Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10142 dnů

Dnes je čtvrtek 18. červenec
(5. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 18. 7.:
Neděle osmá po Svatém Duchu Sv. Kamila de Lellis, vyznavače
 • 1.7.2024:
  Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje peněz; zloděj si odnesl solární panely
  Zloděje finanční hotovosti z druhé poloviny minulého týdne v centru Nového Města na Moravě na Žďársku policisté dopadli. Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání trestného činu krádeže dvacetiletému muži. Ve čtvrtek 27. června v ranních hodinách pomáhal své partnerce v trafice, přičemž z peněženky odcizil kolem sto tisíc korun, které byly určeny k zaplacení dovezeného zboží. Policisté po přijatém oznámení začali případ prověřovat a na základě operativního šetření se jim podařilo případ objasnit. Odcizené peníze následně muž vydal. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Nález munice
  V neděli 30. června přijali policisté po jedenácté hodině dopoledne oznámení o nálezu dělostřelecké střely na poli u obce Puklice na Jihlavsku. "Na místo vyjeli policisté situaci prověřit a přivolán byl také policejní pyrotechnik. Munici pyrotechnik následně zajistil a odvezl k odborné likvidaci", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto - horní obrázek vlevo)

  Krádež solárních panelů
  Dva solární panely umístěné u stromového domu nedaleko obce Žebrákov u Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku ukradl neznámý zloděj v době od pondělí 10. června do odpoledních hodin neděle 30. června. "Dále se vloupal do dřevěného přístřešku, kde poškodil přívodní kabely, které následně také ukradl spolu s baterií. Škoda, byla předběžně vyčíslena na více jak dvacet tisíc korun", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

  Řidič havaroval
  V neděli 30. června došlo před půl osmou večer u obce Svojkovice na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Řidič vozidla Škoda Roomster jedoucí po silnici ve směru na Želetavu po průjezdu zatáčkou dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti s automobilem smyk a vyjel mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo. Při nehodě se zranil řidič a jeho tři spolujedoucí, všichni byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun. (Foto - horní obrázek vpravo)

  Střet vozidel
  V pátek 28. června po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě ke křižovatce mezi obcemi Škrdlovice a Žďár nad Sázavou. "Jednapadesátiletá řidička jedoucí s osobním autem Volkswagen od obce Polnička vjela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jela řidička s osobním vozem Hyundai, a došlo ke střetu. Řidička z vozidla Hyundai byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do novoměstské nemocnice k vyšetření", informovala Michaela Lébrová. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - dolní obrázek vlevo)

  Řidič havaroval
  V sobotu 29. června došlo před půl šestou večer na silnici u Jemnice na Třebíčsku k dopravní nehodě, při které se zranili čtyři mladí lidé. "Devatenáctiletý řidič auta Škoda Octavia při projíždění zatáčky havaroval, automobil se přetočil přes střechu a poté zůstal stát na kolech. Při dopravní nehodě se zranil řidič a tři jeho spolujedoucí. Tři zranění byli zdravotnickou záchrannou službou transportování do nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla škoda na vozidle a také silničním mostku. (Foto - dolní obrázek vpravo)

  Opilý cyklista boural, nadýchal téměř tři promile
  V neděli 30. června před sedmou hodinou večer přijali policisté oznámení o havárii cyklisty na ulici Chrudimská ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. "Jednapadesátiletý cyklista nezvládl řízení, najel na vyvýšený obrubník a havaroval. Při nehodě utrpěl zranění a záchranáři jej převezli do havlíčkobrodské nemocnice. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,85 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Cyklista je podezřelý ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

  Nezletilá opilá cyklistka havarovala
  V neděli 30. června po druhé hodině v noci vyjížděli policisté k havárii cyklistky k obci Horní Ves na Pelhřimovsku. "Šestnáctiletá cyklistka jedoucí od obce Hříběcí nezvládla řízení, s jízdním kolem vjela do výmolu a na silnici havarovala. Utrpěla zranění, se kterým byla převezena do jihlavské nemocnice", informovala M. Lébrová. Provedená dechová zkouška u dívky byla pozitivní s hodnotou 0,76 promile alkoholu. Policisté vyrozuměli zákonného zástupce a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Zjišťují, za jakých okolností se mladistvá k alkoholu dostala. Dopravní nehodu šetří.

