Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 12.4 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Kočka vylezla na strom; dolů jí museli pomoci hasiči se žebříkem
Kočka, která vylezla na patnáct metrů vzrostlý jehličnatý strom v Sychrově, místní části Kozlova na Havlíčkobrodsku, se nedokázala dostat dolů. Proto v pondělí 12. dubna krátce před půl třetí odpoledne na místo vyjeli hasiči z Ledče nad Sázavou.
„Na strom to šlo kočce samo a dostala se až do výšky patnácti metrů. Dolů už to však byl problém a pomoci jí museli profesionální hasiči", informovala mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Naštěstí vše díky statečným zachráncům dobře dopadlo. „Máme rádi zásahy se šťastným koncem", doplnila s úsměvem Petra Musilová.

Foto: HZS Kraj Vysočina

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Zvířata v táborské zoo nedočkavě vyhlížela první letošní návštěvníky
Výzva táborské zoologické zahrady vládě, aby otevřela venkovní areály zoo, byla vyslyšena. V pondělí 12. dubna tak branou ZOO Tábor letos poprvé prošli první návštěvníci. Nemohli se jich dočkat nejen ošetřovatelé, ale také všechna zvířata. Zoologická zahrada v Táboře bude od pondělí 12. dubna pro veřejnost otevřena každý den od 9 do 18 hodin.
Některá, jako například lama, velbloud či oblíbené surikaty dlouhé týdny předem vyhlížela první obdivovatele. Takhle dlouho bez pozornosti veřejnosti táborská zvířata ještě nikdy nebyla.

Nucené uzavření zoologických zahrad způsobilo té táborské obrovské škody. Jen loni se výpadek příjmů vyšplhal na 1,5 milionu korun a další stamilionové výpadky zoo eviduje od začátku letošního roku. Zoologickou zahradu nad vodou drželi hlavně její příznivci, kteří jí ve větší míře než kdy dříve přispívali buď sponzorstvím, nebo adopcí zvířat. Příjmy se vstupného a za speciální zážitkové programy činí podstatnou část příjmů, proto je nyní velmi důležité, aby příznivci zoo podpořili zahradu také svou návštěvou. Kromě zvířat je čeká bezpečná procházka rozlehlým přírodním areálem, který jim nabídne tolik vítanou možnost relaxace.

Foto: Anna Kostohryzová
Filip SUŠANKAZpět nahoru na obsah...

V Jihlavě začaly práce na opravě hlediště v amfiteátru, v létě se lidé mohou těšit na letní kino
Po loňské opravě střední části jihlavského amfiteátru se letos pokračuje jeho levou částí. V pondělí 12. dubna na místě zahájila práce stavební firma, která začala s přípravnými pracemi a stavbou oplocení přímo v areálu letního kina. Stavební práce mají dle smlouvy probíhat v období od dubna do června letošního roku.
Dělníci odstraní rozpraskané a na mnoha místech rozpadlé prvky diváckého hlediště z betonu a betonových desek. Odstraní také nedostatečné základy. Majitel letního kina, statutární město Jihlava, i v této části hlediště odhalil nedostatečné založení desek, nevhodné základy i absenci dilatačních spár. V rámci rekonstrukce proto firma založí nové základy do dostatečné hloubky na stupňovitý obvod. Na základy položí železobetonovou desku se zapuštěnými ocelovými kotevními pruty pro jednotlivé stupně hlediště, které nově vyzdí z lomového kamene do betonu.

V průběhu celé realizace bude vždy pro bezpečné a spolehlivé užívání amfiteátru zachován provoz alespoň jednoho ze stávajících dvou schodišťových ramen v areálu. Město předpokládá zachování pravého schodišťového ramene při pohledu od plátna.

V termínu plnění této zakázky jsou v areálu nasmlouvané různé kulturní akce, které však proběhnou pouze, pokud to vládní nařízení a aktuální epidemiologická situace umožní. Tyto kulturní akce nebudou probíhat v levé opravované části diváckého hlediště a neměly by narušit případné kulturní akce. Statutární město Jihlava má jakožto objednatel po dohodě s provozovatelem areálu v uzavřené smlouvě o dílo vyhrazené právo dočasně přerušit popř. zastavit stavební práce na dobu nezbytně nutnou tak, aby bylo možné jednotlivé kulturní akce uskutečnit.

V létě po dobu hlavních prázdnin se pak plánuje promítání filmů v letním kině. To už ale mají být práce dokončeny a diváci se tak budou moci posadit na nově opravené stupně hlediště.

Akce přímo navazuje na opravu střední části diváckého hlediště, která proběhla loni a realizovala ji stejná firma, tedy společnost Pozemní stavby Jihlava. Levou část hlediště letos opraví za částku 2.452.206 korun bez DPH, což byla nejnižší cena ve výběrovém řízení.

