Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10115 dnů

Dnes je čtvrtek 20. červen
(7. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 6.:
Neděle čtvrtá po Svatém Duchu Sv. Silveria, papeže a mučedníka
 • 10.6.2024:
  Kraj Vysočina má spolu s Prahou nejnižší nezaměstnanost v ČR. Nadcházející léto přeje rekvalifikacím, ale studenti raději užívají prázdniny
  V květnu 2024 pokračoval klesající trend v celkovém počtu uchazečů o zaměstnání evidovaných v Kraji Vysočina. Počet klesl o 315 lidí na 9 798, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 8 317 a podíl nezaměstnaných klesl o 0,1 procentního bodu na 2,7 %. Kraj Vysočina se tak může spolu s Prahou pochlubit nejnižším podílem nezaměstnaných lidí v České republice.
  Úřad práce je připraven pomoci studentům, kterým se nepodaří dostat na vysněnou střední školu. Kromě pomoci s orientací na trhu práce pomáhají specializovaní odborníci díky projektu Záruky pro mladé například i s přípravou životopisu, přípravou na pohovor, ale také nabízí celou škálu dotovaných rekvalifikací. Mimo projekt je v nabídce i digi kurzy, které jsou dostupné na webu www.jsemvkurzu.cz.

  „Měsíc květen je v České republice tradičně spojován s přijímacími zkouškami na střední školy, které jsou klíčovým krokem pro žáky devátých tříd základních škol. S úspěšností přijetí v prvním kole přijímacího řízení ve výši 97,4 %, což je druhá nejvyšší úspěšnost v ČR, a velmi nízkým počtem žáků, kteří musí podstoupit druhé kolo přijímacích zkoušek, je pravděpodobnost přijetí na střední školu v našem kraji opravdu vysoká. Přesto úřad práce počítá se studenty, kteří se na střední školu nedostanou, a nabízí jim možnost využít vlastní dostupné zdroje a služby, které jim mohou pomoci najít vhodné možnosti pro jejich další vzdělávání a kariéru,“ říká Lenka Nováková, ředitelka Krajské pobočky Úřadu práce v Jihlavě. “Pro osoby mladší 30 let je k dispozici projekt „Záruky pro mladé“, který je spolufinancovaný Evropskou unií. Zde se mladé lidi snažíme v první řadě vrátit zpět ke vzdělání, ale mohou se také zúčastnit různých poradenských programů a Job Clubů, kde získají rady ohledně hledání práce, psaní životopisu a přípravy na pohovory a hlavně mohou absolvovat různé rekvalifikace, které pomohou k uplatnění se na trhu práce. Mezi nejžádanější rekvalifikace patří např. rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách, studium pro asistenta pedagoga, různá řidičská oprávnění včetně profesních průkazů, ale také např. kurz tatéra nebo kosmetičky,“ doplňuje ředitelka Nováková.

  Rekvalifikace jako takové Úřad práce ČR nabízí nejen studentům, ale i ostatním občanům. „A právě nadcházející léto je pro rekvalifikace asi nejvhodnější. V létě mají lidé více volného času nebo hledají příležitosti k osobnímu a profesnímu rozvoji mimo hlavní pracovní sezónu. Léto je pro mnoho lidí klidnějším obdobím, což jim umožňuje věnovat více času vzdělávání. A nakonec absolvování kurzu v letním období může zvýšit šance na nalezení zaměstnání na podzim, kdy je často nabízeno více pracovních pozic,“ připomíná Lenka Nováková.

  K 31. 5. 2024 evidoval Úřad práce ČR Krajská pobočka v Jihlavě celkem 9 798 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 315 lidí nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 825 lidí.

  V průběhu května do evidence uchazečů o zaměstnání přibylo 1 229 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 136 osob méně a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 94 osob méně.

  Z evidence bylo během sledovaného měsíce vyřazeno celkem 1 544 uchazečů (ukončená evidence, vyřazení uchazeči). Bylo to o 620 osob méně než v předchozím měsíci a o 274 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 301, tj. o 603 osob méně než v předchozím měsíci a o 89 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku, 1 117 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, tj. o 527 méně než v předchozím měsíci a o 440 více než ve stejném období minulého roku, 243 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění.

