Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10118 dnů

Dnes je pondělí 24. červen
(11. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 24. 6.:
Čtvrtek po neděli čtvrté po Svatém Duchu Narození sv. Jana Křtitele
 • 11.6.2024:
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl alkohol a tabákové výrobky; hledaný muž putoval do vězení
  Neznámý zloděj, který se v neděli 9. června po třetí hodině ráno vloupal do restaurace na Karlově náměstí v Třebíči, napáchal škodu za více jak patnáct tisíc korun. V restauraci odcizil alkohol a tabákové výrobky. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Nalezenou peněženku si muž nechal
  Policisté dopadli čtyřiatřicetiletého muže z Třebíčska, který si nechal peněženku nalezenou v Jihlavě a navíc zneužil platební kartu, kterou v ní měl majitel uloženou. K případu došlo v první polovině května. "V dopoledních hodinách jel muž v městské hromadné dopravě, kde našel na zemi cizí peněženku. Kromě peněz v ní byla uložena také platební karta. Peněženku si muž nechal a kartou hned po vystoupení zaplatil za svůj nákup. Ještě se pokusil zaplatit prostřednictvím karty v jiném obchodě, úspěšný už ale v tomto případě nebyl. Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat a pátrat po pachateli. Podezřelého muže se jim podařilo dopadnout a na základě shromážděných důkazů mu sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Hledaný muž putoval do vězení
  Policisté vypátrali muže, na kterého byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hledaného osmatřicetiletého muže nalezli v neděli 9. června po deváté hodině dopoledne na ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Policisté hledaného muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Po provedení všech nezbytných úkonů byl hledaný muž převezen do brněnské věznice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

  Žena nadýchala přes tři a půl promile, skončila na záchytce
  V pondělí 10. června krátce před desátou hodinou večer vyjížděli policisté do lokality ulice Radětínská v Pelhřimově, kde se nacházela značně opilá žena. "Policisté zjistili, že se jedná o šestatřicetiletou ženu, která nebyla schopna stát a při pokusech vstát padala. Žena se neorientovala a nebyla schopna samostatné chůze. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 3,52 promile alkoholu. Značně opilou ženu policisté zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala M. Lébrová.

  Opilý muž skončil na záchytce
  V pondělí 10. června nalezli policisté před třetí hodinou odpoledne na silnici u obce Otradice na Třebíčsku značně opilého muže, který šel nejistou chůzí a ohrožoval svým jednáním sebe i ostatní účastníky silničního provozu. "Muž byl zmatený a nebyl schopen se o sebe postarat. Policisté zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže z Plzeňska. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,92 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla J. Kroutilová.

  Řidička havarovala
  V pondělí 10. června jela krátce před sedmou hodinou ráno řidička vozidla VW ve směru od obce Nová Ves na Třebíč. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy nezvládla řízení a vyjela s autem mimo silnici, kde havarovala. Při nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Alkohol u řidičky policisté provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek vlevo)

  Řidička havarovala
  V pondělí 10. června po deváté hodině dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. "Dvaatřicetiletá řidička jedoucí od obce Červený Kříž s osobním vozidlem Škoda Fabia se plně nevěnovala řízení, zřejmě na okamžik usnula, přejela s vozidlem do protisměru a následně mimo komunikaci. Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a dvou dětí, kteří byly převezeni zdravotnickou záchrannou službou do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za pětatřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek vpravo)

