Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10089 dnů

Dnes je sobota 25. květen
(12. květen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 5.:
Úterý Svatodušní Sv. Řehoře VII., papeže a vyznavače
 • 9.5.2024:
  Z policejního deníku: Na dvě stařenky v Pacově spadla zeď; cizinci, který v Čáslavicích srazil babičku s vnučkami, hrozí až šest let vězení; obec pro rodinu, kterou postihla tragédie, uspořádala sbírku
  Část zdi spadla ve středu 8. května po druhé hodině odpoledne v zámeckém parku na ulici Malcova v Pacově na Pelhřimovsku na lavičku, kde v tu dobu seděly dvě seniorky. Osmdesátileté seniorky utrpěly zranění, kdy jedna z žen byla leteckou záchrannou službou transportována do českobudějovické nemocnice, druhá žena byla se zraněním převezena do pelhřimovské nemocnice. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, případ prověřují. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto - horní obrázek)
  Kriminalisté v Třebíči zahájili v úterý 7. května v souvislosti s tragickou dopravní nehodou, která se stala ve čtvrtek 2. května v Čáslavicích a při které zemřela babička s tříletou vnučkou, trestní stíhání a obvinili řidiče osobního auta - osmapadesátiletého cizince dlouhodobě žijícího na území České republiky - z trestného činu usmrcení z nedbalosti. "K jednotlivým krokům, které povedeme v rámci vyšetřování, se až od jeho ukončení nebudeme blíže vyjadřovat. Řidiči v případě prokázání viny může hrozit trest odnětí svobody v trvání až šesti let", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.
  Řidič osobního auta v obci srazil babičku, která šla se dvěma vnučkami. Žena na místě zemřela, jedna z dívek, které byly tři roky, zemřela na následky zranění v brněnské nemocnici.
  Obec Čáslavice uspořádala sbírku
  Tato tragédie, během níž rodina Fišerova přišla hned o dva členy rodiny, babičku a dceru, otřásla nejen zmíněnou obcí. Její vedení proto spustilo veřejnou sbírku. „Fišerovi zasáhla v nedávné době tragická událost, při níž ztratili dva nejbližší členy rodiny. Potřebnou psychickou pomoc a podporu jistě mají od blízkých členů rodiny, přátel a odborníků. My ostatní jim můžeme v této tíživé životní situaci alespoň přispět finanční podporou, která by jim měla pomoci v této těžké době neřešit finanční starosti. Proto se obec rozhodla uspořádat tuto sbírku," píše obec na svém webu. ČÍSLO ÚČTU: 6642474379/0800

  Policisté vypátrali pohřešovaného mladíka
  V úterý 7. května přijali policisté před šestou hodinou večer oznámení o pohřešovaném mladíkovi, o kterého měli strach jeho blízcí. "Mladík z domu utekl v dopoledních hodinách, kdy si s sebou nevzal léky, které užívá. Blízcí začali po mladíkovi sami pátrat, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii. Do obce nedaleko Žďáru nad Sázavou policisté vyjeli a začali mladíka společně s jeho blízkými a hasiči v lokalitě hledat. Do akce byl nasazen i vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Kolem deváté hodiny večer byl pohřešovaný leteckou službou vypátrán nedaleko obce na okraji lesní mýtiny", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté poskytli mladíkovi potřebnou péči a následně si ho převzala do péče zdravotnická záchranná služba, neboť byl podchlazený.

  Vandal poničil auto
  Neznámý vandal poničil na Bechyňově náměstí v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku od večerních hodin středy 8. května do dnešních brzkých ranních hodin zaparkované auto BMW, čímž způsobil škodu kolem devíti tisíc korun. "Pachatel rozbil u vozidla levé zadní sklo. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a po pachateli pátrají", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

  Zloděj vykradl rekreační chatu
  Policisté pátrají po neznámém pachateli, který má na svědomí krádež vloupáním do rekreační chaty. V přesně nezjištěnou dobu v období od 1. do 4. května nezjištěným způsobem vnikl do rekreační chaty u obce Řípov na Třebíčsku. !Zloděj chatu prohledal a ukradl zde různé ruční nářadí, akumulátory s nabíječkou k zahradní sekačce, rybářské udice a rybářskou tašku. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši šest tisíc korun", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté po pachateli pátrají.