  Všechny okresy Vysočiny mají dlouhodobě nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr

  Nezaměstnanost se v květnu snížila ve většině okresů Kraje Vysočina, z toho nejvíce v okresech Třebíč a Jihlava, kde poklesla o 0,2 p.b., dále v okrese Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou, kde se snížila o 0,1 p.b. V okrese Pelhřimov zůstala nezaměstnanost stejná jako minulý měsíc.

  Podíl nezaměstnaných vyšší nebo stejný jako republikový průměr nevykázal v našem kraji ani jeden okres. Nejnižší podíl nezaměstnaných osob má v našem kraji Pelhřimov (2,0 %), kde se míra nezaměstnaných řadí k nejnižším v celé republice.

  Podíl nezaměstnaných osob, tj. počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku 15 - 64 let k obyvatelstvu stejného věku, k 31. 5. 2024 klesl o 0,1 p.b. na 2,7 %. Podíl nezaměstnaných žen je shodný s minulým měsícem a to 3,1 %, podíl nezaměstnaných mužů se snížil o 0,2 p.b. na hodnotu 2,4 %.

  Ke konci května bylo evidováno na ÚP ČR, Krajské pobočce v Jihlavě, 5 349 žen. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 54,6 %. V evidenci bylo také 1 599 osob se zdravotním postižením, což představovalo 16,3 % z celkového počtu nezaměstnaných.

  Ke konci tohoto měsíce bylo evidováno 458 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 85 osob. Ve srovnání s květnem 2023 bylo na Krajské pobočce úřadu práce v Jihlavě evidováno o 28 absolventů škol méně. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli 4,7 %.

  Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 3 467 uchazečů o zaměstnání, tj. 35,4 % všech uchazečů vedených v evidenci.

  Podíl nezaměstnaných osob, tj. počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku15 - 64 let k obyvatelstvu stejného věku, k 31. 05. 2024 klesl o 0,1 p.b. na hodnotu 2,7 %.

  Kraj Vysočina evidoval k 31. 05. 2024 celkem 8 317 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 48 vyšší než v předchozím měsíci a o 223 nižší než ve stejném měsíci minulého roku. Na jedno volné pracovní místo připadala v průměru 1,2 uchazeče, nejvíce v okrese Žďáru nad Sázavou (2,6) a naopak nejméně v okrese Pelhřimov (0,5). Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 469 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadaly 3,4 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 2 509, na jedno volné místo připadaly 0,2 uchazeče této kategorie. Z celkového počtu 8 317 volných pracovních míst bylo 2 824 míst bez příznaku „pro cizince“. Na dalších 5 493 pozic pak mohli zaměstnavatelé přijímat také pracovníky ze zahraničí.

  V měsíci květnu 2024 kopírovala situace v oblasti aktivní politiky zaměstnanosti trend z minulého měsíce, tedy uzavíraly se především dohody financované z operačního programu zaměstnanost plus. V minulém měsíci byly z čistě národních finančních prostředků uzavřeny dohody na veřejně prospěšné práce na pracovní pozice „uklízeč veřejných prostranství“. Dále byly uzavřeny dvě dohody na společensky účelná pracovní místa zřízená za účelem samostatně výdělečné činnosti. Jedna dohoda byla během měsíce uzavřena v oboru „holičství, kadeřnictví“ a druhá na „opravy silničních vozidel“. Během měsíce došlo k několika uznáním zaměstnavatelů za zaměstnavatele na chráněném trhu práce, a to na dobu tří let i neurčitou.