  Střet vozidel
  V pondělí 10. června došlo u Kostelce na Jihlavsku v ranních hodinách ke dvěma nehodám krátce po sobě s účastí celkem pěti vozidel, při kterých se zranili dva lidé. "Po šesté hodině ráno jel řidič automobilu Seat Toledo ve směru od Jihlavy, vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal smyk, vozidlo přejelo do protisměru a následně mimo komunikaci, kde narazilo do oplocení. Ke zranění při nehodě nedošlo", uvedla Jana Kroutilová. Škoda, která při havárii vznikla, přesáhla čtyřicet tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku.
  Krátce po půl sedmé ráno jela ve směru na Jihlavu dvaašedesátiletá řidička vozidla Škoda Octavia a při přejíždění z pravého jízdního pruhu do levého narazila do automobilu VW Golf. Následně byla octavie odražena směrem vpravo a narazila ještě do automobilu Paragan Master. Dále došlo k odražení vozidla Volkswagen do protisměru, kde se střetlo s automobilem Škoda Superb. Při dopravní nehodě utrpěli zranění dva řidiči, oba byli převezeni do jihlavské nemocnice. Při nehodě došlo ke škodě přibližně za 300 tisíc korun. Řidička vozidla Škoda Octavia je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
  Provedenými dechovými zkouškami policisté u všech řidičů požití alkoholu vyloučili. (Foto - oba dolní obrázky)

  Střet čtyř vozidel
  V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v obci Sazomín na Žďársku. "Dvacetiletý řidič jedoucí od obce Vatín s osobním vozidlem Seat nedodržel dostatečnou vzdálenost za před ním stojícím vozidlem Volkswagen, a došlo ke střetu. Auto Volkswagen bylo střetu odhozeno vpřed do stojícího vozidla Škoda, kdy i škodovka byla odhozena do před ní stojícího vozu Ford, jehož řidič zastavil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, kdy před sebou měl auta, která odbočovala. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jednoho z řidičů", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na zúčastněných vozidlech za více než 400 tisíc korun.

  Dopravní nehoda
  V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Marie Majerové v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Čtyřicetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Peugeot nezvládla řízení při zajíždění do parkovacího stání, vozidlo jí sjelo na protější stranu, kde narazilo do zaparkovaného vozidla Škoda. Ke zranění osob nedošlo", informovala M. Lébrová. Dechová zkouška u ženy vykázala pozitivní hodnotu s výsledkem 2,87 promile alkoholu. Opakovaná zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala obdobnou hodnotu. Následně se žena podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidičce byla další jízda zakázána a policisté jí zadrželi řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než padesát tisíc korun. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

  Usedl za volant v době zákazu řízení
  Policisté zastavili v pondělí 10. června po sedmé hodině ráno osobní auto Škoda, které jelo po silnici I/37 u obce Polnička a zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič má od dubna na základě rozhodnutí městského soudu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. "V další jízdě pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali a muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla M. Lébrová.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  V neděli 9. června krátce před druhou hodinou v noci zastavili policisté v ulici Žižkova v Pacově na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. "U osmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,19 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v neděli 23.6.2024 :
  Do jihlavské zoo s vysvědčením s jedničkou za jednu korunu, chybět nebude oblíbené komentované krmení
  Pokud děti od pátku 28. až do neděle 30. června předloží aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, získají vstup do zoo jen za symbolickou jednu korunu. Platí i kladné slovní hodnocení. Na pokladně zoologické zahrady v Jihlavě stačí ukázat kopii vysvědčení nebo ho mít vyfocené v mobilu.
 • Vydáno v neděli 23.6.2024 :
  Z policejního deníku: auto v příkopu shořelo, řidič utrpěl lehké zranění
  Dvaačtyřicetiletý řidič s osobním autem Renault, který v sobotu 22. června zhruba deset minut po půl čtvrté odpoledne projížděl po silnici II/354 od Radostína nad Oslavou směrem k Ostrovu nad Oslavou na Žďársku, před táhlou levotočivou zatáčkou se nevěnoval plně řízení vozu a vjel vpravo mimo silnici do příkopu, kde čelně narazil do listnatého stromu a následně auto začalo hořet. Při nehodě utrpěl lehké zranění a záchranáři jej odvezli do nemocnice v Brně. Na voze vznikla hmotná škoda ve výši asi 40 tisíc korun, dechová zkouška řidiče měla negativní výsledek. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. (Foto)
 • Vydáno v sobotu 22.6.2024 :
  Pane. Kupte si rakvičku!
  Tento zvláštní příběh se stal už dávno. Pradávno. „Narodil“ se v době plné pověr, které se dědily z generace na generaci. Lidé tehdy věřili, že v rybnících žijí hastrmani, v lesích se kromě dalších bytostí prohání hejkalové a o půlnoci lze na odlehlých místech potkat tajuplné bílé tele.
 • Vydáno v sobotu 22.6.2024 :
  Festival Vesuv plný muziky a piv od malých pivovarů pomůže Vojtovi, Františkovi nebo malé Agátce získat hiporehabilitaci na celý rok
  Jubilejní desátý ročník festivalu Vesuv se bude konat v pátek a sobotu 5. a 6. července na Pastýřské louce mezi obcemi Velenov a Suchý u Brna. Dvoudenní, multižánrový festival nabízí jedinečnou kombinaci hudby, rodinné zábavy a ochutnávek výjimečných piv od pětadvaceti malých českých pivovarů.
 • Vydáno v sobotu 22.6.2024 :
  E-shop Dopravního podniku města Jihlavy umožňuje cestujícím správu a dobíjení jihlavské karty
  Internetový obchod jihlavského dopravního podniku https://eshop.dpmj.cz/ umožňuje cestujícím správu a dobíjení Jihlavských karet. I bez registrace je možné dobít elektronickou peněženku na Jihlavské kartě nebo koupit časový kupon. Stačí k tomu jen číslo jihlavské karty, na kterou chce zákazník přidat peníze nebo kupit kupon.
 • Vydáno v sobotu 22.6.2024 :
  Výstava fotografií divokých zvířat i vzácných rostlin Barky Hrušky v jihlavském muzeu
  Výstava fotografií Barky Hrušky s titulem Blíž, než se zdá potrvá v prostorách muzejních arkád na Masarykově náměstí v Jihlavě až do konce července.
 • Vydáno v sobotu 22.6.2024 :
  Na Vysočině při bouřce padaly stromy, nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku
  Hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím zasahovali od páteční šesté hodiny v podvečer do dnešní sedmé hodiny ráno u více než čtyřiceti událostí. Nejčastěji se jednalo o odstranění stromů a větví z komunikací. Nejvíce zásahů měli hasiči na Třebíčsku.
 • Vydáno v pátek 21.6.2024 :
  DOKem letos proplulo 306 třídních lodí
  Zastavit se v běhu školních povinností, zažít se svou třídou něco nevšedního, diskutovat spolu, mít čas přemýšlet o sobě i o světě kolem, načerpat energii, učit se čelit rizikovým situacím. To vše a mnoho dalšího nabídlo v uplynulém školním roce Centrum primární prevence DOK. Jeho programů využilo celkem 306 tříd, 6 526 žáků a studentů a 306 učitelů z 14 škol v Jihlavě a Pelhřimově.
 • Vydáno v pátek 21.6.2024 :
  Tragická nehoda na Jihlavsku. Zemřel řidič osobního auta
  Při dopravní nehodě, která se stala v pátek 21. června po patnácté hodině odpoledne na silnici II(602 kousek za kruhovým objezdem ve směru na Dušejov na Jihlavsku, zemřel řidič osobního auta.
 • Vydáno v pátek 21.6.2024 :
  Z policejního deníku: nález ručního granátu; malého chlapce policisté nalezli a předali matce