  Policisté objasnili případ vloupání
  Policisté objasnili případ krádeže vloupáním a zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se dopustil nezjištěný pachatel 1. května v nočních hodinách v Telči na Jihlavsku. "Tehdy pachatel vnikl po vytlačení větracího okna do baru ve sportovním areálu, kde ze zajištěné zásuvky ukradl finanční hotovost, pak také různé alkoholické a nealkoholické nápoje, cukroviny a ponožky", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Majiteli způsobil škodu ve výši téměř 10 000 korun. Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo činu, které ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy. Po pachateli pátrali a během několik dnů se jim podařilo zadržet osobu podezřelou z krádeže vloupáním. Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení a v úterý 7. května si čtyřiatřicetiletý muž převzal od policistů záznam o sdělení podezření z přečinu krádeže vloupáním.

  Ukradené kolo je zpět u svého majitele
  Policisté velmi rychle vypátrali ukradené jízdní kolo a zadrželi muže, kterého důvodně podezřívají z této krádeže. Jedná se o devětatřicetiletého muže, který se trestné činnosti dopustil opakovaně. Ačkoliv byl na základě rozhodnutí okresního soudu v Jihlavě mimo jiné pro zločin k trestu odnětí svobody nepodmíněně ve výměře 24 měsíců a dále byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Jihlavě potrestán pro přečin krádeže k trestu odnětí svobody nepodmíněně ve výměře patnácti měsíců, tak 5. května ve večerních hodinách na ulici Jiráskova v Jihlavě v blízkosti vlakového nádraží ukradl jízdní kolo v hodnotě 10 000 korun. "Jízdní kolo ukradl i přesto, že bylo na místě zabezpečeno zámkem s řetězem. Řetěz zloděj nejprve vypáčil a následně i odcizil. Kolo se následně podařilo vypátrat na hlavním vlakovém nádraží na ulici Havlíčkova v Jihlavě", informovala Dana Čírtková. Policisté vedou zkrácené přípravné řízení a v pondělí 6. května si muž převzal záznam o sdělení podezření z přečinu krádeže.

  Řidič havaroval
  V úterý 7. května po jedenácté hodině večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Želiv a Červená Řečice na Pelhřimovsku. "Dvaadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Renault zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky vyjel do protisměru a následně mimo silnici, přičemž došlo k poškození svodidel a plotu u budovy. Ke zranění osob nedošlo", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě ve výši 140 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

  Řidič narazil do stromu
  V úterý 7. května před pátou hodinou odpoledne havaroval u obce Sněžné na Žďársku řidič osobního auta Škoda jedoucí ve směru na obec Milovy. "Řidič po projetí zatáčky zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy, dostal smyk, který nezvládl a přejel do protisměru a následně mimo vozovku, kde auto narazilo do stromu. Dvacetiletý řidič se při havárii zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě", uvedla M. Lébrová. Policisté dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za 80 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

  Řidič nezvládl řízení a havaroval na mokré dálnici
  Policisté přijali v úterý 7. května ráno krátce po půl desáté ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 na 120. kilometru ve směru jízdy na Brno. "Jednašedesátiletý řidič projížděl po dálnici v pravém jízdním pruhu s osobním vozem Škoda Octavia. Nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a dostal na mokré vozovce smyk. Auto se poté stalo neovladatelné a přejelo přes zpevněnou krajnici, kde narazilo přední částí do krajových ocelových svodidel. Po dopravní nehodě zůstalo vozidlo nepojízdné částečně na zpevněné a nezpevněné krajnici. Na místě zasahovala zdravotnická záchranná služba, jejíž posádka na místě řidiče ošetřila – muž utrpěl lehké zranění a z místa musel být převezen do jihlavské nemocnice k dalšímu ošetření", uvedla Dana Čírtková. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu měla negativní výsledek. Při dokumentaci nehody policisté zadrželi z důvodu rozsáhlého poškození osvědčení o registraci vozidla. Při nehodě vznikla škoda na vozidle ve výši přesahující 250 000 korun.

