Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10142 dnů

Dnes je čtvrtek 18. červenec
(5. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 18. 7.:
Neděle osmá po Svatém Duchu Sv. Kamila de Lellis, vyznavače
 • 2.7.2024:
  Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje notebooku i hodinek
  Policisté objasnili krádež notebooku, ke které došlo v polovině června na zahrádce zábavního podniku ve Žďáru nad Sázavou. Podezřelý muž odcizil ze stolu notebook značky HP, čímž způsobil jeho majiteli škodu přes deset tisíc korun. Když majitel krádež zjistil, přijali policisté oznámení a případ začali prověřovat. Podezřelého třicetiletého muže se jim podařilo dopadnout. Muž byl v minulosti již za různorodou trestnou činnost opakovaně soudně trestán. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Krádež věcí ze sklepní kóje
  Policisté pátrají po pachateli, který v době od sobotního večera 29. června do nedělního dopoledne v ulici Modřínová v Třebíči vnikl do sklepní kóje v bytovém domě a ukradl rybářské vybavení. "Ve sklepě ukradl dva kompletní rybářské pruty v hodnotě kolem pěti tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

  Policisté dopadli zloděje hodinek
  Policisté objasnili krádež z druhé polovině června v prodejně v centru ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Podezřelý muž využil chvilkové nepozornosti obsluhy, když z krabičky, která byla položena na pultě, odcizil hodinky a z prodejny odešel, čímž způsobil škodu za téměř tisíc korun. Policistům se po přijatém oznámení podezřelého třiašedesátiletého muže podařilo vypátrat a dopadnout. Muž byl v minulosti již za majetkovou trestnou činnost soudně trestán", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

  Opilý zloděj skončil na záchytce
  V pondělí 1. července po jedné hodině odpoledne byli policisté přivoláni k obchodnímu domu v ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě, kde došlo ke krádeži. Šestatřicetiletý muž v prodejně ukradl různé zboží za více než tisíc korun, které si uschoval do batohu a prošel prostorem pro vstup do prodejny ven bez zaplacení. "Muže před prodejnou zastavil pracovník obchodního domu, avšak podezřelému se podařilo utéct. Přivolaní policisté zjistili popis podezřelého a po muži začali okamžitě pátrat. Muže nalezli nedaleko obchodního domu na ulici Plovárenská, kdy neuposlechl výzev a nespolupracoval, proto ho policisté zajistili. Provedená dechová zkouška u muže vykázala hodnotu 1,97 promile alkoholu. Muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Šestatřicetiletý muž je podezřelý z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku a proti majetku.

  Opilí muži skončili na záchytce
  V pondělí 1. července byli policisté v Jihlavě po jedné hodině v noci přivoláni na ulici Kosmákova, kde se nacházel zjevně opilý muž, který se choval hlučně, nesrozumitelně pokřikoval a povaloval se po chodníku. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Táborska, který nebyl schopen samostatné chůze a postarat se sám o sobe. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V objektu ještě kopnul do dveří, které tím poškodil. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku.

  Dalšího opilého muže zajistili policisté v Jihlavě po jedenácté hodině večer na ulici Žižkova. Na základě přijatého oznámení vyjeli na místo a provedli šetření. Jednatřicetiletý muž z Prachaticka obtěžoval kolemjdoucí a obsluhu čerpací stanice, byl vulgární a odmítal prostor opustit. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

  V pondělí 1. července přijali policisté v Telči oznámení o značně opilém muži, který se nacházel na ulici Masarykova. Nekoordinoval své pohyby, padal na zem a nevnímal své okolí. U pětapadesátiletého muže z Českobudějovicka policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu čtyři promile alkoholu. Odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
  Jana Kroutilová

