Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10089 dnů

Dnes je sobota 25. květen
(12. květen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 5.:
Úterý Svatodušní Sv. Řehoře VII., papeže a vyznavače
 • 15.4.2024:
  Z policejního deníku: zloděj si ze sklepa odnesl kolo i s příslušenstvím; řidič po bouračce nadýchal 2,7 promile
  Zatím nezjištěný zloděj ukradl v době od večerních hodin 7. dubna do odpoledních hodin 13. dubna ze sklepní kóje bytového domu na ulici Bratří Čapků v Jihlavě jízdní kolo. Dovnitř se zloděj dostal poté, co překonal visací zámek a ukradl jízdní kolo, včetně příslušenství, v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Zloděj sebral také visací zámek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Policisté rychle objasnili krádež kola
  Policisté ze Žďáru nad Sázavou přijali v neděli 14. dubna po půl páté odpoledne oznámení o odcizení jízdního kola Superior z areálu fotbalového stadionu. Poté začali pátrat po pachateli a ukradeném kole. "Krátce po sedmnácté hodině byli úspěšní a podezřelého muže i s kolem se jim podařilo vypátrat na ulici Dolní. Kolo si tak mohl převzít zpět jeho majitel. U sedmapadesátiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,83 promile alkoholu. Značně opilého muže zajistili a převezli ho na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

  Opilý muž skončil na záchytce
  V neděli 14. dubna po čtvrté hodině ráno přijali policisté v Havlíčkově Brodě oznámení o muži, který se na ulici Husova choval hlučně, pokřikoval nesrozumitelné výrazy a svým jednáním rušil noční klid. "Policisté na místě zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže, který byl značně opilý. Muž ve svém jednání pokračoval i v přítomnosti policistů, nespolupracoval a nebyl schopen ani samostatné chůze. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

  Řidič pod vlivem alkoholu havaroval
  V pátek 12. dubna po páté hodině odpoledne došlo u obce Roučkovice na Pelhřimovsku k dopravní nehodě. "Devětatřicetiletý řidič jedoucí směrem na obec Velká Chyška s osobním autem Škoda Octavia při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, přejel do protisměru a dále na pole, kde havaroval, přičemž došlo k přetočení vozidla na střechu. Při dopravní nehodě se zranila spolujedoucí, která byla převezena do pelhřimovské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě ve výši čtyřicet tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou policisté řidiči naměřili hodnotu 2,70 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dalším šetřením zjistili, že muž usedl za volant v době platného zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit na podzim příštího roku. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - obrázek vpravo)

  Havárie osobního vozidla
  V neděli 14. dubna kolem třetí hodiny ranní došlo v obci Nová Ves u Chotěboře na Havlíčkobrodsku k havárii osobního auta. "Dvaadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda Octavia se plně nevěnoval řízení, zřejmě na okamžik usnul, přejel s vozem do protisměrné části a následně do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče", uvedla M. Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda ve výši 190 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto - obrázek vlevo)

  Střet osobního auta s cyklistou
  Policisté přijali v sobotu 13. dubna krátce po jedenácté hodině dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Jihlavsku na křižovatce u obce Polná u zastávky autobusu rozcestí Filipovské Chaloupky. "Při prvotním šetření na místě policisté zjistili, že jednašedesátiletý řidič jel s osobním autem Citroen po silnici III. třídy ve směru od obce Filipovské Chaloupky směrem na Polnou. Při odbočení vlevo na křižovatce se silnicí II/352 porušil ustanovení dopravního značení - dej přednost v jízdě - a nedal přednost v jízdě, který v tu chvíli projížděl po silnici II/352 ve směru jízdy od Polné směrem na Ždírec. Poté došlo ke střetu vozidla a cyklisty, který po střetu spadl na silnici", uvedla Dana Čírtková. Při dopravní nehodě byla způsobena hmotná škoda na vozidle i jízdním kole v celkové výši 35 000 korun. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, kterého na místě dopravní nehody ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby, a následně musel být převezen k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení. Policisté provedli u řidiče i cyklisty dechovou zkoušku – obě dechové zkoušky měly negativní výsledek. Přestupek v dopravě řidiče osobního vozidla vyřešili policisté z dopravního inspektorátu Jihlava na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

  Motocyklista ztratil kontrolu nad motocyklem
  Policisté přijali v neděli 14. dubna deset minut po půl jedné odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/23 u obce Mrákotín na Jihlavsku. "Šestačtyřicetiletý řidič motocyklu jel po silnici ve směru od Krahulčí na Mrákotín. Nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a dostatečně se nevěnoval řízení vozidla, kdy při průjezdu pravotočivé zatáčky ztratil kontrolu nad motocyklem, čímž došlo k pádu motocyklu a řidiče na pravý bok. Při dopravní nehodě si řidič způsobil lehká zranění, pro která musel být převezen posádkou zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechová zkouška u řidiče na případnou přítomnost alkoholu byla s negativním výsledkem a na místě ji provedli policejní z obvodního oddělení Telč. Při nehodě vznikla škoda na motocyklu ve výši 30 000 korun. Přestupek řidiče motocyklu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

