. Velkou vinu na rozvoji obezity má právě skladba jídelníčku, jež zahrnuje pokrmy z fastfoodů, sladkosti, chipsy, přeslazené nápoje a podobně. Obecně se dá říci, že kvůli složení stravy a nedostatku pohybu dnes převyšuje u lidí energetický příjem. Problémy s obezitou se navíc přenášejí mezi generacemi, a pokud má dítě jednoho či oba rodiče s nadváhou nebo obezitou, tak má mnohem vyšší pravděpodobnost, že bude během života trpět stejným problémem.

  Petr Hlavatý: Další příčinou může být stres, který je považován za významný rizikový faktor pro vznik většiny civilizačních onemocnění. Bývá častým spouštěčem emočního přejídání, které může nabýt až charakteru záchvatovitého přejídání. V reakci na stres se zvyšuje hladina hormonu kortizolu, který stojí v pozadí zvýšeného ukládání tuku do břicha. Tento břišní, nebo také viscerální tuk je vysoce metabolicky aktivní a významně zvyšuje riziko metabolických a kardiovaskulárních komplikací. Hubnutí se ve stresovém období příliš nedaří a bývá také příčinou selhání dodržování režimu.

  Jak může obezita poznamenat zdravotní stav dětí, dospívajících a dospělých?
  Petr Hlavatý: Nejčastější obtíže, které se u dětí a dospívajících projevují v souvislosti s nadváhou či obezitou, jsou problémy s pohybovým aparátem, často jde o postižení páteře, skoliózu, špatné držení těla, plochonoží a podobně. Ale objevují se také různé metabolické dopady, které jsme dříve vídali jen u dospělých. U těch obezita ovlivňuje například vysoký tlak, cholesterol, rozvoj diabetu nebo kardiovaskulárních onemocnění. Dnes přitom není nijak složité najít 17 nebo 18 letého adolescenta, který má cukrovku 2. typu či jiné choroby, které jsou typicky spojeny se středním a vyšším věkem. Obezita je navíc u mnoha nemocí zásadním rizikovým faktorem, který zhoršuje jejich průběh.

  Jak poznat, že dítě či dospělý nemá zdravou hmotnost a projevují se příznaky nadváhy/obezity?
  Karolína Hlavatá: U dospělých se k hodnocení využívá Body Mass Index (BMI) a na internetu jsou k dispozici i online kalkulačky. U dětí je výpočet složitější, nejlepší pomůckou jsou percentilové grafy, které jsou přílohou zdravotního průkazu. Pediatři při osobních prohlídkách dítě měří a váží, hodnoty poté zapisují do grafů. Ideální je, když se křivka pohybuje kolem 50 percentilu, norma je mezi 25 a 75 percentilem. Pokud se dítě dostane nad 90 percentil, už je v pásmu nadváhy a rodiče by měli zpozornět. Dospělí si mohou tělesnou hmotnost snadno zhodnotit sami pomocí kalkulaček BMI a pokud se pohybují v pásmu nadváhy/obezity, také by měli zvážit konzultaci s lékařem, protože jim to může ušetřit mnoho budoucích obtíží.

  Lze ve zkratce říci, co je při řešení obezity nejdůležitější?
  Petr Hlavatý: První krok je vždy na straně daného jedince, aby si vůbec připustil, že má nezdravou tělesnou hmotnost a vyhledal odborníka. Lékař by se měl soustředit hlavně na to, aby odhalil příčinu, která růst hmotnosti způsobuje. Jestli je důvodem nezdravý životní styl, nebo zda se jedná o projev nějakého interního onemocnění. V tomto případě je pacient předán do péče vhodného specialisty. Pokud je nadváha/obezita vyvolána nezdravým životním stylem, pomůže s léčbou právě dietolog.

  Jak návštěva u dietologa probíhá?
  Karolína Hlavatá: Již na první návštěvu je užitečné přinést zápis jídelníčku (alespoň sedmidenního), aby lékař mohl zjistit konkrétní stravovací zvyklosti. Je potřeba zjistit rodinnou anamnézu a dlouhodobý vývoj tělesné hmotnosti. V tom máme na rozdíl od jiných dietologů v Health+ výhodu, protože nemusíme složitě zjišťovat žádné údaje, vše máme k dispozici v elektronické zdravotní dokumentaci daného jedince. Provedeme vyšetření zahrnující vážení na bioimpedanční váze, měření obvodu pasu a boků, výpočet BMI a zjišťujeme, kdy hmotnost začala stoupat a co tomu předcházelo, protože vždy existuje nějaký spouštěč. Může to být například omezení sportu, u dětí problémy ve školy či šikana, psychické nebo rodinné potíže, podobné důvody bývají i u dospělých. Když se podaří odhalit příčinu, přichází fáze hledání řešení, tedy nastavování změn, které pro daného jedince budou přijatelné a povedou ke stabilizaci, případně k postupnému snižování váhy.

