Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 1.6 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Dobrovolné hasiče poprvé v historii povede žena
V čele nejpočetnějšího spolku v zemi - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - poprvé stane žena. Vyplynulo to z pátečního (28. května) celorepublikového shromáždění starostů okresních sdružení hasičů. To se kvůli koronaviru konečně po jednom roce sešlo v Centru hasičského hnutí České republiky v Přibyslavi.
Přesně o rok odložený VI. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se bude konat 9. července na Výstavišti v Brně. Jako jediná kandidátka na post starosty se delegátům představí dosavadní náměstkyně Sdružení ing. Monika Němečková. Dá se předpokládat, že do nejvyšší funkce bude zvolena a bude tak první ženou, která povede dobrovolné hasiče České republiky, nic podobného není ani ve světě.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jehož zrod sahá do roku 1864 a které své centrum a ústřední hasičské muzeum má v Přibyslavi, eviduje 362 995 členů v 7663 sborech dobrovolných hasičů, v jeho řadách je také 64 485 dětí a mládeže ve věku do 18 let.

Dosavadní starosta Sdružení Jan Slámečka, který ve funkci nahradil právě v Přibyslavi 18. srpna 2018 náhle zesnulého Karla Richtera, ze zdravotních důvodů na nejvyšší post dobrovolného hasičského hnutí ze zdravotních důvodů nekandiduje. Na pátečním shromáždění řekl, že při jeho zvolení v Přibyslavi v prosinci 2018 si nikdo nedokázal představit, jaké obtíže spolkovému životu způsobí pandemie covidu-19, jelikož on sám v té době vážně onemocněl a několik dlouhých měsíců nemohl pracovat, poděkoval ostatním členům vedení a zejména svému prvnímu náměstkovi Lubomíru Janebovi, že v nesmírně složitém období dokázali nejpočetnější spolek České republiky vést a připravit jeho VI. sjezd, který se původně měl konat již v roce 2020.

Foto: Ivo Havlík
Nahoře: Monika Němečková na jevišti přibyslavského Domu kultury, kde se v pátek 28. května starostům okresních sdružení hasičů představila jako jediná kandidátka na post starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Dole: Dosluhující starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka, do čela hnutí byl zvolen v Přibyslavi v prosinci 2018, za ním je náměstek starosty Richard Dudek
Ivo HAVLÍKZpět nahoru na obsah...

Bazén E. Rošického v Jihlavě se veřejnosti otevře 2. června, krytá část Vodního ráje pak v sobotu 5. června
Krytá část Vodního ráje v Jihlavě se pro veřejnost otevře v sobotu 5. června v 10 hodin. Ale již ve středu 2. června mohou milovníci koupání zavítat do kompletně otevřeného bazénu i sauny E. Rošického v Jihlavě. Uvedl to Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o., které oba bazény provozují.
Nyní již uvnitř areálu probíhají údržbářské práce, kontrola bazénových van, akumulačních jímek, technologií bazénů, čerpadel, úpravny vody a samozřejmě se začne ohřívat voda v bazénech.

Ve venkovní části již 14 dní probíhají obkladačské a dlaždičské práce. Zde je potřeba po zimě opravit plavecký i velký rekreační bazén. Opravy bohužel zdržela dlouhá zima a deštivé počasí v květnu, takže jsme tyto práce nemohly provádět. Dětských bazénů se to naštěstí netýká, protože již mají nerezové bazénové vany.
Dále byla zahájena údržba zelených ploch, živých plotů, nátěry a příprava šaten, sprch, toalet, opravy tobogánu, skluzavek a dalších zařízení v areálu. Poté dojde k napuštění samotných bazénů, které bude trvat tři dny.

