Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10148 dnů

Dnes je úterý 23. červenec
(10. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 23. 7.:
Pátek po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Apolináře, biskupa a mučedníka
 • 17.6.2024:
  Z policejního deníku: v jihlavském bazénu se topily dvě malé děti, jedno odvezla záchranka do nemocnice
  Dvě velmi malé děti, které se koupaly bez dozoru dospělého v neděli 16. června okolo půl čtvrté odpoledne v bazénu v Jihlavě, se začaly topit. Jedno z dětí bylo záchranáři transportovali do nemocnice, druhé si převzal zákonný zástupce. Policisté na místě provedli veškerá šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V současnosti policisté případ prověřují, zjišťují průběh nešťastné události a veškeré okolnosti, které tonutí předcházely. Vzhledem k této nešťastné události policisté opět připomínají, že musí rodiče svým dětem věnovat patřičnou pozornost. Zvláště u vody je nutné mít malé děti nepřetržitě pod dozorem, i jen malá chvilka nepozornosti může mít vážné následky. Totéž platí i při koupání dětí v soukromých bazénech. Dospělí by také měli zabezpečit na svých pozemcích nádoby s vodou, do kterých by mohly děti spadnout. Dětem je také nutné neustále připomínat a vysvětlovat zásady bezpečného chování při návštěvě koupališť. Obzvláště nebezpečné je skákání do vody s neznámou hloubkou vody. Vážné zranění hrozí zejména při skoku do rybníka, který je mělký nebo je jeho dno kamenité. Před skokem do vody je v teplém počasí lepší se předem zchladit. Velmi důležité je nepřeceňovat své síly a u vody na sebe dávat vzájemně pozor. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Dopadení distributora drog
  Kriminalisté dopadli muže, který distribuoval jednadvacetileté ženě pervitin. Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestatřicetiletého muže ze Světelska na Havlíčkobrodsku. "Obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval na různých místech ve Světlé nad Sázavou. Drogy poskytl ve více než deseti případech, kdy množství drogy vystačilo téměř na sto dávek. Kriminalisté muže zadrželi a o uplynulém víkendu zahájili jeho trestní stíhání, případ vyšetřují. Muž je stíhán na svobodě. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

  Recidivista kradl v obchodě kraťasy, ochranka ho dopadla
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý muž, který se pokusil v sobotu 15. června krátce před šestou hodinou večer ukrást oblečení v jihlavském obchodním centru. "Muž ukradl v jednom z obchodů kraťasy, které schoval do batohu a chtěl odejít bez zaplacení. Krádež ale nezůstala bez povšimnutí, muže zastavil pracovník prodejny a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán, naposledy letos na jaře. Dále policisté zjistili, že dalších krádeží se dopustil v jiných jihlavských obchodech také v květnu a na konci dubna. V jednom případě odcizil kosmetiku a v druhém boty, po krádežích utekl", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil osmatřicetiletému muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže.

  Opilá žena skončila na záchytce
  V neděli 16. června po deváté hodině večer přijali policisté oznámení o opilé ženě, která v zábavním podniku na Bechyňově náměstí v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku odcizila ze stolu položenou bankovku, kterou zde na krátkou chvíli ponechal poškozený muž. "Policisté na místě zjistili, že zjevně opilá padesátiletá žena, která se odmítla podrobit dechové zkoušce, nechtěla odcizenou bankovku vrátit zpět majiteli. S přivolanými policisty nekomunikovala, nespolupracovala a odmítala uposlechnout zákonné výzvy. Policisté ženu zajistili a převezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Žena je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku a proti majetku.

  Řidič narazil autem do sloupu
  V sobotu 15. června jel po třetí hodině ráno v ulici Žižkova v Jihlavě řidič BMW ve směru od ulice Rantířovská. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy při průjezdu zatáčkou uvedl vozidlo do smyku, vyjel mimo silnici na vyvýšený chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Po nárazu řidič na místě zastavil, dopravní nehodu neoznámil a z místa odjel. Přivolaní policisté začali ihned po vozidle pátrat. Řidič s poškozeným vozidlem daleko nedojel, policisté ho nalezli v lokalitě ulice Bratří Čapků. U muže provedli dechovou zkoušku, která byla negativní", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na vozidle vznikla škoda přibližně za šedesát tisíc korun, škodu kolem dvaceti tisíc korun způsobil řidič poškozením sloupu. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek)

  Opilý řidič havaroval, nadýchal dvě a půl promile
  V pátek 14. června po deváté hodině večer se stala u Opatova na Jihlavsku dopravní nehoda. "Řidič auta Škoda Superb jel ve směru na Jihlavu, po projetí mírné zatáčky vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení a následně v příkopu havaroval. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u třiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,52 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes dvě promile alkoholu v dechu. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než 700 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - prostřední a dolní obrázek)

  Motorkář utrpěl po střetu s autem zranění
  V neděli 16. června došlo před třetí hodinou odpoledne u Petrovic na Třebíčsku k dopravní nehodě. "Řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Okříšek a začal předjíždět před ním jedoucí auto. V té době byl ale sám předjížděn vozidlem Kia Sorento a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidle a motocyklu vznikla škoda přibližně za čtyřicet tisíc korun. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří.