  Chodec se nerozhlédl a běžel přes silnici
  Policisté přijali v pátek 12. dubna krátce před patnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě na ulici Nádražní v Třebíči. "Nezletilý chodec přebíhal vozovku mimo označený přechod pro chodce a před vstupem na vozovku se řádně nepřesvědčil, zda ji může bezpečně přejít. Navíc přebíhal vozovku mezi jedoucími vozidly a vběhl do silnice zleva za autobusem a vrazil přímo do levých předních dveří osobního auta, jehož řidič s vozidlem projížděl ve směru od ulice Bráfova třída k ulici Znojemská. Došlo ke střetu vozidla a chodce. Při nehodě se nezletilý chodec zranil a byl na místě ošetřen vozidlem zdravotnické záchranné služby a poté ho zdravotníci převezli do zdravotnického zařízení. Policisté u řidiče i čtrnáctiletého chodce provedli dechovou zkoušku – výsledky obou dechových zkoušek měly negativní výsledky", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. O celé záležitosti policisté vyrozuměli zákonného zástupce nezletilého chodce. Na osobním vozidle vznikla hmotná škoda ve výši asi 35 000 korun.

  Motocyklista nezvládl řízení
  V neděli 14. dubna po desáté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o havárii motorkáře u Tasova na Žďársku. "Čtyřiapadesátiletý řidič jedoucí od obce Osová Bítýška s motocyklem Motorro Trevis při průjezdu zatáčkou vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení, havaroval a motorka setrvačností přejela do silničního příkopu. Motocyklista utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do brněnské nemocnice", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za patnáct tisíc korun.

  Řidička havarovala
  V neděli 14. dubna krátce před jednou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na silnici I/34 u obce Radětín na Pelhřimovsku. "Dvaatřicetiletá řidička jedoucí od Humpolce s osobním vozidlem Hyundai se plně nevěnovala řízení a vyjela s vozidlem mimo vozovku do silničního příkopu, kde s vozidlem narazila do dopravního značení. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Vlivem nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě ve výši 210 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidička je podezřelá z přestupku na úseku dopravy.

  Motocyklista havaroval
  V sobotu 13. dubna po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o havárii motocyklisty v Žirovnici na Pelhřimovsku, kdy osmatřicetiletý řidič jedoucí s motocyklem Harley Davidson nezvládl řízení a boural. "Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a jeho spolujedoucího, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice. Policisté u motocyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 0,82 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška", uvedla M. Lébrová. Šetřením dále policisté zjistili, že řidič neužil bezpečnostní přilbu a jeho spolujedoucí užil cyklistickou přilbu. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na motocyklu ve výši 80 tisíc korun. Řidič je podezřelý ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

  Střet motocyklu s vozidlem
  V neděli 14. dubna po jedné hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. "Pětadvacetiletý řidič jedoucí směrem od Havlíčkova Brodu s motocyklem Honda nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem Ford, jehož řidič zpomalil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty a jeho spolujedoucí", informovala policejní mluvčí M. Lébrová. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za 40 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s motocyklistou vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

