Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10139 dnů

Dnes je pondělí 15. červenec
(2. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 15. 7.:
Čtvrtek po neděli sedmé po Svatém Duchu Sv. Jindřicha, vyznavače a císaře
 • 8.7.2024:
  Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli
  Po střetu osobního a nákladního auta, ke kterému došlo v pondělí 8. července kolem půl jedenácté dopoledne na silnici I/19 u obce Žďár nad Sázavou - Mělkovice, utrpěly zranění dvě ženy, z nichž jednu transportoval vrtulník do nemocnice v Brně. "Provedené dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Příčinu a okolnosti nehody policisté šetří", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto - horní obrázek)
  Auto skončilo na střeše
  V sobotu 6. července jel před jedenáctou hodinou dopoledne řidič vozidla Citroen po silnici ve směru od Hostětic na Telč na Jihlavsku. "Při projíždění zatáčky dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, vyjel do příkopu, kde narazil do náletových keřů, a dále do svahu, auto se několikrát převrátilo bokem přes střechu a zůstalo stát na střeše. Řidič po nehodě odešel a havárii neoznámil. Následně byli policisté přivoláni na místo náhodnou osobou. Provedli šetření a začali po řidiči pátrat. Nalézt se ho podařilo v odpoledních hodinách. Vzhledem k jeho zranění zdravotnická záchranná služba odvezla muže do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při havárii vznikla škoda za více než čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - druhá řada vlevo)

  Opilý řidič havaroval v poli
  V sobotu 6. červenec jel po desáté hodině dopoledne řidič auta Škoda Fabia po silnici od obce Bochovice na Benetice na Třebíčsku. "Při projíždění zatáčky v klesání nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde s automobilem havaroval v poli. Řidič se při nehodě zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do třebíčské nemocnice. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. U čtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,18 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu prověřují. (Foto - druhá řada vpravo)

  Střet vozidel
  V neděli 7. července po deváté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o nehodě v obci Lavičky na Žďársku. "Osmadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Opel od Velkého Meziříčí směrem ke Stránecké Zhoři započal odbočovat na nájezd dálnice D1 ve chvíli, kdy v protisměru jelo osobní auto Fiat, a došlo ke střetu. Po střetu bylo vozidlo Opel odraženo na nákladní vozidlo Daf s návěsem, jehož řidič s nákladní soupravou stál na výjezdové větvi z dálnice D1. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jedné osoby", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než 300 tisíc korun. (Foto - spodní řada vlevo)

  Řidič havaroval
  V sobotu 6. července došlo před jednou hodinou odpoledne v ulici Havlíčkova v Polné na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Třicetiletý řidič vozidla Renault jel ve směru od Brzkova. Plně se nevěnoval řízení, zřejmě uviděl přebíhající zvíře, strhl řízení a vyjel mimo komunikaci. S automobilem postupně narazil do sloupku a vzrostlého stromu, dále se vozidlo odrazilo, převrátilo se přes střechu a narazilo do oplocení zahrady domu. Ke střetu se zvířetem nedošlo. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedmdesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - spodní řada vpravo)

  Dopravní nehoda
  V neděli 7. července po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Šmolovy na Havlíčkobrodsku. Nejprve čtyřicetiletá žena jedoucí s vozem Fiat nezvládla řízení a narazila do u silnice zaparkovaného auta Volkswagen, následně ji za volantem vystřídal její spolujedoucí, který s vozidlem začal couvat a zastavil na komunikaci. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Na místo byli přivoláni policisté, provedli šetření, místo nehody ohledali a zadokumentovali. "Provedená dechová zkouška byla u řidičky pozitivní s výsledkem 1,07 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala hodnotu ještě vyšší. Žena se následně odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté ženě další jízdu zakázali a zadrželi jí řidičský průkaz. Pozitivní výsledek vykázala i dechová zkouška u čtyřiatřicetiletého řidiče, která činila 2,49 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška vykázala u muže obdobnou hodnotu. Dále bylo zjištěno, že čtyřiatřicetiletý muž má na základě rozhodnutí okresního soudu od konce loňského roku uložený zákaz řízení. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za 20 tisíc korun. Muž i žena jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, muž je dále podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dopravní nehodu policisté nadále prověřují.

