Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10144 dnů

Dnes je sobota 20. červenec
(7. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 7.:
Úterý po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Jeronyma Emiliana, vyznavače
 • 17.6.2024:
  Z policejního deníku: v jihlavském bazénu se topily dvě malé děti, jedno odvezla záchranka do nemocnice
  Dvě velmi malé děti, které se koupaly bez dozoru dospělého v neděli 16. června okolo půl čtvrté odpoledne v bazénu v Jihlavě, se začaly topit. Jedno z dětí bylo záchranáři transportovali do nemocnice, druhé si převzal zákonný zástupce. Policisté na místě provedli veškerá šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V současnosti policisté případ prověřují, zjišťují průběh nešťastné události a veškeré okolnosti, které tonutí předcházely. Vzhledem k této nešťastné události policisté opět připomínají, že musí rodiče svým dětem věnovat patřičnou pozornost. Zvláště u vody je nutné mít malé děti nepřetržitě pod dozorem, i jen malá chvilka nepozornosti může mít vážné následky. Totéž platí i při koupání dětí v soukromých bazénech. Dospělí by také měli zabezpečit na svých pozemcích nádoby s vodou, do kterých by mohly děti spadnout. Dětem je také nutné neustále připomínat a vysvětlovat zásady bezpečného chování při návštěvě koupališť. Obzvláště nebezpečné je skákání do vody s neznámou hloubkou vody. Vážné zranění hrozí zejména při skoku do rybníka, který je mělký nebo je jeho dno kamenité. Před skokem do vody je v teplém počasí lepší se předem zchladit. Velmi důležité je nepřeceňovat své síly a u vody na sebe dávat vzájemně pozor. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  Dopadení distributora drog
  Kriminalisté dopadli muže, který distribuoval jednadvacetileté ženě pervitin. Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestatřicetiletého muže ze Světelska na Havlíčkobrodsku. "Obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval na různých místech ve Světlé nad Sázavou. Drogy poskytl ve více než deseti případech, kdy množství drogy vystačilo téměř na sto dávek. Kriminalisté muže zadrželi a o uplynulém víkendu zahájili jeho trestní stíhání, případ vyšetřují. Muž je stíhán na svobodě. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

  Recidivista kradl v obchodě kraťasy, ochranka ho dopadla
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý muž, který se pokusil v sobotu 15. června krátce před šestou hodinou večer ukrást oblečení v jihlavském obchodním centru. "Muž ukradl v jednom z obchodů kraťasy, které schoval do batohu a chtěl odejít bez zaplacení. Krádež ale nezůstala bez povšimnutí, muže zastavil pracovník prodejny a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán, naposledy letos na jaře. Dále policisté zjistili, že dalších krádeží se dopustil v jiných jihlavských obchodech také v květnu a na konci dubna. V jednom případě odcizil kosmetiku a v druhém boty, po krádežích utekl", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil osmatřicetiletému muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže.

  Opilá žena skončila na záchytce
  V neděli 16. června po deváté hodině večer přijali policisté oznámení o opilé ženě, která v zábavním podniku na Bechyňově náměstí v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku odcizila ze stolu položenou bankovku, kterou zde na krátkou chvíli ponechal poškozený muž. "Policisté na místě zjistili, že zjevně opilá padesátiletá žena, která se odmítla podrobit dechové zkoušce, nechtěla odcizenou bankovku vrátit zpět majiteli. S přivolanými policisty nekomunikovala, nespolupracovala a odmítala uposlechnout zákonné výzvy. Policisté ženu zajistili a převezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Žena je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku a proti majetku.