  Na mokré dálnici D1 dostal smyk
  Policisté přijali v úterý 7. května ráno krátce po půl sedmé ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 na 91. kilometru ve směru jízdy na Brno. "Řidič jedoucí v levém jízdním pruhu s osobním vozidlem Hyundai nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a povětrnostním podmínkám a dostal na mokré vozovce s vozidlem smyk. Vozidlo se stalo neovladatelné a narazilo levou zadní částí do středových zdvojených ocelových svodidel. Po tomto střetu přejel řidič s vozidlem z důvodu bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu na 93. kilometru, kde vyčkal do příjezdu policejní hlídky. Vozidlo bylo po dopravní nehodě pojízdné", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu provedli policisté u řidiče a výsledek byl pozitivní. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Věc nehody vyřešili policisté s řidičem na místě uložením pokuty v o příkazním řízení.

  Pozitivní test na drogy, řidič se podrobil lékařskému vyšetření
  Policisté v úterý 7. května ve večerních hodinách – patnáct minut po dvacáté hodině - kontrolovali řidiče osobního auta Suzuki. Řidič projížděl v Třebíči z ulice Sirotčí na ulici Brněnská. "Policisté vyzvali devatenáctiletého řidiče, aby předložil ke kontrole doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění případné přítomnosti alkoholu - dechová zkouška byla negativní. Poté se řidič podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu vykázal přítomnost návykové látky, a to opiátů a kokainu. Řidič byl hlídkou vyzván k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem tělních tekutin, kterému se podrobil. Policisté muži zakázali další jízdu", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Případ policisté zadokumentovali a přestupek oznámí k řešení místně příslušnému správnímu orgánu.