  Dopravní nehoda
  V pondělí 1. července jela po jedné hodině odpoledne po silnici ve směru od Starého Hobzí devětatřicetiletá řidička auta Škoda Karoq. "U obce Pálovice na Třebíčsku předjížděla jiné vozidlo v době, kdy jel v opačném směru řidič automobilu VW Golf, který ve snaze vyhnout se střetu strhl řízení mimo komunikaci, kde vozidlo narazilo do mostku, převrátilo se přes střechu a poté skončilo zpět na komunikaci na kolech. Ke střetu jedoucích aut nedošlo. Při nehodě utrpěl jednadvacetiletý řidič zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. U obou řidičů policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek)

  Střet vozidel
  V úterý 2. července došlo kolem osmé hodiny dopoledne na silnici mezi obcemi Hodice a Studenice u odbočky na obec Třeštice na Jihlavsku ke střetu dodávky s osobním autem. "Oba řidiči utrpěli zranění, jeden z nich byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do brněnské nemocnice. Policisté u jednoho z řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili, u druhého nebylo možné zkoušku provést vzhledem k jeho vážnému zranění, byl zajištěn odběr krve", uvedla Jana Kroutilová. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - dolní obrázek)

  Střet nákladních souprav
  V pondělí 1. července po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou nákladních souprav na silnici I/19 u obce Věžná na Pelhřimovsku. "Osmatřicetiletý řidič jedoucí od obce Kámen s nákladním vozem Scania s návěsem se plně nevěnoval řízení, pravděpodobně na krátkou chvíli usnul a v zatáčce přejel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucí nákladní soupravou. Při střetu obou nákladních souprav došlo k odlétnutí částí na osobní auto Škoda, čímž došlo i k jeho poškození", uvedla Michaela Lébrová s tím, že při nehodě nikdo neutrpěl zranění. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než 500 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