  Střet vozidel
  V neděli 7. července došlo před osmou hodinou večer v ulici Pražská v Jihlavě k dopravní nehodě. "Řidič auta Hyundai zřejmě nedodržel dostatečnou vzdálenost za automobilem Škoda Octavia jedoucím před ním, do kterého narazil. Při nehodě utrpěli zranění dva spolujedoucí v octavii, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice", informovala Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za pětatřicet tisíc korun.

  Opilého muže policisté zajistili
  V neděli 7. července po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který ležel a spal na chodníku na ulici Dr. Kralerta v Pelhřimově. Na místo vyjeli policisté a provedli šetření. "Muže se jim z počátku nedařilo probudit, proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po lékařském vyšetření muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,85 promile alkoholu. Muž se nebyl o sebe schopný postarat, neorientoval se, vrávoral a padal", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  V pátek 5. července po jedné hodině odpoledne kontrolovali policisté v ulici Krásovy domky v Pelhřimově osobní auto Škoda Octavia. "U jednatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota činila 1,12 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu vykázala i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté řidiči další jízdu zakázali", informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Opilý řidič
  Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý devětatřicetiletý muž, který řídil auto opilý a navíc přes soudem uložený zákaz. Má totiž vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do konce roku. V neděli 7. července jel před jedenáctou hodinou večer v Třebíči po ulici Cyrilometodějská. "Vozidlo Renault policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,14 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes dvě promile. Řidičský průkaz muž nevlastní. Značně opilého cizince policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla J. Kroutilová. Případ policisté prověřují.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
  Skleněnou Plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a kázeňskou odměnou ocenil ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek čtyři policisty z obvodního oddělení Třebíč prap. Lukáše Dočekala, prap. Vítězslava Vrbku, prap. Lukáše Konečného a pprap. Kristýnu Frolovou. Společně s ředitelem územního odboru Třebíč plk. PhDr. Alešem Indrou jim poděkoval a ocenil je za projevení odvahy a osobní statečnosti a rychlý zákrok při noční evakuaci lidí z bytového domu, kde v jednom z bytů ve čtvrtém podlaží vypukl požár.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
  Práce na odstávce druhého výrobního bloku i přes hlavní období letních dovolených pokračují v plném tempu. Specialisté v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně dokončili rozsáhlé nedestruktivní kontroly tlakové nádoby reaktoru. Ještě před opětovným zavezením vnitro reaktorových částí a paliva do reaktoru museli technici ověřit funkčnost všech bezpečnostních systémů, které se provádí jednou za osm let.
 • Vydáno v neděli 14.7.2024 :
  Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola
  Strom spadl v sobotu 13. července okolo třetí hodiny odpoledne na projíždějící auto Škoda u obce Sázava pod Křemešníkem na Pelhřimovsku. Ve voze cestovaly čtyři osoby, které utrpěly zranění a záchranáři je převezli do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Předběžná škoda činí 500 tisíc korun. Nehodu policisté šetří. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto)
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
  Zákaz koupání v rybníce Ředkovec na Havlíčkobrodsku vydala Krajská hygienická stanice kraje Vysočina kvůli masívnímu množství sinic a chlorofylu-a. Zákaz koupání nadále trvá i ve vodní nádrži Sedlice nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku. Uvedla to mluvčí hygieniků v Jihlavě Jana Böhmová.
 • Vydáno v sobotu 13.7.2024 :
  V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek
  Hmyzí hotel na květnaté louce u "starého" Penny marketu ve Velkém Meziříčí má své první obyvatele. Usadila se tu snad nejpočetnější skupina včel samotářek v České republice. Zabydlený pokoj ve hmyzím hotelu poznáte, že je zacpaný hlínou. Uvnitř dutiny je nakladené vajíčko obalené pylovým těstem a hlína slouží jako zapečetění dutiny, aby se k vajíčku nedostal žádný predátor. Některé druhy samotářek dutinu ucpávají pomocí listů.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
