Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 1.6 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Dobrovolné hasiče poprvé v historii povede žena
V čele nejpočetnějšího spolku v zemi - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - poprvé stane žena. Vyplynulo to z pátečního (28. května) celorepublikového shromáždění starostů okresních sdružení hasičů. To se kvůli koronaviru konečně po jednom roce sešlo v Centru hasičského hnutí České republiky v Přibyslavi.
Přesně o rok odložený VI. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se bude konat 9. července na Výstavišti v Brně. Jako jediná kandidátka na post starosty se delegátům představí dosavadní náměstkyně Sdružení ing. Monika Němečková. Dá se předpokládat, že do nejvyšší funkce bude zvolena a bude tak první ženou, která povede dobrovolné hasiče České republiky, nic podobného není ani ve světě.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jehož zrod sahá do roku 1864 a které své centrum a ústřední hasičské muzeum má v Přibyslavi, eviduje 362 995 členů v 7663 sborech dobrovolných hasičů, v jeho řadách je také 64 485 dětí a mládeže ve věku do 18 let.

Dosavadní starosta Sdružení Jan Slámečka, který ve funkci nahradil právě v Přibyslavi 18. srpna 2018 náhle zesnulého Karla Richtera, ze zdravotních důvodů na nejvyšší post dobrovolného hasičského hnutí ze zdravotních důvodů nekandiduje. Na pátečním shromáždění řekl, že při jeho zvolení v Přibyslavi v prosinci 2018 si nikdo nedokázal představit, jaké obtíže spolkovému životu způsobí pandemie covidu-19, jelikož on sám v té době vážně onemocněl a několik dlouhých měsíců nemohl pracovat, poděkoval ostatním členům vedení a zejména svému prvnímu náměstkovi Lubomíru Janebovi, že v nesmírně složitém období dokázali nejpočetnější spolek České republiky vést a připravit jeho VI. sjezd, který se původně měl konat již v roce 2020.

Foto: Ivo Havlík
Nahoře: Monika Němečková na jevišti přibyslavského Domu kultury, kde se v pátek 28. května starostům okresních sdružení hasičů představila jako jediná kandidátka na post starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Dole: Dosluhující starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka, do čela hnutí byl zvolen v Přibyslavi v prosinci 2018, za ním je náměstek starosty Richard Dudek
Ivo HAVLÍKZpět nahoru na obsah...

Bazén E. Rošického v Jihlavě se veřejnosti otevře 2. června, krytá část Vodního ráje pak v sobotu 5. června
Krytá část Vodního ráje v Jihlavě se pro veřejnost otevře v sobotu 5. června v 10 hodin. Ale již ve středu 2. června mohou milovníci koupání zavítat do kompletně otevřeného bazénu i sauny E. Rošického v Jihlavě. Uvedl to Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o., které oba bazény provozují.
Nyní již uvnitř areálu probíhají údržbářské práce, kontrola bazénových van, akumulačních jímek, technologií bazénů, čerpadel, úpravny vody a samozřejmě se začne ohřívat voda v bazénech.

Ve venkovní části již 14 dní probíhají obkladačské a dlaždičské práce. Zde je potřeba po zimě opravit plavecký i velký rekreační bazén. Opravy bohužel zdržela dlouhá zima a deštivé počasí v květnu, takže jsme tyto práce nemohly provádět. Dětských bazénů se to naštěstí netýká, protože již mají nerezové bazénové vany.
Dále byla zahájena údržba zelených ploch, živých plotů, nátěry a příprava šaten, sprch, toalet, opravy tobogánu, skluzavek a dalších zařízení v areálu. Poté dojde k napuštění samotných bazénů, které bude trvat tři dny.