  Řidič narazil autem do sloupu
  V sobotu 15. června jel po třetí hodině ráno v ulici Žižkova v Jihlavě řidič BMW ve směru od ulice Rantířovská. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy při průjezdu zatáčkou uvedl vozidlo do smyku, vyjel mimo silnici na vyvýšený chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Po nárazu řidič na místě zastavil, dopravní nehodu neoznámil a z místa odjel. Přivolaní policisté začali ihned po vozidle pátrat. Řidič s poškozeným vozidlem daleko nedojel, policisté ho nalezli v lokalitě ulice Bratří Čapků. U muže provedli dechovou zkoušku, která byla negativní", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na vozidle vznikla škoda přibližně za šedesát tisíc korun, škodu kolem dvaceti tisíc korun způsobil řidič poškozením sloupu. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek)

  Opilý řidič havaroval, nadýchal dvě a půl promile
  V pátek 14. června po deváté hodině večer se stala u Opatova na Jihlavsku dopravní nehoda. "Řidič auta Škoda Superb jel ve směru na Jihlavu, po projetí mírné zatáčky vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení a následně v příkopu havaroval. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u třiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,52 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes dvě promile alkoholu v dechu. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než 700 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - prostřední a dolní obrázek)

  Motorkář utrpěl po střetu s autem zranění
  V neděli 16. června došlo před třetí hodinou odpoledne u Petrovic na Třebíčsku k dopravní nehodě. "Řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Okříšek a začal předjíždět před ním jedoucí auto. V té době byl ale sám předjížděn vozidlem Kia Sorento a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidle a motocyklu vznikla škoda přibližně za čtyřicet tisíc korun. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří.

  Opilý řidič havaroval
  V sobotu 15. června krátce po jedenácté hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na křižovatce ulic Novoměstská a Jamská ve Žďáře nad Sázavou. "Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Opel Meriva při odbočování nezvládl řízení a vyjel mimo silnici na travnatou plochu přes vyvýšení betonový obrubník. Ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška u muže vykázala pozitivní hodnotu, která činila 2,09 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než dvacet tisíc korun.
  Cyklista pod vlivem alkoholu havaroval

  Opilý cyklista na elektrokoloběžce boural
  V pátek 14. června před půlnocí došlo u obce Bory na Žďársku k havárii cyklisty. "Šedesátiletý cyklista jedoucí na elektrokoloběžce nezvládl řízení a upadl na komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do novoměstské nemocnice. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,63 promile alkoholu", uvedla M. Lébrová. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Cyklista je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

  Střet vozidla s chodkyní
  V sobotu 15. června kolem desáté hodiny dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě na parkoviště u obchodního domu na ulici U Prefy v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. "Jednapadesátiletý řidič couvající s osobním vozem Škoda z parkovacího stání přehlédl za ním jdoucí sedmaosmdesátiletou ženu, kterou srazil. Chodkyně po střetu upadla na komunikaci a utrpěla zranění, které si vyžádalo přivolání zdravotnické záchranné služby", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

  Žena řídila přes uložený zákaz
  V neděli 16. června před desátou hodinou večer zastavili policisté v ulici Novosady ve Velkém Meziříčí auto Škoda Octavia. "Zjistili, že třicetiletá řidička má městským úřadem a okresním soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, v celkové délce trvání od května loňského roku do února roku 2026. V další jízdě řidička pokračovat nesměla", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dechová zkouška u ní byla negativní. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  V neděli 16. června krátce před druhou hodinou odpoledne zastavili policisté osmačtyřicetiletého řidiče vozu Ford Transit s přívěsem, který jel na ulici Jana Autengrubera v Pacově na Pelhřimovsku. "Dechová zkouška prokázala hodnotu 1,45 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly hodnoty ještě vyšší. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dále policisté zjistili, že řidič nemá na jízdní soupravu příslušné řidičské oprávnění. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku na úseku dopravy", uvedla Michaela Lébrová.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny
  Dlouhá léta oprav, rekonstrukcí a především velkých starostí mají za sebou Premonstráti novoříšského kláštera. Ten se nyní stává novou atraktivní turistickou zastávkou. Kromě ubytování v moderních apartmánech nejen pro poutníky, ale i pro ostatní turisty je možné využít služby turistického centra, obchůdku s regionálními produkty nebo stylové kavárny. Klášter začíná nabízet i turistické prohlídky. Slavnostní žehnání zrekonstruovaných prostor se konalo ve čtvrtek 18. července.
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor
  Ve středu 17. 7. 2024 Ministerstvo životního prostředí umístilo vlky a jejich křížence chované v Praze ve zcela nevyhovujících podmínkách a bez příslušného veterinárního povolení do záchranného centra CITES pro chladnomilné šelmy v Zoologické zahradě Tábor. Zvířata se podařilo i díky zpřísněné legislativě pro chov šelem zabavit Městské části pro Prahu 17 na konci dubna tohoto roku. Vlci byli dočasně umístěni do záchranného centra CITES v ZOO Tábor, kde budou mít po dlouhé době důstojné podmínky pro život, a ministerstvo hledá trvalé umístění, které bude splňovat podmínky pro chov vlků, a kam budou moci být později přemístěni.
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online
  Tento týden odstartovaly stavební práce na novém parkovišti v areálu jihlavské nemocnice. Zázemí tam najde téměř 200 aut. Celé dění je možné sledovat online. Z pohodlí domova tak může každý mít přehled, jak jsou práce daleko. Hotovo by mělo být na podzim.
 • Vydáno ve čtvrtek 18.7.2024 :
  Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice
  Při vyklízení domu nalezl muž v Rovečné na Žďársku ve středu 17. července krátce před pátou hodinou odpoledne předmět připomínající munici. Přivolaný pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako leteckou pumu. Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto - obrázek vlevo)
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
  Pratur, zubr evropský či norek evropský. To je jen malý výčet původně i v českých zemích hojně rozšířených savců, které člověk vyhubil. Mezinárodní svaz ochránců přírody už v roce 2015 označil 36 evropských druhů zvířat za vyhynulé. Dalších nejméně 1 677 z celkem 15 060 evropských druhů je podle ochránců stále ohroženo vyhynutím. Slováci nyní aktivně pracují na vyhubení dalšího živočicha – medvěda hnědého. Zneužívají k tomu výjimku z ochrany, čímž velice pravděpodobně porušují evropskou legislativu.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
  Využijte poslední příležitost podívat se na filmový hit loňského léta na velkém plátně. Do Barbielandu se můžete přenést už ve čtvrtek 18. července večer od 21.30 hodin v letním kině na Heulose v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody
  Neznámý zloděj ukradl v pátek 5. července v kolem půl desáté večer na ulici Pražská v Třebíči elektrokoloběžku značky Ducati Cross-E Sport černé barvy se žlutými doplňky. Škoda činí přibližně patnáct tisíc korun. Policisté zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po pachateli a odcizené elektrokoloběžce pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
  V důsledku teplého a vlhkého počasí se v regionu Vysočiny klíšťata vyskytují v hojné míře. Klíšťata, která žijí ve městech, hojněji přenášejí pro člověka nebezpečné nemoci, zejména klíšťovou encefalitidu a Lymskou borreliózu. Vyplývá to z výsledků výzkumu Státního zdravotního ústavu. Uvedla to mluvčí Krajské hygienické stanice kraje Vysočina Jana Böhmová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
  Lávka na stezce nad vodní plochou Staré plovárny v Jihlavě je opravená. Měla poškozenou konstrukci, což způsobovalo nebezpečné propady. Technika se k lávce na stezce nad vodní plochou nedostala, dělníci tak museli nosit nářadí i materiál na místo v kýblech.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