  Devět infocenter Skupiny ČEZ včetně infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice nabízejí po celý rok zážitky i vědomosti z fascinujícího světa energetiky. Jen v loňském roce je navštívilo více než 246 tisíc návštěvníků. O letních prázdninách přibude již tradičně lákadlo navíc: soutěž o skvělý dárek. Speciální kvíz s pěti otázkami na téma obnovitelných zdrojů energie a jaderné energetiky si tak mohou vyzkoušet i návštěvníci dalešické elektrárny a od úterý 16. července i dukovanského infocentra. Soutěžící, kteří kvíz správně vyplní, získají jako odměnu speciální karetní hru „Hledej!“ – alternativu ke známé hře Dobble. Kvíz je k dispozici v papírové formě přímo v infocentru nebo online přes QR kód, který odkáže na web. Soutěže se mohou zúčastnit děti do 18 let.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Střelmistr z legií František Pól z Mostišť skončil jako školník
  Cihlářský dělník František Pól pocházel z Mostišť, v legiích se dostal k těžkému dělostřelectvu a dotáhl to až na střelmistra. Pojďme se seznámit s jeho osudem.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Voňavá výstava Zahrada Vysočiny v Žirovnici představí lilie i jedlé květy, chybět nebude ani kulturní program
  Jubilejní, již šedesátý ročník výstavy Zahrada Vysočiny se bude konat od soboty 13. do pondělí 15. července vždy od devíti do sedmnácti hodin v zámeckém areálu v Žirovnici na Pelhřimovsku.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Z policejního deníku: chodec po srážce s autem utrpěl vážné zranění; opilý řidič způsobil nehodu
  Padesátiletý chodec vešel ve čtvrtek 11. července po čtvrté hodině odpoledne v ulici Hradební v Jihlavě do vozovky ve chvíli, kdy po silnici jel řidič osobního auta Volvo, a došlo ke střetu. Při nehodě utrpěl chodec zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice a následně letecky transportován do Brna. Policisté přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. U chodce nebylo možné provést dechovou zkoušku z důvodu zdravotního stavu, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  V Rašeliništi Pod Trojanem roste vzácná mokřadní ostřice, suchopýr i vachta, na Kozénku se daří vstavači kukačce i koniklecům
  Kraj Vysočina se snaží chránit a udržovat svou přírodu tak, aby v ní našli útočiště i vzácní a někdy ohrožení zástupci z fauny a flóry. „Dlouhodobě finančně podporujeme údržbu přírodních rezervací a památek nemalou částkou, abychom vytvořili živočichům a rostlinám potřebné podmínky pro život. I díky tomu se můžeme pyšnit takovými lokalitami jako jsou Rašeliniště Pod Trojanem na Jihlavsku nebo Kozének nedaleko obce Lhánice na Třebíčsku,“ vysvětluje krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek. „Pokud vaše kroky povedou kolem jakéhokoliv chráněného území, pokochejte se, ale dejte prosím pozor, abyste místa třeba omylem nepoškodili", doplňuje.
 • Vydáno v pátek 12.7.2024 :
  Devětadvacetiletý muž, který sexuálně a fyzicky napadl mladou ženu, skončil ve vazbě
  Třebíčským kriminalistům se ve spolupráci s policisty obvodního oddělení podařilo v krátké době dopadnout muže, který se dopustil závažného činu v sexuální oblasti. Násilí z jeho strany čelila velmi mladá žena. Nebezpečnému případu předcházela situace, kdy žena potřebovala odvézt vozidlem a využila nabídky řidiče, kterého neznala. Kriminalisté podezřelého muže zadrželi a je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu, stíhaný je vazebně.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  Paměť kůže: Jak sluneční záření ovlivňuje naše zdraví
  V České republice každoročně přibývá lidí s rakovinou kůže. K včasnému odhalení a léčbě pomáhá osvěta a preventivní prohlídky. Příčinou onemocnění kůže může být silné sluneční záření, fototyp či genetika. Dermatoložka Lucia Mansfeldová z pražské kliniky Health+ vysvětluje, jak si naše kůže roky ukládá informace a co nám mohou způsobit silné alergie.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  MUDr. Karel Kalla. Výjimečný a aktivní muž, který vedl primariát klinické biochemie v pelhřimovské nemocnici šestačtyřicet let