  Opilý řidič havaroval
  V sobotu 15. června krátce po jedenácté hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na křižovatce ulic Novoměstská a Jamská ve Žďáře nad Sázavou. "Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Opel Meriva při odbočování nezvládl řízení a vyjel mimo silnici na travnatou plochu přes vyvýšení betonový obrubník. Ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška u muže vykázala pozitivní hodnotu, která činila 2,09 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než dvacet tisíc korun.
  Cyklista pod vlivem alkoholu havaroval

  Opilý cyklista na elektrokoloběžce boural
  V pátek 14. června před půlnocí došlo u obce Bory na Žďársku k havárii cyklisty. "Šedesátiletý cyklista jedoucí na elektrokoloběžce nezvládl řízení a upadl na komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do novoměstské nemocnice. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,63 promile alkoholu", uvedla M. Lébrová. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Cyklista je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

  Střet vozidla s chodkyní
  V sobotu 15. června kolem desáté hodiny dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě na parkoviště u obchodního domu na ulici U Prefy v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. "Jednapadesátiletý řidič couvající s osobním vozem Škoda z parkovacího stání přehlédl za ním jdoucí sedmaosmdesátiletou ženu, kterou srazil. Chodkyně po střetu upadla na komunikaci a utrpěla zranění, které si vyžádalo přivolání zdravotnické záchranné služby", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