  Společensky účelná pracovní místa, financována z Operačního programu zaměstnanost plus, byla uzavírána napříč všemi projekty. V projektu Záruky pro mladé (určené pro lidi do 30 let) byli uchazeči o zaměstnání umisťováni na pracovní pozice „specialisté v oblasti prodeje a nákupu informačních a komunikačních technologií“, nebo „uklízeči veřejných prostranství“. V projektu Nová etapa (pro lidi ve věku 30-54 let) byli uchazeči o zaměstnání umisťováni na pracovní místa „řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů)“, „prodavači v prodejnách“, „ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách“ nebo „ostatní pracovníci péče o děti v mimoškolských zařízeních“. Díky projektu Věk není překážkou (pro lidi nad 55 let) se podařilo vytvořit pracovní místa na pozicích „řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů)“, „pomocní kuchaři“. Díky projektu OZP II, který je určený pro zdravotně postižené, nastoupili uchazeči na pracovní pozice „ostatní uklízeči a pomocníci“, „uklízeči a pomocníci“ a „kurýři, doručovatelé balíků a nosiči zavazadel“.

  Důležitým nástrojem APZ jsou rekvalifikace, které jsou určeny jak pro zájemce o zaměstnání, tak i pro uchazeče o zaměstnání. V květnu 2024 zahájilo rekvalifikaci v Kraji Vysočina 298 osob, což je o 14 méně než v dubnu 2024.

  Martin BUŠO
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile
  Podřený v obličeji a na pravé ruce, na hlavě podlitinu a na čele krvácející ránu - tak vypadal opilý muž, který v neděli 16. června v podvečer ležel na hradebním parkánu v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Do Příseky na Jihlavsku se sjedou multikáry, pokusí se překonat loňský rekord
  Majitelé vozů Multicar různých typů a stáří vozů se sjedou k areálu zámku v Přísece na Jihlavsku, v jehož prostorách je muzeum autíček, v sobotu 22. června a pokusí se tak překonat loňský rekord a zapsání srazu do České knihy rekordů. Majitelé vozidel jsou zváni v čase od 1130 hodin do odpoledne.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Havlíčkobrodští zastupitelé udělí čestné občanství města hokejové legendě Jiřímu Holíkovi, navečer čeká fanoušky program na náměstí
  Čestné občanství města Havlíčkův Brod Jiřímu Holíkovi za příkladnou reprezentaci města a za dlouhodobý přínos v oblasti sportu. budou ve čtvrtek 20. června ve Staré radnici schvalovat na mimořádném zasedání s jediným bodem havlíčkobrodští zastupitelé. Zastupitelstva se zúčastní také další dvě hokejové osobnosti Jaroslav Benák a Ondřej Beránek.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto
  Sportovně relaxační areál Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června v 10 hodin. Přípravu na letní sezónu Službám města Jihlavy s.r.o, které aquapark provozují, letos komplikovala výstavba krytého plaveckého bazénu s třemi dráhami o délce 25 metrů, protože jediný vjezd do venkovního areálu je přes staveniště. Z tohoto důvodu a hlavně kvůli bezpečnosti návštěvníků bylo jeho otevření posunuto až na závěr června. Uvedl to mluvčí SMJ Martin Málek.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Táborská zoo oslaví deváté narozeniny ve velkém stylu, návštěvníky čeká v sobotu nabitý program
  Skákací hrad, malování na obličej, hudební vystoupení, zvířecí olympiáda, speciální komentovaná krmení a slavnostní pojmenování dvou zubřích mláďat. Návštěvníky táborské zoologické zahrady čeká tuto sobotu 22. června opravdu nabitý program. Kromě neobvyklých zážitků si šťastlivci odnesou i zajímavé ceny. Zoo totiž slaví 9. narozeniny a tentokrát to bude opravdu velké.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči
  Výstava s titulem Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 20. června v 17 hodin v prostorách konírny na zámku v Třebíči.. Zahájení výstavy doplní vystoupení komorního pěveckého sboru CORUSCANTE.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Na porodnici otevřeli rodinný pooperační pokoj, s miminkem tam může pobývat i tatínek
  Maminky po císařském řezu mohou využít v jihlavské nemocnici nově zrekonstruovaný rodinný pooperační pokoj. Zázemí tam s miminkem najde i tatínek a celá rodina tak může být už od prvních okamžiků po císařském řezu spolu.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo
  Zloděj, který se v noci z pondělí 17. června na úterý v Horním Žižkově v Havlíčkově Brodě vloupal do stavební buňky a ukradl z ní různé stavební nářadí, způsobil majiteli předběžnou škodu za více než sto padesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a ukradeném nářadí pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Mezi obcemi Kámen a Obrataň uhořel po nehodě v autě jeden člověk, silnice byla neprůjezdná v obou směrech téměř celou noc
  Na silnici I/19 mezi obcemi Kámen a Obrataň u odbočky na Šimpach na Pelhřimovsku v úterý 18. června krátce před čtvrt na osm večer se střetlo osobní a nákladní auto. Při nehodě zemřel jeden člověk, který byl vyproštěn z vraku shořelého osobního auta. Policistům se dosud nepodařilo uhořelou osobu identifikovat.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Vysočina má nejvíce zeleně na zastavěné ploše, nejvíce sociálních služeb; ovšem nejméně studentů vysokých škol či nejméně lékáren
  Ve srovnávacím výzkumu Místo pro život obsadily, ve kterém se vyhodnocuje kvalita podmínek pro život ve všech krajích, obsadil Kraj Vysočina místo osmé. Na stupních vítězů se umístily hlavní město Praha, Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj, na posledních pak Ústecký a Karlovarský kraj. Data získala analytická agentura od nezávislých zdrojů a údajů z průzkumu prováděného mezi 1 600 obyvateli daného regionu.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  V Pelhřimově zavzpomínají na slavného rodáka Oldřicha Lipského u příležitosti jeho stého výročí narození
  Sté narozeniny významného rodáka Oldřicha Lipského si v sobotu 22. června připomene Pelhřimov programem na Masarykově náměstí od patnácti hodin. Ten zahrne pódiová vystoupení, velká obrazovka umožní připomenutí zásadních filmařských počinů oslavence, ukázky z filmů a filmové písničky. Oldřich Lipských byl i jedním z iniciátorů české kaskadérské školy, takže se lidé mohou těšit i na skok z výšky do krabic i na artistická vystoupení. Uvedl to ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Most v Poušově v Třebíči již slouží veřrejné dopravě, původní Bailey bridge připomíná jeho fragment
  Nový dřevobetonový most v Poušově v Třebíči již slouží veřejné dopravě, projet zde mohou tak jako v minulosti, auta do 3,5 tuny. Původní most, takzvaný Bailey bridge, sloužil v Poušově od konce druhé světové války a jeho technický stav už nedovoloval průjezd vozidel. Proto byl v listopadu roku 2022 zpřístupněn pouze chodcům a cyklistům.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Šachta svatého Jiří pod Šacberkem v Jihlavě bude zabezpečena a zpřístupněna veřejnosti
  Středověká šachta svatého Jiří pod Šacberkem v Jihlavě, která se začala na podzim v roce 2022 propadat, bude zabezpečena. Jihlavští zastupitelé uvolnili částku 605 tisíc korun, která zároveň umožní vybudování přístupu k šachtě tak, aby do ní mohli návštěvníci bezpečně nahlédnout. Přístupová štola by měla být následně zahrnuta zeminou do původní výše historického obvalu hlušiny.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Myslivecký zákon, který podpoří týrání zvířat a nutí myslivce zabíjet více zvěře, musí poslanci odmítnout
  V doupěti u své matky by se měla liščí mláďata cítit nejbezpečněji. V praxi ale právě tam velmi často naleznou smrt, když je ze zálohy přepadnou lovečtí psi vyslaní myslivci při takzvaném norování. Tento barbarský způsob lovu, který jasně naplňuje definici týrání zvířat, bohužel aktuální novela mysliveckého zákona mířící do sněmovny nezakazuje. Legislativní norma obsahuje více špatných bodů, kvůli kterým by ji poslanci měli odmítnout.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  V Chotěboři a Rudíkově přibudou nové zubní ordinace
  Nových stomatologických ordinací se mohou lidé dočkat v Chotěboři na Havlíčkobrodsku a Rudíkově na Třebíčsku. Na vybavení ordinací přispěje Kraj Vysočina, který rovněž uvolní finance na dovybavení zubní ordinace také v Třešti na Jihlavsku nebo v Jihlavě, kde rozšíří pediatrickou ordinaci o auto. Kraj z Fondu Vysočiny tak uvolní částku 1,2 milionu korun.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Z policejního deníku: žena poškodila auto, policisté ji dopadli
  Čtyřicetiletá žena v první polovině března v pozdních večerních hodinách poškodila v ulici Svatoanenská v Telči na Jihlavsku čelní sklo vozidla Tesla. Majiteli vznikla škoda za téměř třicet tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté ženě podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Léto a čas dovolených láká lupiče, policie nabádá k zabezpečení domovů, poradí i Evropský den proti vloupání
  I letos si během Evropského dne proti vloupání připomeneme základní rady a doporučení na zabezpečení obydlí nejen během letního období. V průběhu letních měsíců trávíme raději více času na čerstvém vzduchu, vyrážíme na výlety nebo na dovolené, než abychom zůstávali doma. Naší nepřítomnosti a opuštěného obydlí pak mohou využívat pachatelé, kteří se zaměřují na vykrádání bytů a domů. V rámci Evropského dne proti vloupání, který letos připadá na středu 19. června 2024, proto každoročně připomínáme základní pravidla bezpečného chování a zabezpečení domovů. Ačkoliv se této problematice věnujeme celoročně, zejména v rámci projektu Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům, v létě mohou být naše domovy více zranitelné a je potřeba myslet na jejich zabezpečení již před odjezdem na dovolenou.
 • Vydáno v pondělí 17.6.2024 :
  Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova byl nalezen v dodávce mrtvý řidič, zřejmě zkolaboval
  Oznámení o dodávce stojící na 104,7 kilometru dálnice D1 u Větrného Jeníkova ve směru na Prahu v pravé části dálnice u svodidel s řidičem zhrouceným na volantu, obdrželi policisté v pondělí 17. června krátce před půl sedmou večer. Uvedla to mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.
 • Vydáno v pondělí 17.6.2024 :
  Vražedné šílenství na Slovensku by měla řešit EU. Medvěd hnědý je celoevropsky chráněný a není možné ho bezdůvodně střílet
  Neuvěřitelná prasárna. Nejslušnější slova, která mě napadla při čtení neuvěřitelné zprávy ze sousedního Slovenska, která jako by přišla odněkud z málo rozvinuté části světa. Slovenští barbaři chladnokrevně zastřelili medvědici i se třemi mláďaty, jejichž jediným proviněním bylo, že se vydávali hledat potravu do blízkosti lidských obydlí. Podle dostupných zpráv nikomu neublížili, způsobili pouze materiální škody. Přesto se někdo rozhodl život těchto v celé Evropě chráněných a ohrožených druhů násilně ukončit.
 • Vydáno v pondělí 17.6.2024 :
  Cyklistické odpoledne v Jihlavě se zaměří na prevenci. Dopravní nehody cyklistů bez ochranné přilby končí většinou vážným zraněním
  Policisté na Vysočině ve spolupráci s dalšími partnery připravili pro širokou veřejnost preventivní cyklistické odpoledne, které bude zaměřeno především na bezpečnost cyklistů a jejich viditelnost. Na místě budou také odborníci, kteří cyklistům zdarma prohlédnout kolo a předají rady, jak často jízdní kolo správně servisovat a nastavit, aby jízda byla především bezpečná. Cyklisté se také na místě seznámí se správnou povinnou výbavou kol a mohou se těšit na drobné dárky od partnerů akce. Akce s titulem Cyklistické odpoledne na Starce bude probíhat v sobotu 22. června od 14 do 17 hodin na cyklostezce v prostoru přilehlém k Pivnici na Starce v ulici Pod Školou v Jihlavě.
Další články vydané ve dnech 5. 6. 2024 - 20. 6. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...