"Venkovní část bychom měli otevřít v sobotu 12. června, ale samozřejmě v závislosti na počasí. Jenom na tržbách jsme na Vodním ráji během doby co bylo zavřeno, prodělali 13 milionů korun", konstatoval M. Málek s tím, že Vodní ráj byl kvůli pandemii Covidu – 19 uzavřen již podruhé. Jeho pomyslné brány jsou pro návštěvníky zavřené již od 16. prosince 2020.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Ředitelství silnic a dálnic plánuje stavbu obchvatu Starého Pelhřimova
Ředitelství silnic a dálnic loni v prosinci podalo na Odbor územního plánování a stavebního řádu na kraj Vysočina žádost o vydání rozhodnutí na stavbu obchvatu I/19 Starý Pelhřimov. Na základě této žádosti bylo v květnu 2021 zahájeno územní řízení. Momentálně již proběhla lhůta pro podání námitek ze strany dotčených účastníků řízení a vydání územního rozhodnutí tak očekává v průběhu prázdninových měsíců tohoto roku.
Nová přeložka silnice I/19 v délce 1570 metrů je plánovaná jako směrově nerozdělená komunikace kategorie S 11,5/90, která bude obcházet Starý Pelhřimov v jeho severní části a je vedena od západu k východu. Součástí stavby budou mimo jiné 2 mostní objekty pod silnicí, 1 mimoúrovňová křižovatka nebo 2 protihlukové stěny v celkové délce 318 metrů. Stavba přinese lokálně zklidnění dopravy v obci Starý Pelhřimov, snížení hluku a míry výfukových zplodin a zvýší bezpečnost obyvatel, zejména chodců. Naopak řidičům nová přeložka poskytne plynulejší jízdu. Ve vztahu k navrhovaným parametrům silnice bude pro ně cestování také zároveň bezpečnější.

V širším kontextu patří obchvat Starého Pelhřimova do souboru staveb na silnici I/19, jako je již zprovozněný obchvat obce Kámen nebo budovaný obchvat Chýnova, které mají přispět k lepšímu propojení Jihočeského kraje a Kraje Vysočina a také k bezpečnějšímu propojení dálnic D3 a D1 mezi Táborem a Humpolcem za současné eliminace negativních vlivů na občany obcí podél této komunikace.

V současné době plánuje zahájení stavby v předpokládané ceně 195,37 milionů korun bez DPH v průběhu roku 2024 samozřejmě v závislosti na dalším postupu přípravy stavby.
Martin BUČEKZpět nahoru na obsah...

Dva cizinci skončili ve vazbě; tablety pro výrobu drog vydávali muži za vitamínové doplňky
Kriminalisté z odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájili v neděli 30. května trestní stíhání dvou cizích státních příslušníků Bulharska. Vyšetřovatel obvinil dva muže ve věku 31 let a 39 let ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, spáchaného ve formě spolupachatelství. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na vazební stíhání obou obviněných. Státní zástupce návrh akceptoval a předložil soudu návrh na vazební stíhání.
V pondělí 31. května se konalo vazební zasedání a soudce okresního soudu v Jihlavě poslal oba obviněné cizince do vazby. Policisté poté muže přímo od soudu eskortovali do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny hrozí obviněným cizincům trest odnětí svobody v trvání osmi až dvanácti let.

Případ začal v sobotu 29. května v ranních hodinách, kdy kolem desáté hodiny kontrolovala hlídka Celní správy České republiky na parkovišti čerpací stanice na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu vozidlo se zahraniční registrační značkou. Při kontrole nákladového prostoru vozidla celníci zjistili podezřelé látky, kteří cizinci měli převážet s Bulharska do Dánska. „I když cizinci vydávali převážený náklad za vitamínové přípravky a stejně tak byly označeny i všechny převážené obaly s tabletami, celníci při kontrole orientačním testem prokázali, že tablety vykazují pozitivní reakci na efedrin, což se potvrdilo i při druhém testu,“ uvedl k případu kpt. Mgr. Michal Laška, vyšetřovatel případu. Příslušníci Celní správy České republiky po provedení prvotních procesních úkonů předali k další realizaci případ krajským kriminalistům. Oba cizinci byli zadrženi a umístěni do policejní cely Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Dalším šetřením se podařilo krajským kriminalistům prokázat, že muži společně po předchozí vzájemné domluvě v Bulharsku obstarali náklad papírových krabic o celkové hmotnosti téměř 77 kilogramů, když krabice obsahovaly tablety léčiv s obsahem účinné látky pseudoefedrin, i když byly opatřeny fiktivní nálepkou Calcium – Magnesium. Obvinění muži si k zastření skutečného charakteru nákladu obstarali i nepravé dodací a průvodní listy a v pátek 28. května odjeli ve večerních hodinách z Bulharské republiky dodávkovým vozidlem Renault Trafic a tímto vozidlem se pokusili tento náklad provézt z Bulharské republiky pravděpodobně až do Dánského království, kdy projížděli postupně přes Rumunsko, Maďarsko, Slovensko do České republiky.

mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: nález ručního granátu z druhé světové války; silně opilá žena skončila na záchytce; za volantem bez řidičského průkazu
Při stavebních pracích byl v pondělí 31. května krátce před šestou hodinou večer ve Stonařově na Jihlavsku nalezen předmět připomínající munici. Přivolaný policejní pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako ruční granát F-1, pocházející z období druhé světové války, který byl bez zapalovače. Munici zajistil a převezl ji k následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilá žena se válela na chodníku, nadýchala 4,22 promile
Policisté přijali v pondělí 31. května kolem páté hodiny odpoledne oznámení o opilé ženě, která v prodejně ve Svratce na Žďársku vykřikovala nesmyslné výrazy. Policejní hlídka ženu nalezla na autobusové zastávce. "Osmatřicetiletá žena se povalovala na chodníku, nesrozumitelně komunikovala a nebyla schopna samostatné chůze. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 4,22 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že žena svým jednáním ohrožovala svůj život a zdraví, policisté ji zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Dále je podezřelá z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Muž není vlastníkem řidičského oprávnění
Chotěbořští policisté zastavili v pondělí 31. května kolem půl desáté večer na ulici Ráj v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Dacia. "Provedená lustrace ukázala, že devatenáctiletý muž, co vozidlo řídil, není vlastníkem příslušné skupiny řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán", uvedla mluvčí policistů S. Rázlová.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy
V pondělí 31. května kolem šesté hodiny ráno zastavili pacovští policisté u obce Zelená Ves na Pelhřimovsku osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla čtyřiadvacetiletá žena. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Další jízdu jí policisté na místě zakázali. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem
Policisté z Moravských Budějovic kontrolovali v pondělí 31. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. "Vozidlo Škoda zastavila policejní hlídka kolem půl deváté dopoledne v Jackově na Třebíčsku Jeho třiačtyřicetiletý řidič při dechové zkoušce nadýchal 0,59 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní", uvedla mluvčí S. Rázlová. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Středa   4. 8. 2021

• Havlíčkobrodskou nemocnicí bude 9. - 13. srpna projíždět autobusová linka číslo 2, zastávka bude u rehabilitace
• Výstava Svět ptactva v muzejní kavárně v Jihlavě

Úterý   3. 8. 2021

• Krytá část Vodního ráje v Jihlavě je po požáru do odvolání uzavřena
• Kandidátní listiny do sněmovních voleb předložilo na Vysočině 19 stran, hnutí a koalic
• Z policejního deníku: zfetovaný recidivista se vloupal na soukromý pozemek; zloděj ukradl věci za 30 tisíc; opilá žena bourala s autem
• Práce na obchvatu Osové Bítýšky by mohly být do konce srpna dokončeny
• Na Vysočině se letos stalo 2622 dopravních nehod, čtrnáct lidí zemřelo
• Komentovaná prohlídka výstavy Element sklo - Matérie fantazie v jihlavské galerii
• Rozhovor s Jindřiškou Šmejkalovou: Duševní onemocnění může postihnout kohokoliv
• Zbraňová amnestie skončila, lidé na Vysočině odevzdali 175 zbraní a 8131 kusů střeliva
• V Jihlávce se střetlo auto s vlakem, řidič utrpěl zranění, provoz na trati je zastaven