  Řidič havaroval
  V pondělí 1. července krátce před šestou hodinou večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, k obci Rovečné na Žďársku. "Třiapadesátiletý řidič jedoucí s osobním vozem BMW k obci Nyklovice se plně nevěnoval řízení, dle vyjádření řidiče usnul a při průjezdu zatáčkou vyjel mimo silnici, střetl se s dopravním značením a následně s kmenem vzrostlého stromu. Poté vozidlo sjelo z travnatého svahu do pole", informovala M. Lébrová. Ke zranění osob nedošlo. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než 800 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
  Pratur, zubr evropský či norek evropský. To je jen malý výčet původně i v českých zemích hojně rozšířených savců, které člověk vyhubil. Mezinárodní svaz ochránců přírody už v roce 2015 označil 36 evropských druhů zvířat za vyhynulé. Dalších nejméně 1 677 z celkem 15 060 evropských druhů je podle ochránců stále ohroženo vyhynutím. Slováci nyní aktivně pracují na vyhubení dalšího živočicha – medvěda hnědého. Zneužívají k tomu výjimku z ochrany, čímž velice pravděpodobně porušují evropskou legislativu.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
  Využijte poslední příležitost podívat se na filmový hit loňského léta na velkém plátně. Do Barbielandu se můžete přenést už ve čtvrtek 18. července večer od 21.30 hodin v letním kině na Heulose v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 17.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody
  Neznámý zloděj ukradl v pátek 5. července v kolem půl desáté večer na ulici Pražská v Třebíči elektrokoloběžku značky Ducati Cross-E Sport černé barvy se žlutými doplňky. Škoda činí přibližně patnáct tisíc korun. Policisté zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po pachateli a odcizené elektrokoloběžce pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
  V důsledku teplého a vlhkého počasí se v regionu Vysočiny klíšťata vyskytují v hojné míře. Klíšťata, která žijí ve městech, hojněji přenášejí pro člověka nebezpečné nemoci, zejména klíšťovou encefalitidu a Lymskou borreliózu. Vyplývá to z výsledků výzkumu Státního zdravotního ústavu. Uvedla to mluvčí Krajské hygienické stanice kraje Vysočina Jana Böhmová.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
  Lávka na stezce nad vodní plochou Staré plovárny v Jihlavě je opravená. Měla poškozenou konstrukci, což způsobovalo nebezpečné propady. Technika se k lávce na stezce nad vodní plochou nedostala, dělníci tak museli nosit nářadí i materiál na místo v kýblech.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
  U příležitosti uvedení do Rekordmanské síně slávy nejpřekládanějšího českého románu Dobrý voják Švejk od spisovatele Jaroslava Haška věnoval mistrův vnuk Richard Hašek Muzeu rekordů v Pelhřimově brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové. Dílo bylo několikrát zfilmováno a přeloženo do 58 jazyků. Zájemci si jej mohou v muzeu prohlédnout denně a o prázdninách dokonce až do osmnácti hodin. Necelých 30 kilometrů od Pelhřimova, v Lipnici nad Sázavou, pak najdou i Haškův domek, který si koupil za honorář z Ameriky a v němž pobýval až do konce svého života.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
  Krajský úřad Kraje Vysočina k dnešní šestnácté hodině přijal 13 kandidátních listin politických stran, hnutí a koalic, které mají zájem figurovat ve volbách do krajského zastupitelstva. Volby do zastupitelstev krajů proběhnou v pátek 20. září a v sobotu 21. září. V následujících dnech proběhne přezkum jednotlivých kandidátek, případně bude prostor pro odstranění případných závad. V pátek 2. srpna bude rozhodnuto o registraci nebo odmítnutí kandidátek, následně už není možné informace na kandidátkách měnit.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
  Současné vlny veder, které dorazily do Česka, nekomplikují život jen lidem, přílišné horko nemají ráda ani některá zvířata žijící v táborské zoologické zahradě. Hlavně druhy pocházející z chladných oblastí Země častěji vyhledávají úlevu někde ve stínu. Vítaným zpestřením proto jsou pravidelné chladivé sprchy od ošetřovatelů, které si zvířata velmi užívají.
 • Vydáno v úterý 16.7.2024 :
  Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile
  Do stavební buňky v Havlíčkově Brodě – Hamry se v době od večerních hodin pátku 12. července do pondělních ranních hodin vloupal neznámý zloděj, odkud ukradl bezpečnostní zámky a elektrocentrálu. Škoda činí přes čtyřicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
  sou symbolem věrnosti a šťastného stáří, případně rovnou nesmrtelnosti. Jestli vám jeřáb mandžuský opravdu zajistí věčný život po boku milované osoby, zaručit nemůžeme. Jedno je ale jisté. Pokud spatříte jeřába Nicka v táborské zoologické zahradě, jak se po svém výběhu plném rostlin vznešeně nese, zcela jistě alespoň na malou chvíli zpomalíte. A to by v tom byl čert, aby vám toto zklidnění neprodloužilo život. Když budete mít velké štěstí, třeba vám Nick s partnerkou Inou předvedou i úchvatný zásnubní tanec.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