"Venkovní část bychom měli otevřít v sobotu 12. června, ale samozřejmě v závislosti na počasí. Jenom na tržbách jsme na Vodním ráji během doby co bylo zavřeno, prodělali 13 milionů korun", konstatoval M. Málek s tím, že Vodní ráj byl kvůli pandemii Covidu – 19 uzavřen již podruhé. Jeho pomyslné brány jsou pro návštěvníky zavřené již od 16. prosince 2020.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Ředitelství silnic a dálnic plánuje stavbu obchvatu Starého Pelhřimova
Ředitelství silnic a dálnic loni v prosinci podalo na Odbor územního plánování a stavebního řádu na kraj Vysočina žádost o vydání rozhodnutí na stavbu obchvatu I/19 Starý Pelhřimov. Na základě této žádosti bylo v květnu 2021 zahájeno územní řízení. Momentálně již proběhla lhůta pro podání námitek ze strany dotčených účastníků řízení a vydání územního rozhodnutí tak očekává v průběhu prázdninových měsíců tohoto roku.
Nová přeložka silnice I/19 v délce 1570 metrů je plánovaná jako směrově nerozdělená komunikace kategorie S 11,5/90, která bude obcházet Starý Pelhřimov v jeho severní části a je vedena od západu k východu. Součástí stavby budou mimo jiné 2 mostní objekty pod silnicí, 1 mimoúrovňová křižovatka nebo 2 protihlukové stěny v celkové délce 318 metrů. Stavba přinese lokálně zklidnění dopravy v obci Starý Pelhřimov, snížení hluku a míry výfukových zplodin a zvýší bezpečnost obyvatel, zejména chodců. Naopak řidičům nová přeložka poskytne plynulejší jízdu. Ve vztahu k navrhovaným parametrům silnice bude pro ně cestování také zároveň bezpečnější.

V širším kontextu patří obchvat Starého Pelhřimova do souboru staveb na silnici I/19, jako je již zprovozněný obchvat obce Kámen nebo budovaný obchvat Chýnova, které mají přispět k lepšímu propojení Jihočeského kraje a Kraje Vysočina a také k bezpečnějšímu propojení dálnic D3 a D1 mezi Táborem a Humpolcem za současné eliminace negativních vlivů na občany obcí podél této komunikace.

V současné době plánuje zahájení stavby v předpokládané ceně 195,37 milionů korun bez DPH v průběhu roku 2024 samozřejmě v závislosti na dalším postupu přípravy stavby.
Martin BUČEKZpět nahoru na obsah...

Dva cizinci skončili ve vazbě; tablety pro výrobu drog vydávali muži za vitamínové doplňky
Kriminalisté z odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájili v neděli 30. května trestní stíhání dvou cizích státních příslušníků Bulharska. Vyšetřovatel obvinil dva muže ve věku 31 let a 39 let ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, spáchaného ve formě spolupachatelství. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na vazební stíhání obou obviněných. Státní zástupce návrh akceptoval a předložil soudu návrh na vazební stíhání.
V pondělí 31. května se konalo vazební zasedání a soudce okresního soudu v Jihlavě poslal oba obviněné cizince do vazby. Policisté poté muže přímo od soudu eskortovali do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny hrozí obviněným cizincům trest odnětí svobody v trvání osmi až dvanácti let.

Případ začal v sobotu 29. května v ranních hodinách, kdy kolem desáté hodiny kontrolovala hlídka Celní správy České republiky na parkovišti čerpací stanice na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu vozidlo se zahraniční registrační značkou. Při kontrole nákladového prostoru vozidla celníci zjistili podezřelé látky, kteří cizinci měli převážet s Bulharska do Dánska. „I když cizinci vydávali převážený náklad za vitamínové přípravky a stejně tak byly označeny i všechny převážené obaly s tabletami, celníci při kontrole orientačním testem prokázali, že tablety vykazují pozitivní reakci na efedrin, což se potvrdilo i při druhém testu,“ uvedl k případu kpt. Mgr. Michal Laška, vyšetřovatel případu. Příslušníci Celní správy České republiky po provedení prvotních procesních úkonů předali k další realizaci případ krajským kriminalistům. Oba cizinci byli zadrženi a umístěni do policejní cely Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Dalším šetřením se podařilo krajským kriminalistům prokázat, že muži společně po předchozí vzájemné domluvě v Bulharsku obstarali náklad papírových krabic o celkové hmotnosti téměř 77 kilogramů, když krabice obsahovaly tablety léčiv s obsahem účinné látky pseudoefedrin, i když byly opatřeny fiktivní nálepkou Calcium – Magnesium. Obvinění muži si k zastření skutečného charakteru nákladu obstarali i nepravé dodací a průvodní listy a v pátek 28. května odjeli ve večerních hodinách z Bulharské republiky dodávkovým vozidlem Renault Trafic a tímto vozidlem se pokusili tento náklad provézt z Bulharské republiky pravděpodobně až do Dánského království, kdy projížděli postupně přes Rumunsko, Maďarsko, Slovensko do České republiky.

mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: nález ručního granátu z druhé světové války; silně opilá žena skončila na záchytce; za volantem bez řidičského průkazu
Při stavebních pracích byl v pondělí 31. května krátce před šestou hodinou večer ve Stonařově na Jihlavsku nalezen předmět připomínající munici. Přivolaný policejní pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako ruční granát F-1, pocházející z období druhé světové války, který byl bez zapalovače. Munici zajistil a převezl ji k následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilá žena se válela na chodníku, nadýchala 4,22 promile
Policisté přijali v pondělí 31. května kolem páté hodiny odpoledne oznámení o opilé ženě, která v prodejně ve Svratce na Žďársku vykřikovala nesmyslné výrazy. Policejní hlídka ženu nalezla na autobusové zastávce. "Osmatřicetiletá žena se povalovala na chodníku, nesrozumitelně komunikovala a nebyla schopna samostatné chůze. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 4,22 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že žena svým jednáním ohrožovala svůj život a zdraví, policisté ji zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Dále je podezřelá z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Muž není vlastníkem řidičského oprávnění
Chotěbořští policisté zastavili v pondělí 31. května kolem půl desáté večer na ulici Ráj v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Dacia. "Provedená lustrace ukázala, že devatenáctiletý muž, co vozidlo řídil, není vlastníkem příslušné skupiny řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán", uvedla mluvčí policistů S. Rázlová.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy
V pondělí 31. května kolem šesté hodiny ráno zastavili pacovští policisté u obce Zelená Ves na Pelhřimovsku osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla čtyřiadvacetiletá žena. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Další jízdu jí policisté na místě zakázali. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem
Policisté z Moravských Budějovic kontrolovali v pondělí 31. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. "Vozidlo Škoda zastavila policejní hlídka kolem půl deváté dopoledne v Jackově na Třebíčsku Jeho třiačtyřicetiletý řidič při dechové zkoušce nadýchal 0,59 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní", uvedla mluvčí S. Rázlová. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   24. 9. 2021

• Táborská zoo děkuje za záchranu zraněného káněte, ne každý je ke zvířecímu utrpení lhostejný
• V zoologické zahradě v Jihlavě se narodil párek pand červených
• Z policejního deníku: hledaný muž skončil ve vězení; krádež věcí z auta za 12 tisíc, policie nabádá, buďte opatrní, cenné věci ve vozech nenechávejte
• Houbařská vycházka na Velký Špičák v sobotu
• V třebíčské nemocnici lékaři v rámci dne melanomu odhalili šest kožních prekanceróz

Čtvrtek   23. 9. 2021

• Filmový klub v Jihlavě uvede německý snímek U Zlaté rukavice, mapuje příběh hamburského sériového vraha
• Trikolora, Svobodní a Soukromníci vyzvali své příznivce ve volebních komisích k vlastnoruční dokumentaci výsledků voleb!
• Trasa dálnice D1 v úseku Koberovice – Humpolec po svatém Václavu již bez omezení
• Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala
• Přednáška o archeologických výzkumech hradů a tvrzí na Telčsku
• Do Antonínova Dolu a do Červeného kříže nezajedou od středy 29. září až do pátku 1. října ani autobusy MHD
• Platba parkovného v Třebíči je jednodušší; s novou aplikací není potřeba mít lístek za oknem
• Svatý Kříž připomene 105. výročí narození slavného rodáka, pilota RAF, Karla Kuttelwaschera