Foto: ilustrační
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

U Velkého Meziříčí na dálnici se srazily dva náklaďáky s dodávkou
Na 139. km dálnice D1 ve směru na Prahu mezi obcemi Lavičky a Stránecká Zhoř na Žďársku se v pondělí 12. dubna v jedenáct hodin dopoledne srazila dvě nákladní auta s dodávkou.
Při nehodě utrpěla zranění jedna osoba.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí místo nehody zajistili, na místě řídili dopravu a zajistili odtah osobního automobilu. Provozní kapaliny po nehodě na vozovku neunikly.

Foto: HZS Kraj Vysočina
- red -Zpět nahoru na obsah...

Policisté hledají zloděje, který se vloupal v Třebíči do garáže. Pozná ho někdo?
Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do řadové garáže z konce ledna v Třebíči v ulici Týnská. Pachatel z garáže ukradl osmilitrovou láhev argonu, svářečku značky TIG a dále nářadí firmy MAKITA jako rázový utahovák, bezuhlíková přímočará ruční pila, pokosová pila, stolní pila, hřebíkovačka, horní fréza, vrtací kladivo, excentrická ruční bruska, ponorná pila, úhlová bruska. Způsobil tak škodu přibližně za šedesát tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z přečinu krádeže. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Krádež prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že se v lokalitě pohyboval muž, jehož totožnost by potřebovali zjistit a s žádostí o spolupráci se proto obracejí na veřejnost.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu či vypátrání odcizených věcí", konstatovala J. Kroutilová.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: opilý cyklista boural; muž dluží na alimentech 30 tisíc; agresivní opilec skončil na záchytce
Jednatřicetiletý muž boural v neděli 11. dubna kolem půl osmé večer s jízdním kolem na ulici Strmá ve Velké Bíteši na Žďársku, přičemž utrpěl zranění, se kterým ho záchranáři převezli na ošetření do nemocnice. U cyklisty policisté provedli dechovou zkoušku. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,46 promile alkoholu a to opakovaně. Policisté případ prošetřují jako přestupek na úseku dopravy. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muž dluží na alimentech třicet tisíc korun
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy osmadvacetiletému muži z Jihlavy, který neplatí výživné na své děti. "Vyživovací povinnost si muž neplní od roku 2018 na osmiletého chlapce a dvě dívky ve věku šest a čtyři roky. Měsíčně má platit necelý jeden tisíc korun. Celkově dluží bezmála třicet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Agresivní opilec skončil na záchytce
V pátek 9. dubna byli policisté po jedné hodině odpoledne přivoláni k domu v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku, kde silně opilý muž v bytě slovně napadal svoji příbuznou. "Ženě vulgárně nadával a vyhrožoval jí fyzickým útokem. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Agresivního muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,72 promile alkoholu", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Devětapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté šetří.

Řidič je podezřelý z přestupků
Ze spáchání dopravních přestupků je podezřelý jednačtyřicetiletý řidič, kterého policisté zastavili v neděli 11. dubna v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. "Muž jel před druhou hodinou odpoledne s vozidlem Peugeot po silnici na ulici Janáčkova. Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin. Při kontrole nepředložil řidičský průkaz a odmítl se bezdůvodně podrobit lékařskému vyšetření. Vozidlo navíc nesplňovalo technické podmínky pro provoz na pozemních komunikacích", uvedla Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž za volant usedl v době zákazu a pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v neděli 11. dubna kolem půl jedné odpoledne na ulici 5. května v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda. "Provedenou lustrací zjistili, že jeho pětatřicetiletý řidič má okresním soudem vyslovený dvouletý zákaz řízení, a to od května roku 2019. Dále byla součástí silniční kontroly dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní a muž nadýchal 0,70 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Sedmadvacetiletého řidiče vozidla Seat kontrolovali policisté v neděli 11. dubna kolem desáté hodiny na ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě. "Provedená lustrace ukázala, že muž má okresním soudem od začátku ledna letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu jednoho roku. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla S. Rázlová.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Na vozovce I/19 mezi Keřkovem a Stříbrnými Horami probíhají rozsáhlé opravy, silnice je neprůjezdná
Silnice I/19 mezi Stříbrnými Horami a Keřkovem na Havlíčkobrodsku je z důvodu oprav, které na vozovce probíhají, neprůjezdná. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
Zhotovitel M-Silnice a.s. zahájil práce na opravě komunikace I/19 mezi Stříbrnými Horami a Keřkovem na Havlíčkobrodsku v úterý 6. dubna. Frézovala se obrusná konstrukční vrstva vozovky, aby bylo možné posoudit kde a v jakém rozsahu bude třeba provést sanaci dalších konstrukčních vrstev.