Pondělí   2. 8. 2021

• Letní kino a autokino pod věžemi v Dukovanech zahájí film Bábovky
• Jihlava přivítá na náměstí Lukáše Krpálka
• V areálu Vodního ráje v Jihlavě hořela sauna, škoda je 1,5 milionu korun
• U Velkého Beranova skončilo osobní auto na střeše, zaklíněnou zraněnou osobu vyprostili hasiči
• Indický velvyslanec navštívil rodný dům předního českého indologa Vincence Lesného
• Z policejního deníku: mladík, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, byl nalezen opilý; opilec ohrožoval provoz na trati; vloupání do chaty
• Zahájení opravy silnice I/19 v Pohledu se o týden posunuje, práce začnou v pondělí 9. srpna
• Památník obětem dálnice D1 u Jihlavy dá Ředitelství silnic a dálnic do pořádku
• Studenti medicíny jsou zváni na stáž do nemocnice v Pelhřimově; hlásit se mohou do 16. srpna
• V dodávce, která bourala na dálnici, bylo nacpáno šestnáct osob

Neděle   1. 8. 2021

• Z policejního deníku: krádež poklopů, trubek a zámků; policisté chytli dva muže, kteří se vloupali do chatky; vandal poničil auto

Sobota   31. 7. 2021

• Filmový klub v Jihlavě uvede švédský snímek O nekonečnu

Pátek   30. 7. 2021

• V Jiráskově ulici v Jihlavě panuje ohnivé léto
• Ludus Musicus vystoupí v prostorách hradu Lipnice nad Sázavou s renesanční a gotickou hudbou
• V Budkově na Třebíčsku se v neděli rozhlaholí nové zvony
• Z policejního deníku: agresivní opilá žena skončila na záchytce; opilý cyklista havaroval; opilý řidič skončil na záchytce
• Nosál z táborské zoo si s ošetřovateli hraje na schovávanou

Čtvrtek   29. 7. 2021

• Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák z filmu Pelíšky
• Spatřit mývala z táborské zoo je mimořádný zážitek
• Světská pouť letos ve Žďáře nad Sázavou nebude
• Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci. Znáte muže z fotografie?
• Malá odpočívka Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno již slouží řidičům
• Z policejního deníku: hledaný muž putoval do vězení; krádež autorádia; za volantem bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
• Děd a vnuk vytvořili rekord, štafetově složili hlavolam v žárovce
• Václav Klaus podal Městskému soudu v Praze žalobu na Ministerstvo zdravotnictví
• Silničáři opraví vozovku I/19 v Pohledu, uzavírka v obci bude pokračovat po celou dobu rekonstrukce
• Zámečtí hasiči ve Žďáře nad Sázavou oslaví stopětatřicáté narozeniny

Středa   28. 7. 2021

• Výstava v muzeu v Humpolci zavede návštěvníky do středověku
• Kvůli rozsáhlé výměně trolejového vedení jezdí Jihlavou víc autobusů
• Z policejního deníku: krádež notebooku z karavanu; vandal poškrábal auto; opilci skončili na záchytce
• V jihlavské zoologické zahradě se daří mláďatům, narodil se malý tapír, vylíhli se i vzácní scinkové

Úterý   27. 7. 2021

• Hradozámecká noc aneb V noci se zvířátky v sobotu na Roštejně u Telče
• Hornický skanzen u Šacberku v Jihlavě vyroste s maximálním ohledem na krajinu
• Na D1 u Velké Bíteše se stala nehoda, dálnice je již průjezdná
• Krajští silničáři na Vysočině letos opraví šestnáct mostů
• Městští strážníci v Jihlavě odvezli agresivního opilce na záchytku
• Z policejního deníku: opilec skončil na záchytce; opilá žena se povalovala na zemi
• Kriminalita na Třebíčsku v prvním pololetí oproti loňsku poklesla
• Kolaps hraboší populace se odrazil ve špatné sezóně kriticky ohrožených sýčků
• Kriminalita na Žďársku v prvním pololetí poklesla
• Počet trestných činů na Jihlavsku kles, v objasněnosti byli policisté úspěšnější
• Hasiči evakuovali dětský tábor na Pelhřimovsku

Pondělí   26. 7. 2021

• Malovaný portrét Františka Kučery rozšířil galerii starostů Pelhřimova
• Vyšlo druhé letošní číslo Studia Turistica; věnuje se dopadům pandemie, temnému turismu i fenoménu spolujízdy
• U Jemnice havaroval řidič osobní auta, skončil v péči zdravotníků
• U Markvartic se srazila dvě osobní auta, jedna osoba utrpěla zranění
• Nemocnice v Třebíči opět otevře svoje dveře návštěvníkům
• Na Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě dochází k výměně semaforů, v rámci obnovy budou několik dní mimo provoz
• Uplynulý víkend probíhala v celé České republice dopravně bezpečnostní akce ROADPOL, která byla zaměřena na kontrolu autobusů a nákladních vozidel
• Z policejního deníku: hledaný muž skončil ve vězení; krádež kola; vloupání do prodejny
• V příkopu u Cetorazi u Pacova byl nalezen mrtvý cyklista, totožnost policie zatím nezná