  U příležitosti uvedení do Rekordmanské síně slávy nejpřekládanějšího českého románu Dobrý voják Švejk od spisovatele Jaroslava Haška věnoval mistrův vnuk Richard Hašek Muzeu rekordů v Pelhřimově brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové. Dílo bylo několikrát zfilmováno a přeloženo do 58 jazyků. Zájemci si jej mohou v muzeu prohlédnout denně a o prázdninách dokonce až do osmnácti hodin. Necelých 30 kilometrů od Pelhřimova, v Lipnici nad Sázavou, pak najdou i Haškův domek, který si koupil za honorář z Ameriky a v němž pobýval až do konce svého života.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
  Krajský úřad Kraje Vysočina k dnešní šestnácté hodině přijal 13 kandidátních listin politických stran, hnutí a koalic, které mají zájem figurovat ve volbách do krajského zastupitelstva. Volby do zastupitelstev krajů proběhnou v pátek 20. září a v sobotu 21. září. V následujících dnech proběhne přezkum jednotlivých kandidátek, případně bude prostor pro odstranění případných závad. V pátek 2. srpna bude rozhodnuto o registraci nebo odmítnutí kandidátek, následně už není možné informace na kandidátkách měnit.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
  Současné vlny veder, které dorazily do Česka, nekomplikují život jen lidem, přílišné horko nemají ráda ani některá zvířata žijící v táborské zoologické zahradě. Hlavně druhy pocházející z chladných oblastí Země častěji vyhledávají úlevu někde ve stínu. Vítaným zpestřením proto jsou pravidelné chladivé sprchy od ošetřovatelů, které si zvířata velmi užívají.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile
  Do stavební buňky v Havlíčkově Brodě – Hamry se v době od večerních hodin pátku 12. července do pondělních ranních hodin vloupal neznámý zloděj, odkud ukradl bezpečnostní zámky a elektrocentrálu. Škoda činí přes čtyřicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
  sou symbolem věrnosti a šťastného stáří, případně rovnou nesmrtelnosti. Jestli vám jeřáb mandžuský opravdu zajistí věčný život po boku milované osoby, zaručit nemůžeme. Jedno je ale jisté. Pokud spatříte jeřába Nicka v táborské zoologické zahradě, jak se po svém výběhu plném rostlin vznešeně nese, zcela jistě alespoň na malou chvíli zpomalíte. A to by v tom byl čert, aby vám toto zklidnění neprodloužilo život. Když budete mít velké štěstí, třeba vám Nick s partnerkou Inou předvedou i úchvatný zásnubní tanec.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
  Tvůrčí pobyt francouzských umělců Véronique Durazzo a Didiera Ducrocqa na Vysočině završila výstava v Městské galerii Hasičský dům v Telči. Výstava výtvarného umění s titulem Metamorfózy potrvá do neděle 28. července.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
  Výhled na letošní sklizeň napovídá tomu, že úroda tržních plodin bude už třetí rok po sobě kvalitní a bohatá. I když to může znít jakkoli absurdně, pokud toto bude platit i v jiných zemích a na dalších světadílech, pro české zemědělce to není dobrá zpráva. Úspěšný rok totiž nevyhlížíme jen u nás, ale minimálně v celé Evropě. Obilí, řepky a dalších tržních plodin tak bude více než dostatek, což pro zemědělce znamená jediné: Nemohou počítat, že se burzovní ceny komodit otočí v jejich prospěch. To prohloubí potíže, které zemědělce sužují poslední roky a můžou je dostat do existenčních problémů. Na vině jsou i další dlouhodobé vlivy v podobě zdražování nákladů, likvidace živočišné výroby v Česku, dumpingového chování Ruska na zahraničních trzích a další.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
  Psi nesmí od pondělí 15. července do parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Začala platit nová vyhláška. Důvodem je zachování piety místa i většího klidu pro návštěvníky. Park mohou využívat rodiny s dětmi pro relaxaci nebo třeba piknik. Pro jejich venčení mohou lidé i nadále využívat například nedaleký travnatý pás v ulici Hradební. Uvedla to mluvčí magistrátu Lucie Maxová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali
  Přístřešek garážových vrat poškodil neznámý vandal v pátek 12. července po sedmé hodině večer na ulici U Stadionu v Havlíčkově Brodě. Poškodil zděný sloupek, střešní krytinu a následně i plechová garážová vrata, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu za téměř patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a kázeňskou odměnou ocenil ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek čtyři policisty z obvodního oddělení Třebíč prap. Lukáše Dočekala, prap. Vítězslava Vrbku, prap. Lukáše Konečného a pprap. Kristýnu Frolovou. Společně s ředitelem územního odboru Třebíč plk. PhDr. Alešem Indrou jim poděkoval a ocenil je za projevení odvahy a osobní statečnosti a rychlý zákrok při noční evakuaci lidí z bytového domu, kde v jednom z bytů ve čtvrtém podlaží vypukl požár.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku i přes hlavní období letních dovolených pokračují v plném tempu. Specialisté v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně dokončili rozsáhlé nedestruktivní kontroly tlakové nádoby reaktoru. Ještě před opětovným zavezením vnitro reaktorových částí a paliva do reaktoru museli technici ověřit funkčnost všech bezpečnostních systémů, které se provádí jednou za osm let.
Další články vydané ve dnech 5. 7. 2024 - 20. 7. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...