  Řidič je podezřelý z přestupku
  Ve středu 8. května kolem čtvrté hodiny dopoledne zastavili policisté v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě řidiče osobního auta Volkswagen. "U třiačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu do půl promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Řidiči pod vlivem alkoholu
  V úterý 7. května kolem jedné hodiny odpoledne odhalili policisté řidiče, který měl přes jedno promile alkoholu v dechu. Policisté zastavili na ulici Hradská v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Opel a provedli u osmašedesátiletého řidiče dechovou zkoušku. "Naměřili mu hodnotu 1,21 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Další jízda byla řidiči zakázána a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
  O řidičský průkaz přišel také osmačtyřicetiletý řidič vozidla Kia, který jel ve středu 8. května po deváté hodině dopoledne v obci Horní Cerekev na Havlíčkobrodsku. "Policisté při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu do půl promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat", dodala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 21:09 hodin:
  Druhý výrobní blok v jaderné elektrárně v Dukovanech je odstaven, důvodem je údržba i výměna části paliva
  Druhý výrobní blok v jaderné elektrárně v Dukovanech byl v pátek 24. května odstaven kvůli pravidelné údržbě, kontrolám zařízení a výměně části paliva. Operátoři přesně v poledne začali snižovat výkon reaktoru a ve večerních hodinách přestal blok dodávat elektrickou energii do sítě. Zbývající tři bloky elektrárny Dukovany jsou v provozu na nominálním výkonu.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Francouzští výtvarníci přijedou do Telče, před zraky zájemců připraví výstavu
  Výtvarníci z Francie Véronique Durazzo a Didier Ducrocq nabídnou zájemcům v Telči od 10. června do 13. července expozici a otevřený ateliér. Na jejich pobyt ve městě UNESCO na Vysočině pak naváže výstava instalovaná v Hasičském domě s vernisáží 12. července, která bude propojená s oblíbeným koncertem lektorů při letošní výroční Music Academy Telč.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  V jihlavském muzeu pokřtí knihu Josef Alois Schumpeter: Ekonom a humanista z moravské Třeště
  Kniha s titulem Josef Alois Schumpeter: Ekonom a humanista z moravské Třeště bude představena v pondělí 27. května od 17 hodin v Malovaném sále Muzea Vysočiny v Jihlavě. V rámci křtu knihy vystoupí její autoři Petr Jiříček, Milina Matulová a Přemysl Fučík.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Slováci se propadli mezi barbarské státy. Umožní zabíjet chráněné medvědy, i když nikoho nenapadnou
  Uměle přiživovaná hysterie kolem medvědů hnědých na Slovensku dosáhla svého tragického vrcholu. Poslanci tento týden schválili zákon, který umožní zabíjet ohrožené a proto evropskou legislativou chráněné medvědy ještě před tím, než někoho napadnou. Stačí, když před tím na daném území vyhlásí mimořádnou situaci. Naši východní sousedé se tímto barbarským přístupem ke chráněným živočichům vrací mezi zaostalé státy.
 • Vydáno v sobotu 25.5.2024 :
  Kolama dolů - učme se přežít! Společná vyjížďka motorkářů společně s policisty z Pelhřimova do Jihlavy
  Společná vyjížďka motorkářů po silnicích Vysočiny, která se uskuteční v sobotu 1. června za doprovodu policistů na motocyklech v barvách Policie České republiky, má především preventivní charakter. Z dlouhodobých statistik dopravní nehodovosti v našem kraji vyplývá, že v případě dopravních nehod motocyklistů je ve dvou třetinách z nich viníkem řidič motocyklu. Sraz účastníků je v 10 hodin na parkovišti u zimního stadionu v Pelhřimově, vyjede se pak v 11 hodin.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Přírodní památky Vysočiny: Unikátní Rašeliniště Kaliště, kam jezdili botanici už před sto lety
  Na první pohled nenápadná, podmáčená louka nedaleko vlakové stanice Jihlávka na Počátecku, ukrývá opravdové poklady. Aktuálně na ní kvetou desítky vzácných prstnatců májových. Přírodní rezervaci tvoří rozsáhlý mokřadní komplex s prameništěm, který patří k nejvýznamnějším rašeliništním lokalitám tohoto typu na Vysočině. O to zajímavější je, že odborníci jej zkoumají už více než sto let a první zásahy k jeho ochraně se uskutečnily už na počátku osmdesátých let minulého století. Nedaleko se rozprostírá taktéž přírodní rezervace a evropsky významná lokalita V Lisovech.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Přijďte se o víkendu do táborské zoo rozloučit s oblíbeným makakem Vichrem. V úterý odcestuje do Španělska
  Poslední možnost vidět oblíbeného makaka jávského Vichra mají návštěvníci táborské zoologické zahrady tento víkend. V úterý 28. května totiž vyrazí na dalekou cestu až do Španělska, kde v tamním Parque Zoológico de Basabere nalezne nový domov.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Z policejního deníku: vandal poničil vstupní dveře, škoda je padesát tisíc; opilá agresivní žena skončila na záchytce
  Neznámý vandal poškodil v době od konce dubna do úterý 7. května poškodil vstupní dveře domu na Masarykově náměstí v Jihlavě, čímž způsobil přibližně škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  V Jívoví vzplála střecha haly s prasaty, škoda je čtyři a půl milionu korun
  Plameny zachvátily v pátek 24. května v osm hodin ráno střechu haly s prasaty v Jívoví na Žďársku. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
 • Vydáno v pátek 24.5.2024 :
  Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí; policisté každoročně pátrají po stovkách ztracených dětí
