Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10050 dnů

Dnes je středa 17. duben
(4. duben církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 17. 4.:
Sobota po první neděli Velikonoční Sv. Aniceta, papeže a mučedníka
 • 25.3.2024:
  Z policejního deníku: nález ručního granátu; auto po nehodě shořelo, řidičku transportoval do nemocnice vrtulník
  Poblíž cesty u obce Myslotín na Pelhřimovsku nalezl v pátek 22. března odpoledne muž předmět připomínající munici. Přivolaní policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika z českobudějovické expozitury, který předmět identifikoval jako ruční granát F1. Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci. (Foto - horní obrázek)
  Krádež stavebního materiálu
  Policisté prověřují krádež asfaltových pásů z doby od odpoledne soboty 23. března do odpoledních hodin následujícího dne v obci Hořepník na Pelhřimovsku. "Pachatel ze stavební parcely odcizil role asfaltových pásů. Svým jednáním způsobil majiteli předběžnou škodu za více než jedenáct tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté po pachateli pátrají, případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

  Vloupání do domu
  Policisté pátrají po pachateli, který se v pátek 22. března v době mezi jednou a druhou hodinou ranní v Jihlavě vloupal do rodinného domu na ulici Vojanova. " Pachatel využil situace, kdy bylo v domě pootevřené okno ve sklepních prostorech, a do objektu vnikl. Místnosti prohledal a ukradl kabelku s peněženkou. Její majitelka přišla mimo jiné o finanční hotovost, doklady a platební kartu. Pachatel způsobil škodu přes pět tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli ohledání a zadokumentování místa činu, dále šetření v lokalitě. Případ prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté prověřují.

  Opilý muž skončil na záchytce
  V neděli 24. března přijali policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po poledni oznámení o zjevně opilém muži, který se pohyboval na parkovišti u obchodního domu. "Nebyl schopen samostatné chůze a hrozil jeho pád do vozovky. Policisté vyjeli na místo a zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,47 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

  Opilého muže policisté zajistili
  V pátek 22. března před devátou hodinou večer přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel v ubytovacím zařízení na ulici Slovanského Bratrství v Pelhřimově. "Na místě policisté zjistili, že ve společných prostorách chodby se pohybuje jednatřicetiletý muž, který se neorientoval, nebyl schopen samostatné chůze, vrávoral a hrozil jeho pád. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,40 promile alkoholu. Značně opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů M. Lébrová.

  Auto po nehodě shořelo, řidičku transportoval do nemocnice vrtulník
  V neděli 24. března po jedenácté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala u obce Blažkov na Žďársku. "Dvacetiletá řidička jedoucí s osobním autem Opel směrem k obci Dolní Rožínka zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu, kde vozidlo narazilo do vzrostlého stromu. Po nehodě se vozidlo vznítilo a shořelo. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která byla leteckou záchrannou službou transportována do nemocnice", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté u řidičky provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 150 tisíc korun. (Foto - prostřední obrázek)

  Řidič havaroval
  V neděli 24. března havaroval u Třebíče osmnáctiletý řidič vozu Ford Mustang. "Před druhou hodinou odpoledne jel ve směru od Červené Hospody, po projetí zatáčky najel na nezpevněnou krajnici a dále do silničního příkopu, kde automobil narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič i jeho spolujedoucí zranění, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do třebíčské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 300 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - dolní obrázek)

  Dopravní nehoda
  V pátek 22. března po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/34 mezi obcemi Krátká Ves a Česká Bělá na Havlíčkobrodsku. "Devatenáctiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda ve směru od Havlíčkova Brodu předjížděl nákladní soupravu, přičemž v opačném směru jízdy jelo nákladní vozidlo Fiat, kdy řidič vozidla Fiat chtěl zabránit čelnímu střetu s předjíždějícím osobním autem, proto strhl řízení vpravo, čímž bočně narazil do krajových svodidel. Při nehodě také došlo k bočnímu střetu mezi osobním a nákladním vozidlem. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo", uvedla M. Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu u řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě za více než 110 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem osobního vozidla Škoda vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