  Lze z pohledu dietologa poradit, jaká je nejúčinnější prevence proti nadváze/obezitě?
  Karolína Hlavatá: Obecně platí, že je třeba hlídat, aby energetický příjem víceméně odpovídal energetickému výdeji a tělesná hmotnost zůstávala vyrovnaná. U dětí musí energetický příjem pohlídat rodiče. Například když jejich potomek přestane pravidelně dělat aktivní či vrcholový sport, je vždy nutné patřičně upravit jídelníček a snížit energetickou vydatnost. Samozřejmě to platí také naopak. Naprostým základem prevence proti obezitě je každopádně pravidelná, pestrá a vyvážená strava s dostatkem bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Lidé, kteří chtějí najít inspiraci, mohou navštívit web www.aktivneazdrave.cz, který nabízí mnoho užitečných rad a tipů z oblasti prevence proti obezitě.

  Když pomineme problémy s nadváhou/obezitou, jaké další obtíže může dietolog pomoci pacientům vyřešit?
  Petr Hlavatý: Kromě nadváhy a obezity často řešíme třeba netolerance některých skupin potravin (intoleranci lepku či laktózy nebo další potravinové alergie, syndrom dráždivého tračníku apod.) nebo podvýživu. V těchto případech je zásadní vhodně nastavit jídelníček, aby měli děti či dospělí energeticky vyvážený příjem. Pečujeme rovněž o chronicky nemocné pacienty, například s autoimunitními onemocněními, která vyžadují užívání kortikoidů. Ty ovlivňují rozložení tuku v těle a predisponují k růstu tělesné hmotnosti. Návštěva dietologa může být užitečná i v rámci prevence, zvlášť pokud má dítě nebo dospělý genetické predispozice k obezitě či chorobám vyžadujícím zvláštní výživu.

  Jaký je Váš názor na takzvané „zázračné“ léky na hubnutí?
  Karolína Hlavatá: V první řadě je třeba odlišit, zda se jedná o antiobezitika, tedy léky užívané a registrované pro léčbu obezity, nebo zda hovoříme o doplňcích stravy. Účinnost antiobezitik je prokázána na základě rozsáhlých klinických studií a jejich předepisování patří do rukou lékařů. Doplňky stravy si můžete zakoupit v lékárně nebo drogerii a na rozdíl od léků u nich není sledována účinnost, ale jen zdravotní nezávadnost. Příkladem je psyllium nebo jiné výrobky s obsahem rozpustné vlákniny.