  Tvůrčí pobyt francouzských umělců Véronique Durazzo a Didiera Ducrocqa na Vysočině završila výstava v Městské galerii Hasičský dům v Telči. Výstava výtvarného umění s titulem Metamorfózy potrvá do neděle 28. července.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
  Výhled na letošní sklizeň napovídá tomu, že úroda tržních plodin bude už třetí rok po sobě kvalitní a bohatá. I když to může znít jakkoli absurdně, pokud toto bude platit i v jiných zemích a na dalších světadílech, pro české zemědělce to není dobrá zpráva. Úspěšný rok totiž nevyhlížíme jen u nás, ale minimálně v celé Evropě. Obilí, řepky a dalších tržních plodin tak bude více než dostatek, což pro zemědělce znamená jediné: Nemohou počítat, že se burzovní ceny komodit otočí v jejich prospěch. To prohloubí potíže, které zemědělce sužují poslední roky a můžou je dostat do existenčních problémů. Na vině jsou i další dlouhodobé vlivy v podobě zdražování nákladů, likvidace živočišné výroby v Česku, dumpingového chování Ruska na zahraničních trzích a další.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
  Psi nesmí od pondělí 15. července do parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Začala platit nová vyhláška. Důvodem je zachování piety místa i většího klidu pro návštěvníky. Park mohou využívat rodiny s dětmi pro relaxaci nebo třeba piknik. Pro jejich venčení mohou lidé i nadále využívat například nedaleký travnatý pás v ulici Hradební. Uvedla to mluvčí magistrátu Lucie Maxová.
 • Vydáno v pondělí 15.7.2024 :
  Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali
  Přístřešek garážových vrat poškodil neznámý vandal v pátek 12. července po sedmé hodině večer na ulici U Stadionu v Havlíčkově Brodě. Poškodil zděný sloupek, střešní krytinu a následně i plechová garážová vrata, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu za téměř patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a kázeňskou odměnou ocenil ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek čtyři policisty z obvodního oddělení Třebíč prap. Lukáše Dočekala, prap. Vítězslava Vrbku, prap. Lukáše Konečného a pprap. Kristýnu Frolovou. Společně s ředitelem územního odboru Třebíč plk. PhDr. Alešem Indrou jim poděkoval a ocenil je za projevení odvahy a osobní statečnosti a rychlý zákrok při noční evakuaci lidí z bytového domu, kde v jednom z bytů ve čtvrtém podlaží vypukl požár.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku i přes hlavní období letních dovolených pokračují v plném tempu. Specialisté v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně dokončili rozsáhlé nedestruktivní kontroly tlakové nádoby reaktoru. Ještě před opětovným zavezením vnitro reaktorových částí a paliva do reaktoru museli technici ověřit funkčnost všech bezpečnostních systémů, které se provádí jednou za osm let.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola
  Strom spadl v sobotu 13. července okolo třetí hodiny odpoledne na projíždějící auto Škoda u obce Sázava pod Křemešníkem na Pelhřimovsku. Ve voze cestovaly čtyři osoby, které utrpěly zranění a záchranáři je převezli do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Předběžná škoda činí 500 tisíc korun. Nehodu policisté šetří. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto)
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
  Zákaz koupání v rybníce Ředkovec na Havlíčkobrodsku vydala Krajská hygienická stanice kraje Vysočina kvůli masívnímu množství sinic a chlorofylu-a. Zákaz koupání nadále trvá i ve vodní nádrži Sedlice nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku. Uvedla to mluvčí hygieniků v Jihlavě Jana Böhmová.
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek
  Hmyzí hotel na květnaté louce u "starého" Penny marketu ve Velkém Meziříčí má své první obyvatele. Usadila se tu snad nejpočetnější skupina včel samotářek v České republice. Zabydlený pokoj ve hmyzím hotelu poznáte, že je zacpaný hlínou. Uvnitř dutiny je nakladené vajíčko obalené pylovým těstem a hlína slouží jako zapečetění dutiny, aby se k vajíčku nedostal žádný predátor. Některé druhy samotářek dutinu ucpávají pomocí listů.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
  Devět infocenter Skupiny ČEZ včetně infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice nabízejí po celý rok zážitky i vědomosti z fascinujícího světa energetiky. Jen v loňském roce je navštívilo více než 246 tisíc návštěvníků. O letních prázdninách přibude již tradičně lákadlo navíc: soutěž o skvělý dárek. Speciální kvíz s pěti otázkami na téma obnovitelných zdrojů energie a jaderné energetiky si tak mohou vyzkoušet i návštěvníci dalešické elektrárny a od úterý 16. července i dukovanského infocentra. Soutěžící, kteří kvíz správně vyplní, získají jako odměnu speciální karetní hru „Hledej!“ – alternativu ke známé hře Dobble. Kvíz je k dispozici v papírové formě přímo v infocentru nebo online přes QR kód, který odkáže na web. Soutěže se mohou zúčastnit děti do 18 let.
Další články vydané ve dnech 3. 7. 2024 - 18. 7. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...