  Žena řídila přes uložený zákaz
  V neděli 16. června před desátou hodinou večer zastavili policisté v ulici Novosady ve Velkém Meziříčí auto Škoda Octavia. "Zjistili, že třicetiletá řidička má městským úřadem a okresním soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, v celkové délce trvání od května loňského roku do února roku 2026. V další jízdě řidička pokračovat nesměla", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dechová zkouška u ní byla negativní. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  V neděli 16. června krátce před druhou hodinou odpoledne zastavili policisté osmačtyřicetiletého řidiče vozu Ford Transit s přívěsem, který jel na ulici Jana Autengrubera v Pacově na Pelhřimovsku. "Dechová zkouška prokázala hodnotu 1,45 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly hodnoty ještě vyšší. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dále policisté zjistili, že řidič nemá na jízdní soupravu příslušné řidičské oprávnění. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku na úseku dopravy", uvedla Michaela Lébrová.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 15:32 hodin:
  Výstava miniatur slavné Slovanské epopeje od jihlavského malíře Jana Jiřího Rathsama v expozici Zlaté české ručičky v Pelhřimově
  U příležitosti pětaosmdesátého výročí secesního světově proslulého malíře a grafika Alfonse Muchy, autora slavné Slovanské epopeje, ztvárnil umělci zcela neotřelým způsobem hold akademický malíř Jan Jiří Rathsam z Jihlavy tak, že devět let tvořil miniaturní epopej. Slavné obrazy - zmenšeniny Muchových pláten, vystavené v expozici v příznačným názvem Zlaté české ručičky v Pelhřimově, mají v jeho podání rozměry 36 x 29 milimetrů a menší.
 • Vydáno dnes v 14:45 hodin:
  V třebíčské porodnici mohou nově maminky rodit v šále, na balónu i porodní stoličce
  Porodnice třebíčské nemocnice opět rozšířila nabídku služeb a pohodlí pro rodící maminky. Na porodním boxu mohou rodičky využít mobilní porodní systém Multitrac, který je určen pro podporu žen během první doby porodní a je přípravou pro hladký porod. Pořizovací cena činí čtvrt milionu korun.
 • Vydáno dnes v 16:37 hodin:
  Z policejního deníku: nález munice v zemi; na silnici se válely přepravky s pivem, auto nikde žádné nebylo
  V lese u obce Kladeruby nad Oslavou na Třebíčsku nalezl v sobotu 20. července okolo desáté hodiny dopoledne muž, který v místě pracoval, v zemi náboj. Na místo vyjeli policisté a přivolán byl také policejní pyrotechnik. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto - horní obrázek vlevo)
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Pelhřimovské muzeum vystavuje motorky i doplňky, třeba oblečení, helmy či sportovní trofeje
  Na výstavě Rychlost a tradice v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově si návštěvníci mohou prohlédnout na dvě desítky motocyklů, které se na silnicích proháněly v uplynulých desetiletích, ale také vybavení, třeba helmy, „kokosy“, oblečení, nebo sportovní trofeje.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Čtyři sta let starý dub u Palečkova mlýna u Sokolí na Třebíčsku reprezentuje Vysočinu v anketě Strom roku 2024
  Mohutný strom s rozložitou korunou, dub letní, který již čtyři sta let roste u polní cesty nedaleko Palečkova mlýna u Sokolí na Třebíčsku, byl nominován do ankety Strom roku 2024 fotografem Jakubem Mertlem. Dub je významnou krajinnou dominantou, která už z dálky upoutá svým mohutným vzrůstem a malebností kmene i koruny. Solitérní postavení dubu na louce mu dává jedinečně vyniknout. Dvoukmen s obvodem jednotlivých kmenů měří 405 centimetrů a 314 centimetrů. Hlasovat můžete na https://www.stromroku.cz/ až do 6. října letošního roku.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Jihlavská radnice věnuje věci ze ztrát a nálezů Charitě, využijí je lidé v hmotné nouzi nebo bez domova
  Bundy, rukavice, čepice, peněženky, ale i kufr, kočárek nebo fotbalový míč. To vše daruje město jihlavské Charitě. Věci pocházejí ze ztrát a nálezů a nikdo se o ně nepřihlásil už tři roky.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Policisté hledají ženu, která po nehodě u Třeštice pomáhala těžce zraněnému řidiči auta Škoda Octavia
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při šetření vážné dopravní nehody, která se stala v úterý 2. července krátce před osmou hodinou dopoledne na silnici druhé třídy číslo 406 mezi obcemi Hodice a Studenice u odbočky na obec Třeštice na Jihlavsku. Policisté by potřebovali, aby se přihlásila žena, která u nehody zastavila a zraněnému řidiči pomáhala. Uvítají také svědectví dalších osob, které nehodu viděly.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Sériového pětačtyřicetiletého zloděje z Jihlavska policisté dopadli, hrozí mu až tři roky za mřížemi
  Kriminalistům v Třebíči se podařilo dopadnout muže, který se dopustil série krádeží. Jeho cílem se staly různé objekty jako chalupa, restaurační zařízení, kůlna, garáž a hospodářské objekty. Krádeží se dopustil na Třebíčsku a na Jihlavsku. Většinu odcizených věcí se kriminalistům podařilo zajistit a mohou se tak vrátit zpět jejich majitelům. Muž je obviněn ze spáchání celkem čtyř trestných činů. Kromě krádeží totiž ještě řídil auto, i když to má soudem zakázané.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2024 :
  Z policejního deníku: řidič osobního auta utrpěl po srážce s traktorem zranění; opilí muži skončili na záchytce