Neděle   25. 7. 2021

• Nešťastný způsob tohoto léta
• Dukovany zvou na Den bezpečně pootevřených dveří; lidé mohou exkluzivně nahlédnout až do skladu použitého paliva
• Vedení města si připomene 165. výročí úmrtí Karla Havlíčka, oslavy 200. výročí jeho narození proběhnou v září
• Z policejního deníku: motorkář po nehodě utrpěl vážná zranění; muž před policisty uhnul na pole, následně nadýchal kolem jedné promile; traktoristovi se odpojil vlek, poškodil auta a sloup

Sobota   24. 7. 2021

• Na Vysočinu se opět ženou silné, až velmi silné bouřky
• Afrika 1931: Foitovy fotografické zápisky na skleněných deskách připomene výstava v Telči
• Filmový klub v Jihlavě francouzský film Anette

Pátek   23. 7. 2021

• Den pro kapli svaté Anny u Pelhřimova v neděli
• Jihlavský půlmaraton letos v září opět nebude, přeložen je na neděli 11. září 2022
• Z policejního deníku: zloděj ze zahradního domku ukradl věci za 30 tisíc; krádež elektrokola; řidiči pod vlivem drog
• V létě pozor na sluníčko, může podpořit vznik rakoviny
• V Křižanově opraví silničáři silnici, provoz bude řízen kyvadlově za pomoci semaforů
• Policisté na Pelhřimovsku letos znovu dosáhli nejvyšší objasněnosti v celém Kraji Vysočina

Čtvrtek   22. 7. 2021

• Farmářský trh ve Žďáře nad Sázavou nebude jen pro mlsné jazýčky, nabídne i bižuterii, keramiku či papírové výrobky
• V pátek 23. července se do nemocnice v Pelhřimově na pevnou linku nedovoláte, pouze na mobily
• Jak ošetřit bodnutí hmyzem a kdy vyhledat lékařskou pomoc
• Úklid po bouři z konce června v Jihlavě zabere ještě minimálně měsíc
• Z policejního deníku: krádež jízdního kola; krádež pletiva; krádež nafty; muž dluží na alimentech 50 tisíc
• Opravovaný dálniční most u Velké Bíteše bude uveden do provozu v pondělí 26. července
• U Uhřínovic zemřel po nárazu do traktoru s vlekem osmadvacetiletý řidič osobního auta
• Kriminalita na Havlíčkobrodsku v prvním pololetí letošního roku poklesla

Středa   21. 7. 2021

• Horácko. Mikroregion, který má prostě vše
• U Uhřínovic se střetl traktor s osobním autem, řidič zemřel, silnice je neprůjezdná
• Z policejního deníku: zloděj kradl v garáži; vloupání do stavební buňky; řidiči pod vlivem drog a alkoholu
• Na Podpeperské výstavě ve Velké Losenici budou k vidění králíci, drůbež, morčata, ale i akvarijní rybičky či ovečky
• V opravovaném úseku dálnice u Měřína se srazila tři auta; vytvořila se kolona dlouhá deset kilometrů

Úterý   20. 7. 2021

• Budou žít?
• Bobr evropský se zabydluje na Vysočině; potvrzuje to i vyšší počet žádostí o náhradu škod způsobených zvláště chráněnými živočichy
• Z policejního deníku: vandal pomačkal obytný přívěs; opilec padal na silnici, skončil na záchytce; řidiči pod vlivem drog
• Táborská zoo odchovala tři vzácné puštíky bradaté, návštěvníkům se předvádí v nových voliérách
• Lidé mohou v obchodech vrátit mléčné dezerty, které obsahují zdraví škodlivé pesticidy

Pondělí   19. 7. 2021