  Adéla LELKOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Smrtelná nehoda na věži svatého Jakuba v Jihlavě 16. dubna 1597
  Jedna z dominant Jihlavy, vyšší svatojakubská věž, byla dokončena někdy okolo roku 1300. Od samého počátku své existence sloužila tato svatojakubská věž i světským účelům, především pak k ochraně města před ohněm a nepřáteli. Tato věž kostela svatého Jakuba je vysoká 63 metrů a věžník, který na jejím vrcholu v malém bytě bydlel až do roku 1924, musel několikrát denně vyšlapat 127 schodů.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Prase Maruška z táborské zoo spořádá, na co přijde
  Nejez jako prase! Kdo z nás takovou výzvu pronesenou obvykle ostrým tónem alespoň jednou ve svém životě neslyšel. Před Maruškou z táborské zoo ale tuhle větu raději ani nevyslovujte, mohla by se urazit. Sice spořádá, na co přijde, ale musí v tom mít ten správný systém. Jablka patří k ovoci, salát a papriky k zelenině. Nedej bože, když se jí něco zatoulá do jiné hromady, jako se to stalo s jablky, která se omylem dostala mezi zeleninu. Maruška se však nenechá rozhodit a sladké ovoce si nechá až na konec.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Patronem ohroženého prasojelena v jihlavské zoo se stane zpěvák Michal Hrůza
  Patronem babirus obývajících zoologickou zahradu v Jihlavě se v neděli 21. dubna u příležitosti Dne Země stane zpěvák Michal Hrůza. Babirusa sulaweská je velice vzácným druhem prasete v přírodě i v chovech zoologických zahrad. Vyskytuje se pouze na ostrově Sulawesi a několika přilehlých ostrůvcích v Indonésii, kde obývá tropické deštné lesy. V rámci prasatovitých vypadá velice bizarně i díky svojí šedé vrásčité lysé kůži, dlouhým nohám a protaženému úzkému rypáku. Protože kly samců místním domorodcům připomínaly parohy, dostaly podle nich babirusy i svoje jméno. V indonéštině znamená slovo babi prase a rusa jelen, dohromady tedy prasojelen.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Při čelním střetu dvou aut u Luk nad Jihlavou se zranilo pět lidí, zasahoval vrtulník
  Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 16. dubna kolem půl desáté ráno na silnici II/404 mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Svatoslav, utrpělo zranění pět lidí, včetně dvou dětí.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odčerpal 185 litrů nafty z bagru; podvod při prodeji dětské obuvi
  Oznámení o krádeži nafty u obce Čáslavsko na Pacovsku na Pelhřimovsku přijali policisté v pondělí 15. dubna v ranních hodinách. Zloděj odstranil železný kryt a poté poškodil visací zámek zajišťující a chránící palivové víčko nádrže u pracovního stroje. Z nádrže se mu poté podařilo odčerpat motorovou naftu v množství nejméně 185 litrů. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši téměř sedm tisíc korun. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Praze se můžete setkat s autentickou byzantskou tradicí a vytvořit si vlastní ikonu svatého Metoděje
  Vytvořit vlastní ikonu a setkat se s řeckým ikonopiscem diákonem Gabrielem budou mít možnost zájemci o ikonopisecký kurz, který se bude konat od pátku 17. do neděle 19. května v Praze na Strahově, několik kroků od Petřína. Možnost zažít unikátní atmosféru ikonopiseckého kurzu a setkat se s autentickou byzantskou tradicí se v Praze otevírá po několikaleté pauze. Můžete například využít pravidelných spojení mezi Prahou a Jihlavou a zažít akci, která se neopakuje každý den. Tématem semináře bude malba ikony apoštola Slovanů, sv. Metoděje.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Lidé v Jihlavě darovali na Sbírku potravin 1 632 kilogramů potravin a drogistického zboží, pomůže třeba seniorům i bezdomovcům
  Celkem 1 632 kilogramů trvanlivých potravin, hygienických potřeb, dětské výživy a drogistického zboží darovali občané v Jihlavě v sobotu 13. dubna na pomoc lidem v nouzi v rámci Sbírky potravin. V celé České republice se vybralo 467 tun potravin a ostatního zboží.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Jihlavě se poprvé bude konat festival kreativních nadšenců Maker Faire, nabídne program celým rodinám
  Světová přehlídka kreativity Maker Faire se bude konat 20. dubna v prostorách areálu Modeta u zoologické zahrady v Jihlavě. Festival propojuje nadšence, kutily, vynálezce a inovátory a zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny. Vstupenky se dají zakoupit v předprodeji na GoOut.cz nebo na místě.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  U Antonínova Dolu se srazilo auto s náklaďákem, řidič osobního vozidla utrpěl těžké zranění
  Na silnici I/38 mezi obcemi Štoky a Antonínův Důl na Jihlavsku se stala v pondělí 15. dubna krátce před druhou hodinou dopoledne nehoda, která si vyžádala těžké zranění řidiče osobního auta.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Policisté hledají svědky nehody Fordu, který na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov narazil do stromu
  Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření dopravní nehody, která se stala v pátek 12. dubna po deváté hodině večer na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov na Havlíčkobrodsku. Potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si ze sklepa odnesl kolo i s příslušenstvím; řidič po bouračce nadýchal 2,7 promile
  Zatím nezjištěný zloděj ukradl v době od večerních hodin 7. dubna do odpoledních hodin 13. dubna ze sklepní kóje bytového domu na ulici Bratří Čapků v Jihlavě jízdní kolo. Dovnitř se zloděj dostal poté, co překonal visací zámek a ukradl jízdní kolo, včetně příslušenství, v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Zloděj sebral také visací zámek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Most v Poušově v Třebíči bude pro veřejnou dopravu otevřen v polovině června
  Most v Poušově v Třebíči se nejpozději 15. června otevře pro auta, cyklisty i pěší. Nový most bude široký 6,6 metru. Současně s otevřením nového mostu bude umístěn před řekou u rozcestí památník na původní most, tzv. Bailey bridge.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Den pro zdraví v pelhřimovské nemocnici
  Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat se bude konat ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 14 hodin v Atriu hlavní lůžkové budovy v nemocnici v Pelhřimově. Uvedla to mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí. Jihlavské muzeum bude zmodernizováno
  Edukační centrum a zázemí pro odborníky z muzea, hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí včetně pokladny, vstupních prostor a průchodu do edukačního centra - to vše vznikne do dvou let v muzeu Vysočiny v Jihlavě. Během rekonstrukce, která potrvá od začátku léta po dva roky, bude pro návštěvníky muzeum přístupné, a to včetně nově zmodernizovaných expozic. Příchozí budou do muzea vstupovat dočasným vchodem z náměstí. Uvedl to náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova skončilo osobní auto na střeše. Policisté hledají svědky nehody
  Při dopravní nehodě osobního auta, která se stala v neděli 14. dubna krátce po půl osmé ráno na dálnici D1 na 104. kilometru nedaleko Větrného Jeníkova na Jihlavsku ve směru jízdy na Brno, utrpěli zranění dva lidé, kteří byli transportováni do nemocnice. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Z policejního deníku: cyklista utrpěl po střetu s autem zranění; za volantem bez řidičského průkazu
  V sobotu 13. dubna jel po jedenácté hodině dopoledne řidič auta Citroen Berlingo po silnici ve směru od obce Filipovské Chaloupky na Polnou na Jihlavsku. Na křižovatce při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě cyklistovi, který jel na kole ve směru na Ždírec. Do cyklisty narazil a po střetu muž upadl na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté u řidiče i cyklisty provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Je možné si odpracovat trest?
  „Odsouzený je povinen vykonat uložený trest obecně prospěšné práce osobně, bezplatně a ve svém volném čase.“. To jsou slova, která slyší i nezletilý jedinec při soudním řízení, kdy mu byl udělen alternativní trest. Co to ovšem znamená pro něj samotného a jaké to má dopady pro společnost? Jak v dané situaci figuruje Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava (dále jen NZDM) a kdo je to probační a mediační služba (dále jen PMS)? Na to se společně podíváme v následujícím článku.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Kaštany a lípa překážely inženýrským sítím, byly přesazeny na jiné stanoviště
  Čtyři vzrostlé mladé kaštany a jedna lípa pocházející z Vodojemu, Klafaru a travnatého pásu před poliklinikou ve Žďáře nad Sázavou porostou v jiných místech. Tam, kde rostly původně, tvořily překážku inženýrským sítím či jiným projektům, ale protože jsou zdravé, nebylo vhodné je pokácet. Tři z kaštanů tak zůstaly v jiných místech čtvrti Vodojem a čtvrtý kaštan a lípa byly přesazeny do lokality Na Hradech.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Dukovanští hasiči cvičili spuštění osoby v bezvědomí z vrcholu stožáru jeho středem, vyproštění osoby zachycené na bočním rameni vedení a záchranu a spuštění osoby uvízlé na laně elektrického vedení mezi stožáry
  Dvacítka speciálně vycvičených lezců z jednotky hasičského záchranného sboru Jaderné elektrárny Dukovany prošla dvoudenním výcvikem na záchranu osob ze stožáru elektrického vedení v blízkosti elektrárny. Pro výcvik využili odstávky vedení vysokého napětí 110 kV, Tuto mimořádnou příležitost pro procvičení specifických postupů využilo i několik členů lezeckých skupin HZS kraje Vysočina z Třebíče a Žďáru nad Sázavou.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Koupaliště Polanka v Třebíči zůstane letos zavřené, probíhá jeho rekonstrukce
  Rekonstrukce plaveckého areálu na Polance v Třebíči, která začala před několika dny, potrvá až do příštího roku. Po celou letošní letní sezonu tak zůstane koupaliště zavřené.
Další články vydané ve dnech 2. 4. 2024 - 17. 4. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...