  V sobotu 20. července před devátou hodinou dopoledne u obce Horní Újezd na Třebíčsku řidič VW jel ve směru na Kojetice a na přímém úseku předjížděl traktor s přívěsem, jehož řidič jel ve stejném směru. V té době řidič traktoru odbočoval vlevo na pole a došlo ke střetu s osobním autem. Po nárazu dostal řidič VW smyk a vyjel mimo silnici, kde havaroval. Při dopravní nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli do třebíčské nemocnice. Policisté u obou řidičů při dechových zkouškách požití alkoholu nezjistili. Při nehodě vznikla škoda za více než sedmdesát tisíc korun. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto)
 • Vydáno v neděli 21.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl úhlovou brusku; třiasedmdesátiletá řidička nabourala pět aut
  Neznámý zloděj, který se v noci z pátku 19. července na sobotu mezi obcemi Vlkov a Březské na Žďársku vloupal do stavební buňky, ukradl nářadí. Pachatel vylomil zámek a vnikl do stavební buňky, ze které odcizil průmyslovou úhlovou brusku. Škoda přesáhla padesát tisíc korun. Policisté po lupiči pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Pes opilého majitele, který podruhé během týdne zaútočil na policisty, byl usmrcen
  Na hřišti v Mostištích na Žďársku na Pivním dnu v sobotu 20. července odpoledne obtěžoval návštěvníky opilý muž se psem. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Tajemství kostelíku svatého Jana Křtitele v Jihlavě
  Od roku 1968 jsem chodil ministrovat ke svatému Jakubu a někdy také i na Jánský kopec, který pod svatojakubskou faru dodnes patří. Tento malý kostel svatého Jana Křtitele, ač v Jihlavě nejstarší, sice zdaleka nedosahuje výstavnosti městských chrámů, ale je obestřen jakýmsi svérázným kouzlem. Skryt nenápadně pod korunami stromů – skoro až úmyslně – skrývá úctyhodně dlouhou historii a jen skutečně vnímavý návštěvník zde vytuší dávné kontury událostí, z šera nejstarších dějin Jihlavy jen neochotně vystupujících.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  V reaktoru druhého výrobního bloku v jaderné elektrárně v Dukovanech je opět palivo, odstávka se blíží ke konci
  Energetici po téměř dvou měsících probíhajících prací v rámci odstávky zavezli palivo do reaktoru druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Do ukončení plánované odstávky energetikům zbývá zvládnout ještě zhruba čtvrtinu plánovaných prací. Aktuálně probíhá kompletace reaktoru a příprava výrobní technologie na další více jak roční provoz bloku.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Putování po městech Koruny Vysočiny se rozšířilo o Svratku a Křižánky
  Časově neomezená poznávací hra Putování po městech Koruny Vysočiny byla rošířena o Svratku a Křižánky na Žďársku, kde si zájemci mohou v turistických informačních centrech vyzvednout kartičky s otázkami i závěrečnou odměnu.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Muž v podmínce obtěžoval bývalou partnerku, skončil ve vazbě
  Za mřížemi skončil pětašedesátiletý muž z Pelhřimova, který obtěžoval svoji bývalou partnerku. Podezřelého muže minulý týden kriminalisté zadrželi. V minulosti byl potrestán podmíněným trestem za obdobné jednání. Obviněný muž je stíhán vazebně.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Nenapravitelný muž skončil za mřížemi
  V policejní cele skončil muž, který byl teprve před měsíce obviněn v souvislosti se spácháním drogové a majetkové trestné činnosti, netrvalo ale dlouho a tento týden byl přistižen při vloupání. Muže dopadli strážníci městské policie v Třebíči, když si připravoval k odcizení nářadí za bezmála padesát tisíc korun. Navíc policisté šetřením zjistili, že se muž dopustil ještě dalších tří krádeží v obchodech a zneužil cizí platební kartu. Policejní komisař rozšířil jeho trestní stíhání a vhledem k tomu, že svým jednáním obviněný muž jasně ukázal, že s pácháním trestné činnosti nehodlá přestat, byl podán návrh na jeho vzetí do vazby.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Pětistým miminkem roku 2024 je Lada z Ocmanic
  V nemocnici v Třebíči se narodilo pětisté miminko letošního roku v pátek 19. července. Hodinu po půlnoci vykoukla na svět holčička s princeznovským jménem Lada Králová z Ocmanic na Třebíčsku.
 • Vydáno v sobotu 20.7.2024 :
  Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky; opilý muž napadal ženu, urážel ji a vláčel po zemi
  Neznámý zloděj ukradl v době od středečního večera 10. července do pondělí ze dvora za domem v Řásné na Jihlavsku elektrokoloběžku značky MS Energy E-romobil černé barvy zajištěnou lankovým zámkem ke sloupku. Škoda je přibližně šestnáct tisíc korun. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli a lektrokoloběžce pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny
  Dlouhá léta oprav, rekonstrukcí a především velkých starostí mají za sebou Premonstráti novoříšského kláštera. Ten se nyní stává novou atraktivní turistickou zastávkou. Kromě ubytování v moderních apartmánech nejen pro poutníky, ale i pro ostatní turisty je možné využít služby turistického centra, obchůdku s regionálními produkty nebo stylové kavárny. Klášter začíná nabízet i turistické prohlídky. Slavnostní žehnání zrekonstruovaných prostor se konalo ve čtvrtek 18. července.
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor
  Ve středu 17. 7. 2024 Ministerstvo životního prostředí umístilo vlky a jejich křížence chované v Praze ve zcela nevyhovujících podmínkách a bez příslušného veterinárního povolení do záchranného centra CITES pro chladnomilné šelmy v Zoologické zahradě Tábor. Zvířata se podařilo i díky zpřísněné legislativě pro chov šelem zabavit Městské části pro Prahu 17 na konci dubna tohoto roku. Vlci byli dočasně umístěni do záchranného centra CITES v ZOO Tábor, kde budou mít po dlouhé době důstojné podmínky pro život, a ministerstvo hledá trvalé umístění, které bude splňovat podmínky pro chov vlků, a kam budou moci být později přemístěni.
Další články vydané ve dnech 8. 7. 2024 - 23. 7. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...