  Na sobotu 25. května připadá mezinárodní den pohřešovaných dětí. Den je připomínkou pro všechny rodiče, kterým beze stopy zmizely jejich děti. Tento den je známý také jako „Pomněnkový den“ a do českého povědomí se poprvé zapsal v roce 2004. Ve světě si tento den připomínají již od roku 1983, kdy jej jako vzpomínkový označil tehdejší americký prezident Ronald Reagan. Prvotním impulsem k tomuto kroku byl 25. květen 1979, kdy se v americkém New Yorku ztratil při cestě do školy šestiletý chlapec. Jeho rodiče už chlapce nikdy neviděli…
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Chovatelé na Vysočině by si měli kvůli přítomnosti vlků lépe zabezpečovat hospodářská zvířata
  Vlci byli v novodobé historii poprvé na Vysočině zaznamenáni v roce 2016, vloni bylo potvrzeno narození dvou vlčat. Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) ČR průběžně informuje chovatele hospodářských zvířat o tom, jak stáda preventivně zabezpečovat, aby se minimalizovala pravděpodobnost jejich napadení touto šelmou. Více než 95 procent potravy vlků sice tvoří přemnožená spárkatá zvěř, přesto ale může k útoku na nedostatečně zabezpečená hospodářská zvířata dojít, protože pro vlky představují jednoduše dostupnou potravu.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Na rybníce Hastrman v parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě si budou moci lidé zapůjčit šlapadla
  V parku Budoucnost na rybníce Hastrman v Havlíčkově Brodě budou mít milovníci koupání od poloviny června u mola k dispozici nově dvě čtyřmístná červeno-bílá šlapadla, která si budou moci zapůjčit za menší poplatek. Ten uhradí ve stánku sociálního podniku AveKave v Parku.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Náhrobek rodiny Kallabovy ve Velkém Meziříčí opraví akademický sochař Vlasta Douša z Nemotic
  Náhrobek rodiny Kallabovy na hřbitově na Moráni ve Velkém Meziříčí během léta zrestauruje akademický sochař Vlasta Douša z Nemotic. Práce si vyžádají částku 323 675 korun a dokončeny by měly být koncem září.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Zubři Tajfun a Tatranka z táborské zoo najdou nový domov v Srbsku
  Nejvýznamnější reintrodukční program táborské zoologické zahrady zdárně pokračuje. Už v pondělí 27. května odcestují do nového domova hned dva čtyřletí zubři evropští - Tajfun a Tatranka. O den později dorazí do národního parku Fruška Gora v Srbsku, kde rozšíří a geneticky obohatí tamní zubří stádo. ZOO Tábor v rámci návratu zubra evropského do přírodních rezervací v Česku i Evropě odchovala už jedenáct mláďat. Zatím poslední transport se uskutečnil loni na jaře, kdy tehdy tříletý Taran zamířil do vyhledávané francouzské zubří rezervace Réserve des bisons d'Europe u města Sainte-Eulalie.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Soutěž ve sprintu či spanilá jízda, zábava a program pro děti - to vše nabídne Traktoriáda Písečná zmole
  Traktoriáda 2024 se bude konat v neděli 26. května na motokrosové dráze Písečná zmole nedaleko Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Policisté hledají jednašedesátiletého muže pobývajícího v Jihlavě, používá zelené auto Opel Astra Caravan s polepem TAXI - stěhování
  Policisté pátrají po jednašedesátiletém Jiřím Pokorným, po kterém bylo v pondělí 20. května vyhlášeno celostátní pátrání jako po osobě pohřešované. Muž byl naposledy viděn svým známým ve čtvrtek 16. května časně ráno. Na schůzku, kterou měl domluvenou na stejný den večer, už ale nedorazil. Od té doby jej nikdo neviděl. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Policisté hledají cestující, které vezl v únoru opilý řidič v okolí Kamenice
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu řidiče autobusu, který řídil opilý a ohrožoval tak převážené cestující i ostatní účastníky silničního provozu. Žádají osoby, které autobusem jely, aby se přihlásily na linku 158.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.5.2024 :
  Z policejního deníku: taxikář přišel o peněženku; neznámý vandal poničil lak auta
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů muži, který okradl řidiče taxislužby. Ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý čtyřiapadesátiletý muž. V polovině dubna využil pro přepravu po Jihlavě služby vozidla taxislužby. Před půlnocí vystoupil na ulici Vrchlického a odešel, řidič vozidla následně zjistil, že přišel o peněženku. Měl v ní kromě finanční hotovosti uložené doklady a platební kartu. Policisté podezřelého muže následně vypátrali. Byl pod vlivem alkoholu, odcizenou peněženku u sebe již neměl. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu, proto jej odvezli na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 22.5.2024 :
  Policisté pátrají po sedmnáctileté Stefanii s dvouměsíční dcerou, nevrátila se z vycházky do zařízení pro mládež v Černovicích
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešované sedmnáctileté Stefanii Stojkové a dvouměsíčnímu miminku Jasmínce. Dívka je společně se svojí dcerou umístěna v zařízení pro mládež v Černovicích na Pelhřimovsku. V pátek 17. května se nevrátila z vycházky zpět a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu.
 • Vydáno ve středu 22.5.2024 :
  Lesem u Tří studní se rozezní tóny světoznámé kantáty Bohuslava Martinů Otvírání studánek
  Slavnost Otvírání studánek se uskuteční v sobotu 25. května od 14 hodin v lesním areálu u studánek Barborka a Vitulka ve Třech Studních na Žďársku. Světoznámá kantáta Bohuslava Martinů zazní v provedení pěveckého sboru Continuo Pardubice. V pásmu vystoupí i dětské folklorní soubory Bystřička, Rozmarýnek a Dětská muzika Josefka.
Další články vydané ve dnech 10. 5. 2024 - 25. 5. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...