  Dopravní nehoda motocyklistů
  V neděli 30. června po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou motorkářů mezi obcemi Bystřice nad Pernštejnem a Písečné na Žďársku. "Dvaadvacetiletá řidička jedoucí na motocyklu Honda zřejmě nedodržela bezpečnou vzdálenost za před ní odbočujícím motocyklem Suzuki, a došlo ke střetu. Při nehodě utrpěla motorkářka zranění, se kterým ji záchranáři převezli do novoměstské nemocnice k ošetření", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u řidiče i řidičky vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo na motocyklech k předběžné škodě za více než 80 tisíc korun.

  Dívka utrpěla při nehodě zranění
  V pátek 28. června došlo kolem půl třetí odpoledne na komunikaci u Pístova na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Čtrnáctiletý řidič čtyřkolky vezl spolujedoucí, která byla bez ochranné přilby. Při jízdě dívka spadla a zranila se. Přivolaná zdravotnická záchranná služba dívku odvezla na ošetření po jihlavské nemocnice. Policisté provedli šetření. Zjistili, že čtyřkolka je bez registrační značky a řidič ještě nemá řidičské oprávnění. Jeho spolujedoucí navíc zřejmě neseděla na čtyřkolce obkročmo, ale na její straně", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti šetří.

  Opilý řidič boural
  V sobotu 29. června jel po půlnoci řidič vozidla VW Golf po silnici ve směru od obce Kralice nad Oslavou na Rapotice na Třebíčsku. "Při projíždění zatáčky dostal s autem smyk, který nezvládl, vyjel mimo silnici do svodidel a dále do příkopu, kde se vozidlo otočilo opakovaně okolo své osy. Při dopravní nehodě se řidič zranil. Policisté provedli u osmnáctiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,85 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při dopravní nehodě vznikla škoda přibližně za padesát tisíc korun. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu šetří.

  Řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu
  V neděli 30. června po jedné hodině v noci kontrolovali policisté v ulici Hálkova v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Mazda. "U čtyřiadvacetiletého řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota činila 1,77 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Policisté řidiči zakázali další jízdu", uvedla M. Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
  Pratur, zubr evropský či norek evropský. To je jen malý výčet původně i v českých zemích hojně rozšířených savců, které člověk vyhubil. Mezinárodní svaz ochránců přírody už v roce 2015 označil 36 evropských druhů zvířat za vyhynulé. Dalších nejméně 1 677 z celkem 15 060 evropských druhů je podle ochránců stále ohroženo vyhynutím. Slováci nyní aktivně pracují na vyhubení dalšího živočicha – medvěda hnědého. Zneužívají k tomu výjimku z ochrany, čímž velice pravděpodobně porušují evropskou legislativu.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
  Využijte poslední příležitost podívat se na filmový hit loňského léta na velkém plátně. Do Barbielandu se můžete přenést už ve čtvrtek 18. července večer od 21.30 hodin v letním kině na Heulose v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody
  Neznámý zloděj ukradl v pátek 5. července v kolem půl desáté večer na ulici Pražská v Třebíči elektrokoloběžku značky Ducati Cross-E Sport černé barvy se žlutými doplňky. Škoda činí přibližně patnáct tisíc korun. Policisté zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po pachateli a odcizené elektrokoloběžce pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
  V důsledku teplého a vlhkého počasí se v regionu Vysočiny klíšťata vyskytují v hojné míře. Klíšťata, která žijí ve městech, hojněji přenášejí pro člověka nebezpečné nemoci, zejména klíšťovou encefalitidu a Lymskou borreliózu. Vyplývá to z výsledků výzkumu Státního zdravotního ústavu. Uvedla to mluvčí Krajské hygienické stanice kraje Vysočina Jana Böhmová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
  Lávka na stezce nad vodní plochou Staré plovárny v Jihlavě je opravená. Měla poškozenou konstrukci, což způsobovalo nebezpečné propady. Technika se k lávce na stezce nad vodní plochou nedostala, dělníci tak museli nosit nářadí i materiál na místo v kýblech.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
  U příležitosti uvedení do Rekordmanské síně slávy nejpřekládanějšího českého románu Dobrý voják Švejk od spisovatele Jaroslava Haška věnoval mistrův vnuk Richard Hašek Muzeu rekordů v Pelhřimově brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové. Dílo bylo několikrát zfilmováno a přeloženo do 58 jazyků. Zájemci si jej mohou v muzeu prohlédnout denně a o prázdninách dokonce až do osmnácti hodin. Necelých 30 kilometrů od Pelhřimova, v Lipnici nad Sázavou, pak najdou i Haškův domek, který si koupil za honorář z Ameriky a v němž pobýval až do konce svého života.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
  Krajský úřad Kraje Vysočina k dnešní šestnácté hodině přijal 13 kandidátních listin politických stran, hnutí a koalic, které mají zájem figurovat ve volbách do krajského zastupitelstva. Volby do zastupitelstev krajů proběhnou v pátek 20. září a v sobotu 21. září. V následujících dnech proběhne přezkum jednotlivých kandidátek, případně bude prostor pro odstranění případných závad. V pátek 2. srpna bude rozhodnuto o registraci nebo odmítnutí kandidátek, následně už není možné informace na kandidátkách měnit.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
  Současné vlny veder, které dorazily do Česka, nekomplikují život jen lidem, přílišné horko nemají ráda ani některá zvířata žijící v táborské zoologické zahradě. Hlavně druhy pocházející z chladných oblastí Země častěji vyhledávají úlevu někde ve stínu. Vítaným zpestřením proto jsou pravidelné chladivé sprchy od ošetřovatelů, které si zvířata velmi užívají.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile
  Do stavební buňky v Havlíčkově Brodě – Hamry se v době od večerních hodin pátku 12. července do pondělních ranních hodin vloupal neznámý zloděj, odkud ukradl bezpečnostní zámky a elektrocentrálu. Škoda činí přes čtyřicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
  sou symbolem věrnosti a šťastného stáří, případně rovnou nesmrtelnosti. Jestli vám jeřáb mandžuský opravdu zajistí věčný život po boku milované osoby, zaručit nemůžeme. Jedno je ale jisté. Pokud spatříte jeřába Nicka v táborské zoologické zahradě, jak se po svém výběhu plném rostlin vznešeně nese, zcela jistě alespoň na malou chvíli zpomalíte. A to by v tom byl čert, aby vám toto zklidnění neprodloužilo život. Když budete mít velké štěstí, třeba vám Nick s partnerkou Inou předvedou i úchvatný zásnubní tanec.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