Středa   22. 9. 2021

• Zpívající lípa ve Žďárských vrších v Telecí vyhrála anketu Strom roku
• V přibyslavském betlému bude Svatá rodina zobrazena z kovu, všechny práce odvedou místní řemeslníci
• Od ledna bude zemřelé na Vysočině ohledávat koroner
• Výstavba nového pasivního pavilonu v pelhřimovské nemocnici úspěšně pokračuje
• Z policejního deníku: krádež dřeva za 30 tisíc; opilec obtěžoval lidi v autobuse; šestašedesátiletá řidička nadýchala přes jedno promile
• Výstava děl Čestmíra Sušky s titulem Věci venku v Horáckém muzeu začíná
• Maminky mohou využít klokánkovací křesla, zkvalitňují první okamžiky života maminky s předčasně narozeným miminkem

Úterý   21. 9. 2021

• Energetiky i obyvatele okolí Dukovan prověřilo největší cvičení letošního roku
• Výstavba obchvatu Havlíčkova Brodu u Termesiv odhalila cihlářskou pec
• Z policejního deníku: zloděj ukradl věci za čtyřicet tisíc, krádež úhlové brusky
• Nepropásněte volby, voličský průkaz si můžete snadno vyřídit přes datovou schránku
• Rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava byl zvolen do čela Evropské asociace klinických anatomů
• Čokoládový Alfons Mucha, roboti i obří tužka v putovní expozici Muzea rekordů na veletrhu Svět knihy
• Nejčastějším nešvarem je telefonování za jízdy; nevěnování se řízení je na dálnici D1 nejčastější příčinou dopravních nehod
• V Pelhřimově budou rodiče dětí narozených od 1. října 2020 do 30. září 2021 opět sázet stromky
• Noc vědců zabaví celou rodinu
• Obrazy Jolany Mertové si mohou zájemci prohlédnout v muzejní kavárně v Jihlavě

Pondělí   20. 9. 2021

• Nová technika i zkušenosti – nejen cizinci chválili přínos Ample Striku
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila čtyřčata ježků ušatých
• Žlutý pes Ondřeje Hejmy v úterý odpoledne na jihlavském náměstí
• Z policejního deníku: zloděj ukradl z chalupy alkohol a starožitnosti; žena se válela na zemi, nadýchala 3,99 promile; opilý řidič bez řidičáku a s cizím autem boural
• V Dukovanech skončila odstávka třetího výrobního bloku
• Výrazné omezení antibiotik ve veterinární péči prosazované Bruselem povede ke zbytečné a trýznivé smrti mnoha zvířat
• Záchranáři na Vysočině prověřili teoretické znalosti a praktické dovednosti potřebné k řešení náročných situací v praxi

Neděle   19. 9. 2021

• Na vrcholu městské věže v Přibyslavi je opět kříž, ten původní vyvrátil vítr
• Zdeněk Brachtl dokončuje model hradu Pyšolec, chystá se ještě na Trmačov a osadu Havírna
• Z policejního deníku: padesátiletý muž boural na elektrokole; dosud nezjištěný řidič srazil chodce a ujel

Sobota   18. 9. 2021

• V dodávce se skrývali tři migranti

Pátek   17. 9. 2021

• Filmový klub v Jihlavě uvede česko - americký snímek Manželství
• Hasiči v neděli uctí památku zesnulých kolegů, kteří zemřeli při výbuchu domu v Koryčanech
• Z policejního deníku: krádež vrtačky a pily ze sklepa; cyklista byl opilý
• V jihlavském domě Gustava Mahlera bude otevřena výstava Martina Michaela Stiltenna - Zlomy

Čtvrtek   16. 9. 2021

• Zpátky ke kořenům všeho druhu v neděli 3. října v Balinách
• Začíná velká investice do trolejí v Jihlavě
• Úklid Jihlavy se má výrazně zlepšit
• V okolí Dukovan budou znít sirény a cvičit vojáci
• Zvědavý makak rád zkoumá pestrobarevné květiny ve svém výběhu
• Řidič sjel s autem do příkopu, při nehodě utrpěl zranění
• Z policejního deníku: opilci zaměstnávali policisty; a to nejen za volantem
• Zloděj ze Žďárska napáchal škody za 300 tisíc korun, navíc řídil pod vlivem drog
• Vlak srazil mladého muže, toho s vážnými zraněními transportoval vrtulník do nemocnice

Středa   15. 9. 2021

• Městská policie vyřešila všechny potyčky v centru Jihlavy
• Policisté hledají cyklistku, která se ve Světlé nad Sázavou srazila s chlapcem na kole
• Požár nabíječky způsobil škodu 200 tisíc korun, tři lidé se nadýchali jedovatých zplodin hoření
• Laboranti v jihlavské nemocnici využívají nový analyzátor pro vyhodnocení moči
• Víkendový BMXtreme fest 2021 nabídne vedle Mistrovství ČR BMX v minirampě i koncerty Kapitána Dema a Paulie Garand & Kenny Rough
• Bednář Miroslav Vrtěna obdržel titul Nositel tradice lidových řemesel, vyrábí malolitrážní soudky a korbely
• Z policejního deníku: krádež jízdních kol; recidivista kradl prací kapsle; opilá žena se povalovala v parku, skončila na záchytce
• Pátrání po dětech mělo šťastný konec
• Jarmark v zahradě Domu přírody v Krátké nabídne výstavu jablek či dráteníků

Úterý   14. 9. 2021

• Prevence má smysl! Den otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč odhalil přes 20 případů vážných onemocnění
• Na ženu spadl u Obrvaně na Havlíčkobrodsku strom, zraněním podlehla
• Výstava fotografií členů Fotoklubu Litovel v jihlavském muzeu
• Víkend v Telči plný kultury, sportu i zábavy
• Z policejního deníku: neznámý vandal poničil zaparkovaná auta; opilý recidivista kradl alkohol; krádež kovových poklopů

Pondělí   13. 9. 2021

• Další požár v Enviropolu v Jihlavě: nový hasící systém zafungoval
• Rodinné centrum Srdíčko otevře po celý týden své dveře veřejnosti
• Z policejního deníku: zloděj napáchal škody za 80 tisíc; žena nadýchala téměř 3,5 promile; řidič nadýchal přes dvě promile
• Testování na základních školách v Jihlavě neodhalilo jediného pozitivního žáka
• Nad Chaloupkami se nesl hlas ovcí a saxofonů
• Práce na ulici...
• Oprava silnice I/19 mezi obcí Kámen a hranicí Vysočiny s Jihočeským krajem spěje do finále
• V jihlavském muzeu si budou moci lidé prostudovat historii jihomoravských šibenic
• Při nehodě u Blatnice na Třebíčsku zemřel řidič osobního auta

Neděle   12. 9. 2021

• Z policejního deníku: zloděj napáchal škody za 30 tisíc; opilec skončil na záchytce
• Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor
• Procházka podzimní krajinou až k Chudobínské borovici

Sobota   11. 9. 2021

• V jihlavské zoologické zahradě se narodila čtyři mláďata prasat visajanských

Pátek   10. 9. 2021

• Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za 50 tisíc; krádež motocyklu Jawa Babeta
• Policisté žádají o pomoc svědky nehody na Havlíčkobrodsku, při které zemřel osmašedesátiletý chodec
• Záchranáři ve Velkém Meziříčí představili třeba ukázku simulované dopravní nehody motorkáře
• V Golčově Jeníkově shořela dřevěná chata, nikdo nebyl zraněn
• Filmový klub v Jihlavě uvede řecký film o tak trochu jiné pandemii Jabka
• Ptákům i zajícům se lépe daří v menších polích. Česká to nejsou!

Čtvrtek   9. 9. 2021

• Lipničtí mají na autech samolepku inspirovanou obrazem Jaroslava Panušky
• Česká republika požádala o prověrku bezpečnosti svých jaderných zařízení, v centru pozornosti budou Dukovany a Temelín
• Vydejte se po stopách středověkých zvířat v táborské zoo
• Výroční cenu České pohádkové akademie obdržela pelhřimovská Agentura Dobrý den
• Z policejního deníku: devětašedesátiletý motorkář zemřel po srážce s autem; vloupání do osobního auta - policisté apelují, nenechávejte ve voze cennosti; krádež pletiva za 60 tisíc
• Na Havlíčkobrodsku zemřel po srážce s autem osmašedesátiletý muž
• V průběhu letních prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny čtyři lidé; výrazný pokles policisté evidují u těžce zraněných osob
• O soužití Čechů a Němců v Jihlavě a o hmyzím společenství v září v jihlavském muzeu

Středa   8. 9. 2021
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz