Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10115 dnů

Dnes je čtvrtek 20. červen
(7. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 6.:
Neděle čtvrtá po Svatém Duchu Sv. Silveria, papeže a mučedníka
 • 11.6.2024:
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl alkohol a tabákové výrobky; hledaný muž putoval do vězení
  Neznámý zloděj, který se v neděli 9. června po třetí hodině ráno vloupal do restaurace na Karlově náměstí v Třebíči, napáchal škodu za více jak patnáct tisíc korun. V restauraci odcizil alkohol a tabákové výrobky. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Nalezenou peněženku si muž nechal
  Policisté dopadli čtyřiatřicetiletého muže z Třebíčska, který si nechal peněženku nalezenou v Jihlavě a navíc zneužil platební kartu, kterou v ní měl majitel uloženou. K případu došlo v první polovině května. "V dopoledních hodinách jel muž v městské hromadné dopravě, kde našel na zemi cizí peněženku. Kromě peněz v ní byla uložena také platební karta. Peněženku si muž nechal a kartou hned po vystoupení zaplatil za svůj nákup. Ještě se pokusil zaplatit prostřednictvím karty v jiném obchodě, úspěšný už ale v tomto případě nebyl. Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat a pátrat po pachateli. Podezřelého muže se jim podařilo dopadnout a na základě shromážděných důkazů mu sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Hledaný muž putoval do vězení
  Policisté vypátrali muže, na kterého byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hledaného osmatřicetiletého muže nalezli v neděli 9. června po deváté hodině dopoledne na ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Policisté hledaného muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Po provedení všech nezbytných úkonů byl hledaný muž převezen do brněnské věznice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

  Žena nadýchala přes tři a půl promile, skončila na záchytce
  V pondělí 10. června krátce před desátou hodinou večer vyjížděli policisté do lokality ulice Radětínská v Pelhřimově, kde se nacházela značně opilá žena. "Policisté zjistili, že se jedná o šestatřicetiletou ženu, která nebyla schopna stát a při pokusech vstát padala. Žena se neorientovala a nebyla schopna samostatné chůze. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 3,52 promile alkoholu. Značně opilou ženu policisté zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala M. Lébrová.

  Opilý muž skončil na záchytce
  V pondělí 10. června nalezli policisté před třetí hodinou odpoledne na silnici u obce Otradice na Třebíčsku značně opilého muže, který šel nejistou chůzí a ohrožoval svým jednáním sebe i ostatní účastníky silničního provozu. "Muž byl zmatený a nebyl schopen se o sebe postarat. Policisté zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže z Plzeňska. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,92 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla J. Kroutilová.

  Řidička havarovala
  V pondělí 10. června jela krátce před sedmou hodinou ráno řidička vozidla VW ve směru od obce Nová Ves na Třebíč. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy nezvládla řízení a vyjela s autem mimo silnici, kde havarovala. Při nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Alkohol u řidičky policisté provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek vlevo)

  Řidička havarovala
  V pondělí 10. června po deváté hodině dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. "Dvaatřicetiletá řidička jedoucí od obce Červený Kříž s osobním vozidlem Škoda Fabia se plně nevěnovala řízení, zřejmě na okamžik usnula, přejela s vozidlem do protisměru a následně mimo komunikaci. Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a dvou dětí, kteří byly převezeni zdravotnickou záchrannou službou do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za pětatřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek vpravo)

  Střet vozidel
  V pondělí 10. června došlo u Kostelce na Jihlavsku v ranních hodinách ke dvěma nehodám krátce po sobě s účastí celkem pěti vozidel, při kterých se zranili dva lidé. "Po šesté hodině ráno jel řidič automobilu Seat Toledo ve směru od Jihlavy, vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal smyk, vozidlo přejelo do protisměru a následně mimo komunikaci, kde narazilo do oplocení. Ke zranění při nehodě nedošlo", uvedla Jana Kroutilová. Škoda, která při havárii vznikla, přesáhla čtyřicet tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku.
  Krátce po půl sedmé ráno jela ve směru na Jihlavu dvaašedesátiletá řidička vozidla Škoda Octavia a při přejíždění z pravého jízdního pruhu do levého narazila do automobilu VW Golf. Následně byla octavie odražena směrem vpravo a narazila ještě do automobilu Paragan Master. Dále došlo k odražení vozidla Volkswagen do protisměru, kde se střetlo s automobilem Škoda Superb. Při dopravní nehodě utrpěli zranění dva řidiči, oba byli převezeni do jihlavské nemocnice. Při nehodě došlo ke škodě přibližně za 300 tisíc korun. Řidička vozidla Škoda Octavia je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
  Provedenými dechovými zkouškami policisté u všech řidičů požití alkoholu vyloučili. (Foto - oba dolní obrázky)

  Střet čtyř vozidel
  V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v obci Sazomín na Žďársku. "Dvacetiletý řidič jedoucí od obce Vatín s osobním vozidlem Seat nedodržel dostatečnou vzdálenost za před ním stojícím vozidlem Volkswagen, a došlo ke střetu. Auto Volkswagen bylo střetu odhozeno vpřed do stojícího vozidla Škoda, kdy i škodovka byla odhozena do před ní stojícího vozu Ford, jehož řidič zastavil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, kdy před sebou měl auta, která odbočovala. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jednoho z řidičů", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na zúčastněných vozidlech za více než 400 tisíc korun.

  Dopravní nehoda
  V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Marie Majerové v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Čtyřicetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Peugeot nezvládla řízení při zajíždění do parkovacího stání, vozidlo jí sjelo na protější stranu, kde narazilo do zaparkovaného vozidla Škoda. Ke zranění osob nedošlo", informovala M. Lébrová. Dechová zkouška u ženy vykázala pozitivní hodnotu s výsledkem 2,87 promile alkoholu. Opakovaná zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala obdobnou hodnotu. Následně se žena podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidičce byla další jízda zakázána a policisté jí zadrželi řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než padesát tisíc korun. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

  Usedl za volant v době zákazu řízení
  Policisté zastavili v pondělí 10. června po sedmé hodině ráno osobní auto Škoda, které jelo po silnici I/37 u obce Polnička a zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič má od dubna na základě rozhodnutí městského soudu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. "V další jízdě pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali a muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla M. Lébrová.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  V neděli 9. června krátce před druhou hodinou v noci zastavili policisté v ulici Žižkova v Pacově na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. "U osmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,19 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 14:25 hodin:
  Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli
  Vloupání do různých objektů na Žďársku mají na svědomí bratři ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let. Muži se vloupali do více než deseti objektů a majitelům způsobili škodu přes 220 tisíc korun. Muži byli obviněni ze tří trestných činů, za které jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.
 • Vydáno dnes v 13:57 hodin:
  Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile
  Neznámý vandal počmáral od večerních hodin úterý 18. června do ranních hodin následujícího dne v Havlíčkově Brodě bok lokomotivy, která byla v depu vlakového nádraží, barevnými nečitelnými nápisy. Škoda byla vyčíslena na téměř deset tisíc korun. . Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile
  Podřený v obličeji a na pravé ruce, na hlavě podlitinu a na čele krvácející ránu - tak vypadal opilý muž, který v neděli 16. června v podvečer ležel na hradebním parkánu v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Do Příseky na Jihlavsku se sjedou multikáry, pokusí se překonat loňský rekord
  Majitelé vozů Multicar různých typů a stáří vozů se sjedou k areálu zámku v Přísece na Jihlavsku, v jehož prostorách je muzeum autíček, v sobotu 22. června a pokusí se tak překonat loňský rekord a zapsání srazu do České knihy rekordů. Majitelé vozidel jsou zváni v čase od 1130 hodin do odpoledne.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Havlíčkobrodští zastupitelé udělí čestné občanství města hokejové legendě Jiřímu Holíkovi, navečer čeká fanoušky program na náměstí
  Čestné občanství města Havlíčkův Brod Jiřímu Holíkovi za příkladnou reprezentaci města a za dlouhodobý přínos v oblasti sportu. budou ve čtvrtek 20. června ve Staré radnici schvalovat na mimořádném zasedání s jediným bodem havlíčkobrodští zastupitelé. Zastupitelstva se zúčastní také další dvě hokejové osobnosti Jaroslav Benák a Ondřej Beránek.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto
  Sportovně relaxační areál Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června v 10 hodin. Přípravu na letní sezónu Službám města Jihlavy s.r.o, které aquapark provozují, letos komplikovala výstavba krytého plaveckého bazénu s třemi dráhami o délce 25 metrů, protože jediný vjezd do venkovního areálu je přes staveniště. Z tohoto důvodu a hlavně kvůli bezpečnosti návštěvníků bylo jeho otevření posunuto až na závěr června. Uvedl to mluvčí SMJ Martin Málek.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Táborská zoo oslaví deváté narozeniny ve velkém stylu, návštěvníky čeká v sobotu nabitý program
  Skákací hrad, malování na obličej, hudební vystoupení, zvířecí olympiáda, speciální komentovaná krmení a slavnostní pojmenování dvou zubřích mláďat. Návštěvníky táborské zoologické zahrady čeká tuto sobotu 22. června opravdu nabitý program. Kromě neobvyklých zážitků si šťastlivci odnesou i zajímavé ceny. Zoo totiž slaví 9. narozeniny a tentokrát to bude opravdu velké.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči
  Výstava s titulem Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 20. června v 17 hodin v prostorách konírny na zámku v Třebíči.. Zahájení výstavy doplní vystoupení komorního pěveckého sboru CORUSCANTE.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Na porodnici otevřeli rodinný pooperační pokoj, s miminkem tam může pobývat i tatínek
  Maminky po císařském řezu mohou využít v jihlavské nemocnici nově zrekonstruovaný rodinný pooperační pokoj. Zázemí tam s miminkem najde i tatínek a celá rodina tak může být už od prvních okamžiků po císařském řezu spolu.
 • Vydáno ve středu 19.6.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo
  Zloděj, který se v noci z pondělí 17. června na úterý v Horním Žižkově v Havlíčkově Brodě vloupal do stavební buňky a ukradl z ní různé stavební nářadí, způsobil majiteli předběžnou škodu za více než sto padesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a ukradeném nářadí pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Mezi obcemi Kámen a Obrataň uhořel po nehodě v autě jeden člověk, silnice byla neprůjezdná v obou směrech téměř celou noc
  Na silnici I/19 mezi obcemi Kámen a Obrataň u odbočky na Šimpach na Pelhřimovsku v úterý 18. června krátce před čtvrt na osm večer se střetlo osobní a nákladní auto. Při nehodě zemřel jeden člověk, který byl vyproštěn z vraku shořelého osobního auta. Policistům se dosud nepodařilo uhořelou osobu identifikovat.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Vysočina má nejvíce zeleně na zastavěné ploše, nejvíce sociálních služeb; ovšem nejméně studentů vysokých škol či nejméně lékáren
  Ve srovnávacím výzkumu Místo pro život obsadily, ve kterém se vyhodnocuje kvalita podmínek pro život ve všech krajích, obsadil Kraj Vysočina místo osmé. Na stupních vítězů se umístily hlavní město Praha, Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj, na posledních pak Ústecký a Karlovarský kraj. Data získala analytická agentura od nezávislých zdrojů a údajů z průzkumu prováděného mezi 1 600 obyvateli daného regionu.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  V Pelhřimově zavzpomínají na slavného rodáka Oldřicha Lipského u příležitosti jeho stého výročí narození
  Sté narozeniny významného rodáka Oldřicha Lipského si v sobotu 22. června připomene Pelhřimov programem na Masarykově náměstí od patnácti hodin. Ten zahrne pódiová vystoupení, velká obrazovka umožní připomenutí zásadních filmařských počinů oslavence, ukázky z filmů a filmové písničky. Oldřich Lipských byl i jedním z iniciátorů české kaskadérské školy, takže se lidé mohou těšit i na skok z výšky do krabic i na artistická vystoupení. Uvedl to ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Most v Poušově v Třebíči již slouží veřrejné dopravě, původní Bailey bridge připomíná jeho fragment
  Nový dřevobetonový most v Poušově v Třebíči již slouží veřejné dopravě, projet zde mohou tak jako v minulosti, auta do 3,5 tuny. Původní most, takzvaný Bailey bridge, sloužil v Poušově od konce druhé světové války a jeho technický stav už nedovoloval průjezd vozidel. Proto byl v listopadu roku 2022 zpřístupněn pouze chodcům a cyklistům.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Šachta svatého Jiří pod Šacberkem v Jihlavě bude zabezpečena a zpřístupněna veřejnosti
  Středověká šachta svatého Jiří pod Šacberkem v Jihlavě, která se začala na podzim v roce 2022 propadat, bude zabezpečena. Jihlavští zastupitelé uvolnili částku 605 tisíc korun, která zároveň umožní vybudování přístupu k šachtě tak, aby do ní mohli návštěvníci bezpečně nahlédnout. Přístupová štola by měla být následně zahrnuta zeminou do původní výše historického obvalu hlušiny.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Myslivecký zákon, který podpoří týrání zvířat a nutí myslivce zabíjet více zvěře, musí poslanci odmítnout
  V doupěti u své matky by se měla liščí mláďata cítit nejbezpečněji. V praxi ale právě tam velmi často naleznou smrt, když je ze zálohy přepadnou lovečtí psi vyslaní myslivci při takzvaném norování. Tento barbarský způsob lovu, který jasně naplňuje definici týrání zvířat, bohužel aktuální novela mysliveckého zákona mířící do sněmovny nezakazuje. Legislativní norma obsahuje více špatných bodů, kvůli kterým by ji poslanci měli odmítnout.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  V Chotěboři a Rudíkově přibudou nové zubní ordinace
  Nových stomatologických ordinací se mohou lidé dočkat v Chotěboři na Havlíčkobrodsku a Rudíkově na Třebíčsku. Na vybavení ordinací přispěje Kraj Vysočina, který rovněž uvolní finance na dovybavení zubní ordinace také v Třešti na Jihlavsku nebo v Jihlavě, kde rozšíří pediatrickou ordinaci o auto. Kraj z Fondu Vysočiny tak uvolní částku 1,2 milionu korun.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Z policejního deníku: žena poškodila auto, policisté ji dopadli
  Čtyřicetiletá žena v první polovině března v pozdních večerních hodinách poškodila v ulici Svatoanenská v Telči na Jihlavsku čelní sklo vozidla Tesla. Majiteli vznikla škoda za téměř třicet tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté ženě podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 18.6.2024 :
  Léto a čas dovolených láká lupiče, policie nabádá k zabezpečení domovů, poradí i Evropský den proti vloupání
  I letos si během Evropského dne proti vloupání připomeneme základní rady a doporučení na zabezpečení obydlí nejen během letního období. V průběhu letních měsíců trávíme raději více času na čerstvém vzduchu, vyrážíme na výlety nebo na dovolené, než abychom zůstávali doma. Naší nepřítomnosti a opuštěného obydlí pak mohou využívat pachatelé, kteří se zaměřují na vykrádání bytů a domů. V rámci Evropského dne proti vloupání, který letos připadá na středu 19. června 2024, proto každoročně připomínáme základní pravidla bezpečného chování a zabezpečení domovů. Ačkoliv se této problematice věnujeme celoročně, zejména v rámci projektu Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům, v létě mohou být naše domovy více zranitelné a je potřeba myslet na jejich zabezpečení již před odjezdem na dovolenou.
 • Vydáno v pondělí 17.6.2024 :
  Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova byl nalezen v dodávce mrtvý řidič, zřejmě zkolaboval
  Oznámení o dodávce stojící na 104,7 kilometru dálnice D1 u Větrného Jeníkova ve směru na Prahu v pravé části dálnice u svodidel s řidičem zhrouceným na volantu, obdrželi policisté v pondělí 17. června krátce před půl sedmou večer. Uvedla to mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.
Další články vydané ve dnech 5. 6. 2024 - 20. 6. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...