  Tvůrčí pobyt francouzských umělců Véronique Durazzo a Didiera Ducrocqa na Vysočině završila výstava v Městské galerii Hasičský dům v Telči. Výstava výtvarného umění s titulem Metamorfózy potrvá do neděle 28. července.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
  Výhled na letošní sklizeň napovídá tomu, že úroda tržních plodin bude už třetí rok po sobě kvalitní a bohatá. I když to může znít jakkoli absurdně, pokud toto bude platit i v jiných zemích a na dalších světadílech, pro české zemědělce to není dobrá zpráva. Úspěšný rok totiž nevyhlížíme jen u nás, ale minimálně v celé Evropě. Obilí, řepky a dalších tržních plodin tak bude více než dostatek, což pro zemědělce znamená jediné: Nemohou počítat, že se burzovní ceny komodit otočí v jejich prospěch. To prohloubí potíže, které zemědělce sužují poslední roky a můžou je dostat do existenčních problémů. Na vině jsou i další dlouhodobé vlivy v podobě zdražování nákladů, likvidace živočišné výroby v Česku, dumpingového chování Ruska na zahraničních trzích a další.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
  Psi nesmí od pondělí 15. července do parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Začala platit nová vyhláška. Důvodem je zachování piety místa i většího klidu pro návštěvníky. Park mohou využívat rodiny s dětmi pro relaxaci nebo třeba piknik. Pro jejich venčení mohou lidé i nadále využívat například nedaleký travnatý pás v ulici Hradební. Uvedla to mluvčí magistrátu Lucie Maxová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali
  Přístřešek garážových vrat poškodil neznámý vandal v pátek 12. července po sedmé hodině večer na ulici U Stadionu v Havlíčkově Brodě. Poškodil zděný sloupek, střešní krytinu a následně i plechová garážová vrata, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu za téměř patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a kázeňskou odměnou ocenil ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek čtyři policisty z obvodního oddělení Třebíč prap. Lukáše Dočekala, prap. Vítězslava Vrbku, prap. Lukáše Konečného a pprap. Kristýnu Frolovou. Společně s ředitelem územního odboru Třebíč plk. PhDr. Alešem Indrou jim poděkoval a ocenil je za projevení odvahy a osobní statečnosti a rychlý zákrok při noční evakuaci lidí z bytového domu, kde v jednom z bytů ve čtvrtém podlaží vypukl požár.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku i přes hlavní období letních dovolených pokračují v plném tempu. Specialisté v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně dokončili rozsáhlé nedestruktivní kontroly tlakové nádoby reaktoru. Ještě před opětovným zavezením vnitro reaktorových částí a paliva do reaktoru museli technici ověřit funkčnost všech bezpečnostních systémů, které se provádí jednou za osm let.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola
  Strom spadl v sobotu 13. července okolo třetí hodiny odpoledne na projíždějící auto Škoda u obce Sázava pod Křemešníkem na Pelhřimovsku. Ve voze cestovaly čtyři osoby, které utrpěly zranění a záchranáři je převezli do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Předběžná škoda činí 500 tisíc korun. Nehodu policisté šetří. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto)
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
  Zákaz koupání v rybníce Ředkovec na Havlíčkobrodsku vydala Krajská hygienická stanice kraje Vysočina kvůli masívnímu množství sinic a chlorofylu-a. Zákaz koupání nadále trvá i ve vodní nádrži Sedlice nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku. Uvedla to mluvčí hygieniků v Jihlavě Jana Böhmová.
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek
  Hmyzí hotel na květnaté louce u "starého" Penny marketu ve Velkém Meziříčí má své první obyvatele. Usadila se tu snad nejpočetnější skupina včel samotářek v České republice. Zabydlený pokoj ve hmyzím hotelu poznáte, že je zacpaný hlínou. Uvnitř dutiny je nakladené vajíčko obalené pylovým těstem a hlína slouží jako zapečetění dutiny, aby se k vajíčku nedostal žádný predátor. Některé druhy samotářek dutinu ucpávají pomocí listů.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
  Devět infocenter Skupiny ČEZ včetně infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice nabízejí po celý rok zážitky i vědomosti z fascinujícího světa energetiky. Jen v loňském roce je navštívilo více než 246 tisíc návštěvníků. O letních prázdninách přibude již tradičně lákadlo navíc: soutěž o skvělý dárek. Speciální kvíz s pěti otázkami na téma obnovitelných zdrojů energie a jaderné energetiky si tak mohou vyzkoušet i návštěvníci dalešické elektrárny a od úterý 16. července i dukovanského infocentra. Soutěžící, kteří kvíz správně vyplní, získají jako odměnu speciální karetní hru „Hledej!“ – alternativu ke známé hře Dobble. Kvíz je k dispozici v papírové formě přímo v infocentru nebo online přes QR kód, který odkáže na web. Soutěže se mohou zúčastnit děti do 18 let.
Další články vydané ve dnech 3. 7. 2024 - 18. 7. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...