  Při výkopových pracích na pozemku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku byl ve čtvrtek 20. června po třetí hodině odpoledne nalezen ruční granát. Policejní pyrotechnik munici zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto - horní obrázek vlevo)
 • Vydáno v pátek 21.6.2024 :
  Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou
  V policejní cele skončil tento týden muž, který vyráběl pervitin a drogy dále distribuoval. Rukama mu prošlo několik desítek gramů pervitinu. Společně s ním zadrželi policisté také jeho známou, která mužem vyrobený pervitin užívala a rovněž prodávala. Kriminalisté zajistili při prohlídce bytu předměty a chemikálie určené k výrobě pervitinu. Muž i žena čelí obvinění ze spáchání trestného činu a hrozí jim až pětiletý pobyt za mřížemi.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky
  Již tradiční Pouť ke svatému Jánu se bude konat v neděli 23. června v Jihlavě. Kromě pohádek a hudebních vystoupení se můžete těšit i na komentovanou prohlídku kostelíku svatého Jana Křtitele. Bude to neděle plná pohádek, koncertů, her pro děti, obřích loutek, folklorních vystoupení, komentovaných prohlídek kostelíka, domácích dobrot, chybět nebude ani polívka z kotlíku a řízné pivečko. Začátek je v devět hodin, kdy Jihlavský havířský průvod vyrazí od Základní školy Křížová ulicí Srázná ke kostelíku.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů
  Bylinky, kvetoucí rostliny, dozrávající jahody i psí hlídač. Záplava barev a štěbetající ptáci. Terasa oddělení dlouhodobě nemocných (ODN) 3 v nemocnici v Novém Městě na Moravě je jako rozkvetlá zahrada. „Odpoledne bývá terasa přeplněná, pacienti i návštěvníci ji velice rádi využívají. Usednou a povídají si nebo jen tak pozorují přírodu kolem sebe. A využíváme ji i my, hlavně pro terapie. Nebo tam vyvedeme nebo vyvezeme pacienty, i ty na lůžku nebo na křesle. Dokonce se nám několikrát stalo, že pacienti, zvláště ti, co žijí v městských bytech a ven se moc nedostanou, od nás ani nechtějí. Tady si užívají pobyt venku, v přírodě a pod širým nebem,“ říká staničním sestra z ODN 3 Olga Ondrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti
  Vzpomínková výstava na Josefa Lišku (1888 – 1973) - významného třešťského rodáka, betlemáře, malíře, sochaře a kapelníka bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 21. června v Schumpeterově domě v Třešti.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí
  V celé České republice si musí letos svůj řidičský průkaz vyměnit 296 tisíc lidí, z toho na Vysočině je to patnáct tisíc řidičů. Řidičský průkaz platí deset let, proto je snadné zapomenout na jeho propadnutí. Pokuta za jízdu s propadlým řidičským průkazem může činit až 2 500 korun. Propadlá řidičská oprávnění tedy zdaleka nejsou okrajovým problémem. Na Portálu dopravy mohou požádat o výměnu lidé s bankovní identitou.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Svatojánská noc na Michalově statku
  Svatojánská noc spojená s noční prohlídkou Michalova statku v Pohledi na Havlíčkobrodsku se bude konat v neděli 23. června od jednadvaceti hodin do půlnočního zvonění.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července
  Kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina lze podávat do úterý 16. července 2024 do 16 hodin. Volby do krajských zastupitelstev a Senátu se budou konat v pátek 20. a sobotu 21. září. Na Vysočině se budou senátní volby konat na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku, senátní obvod 44.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 20. června okolo půl druhé odpoledne na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky na Žďársku, zemřel řidič osobního auta. Silnice je uzavřena. Policisté odklánějí dopravu v Ostrově nad Oslavou na obec Bobrová a Křižanov.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků
  Policejní hlídky z Vysočiny se v noci ze středy 19. na čtvrtek 20. června zaměřily na to, zda řidiči nákladních vozidel na dálnici D1 neparkují mimo místa k tomu vyhrazená. Řidiči jízdních souprav denně parkují k vykonání bezpečnostní přestávky jízdní soupravy na nájezdech a sjezdech z dálnice, v odstavných a připojovacích pruzích, kde tato stojící vozidla ohrožují plynulost a zejména bezpečnost provozu a ostatní účastníky, kteří zejména za snížené viditelnosti mohou neoznačené, neosvětlené a nebezpečně stojící nákladní auto velice snadno přehlédnout. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 20.6.2024 :
  Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli
  Vloupání do různých objektů na Žďársku mají na svědomí bratři ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let. Muži se vloupali do více než deseti objektů a majitelům způsobili škodu přes 220 tisíc korun. Muži byli obviněni ze tří trestných činů, za které jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.
Další články vydané ve dnech 9. 6. 2024 - 24. 6. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...