  Muž řídil přes uložený zákaz a odmítl dechovou zkoušku
  V sobotu 13. dubna po šesté hodině ráno kontrolovali policisté v Křižanově na Žďársku čtyřiačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Citroën, u něhož zjistili, že má od prosince loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v březnu roku 2026. "Dále se muž odmítl podrobit dechové zkoušce, stejně tak i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupku na úseku dopravy", uvedla M. Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 21:09 hodin:
  Druhý výrobní blok v jaderné elektrárně v Dukovanech je odstaven, důvodem je údržba i výměna části paliva
  Druhý výrobní blok v jaderné elektrárně v Dukovanech byl v pátek 24. května odstaven kvůli pravidelné údržbě, kontrolám zařízení a výměně části paliva. Operátoři přesně v poledne začali snižovat výkon reaktoru a ve večerních hodinách přestal blok dodávat elektrickou energii do sítě. Zbývající tři bloky elektrárny Dukovany jsou v provozu na nominálním výkonu.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Francouzští výtvarníci přijedou do Telče, před zraky zájemců připraví výstavu
  Výtvarníci z Francie Véronique Durazzo a Didier Ducrocq nabídnou zájemcům v Telči od 10. června do 13. července expozici a otevřený ateliér. Na jejich pobyt ve městě UNESCO na Vysočině pak naváže výstava instalovaná v Hasičském domě s vernisáží 12. července, která bude propojená s oblíbeným koncertem lektorů při letošní výroční Music Academy Telč.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  V jihlavském muzeu pokřtí knihu Josef Alois Schumpeter: Ekonom a humanista z moravské Třeště
  Kniha s titulem Josef Alois Schumpeter: Ekonom a humanista z moravské Třeště bude představena v pondělí 27. května od 17 hodin v Malovaném sále Muzea Vysočiny v Jihlavě. V rámci křtu knihy vystoupí její autoři Petr Jiříček, Milina Matulová a Přemysl Fučík.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Slováci se propadli mezi barbarské státy. Umožní zabíjet chráněné medvědy, i když nikoho nenapadnou
  Uměle přiživovaná hysterie kolem medvědů hnědých na Slovensku dosáhla svého tragického vrcholu. Poslanci tento týden schválili zákon, který umožní zabíjet ohrožené a proto evropskou legislativou chráněné medvědy ještě před tím, než někoho napadnou. Stačí, když před tím na daném území vyhlásí mimořádnou situaci. Naši východní sousedé se tímto barbarským přístupem ke chráněným živočichům vrací mezi zaostalé státy.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Kolama dolů - učme se přežít! Společná vyjížďka motorkářů společně s policisty z Pelhřimova do Jihlavy
  Společná vyjížďka motorkářů po silnicích Vysočiny, která se uskuteční v sobotu 1. června za doprovodu policistů na motocyklech v barvách Policie České republiky, má především preventivní charakter. Z dlouhodobých statistik dopravní nehodovosti v našem kraji vyplývá, že v případě dopravních nehod motocyklistů je ve dvou třetinách z nich viníkem řidič motocyklu. Sraz účastníků je v 10 hodin na parkovišti u zimního stadionu v Pelhřimově, vyjede se pak v 11 hodin.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Přírodní památky Vysočiny: Unikátní Rašeliniště Kaliště, kam jezdili botanici už před sto lety
  Na první pohled nenápadná, podmáčená louka nedaleko vlakové stanice Jihlávka na Počátecku, ukrývá opravdové poklady. Aktuálně na ní kvetou desítky vzácných prstnatců májových. Přírodní rezervaci tvoří rozsáhlý mokřadní komplex s prameništěm, který patří k nejvýznamnějším rašeliništním lokalitám tohoto typu na Vysočině. O to zajímavější je, že odborníci jej zkoumají už více než sto let a první zásahy k jeho ochraně se uskutečnily už na počátku osmdesátých let minulého století. Nedaleko se rozprostírá taktéž přírodní rezervace a evropsky významná lokalita V Lisovech.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Přijďte se o víkendu do táborské zoo rozloučit s oblíbeným makakem Vichrem. V úterý odcestuje do Španělska
  Poslední možnost vidět oblíbeného makaka jávského Vichra mají návštěvníci táborské zoologické zahrady tento víkend. V úterý 28. května totiž vyrazí na dalekou cestu až do Španělska, kde v tamním Parque Zoológico de Basabere nalezne nový domov.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Z policejního deníku: vandal poničil vstupní dveře, škoda je padesát tisíc; opilá agresivní žena skončila na záchytce
  Neznámý vandal poškodil v době od konce dubna do úterý 7. května poškodil vstupní dveře domu na Masarykově náměstí v Jihlavě, čímž způsobil přibližně škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  V Jívoví vzplála střecha haly s prasaty, škoda je čtyři a půl milionu korun
  Plameny zachvátily v pátek 24. května v osm hodin ráno střechu haly s prasaty v Jívoví na Žďársku. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí; policisté každoročně pátrají po stovkách ztracených dětí
  Na sobotu 25. května připadá mezinárodní den pohřešovaných dětí. Den je připomínkou pro všechny rodiče, kterým beze stopy zmizely jejich děti. Tento den je známý také jako „Pomněnkový den“ a do českého povědomí se poprvé zapsal v roce 2004. Ve světě si tento den připomínají již od roku 1983, kdy jej jako vzpomínkový označil tehdejší americký prezident Ronald Reagan. Prvotním impulsem k tomuto kroku byl 25. květen 1979, kdy se v americkém New Yorku ztratil při cestě do školy šestiletý chlapec. Jeho rodiče už chlapce nikdy neviděli…