  Celý svůj život zasvětil medicíně a biochemii. Emeritní primář MUDr. Karel Kalla je nejdéle sloužícím primářem v historii pelhřimovské nemocnice, kde neuvěřitelných 46 let vedl oddělení klinické biochemie (1963 – 2009, pozn. autorky). MUDr. Kalla pochází z rodiny lékařů – jeho otec byl uznávaným internistou taktéž v pelhřimovské nemocnici. Po absolvování základní a střední školy v Pelhřimově nastoupil na lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kterou úspěšně dokončil v roce 1960. Svou kariéru zahájil v NsP Humpolec, kde pracoval na různých odděleních včetně interního, chirurgického a oddělení pro tuberkulózu a respirační nemoci.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  Táborská zoo získala jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
  Umí otočit vodovodním kohoutkem, zamknout zámek nebo dokonce odpalovat pasti na zvířata. O potravu se nebojí přetahovat dokonce s mnohem silnějším predátorem. Umí vybrat žeton vedoucí k získání pamlsku. Umí řešit logické hlavolamy a zpracovat statistické informace. Jejich inteligenci dokonce pravidelně zkoumají vědci z celého světa. Seznamte se s nejnovějším přírůstkem táborské zoologické zahrady: Nejinteligentnější pták světa - nestor kea jménem Tapu. Do Tábora se stěhuje ze zoo v německém Erfurtu.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  Hračkobraní v Kamenici nad Lipou nabízí nejen výstavu hraček z přírodních materiálů, ale i divadlo či tvořivé dílny
  Dětská divadelní představení, výstavy hraček z přírodních materiálů, tvořivé dílny nebo zábavné atrakce nabízí až do neděle 14. července tradiční festival Hračkobraní v Kamenici nad Lipou v Pelhřimově.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  Jihlavští policisté dopadli muže, který vykrádal auta a byl i v bytovém domě. Ukradené věci prodával a peníze použil na nákup drog
  Jihlavským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který se v Jihlavě dopustil série krádeží. Jeho cílem se stala zaparkovaná vozidla a v jednom případě bytový dům. Často využíval toho, že nechal majitel své auto odemčené. Odcizené věci prodával a peníze používal mimo jiné na nákup drog. Muž je obviněn ze spáchání dvou trestných činů, vzhledem k tomu, že měl aktuálně nastoupit do věznice, směřovala jeho další cesta přímo za mříže.
 • Vydáno ve čtvrtek 11.7.2024 :
  Z policejního deníku: opilí sedmnáctiletí mladíci ničili vybavení hřiště
  Ve středu 10. července byli policisté před sedmou hodinou večer přivoláni na hřiště do ulice Kollárova v Jihlavě, kde se dle přijatého oznámení nacházely agresivní osoby. Na místě policisté zajistili dva mladíky, kteří ničili vybavení hřiště, jako lavičky, branky a popelnice. U mladíků naměřili policisté při dechové zkoušce hodnoty přes jedno a půl promile alkoholu. Oba sedmnáctileté mladíky policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Informovali jejich blízké a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci, případ prověřují. Policisté dále také zjišťují, za jakých okolností se mladiství k alkoholu dostali a kdo jim požití umožnil. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 10.7.2024 :
  Z vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově se můžete rozhlédnout i večer
  Nejlepší je pohled z výšky, říká se. Obraz, který je od přírody dán jen ptákům, si můžete v Pelhřimově vychutnávat takřka denně. Stačí, když vystoupáte na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje. Tento zážitek může být ale ještě znásoben. Hned dvakrát, a to ve čtvrtek 11. července a ve čtvrtek 15 srpna vždy od 20.30 do 22.30 hodin, bude v průběhu léta na věži otevřeno večer, takže si můžete vychutnat i atmosféru stmívajícího se Pelhřimova.
 • Vydáno ve středu 10.7.2024 :
  Hokejová legenda a trojnásobný mistr světa Jiří Holík oslavil osmdesáté narozeniny
  Legendární hokejista Jiří Holík se narodil 9. července 1944 v Havlíčkově Brodě. Za svoji hokejovou kariéru získal čtyři olympijské medaile a jedenáct medailí z mistrovství světa, z toho třikrát zlatou (1972, 1976 a 1977).
 • Vydáno ve středu 10.7.2024 :
  O prázdninách pozor na úrazy dětí, stávají se hlavně doma
  Zlomeniny stehenních kostí, operace, zkažené letní prázdniny. I to je obrázek letních dní některých dětských pacientů. Důležité je proto dodržovat pravidla a předcházet úrazům. Ty letní se stávají podle statistik nejčastěji v domácím prostředí a chlapcům. Strašákem traumatologů zůstávají trampolíny a skákací hrady.
Další články vydané ve dnech 30. 6. 2024 - 15. 7. 2024:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...