"Odkrytí ukázalo, že vozovka není v dobré kondici a sanace bude třeba provést na většině její plochy. Současně probíhá odtěžení kořenů, které podél vozovky zůstaly po předchozích těžbách, což je nutné k tomu, aby bylo možné upravit příkopy podél silnice", informoval Martin Buček.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   15. 5. 2021

• V jihlavské zoologické zahradě se narodil dikobraz palawanský
• Festival Hudba tisíců Mahler Jihlava 2021 zahájí koncert Symfonie č. 7 v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava a dirigenta Marka Štilce

Pátek   14. 5. 2021

• Výstava Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler v Jihlavě u příležitosti 110. výročí úmrtí skladatele Gustava Mahlera
• Z policejního deníku: policisté chytili zloděje dlažby; krádež notebooku a dalších věcí z auta; opilci skončili na záchytce
• Dominanta Karlova náměstí v Třebíči bude do konce října zrekonstruovaná
• Linka 155, která zachraňuje životy, slaví svůj den. Na Vysočině loni záchranáři přijali více jak 87 tisíc tísňových volání
• Na silnici I/38 u Havlíčkova Brodu začne oprava kanalizace odvodnění

Čtvrtek   13. 5. 2021

• Celníci na Vysočině zajistili přes 26 tisíc cigaret bez platné tabákové nálepky
• V Předíně zbourají most, doprava povede po provizorní komunikaci a řízena bude kyvadlově
• Z policejního deníku: recidivista s komplicem kradli mobily; nález munice z druhé světové války; krádež kola
• U Svatého Kříže na silnici I/38 se stala tragická nehoda, silnice již je plně průjezdná
• Pelhřimovské muzeum rekordů má ve sbírkách další přírůstek - půlmetrákový kuchyňský nůž
• Lávka z Polanky v Třebíči typu Bailey Bridge do šrotu nepůjde
• Svatojánská pouť na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou pod širým nebem

Středa   12. 5. 2021

• Přes Českou republiku pojedou americké konvoje; přespí v Rančířově na Jihlavsku
• Prvních čtyři sta metrů obchvatu Osové Bítýšky už je uvolněn pro dopravu
• U příležitosti Světového dne boje proti mozkové mrtvici bude v sobotu Mariánský sloup v Jihlavě svítit narůžovo
• Zfetovaný opilec z Hrotovic za jízdu v nepříčetnosti, při níž u Stonařova zmrzačil dva lidi, dostal šest let
• Z policejního deníku: distributorovi drog až pět let za mřížemi; krádež katalyzátoru; šestnáctiletý chodec skončil po střetu s autobusem v brněnské nemocnici
• Puma Líla se začala opalovat a když má náladu, předvede svou ladnou krásu návštěvníkům
• Sestřičky v nemocnicích na Vysočině dostaly k svátku růže
• Lékárna v jihlavské nemocnici se otevřela po opravách veřejnosti

Úterý   11. 5. 2021

• Archeologický výzkum na Karlově náměstí v Třebíči odhalil pravděpodobně historický pranýř
• Z policejního deníku: poškození postřikovacího stroje; opilec nadýchal 3,72 promile; chodkyně s kolem vstoupila přímo pod auto
• Na silnici I/19 v úseku Stříbrné Hory - Simtany položí silničáři nový asfalt v červnu
• Studenti popřáli maminkám na oddělení dlouhodobě nemocných v pelhřimovské nemocnici k svátku
• Rybník Stráž v Pelhřimově se připravuje na letní sezónu, pročištěná voda bude vhodná ke koupání

Pondělí   10. 5. 2021

• Z policejního deníku: celostátně hledaný muž skončil za mřížemi; recidivista kradl v obchodě; agresivní opilci skončili na záchytce
• V Krokočíně shořela hájenka i s přístřeškem

Neděle   9. 5. 2021

• Motorkář u Radňovic boural, utrpěl vážná zranění se kterými byl letecky transportován do Brna
• Magdalena Křenková - Floriánová vystaví obrazy inspirované její rodnou Starou Říší a krajinou její duše v prostorách gotické věže na Roštejně
• Jihlavská polytechnika volila svůj akademický senát poprvé on-line
• Z policejního deníku: zloděj ukradl zboží za 45 tisíc; motorkář se po nehodě těžce zranil; silně opilý cizinec v Jihlavě boural
• Muž u Sudic na Třebíčsku zemřel po srážce s vlakem

Sobota   8. 5. 2021

• Kouzelné zahrady rodiny Kinských na zámku ve Žďáře nad Sázavou zvou hosty na poslední květnový víkend
• Muzea a galerie na Vysočině v úterý 11. května přivítají první návštěvníky