  Havárie motocyklisty
  V pátek 22. března došlo u Mohelna na Třebíčsku k dopravní nehodě, při které se zranil dvaatřicetiletý motorkář. "Před polednem jel na motocyklu Ducati ve směru od obce Březník. Při projíždění zatáčky dostal smyk a havaroval. Při dopravní nehodě se motocyklista zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl transportován do třebíčské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u motocyklisty požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

  Cyklista havaroval
  V sobotu 23. března došlo v Jihlavě na křižovatce ulic Havlíčkova, Fritzova a Úvoz k dopravní nehodě. Po páté hodině ráno najel řidič vozidla Škoda Octavia do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici jel pětačtyřicetiletý muž na jízdním kole. "Cyklista ve snaze zabránit střetu s automobilem začal prudce brzdit a havaroval. Ke střetu s vozidlem nedošlo. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při dechové zkoušce požití alkoholu nezjistili.

  Opilý cyklista
  V neděli 24. března jel před šestou hodinou večer čtyřiašedesátiletý muž na elektrokole směrem na Studenec na Třebíčsku. "Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 1,88 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho byla pozitivní s obdobnou hodnotou. Další jízdu mu policisté zakázali", uvedla Jana Kroutilová. Cyklista je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, případ policisté šetří.

  Řidič byl pod vlivem alkoholu
  V sobotu 23. března před šestou hodinou večer zastavili policisté v ulici Dobrovského v Havlíčkově Brodě osobní auto Škoda Superb. "Policisté provedli u dvaadvacetiletého řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,59 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala obdobnou hodnotu. Řidiči byla další jízda zakázána", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Smrtelná nehoda na věži svatého Jakuba v Jihlavě 16. dubna 1597
  Jedna z dominant Jihlavy, vyšší svatojakubská věž, byla dokončena někdy okolo roku 1300. Od samého počátku své existence sloužila tato svatojakubská věž i světským účelům, především pak k ochraně města před ohněm a nepřáteli. Tato věž kostela svatého Jakuba je vysoká 63 metrů a věžník, který na jejím vrcholu v malém bytě bydlel až do roku 1924, musel několikrát denně vyšlapat 127 schodů.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Prase Maruška z táborské zoo spořádá, na co přijde
  Nejez jako prase! Kdo z nás takovou výzvu pronesenou obvykle ostrým tónem alespoň jednou ve svém životě neslyšel. Před Maruškou z táborské zoo ale tuhle větu raději ani nevyslovujte, mohla by se urazit. Sice spořádá, na co přijde, ale musí v tom mít ten správný systém. Jablka patří k ovoci, salát a papriky k zelenině. Nedej bože, když se jí něco zatoulá do jiné hromady, jako se to stalo s jablky, která se omylem dostala mezi zeleninu. Maruška se však nenechá rozhodit a sladké ovoce si nechá až na konec.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Patronem ohroženého prasojelena v jihlavské zoo se stane zpěvák Michal Hrůza
  Patronem babirus obývajících zoologickou zahradu v Jihlavě se v neděli 21. dubna u příležitosti Dne Země stane zpěvák Michal Hrůza. Babirusa sulaweská je velice vzácným druhem prasete v přírodě i v chovech zoologických zahrad. Vyskytuje se pouze na ostrově Sulawesi a několika přilehlých ostrůvcích v Indonésii, kde obývá tropické deštné lesy. V rámci prasatovitých vypadá velice bizarně i díky svojí šedé vrásčité lysé kůži, dlouhým nohám a protaženému úzkému rypáku. Protože kly samců místním domorodcům připomínaly parohy, dostaly podle nich babirusy i svoje jméno. V indonéštině znamená slovo babi prase a rusa jelen, dohromady tedy prasojelen.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Při čelním střetu dvou aut u Luk nad Jihlavou se zranilo pět lidí, zasahoval vrtulník
  Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 16. dubna kolem půl desáté ráno na silnici II/404 mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Svatoslav, utrpělo zranění pět lidí, včetně dvou dětí.
 • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odčerpal 185 litrů nafty z bagru; podvod při prodeji dětské obuvi
  Oznámení o krádeži nafty u obce Čáslavsko na Pacovsku na Pelhřimovsku přijali policisté v pondělí 15. dubna v ranních hodinách. Zloděj odstranil železný kryt a poté poškodil visací zámek zajišťující a chránící palivové víčko nádrže u pracovního stroje. Z nádrže se mu poté podařilo odčerpat motorovou naftu v množství nejméně 185 litrů. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši téměř sedm tisíc korun. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Praze se můžete setkat s autentickou byzantskou tradicí a vytvořit si vlastní ikonu svatého Metoděje
  Vytvořit vlastní ikonu a setkat se s řeckým ikonopiscem diákonem Gabrielem budou mít možnost zájemci o ikonopisecký kurz, který se bude konat od pátku 17. do neděle 19. května v Praze na Strahově, několik kroků od Petřína. Možnost zažít unikátní atmosféru ikonopiseckého kurzu a setkat se s autentickou byzantskou tradicí se v Praze otevírá po několikaleté pauze. Můžete například využít pravidelných spojení mezi Prahou a Jihlavou a zažít akci, která se neopakuje každý den. Tématem semináře bude malba ikony apoštola Slovanů, sv. Metoděje.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Lidé v Jihlavě darovali na Sbírku potravin 1 632 kilogramů potravin a drogistického zboží, pomůže třeba seniorům i bezdomovcům
  Celkem 1 632 kilogramů trvanlivých potravin, hygienických potřeb, dětské výživy a drogistického zboží darovali občané v Jihlavě v sobotu 13. dubna na pomoc lidem v nouzi v rámci Sbírky potravin. V celé České republice se vybralo 467 tun potravin a ostatního zboží.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  V Jihlavě se poprvé bude konat festival kreativních nadšenců Maker Faire, nabídne program celým rodinám
  Světová přehlídka kreativity Maker Faire se bude konat 20. dubna v prostorách areálu Modeta u zoologické zahrady v Jihlavě. Festival propojuje nadšence, kutily, vynálezce a inovátory a zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny. Vstupenky se dají zakoupit v předprodeji na GoOut.cz nebo na místě.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  U Antonínova Dolu se srazilo auto s náklaďákem, řidič osobního vozidla utrpěl těžké zranění
  Na silnici I/38 mezi obcemi Štoky a Antonínův Důl na Jihlavsku se stala v pondělí 15. dubna krátce před druhou hodinou dopoledne nehoda, která si vyžádala těžké zranění řidiče osobního auta.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Policisté hledají svědky nehody Fordu, který na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov narazil do stromu
  Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření dopravní nehody, která se stala v pátek 12. dubna po deváté hodině večer na silnici mezi obcemi Habry a Bačkov na Havlíčkobrodsku. Potřebují, aby se přihlásili případní svědci dopravní nehody nebo řidiči, kteří místem projížděli bezprostředně před nebo po nehodě a mohli by tak poskytnout důležité informace k okolnostem dopravní nehody.
 • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si ze sklepa odnesl kolo i s příslušenstvím; řidič po bouračce nadýchal 2,7 promile
  Zatím nezjištěný zloděj ukradl v době od večerních hodin 7. dubna do odpoledních hodin 13. dubna ze sklepní kóje bytového domu na ulici Bratří Čapků v Jihlavě jízdní kolo. Dovnitř se zloděj dostal poté, co překonal visací zámek a ukradl jízdní kolo, včetně příslušenství, v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Zloděj sebral také visací zámek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Most v Poušově v Třebíči bude pro veřejnou dopravu otevřen v polovině června
  Most v Poušově v Třebíči se nejpozději 15. června otevře pro auta, cyklisty i pěší. Nový most bude široký 6,6 metru. Současně s otevřením nového mostu bude umístěn před řekou u rozcestí památník na původní most, tzv. Bailey bridge.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Den pro zdraví v pelhřimovské nemocnici
  Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat se bude konat ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 14 hodin v Atriu hlavní lůžkové budovy v nemocnici v Pelhřimově. Uvedla to mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí. Jihlavské muzeum bude zmodernizováno
  Edukační centrum a zázemí pro odborníky z muzea, hvězdářská pozorovatelna s mobilními dalekohledy na venkovní terase, nové návštěvnické zázemí včetně pokladny, vstupních prostor a průchodu do edukačního centra - to vše vznikne do dvou let v muzeu Vysočiny v Jihlavě. Během rekonstrukce, která potrvá od začátku léta po dva roky, bude pro návštěvníky muzeum přístupné, a to včetně nově zmodernizovaných expozic. Příchozí budou do muzea vstupovat dočasným vchodem z náměstí. Uvedl to náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova skončilo osobní auto na střeše. Policisté hledají svědky nehody
  Při dopravní nehodě osobního auta, která se stala v neděli 14. dubna krátce po půl osmé ráno na dálnici D1 na 104. kilometru nedaleko Větrného Jeníkova na Jihlavsku ve směru jízdy na Brno, utrpěli zranění dva lidé, kteří byli transportováni do nemocnice. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno v neděli 14.4.2024 :
  Z policejního deníku: cyklista utrpěl po střetu s autem zranění; za volantem bez řidičského průkazu
  V sobotu 13. dubna jel po jedenácté hodině dopoledne řidič auta Citroen Berlingo po silnici ve směru od obce Filipovské Chaloupky na Polnou na Jihlavsku. Na křižovatce při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě cyklistovi, který jel na kole ve směru na Ždírec. Do cyklisty narazil a po střetu muž upadl na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté u řidiče i cyklisty provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Je možné si odpracovat trest?
  „Odsouzený je povinen vykonat uložený trest obecně prospěšné práce osobně, bezplatně a ve svém volném čase.“. To jsou slova, která slyší i nezletilý jedinec při soudním řízení, kdy mu byl udělen alternativní trest. Co to ovšem znamená pro něj samotného a jaké to má dopady pro společnost? Jak v dané situaci figuruje Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava (dále jen NZDM) a kdo je to probační a mediační služba (dále jen PMS)? Na to se společně podíváme v následujícím článku.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Kaštany a lípa překážely inženýrským sítím, byly přesazeny na jiné stanoviště
  Čtyři vzrostlé mladé kaštany a jedna lípa pocházející z Vodojemu, Klafaru a travnatého pásu před poliklinikou ve Žďáře nad Sázavou porostou v jiných místech. Tam, kde rostly původně, tvořily překážku inženýrským sítím či jiným projektům, ale protože jsou zdravé, nebylo vhodné je pokácet. Tři z kaštanů tak zůstaly v jiných místech čtvrti Vodojem a čtvrtý kaštan a lípa byly přesazeny do lokality Na Hradech.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Dukovanští hasiči cvičili spuštění osoby v bezvědomí z vrcholu stožáru jeho středem, vyproštění osoby zachycené na bočním rameni vedení a záchranu a spuštění osoby uvízlé na laně elektrického vedení mezi stožáry
  Dvacítka speciálně vycvičených lezců z jednotky hasičského záchranného sboru Jaderné elektrárny Dukovany prošla dvoudenním výcvikem na záchranu osob ze stožáru elektrického vedení v blízkosti elektrárny. Pro výcvik využili odstávky vedení vysokého napětí 110 kV, Tuto mimořádnou příležitost pro procvičení specifických postupů využilo i několik členů lezeckých skupin HZS kraje Vysočina z Třebíče a Žďáru nad Sázavou.
 • Vydáno v sobotu 13.4.2024 :
  Koupaliště Polanka v Třebíči zůstane letos zavřené, probíhá jeho rekonstrukce
  Rekonstrukce plaveckého areálu na Polance v Třebíči, která začala před několika dny, potrvá až do příštího roku. Po celou letošní letní sezonu tak zůstane koupaliště zavřené.
Další články vydané ve dnech 2. 4. 2024 - 17. 4. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...