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Chovatelé na Vysočině by si měli kvůli přítomnosti vlků lépe zabezpečovat hospodářská zvířata
  Vlci byli v novodobé historii poprvé na Vysočině zaznamenáni v roce 2016, vloni bylo potvrzeno narození dvou vlčat. Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) ČR průběžně informuje chovatele hospodářských zvířat o tom, jak stáda preventivně zabezpečovat, aby se minimalizovala pravděpodobnost jejich napadení touto šelmou. Více než 95 procent potravy vlků sice tvoří přemnožená spárkatá zvěř, přesto ale může k útoku na nedostatečně zabezpečená hospodářská zvířata dojít, protože pro vlky představují jednoduše dostupnou potravu.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Na rybníce Hastrman v parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě si budou moci lidé zapůjčit šlapadla
  V parku Budoucnost na rybníce Hastrman v Havlíčkově Brodě budou mít milovníci koupání od poloviny června u mola k dispozici nově dvě čtyřmístná červeno-bílá šlapadla, která si budou moci zapůjčit za menší poplatek. Ten uhradí ve stánku sociálního podniku AveKave v Parku.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Náhrobek rodiny Kallabovy ve Velkém Meziříčí opraví akademický sochař Vlasta Douša z Nemotic
  Náhrobek rodiny Kallabovy na hřbitově na Moráni ve Velkém Meziříčí během léta zrestauruje akademický sochař Vlasta Douša z Nemotic. Práce si vyžádají částku 323 675 korun a dokončeny by měly být koncem září.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Zubři Tajfun a Tatranka z táborské zoo najdou nový domov v Srbsku
  Nejvýznamnější reintrodukční program táborské zoologické zahrady zdárně pokračuje. Už v pondělí 27. května odcestují do nového domova hned dva čtyřletí zubři evropští - Tajfun a Tatranka. O den později dorazí do národního parku Fruška Gora v Srbsku, kde rozšíří a geneticky obohatí tamní zubří stádo. ZOO Tábor v rámci návratu zubra evropského do přírodních rezervací v Česku i Evropě odchovala už jedenáct mláďat. Zatím poslední transport se uskutečnil loni na jaře, kdy tehdy tříletý Taran zamířil do vyhledávané francouzské zubří rezervace Réserve des bisons d'Europe u města Sainte-Eulalie.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Soutěž ve sprintu či spanilá jízda, zábava a program pro děti - to vše nabídne Traktoriáda Písečná zmole
  Traktoriáda 2024 se bude konat v neděli 26. května na motokrosové dráze Písečná zmole nedaleko Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Policisté hledají jednašedesátiletého muže pobývajícího v Jihlavě, používá zelené auto Opel Astra Caravan s polepem TAXI - stěhování
  Policisté pátrají po jednašedesátiletém Jiřím Pokorným, po kterém bylo v pondělí 20. května vyhlášeno celostátní pátrání jako po osobě pohřešované. Muž byl naposledy viděn svým známým ve čtvrtek 16. května časně ráno. Na schůzku, kterou měl domluvenou na stejný den večer, už ale nedorazil. Od té doby jej nikdo neviděl. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Policisté hledají cestující, které vezl v únoru opilý řidič v okolí Kamenice
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu řidiče autobusu, který řídil opilý a ohrožoval tak převážené cestující i ostatní účastníky silničního provozu. Žádají osoby, které autobusem jely, aby se přihlásily na linku 158.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Z policejního deníku: taxikář přišel o peněženku; neznámý vandal poničil lak auta
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů muži, který okradl řidiče taxislužby. Ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý čtyřiapadesátiletý muž. V polovině dubna využil pro přepravu po Jihlavě služby vozidla taxislužby. Před půlnocí vystoupil na ulici Vrchlického a odešel, řidič vozidla následně zjistil, že přišel o peněženku. Měl v ní kromě finanční hotovosti uložené doklady a platební kartu. Policisté podezřelého muže následně vypátrali. Byl pod vlivem alkoholu, odcizenou peněženku u sebe již neměl. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu, proto jej odvezli na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 22.5.2024 :
  Policisté pátrají po sedmnáctileté Stefanii s dvouměsíční dcerou, nevrátila se z vycházky do zařízení pro mládež v Černovicích
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované sedmnáctileté Stefanii Stojkové a dvouměsíčnímu miminku Jasmínce. Dívka je společně se svojí dcerou umístěna v zařízení pro mládež v Černovicích na Pelhřimovsku. V pátek 17. května se nevrátila z vycházky zpět a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu.
 • Vydáno ve středu 22.5.2024 :
  Lesem u Tří studní se rozezní tóny světoznámé kantáty Bohuslava Martinů Otvírání studánek
  Slavnost Otvírání studánek se uskuteční v sobotu 25. května od 14 hodin v lesním areálu u studánek Barborka a Vitulka ve Třech Studních na Žďársku. Světoznámá kantáta Bohuslava Martinů zazní v provedení pěveckého sboru Continuo Pardubice. V pásmu vystoupí i dětské folklorní soubory Bystřička, Rozmarýnek a Dětská muzika Josefka.
Další články vydané ve dnech 10. 5. 2024 - 25. 5. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...