Pátek   7. 5. 2021

• Vyhlídka z věže gotického chrámu svatého Jakuba v Jihlavě se otevře veřejnosti
• Z policejního deníku: žena za distribuci pervitinu hrozí pět let za mřížemi; krádež horského kola; muž bez řidičáku se před policisty tvářil jako spolujezdec
• Řidič kamionu hodil na jiné auto visací zámek
• Policisté evakuovali obyvatele z hořícího domu v Pelhřimově, od policejního ředitele obdrželi skleněnou plaketu za projevení odvahy a osobní statečnosti
• Usmrtit medvědici i s mládětem je neodpustitelný barbarský čin
• V Batelově chytla od zapálené svíčky chata, majitel utrpěl zranění
• U Březinky na Havlíčkobrodsku hořel autojeřáb, škoda je jeden milion korun

Čtvrtek   6. 5. 2021

• Telefon za volantem i překročená povolená rychlost. Policisté kontrolovali řidiče na dálnici D1
• Na silnici I/23 od okružní křižovatky Kasárna se silnicí I/38 až po část obce Předín - Hory na Třebíčsku začnou v pondělí opravy
• Na Vysočině bude foukat silný vítr a v sobotu hrozí ranní mráz
• Oslavy výročí narození Karla Havlíčka Borovského odstartují 8. května, prozatím v podobě venkovních expozic
• Z policejního deníku: krádež kola z chaty; distributorovi pervitinu hrozí až pět let za mřížemi; agresivní opilec skončil na záchytce
• Nakupování na internetu vyžaduje více obezřetnosti
• Nadšenci z Vysočiny ve volném čase budují nová místa pro setkávání
• V Jihlavě - Pístově shořelo osobní auto, škoda je 50 tisíc korun

Středa   5. 5. 2021

• Z policejního deníku: žena na elektrokole nedala přednost autu, skončila v nemocnici; opilec fyzicky i slovně napadl partnerku
• On-line programy primární prevence hrají v době distanční a rotační výuky důležitou roli
• Restaurátorské práce v interiéru chrámu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře budou pokračovat, až se oteplí

Úterý   4. 5. 2021

• V kuchyni domu v Ostrově nad Oslavou vzplál požár, jedna osoba zemřela
• Pod novodobým ciferníkem na věži jihlavské radnice byl schovaný barokní ciferník
• Jste obézní, máte cukrovkou? Třebíčská nemocnice otevírá bariatrickou poradnu
• Z policejního deníku: krádež nářadí; krádež dámského kola; muž bil svoji partnerku
• Katedra sociální práce VŠPJ slaví akreditační úspěch
• Na silnicích Vysočiny se snížil počet tragických nehod; policisté za první čtyři měsíce letošního roku řešili 1 284 dopravních nehod

Pondělí   3. 5. 2021

• Nejvyšší soud potvrdil správnost trasy obchvatu v Třebíči
• Vysazování úhořů do vod Vysočiny, například do přehrady v Dalešicích či Trnávky
• Ocelová lana nad klenbou ekoduktu v nočních hodinách o víkendu zmizela
• Benefiční online koncert Hrajeme pro 20 ZOO v neděli od 17 hodin
• Z policejního deníku: opilý muž bez řidičáku boural; muž napadl partnerku a ničil jí auto; agresivní opilci skončili na záchytce
• Na Vysočině hrozí noční mráz
• Betonové torzo památníku připomínajícího padlé rudoarmějce ze hřbitova v Novém Městě na Moravě zmizí
• V Pelhřimově hořela ubytovna, sedm lidí bylo zraněno

Neděle   2. 5. 2021

• Senior z Havlíčkobrodska byl nalezen bez známek života
• Z policejního deníku: motorkáře po nehodě transportoval do nemocnice vrtulník; muž úmyslně zneužil tísňovou linku
• Až jednou budete mít pocit, že slyšíte nebeskou hudbu, bude vám hrát Jan Musil

Sobota   1. 5. 2021

• Okénka Regionálního muzea nabízejí po celý den ukázky historického nádobí
• Vysočinu potrápí silný vítr, Pelhřimovsko navíc vydatný déšť
• Telčské muzeum vystaví obrazy Lenky Dvorníkové - Včelové
• Náklady na zimní údržbu silnic na Vysočině letos několikanásobně stouply

Pátek   30. 4. 2021

• Přijímačky na střední školy letos až v květnu
• Dvacetiletý opilý muž v bytě v Třebíči bodnul ženu do břicha, skončil ve vazbě
• Z policejního deníku: policisté hledali dezorientovaného muže; herní konzole za 15 tisíc se muž nedočkal

Čtvrtek   29. 4. 2021
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz