Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 14.7 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Výzva IVK: Přestaňte hrozit a strašit covidem
Institut Václava Klause naléhavě vyzývá vládu a další instituce, aby přestaly strašit veřejnost údajným zhoršením epidemické situace a vyhrožovat opětovným přitvrzením restrikcí vůči nám všem.
Institut Václava Klause naléhavě vyzývá vládu a další instituce, aby přestaly strašit veřejnost údajným zhoršením epidemické situace a vyhrožovat opětovným přitvrzením restrikcí vůči nám všem.

V situaci, kdy nemocnice u nás registrují pouhých třicet nemocných Covidem-19 a jen dva s vážným průběhem nemoci, slyšíme namísto uklidňujících a konstruktivních slov jen hrozby. Žádná nová vlna epidemie neprobíhá.

Vládo, nechte už lidi na pokoji, nechte lidi žít.

14. července 2021
Václav KLAUS a IVKZpět nahoru na obsah...

Motorkář po střetu s vlakem utrpěl vážné zranění dolní poloviny těla
Na železničním přejezdu v Břevnici na Havlíčkobrodsku se ve středu 14. července dvě minuty před půl jednou odpoledne střetl osobní vlak s motorkářem. Uvedl to mluvčí krajských záchranářů na Vysočině Petr Janáček.
"Na místě události byla jako první lékařská posádka z Havlíčkova Brodu, která neprodleně zahájila úkony vedoucí k záchraně zraněné osoby. Na pomoc byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který se tou dobou vracel na základnu do Jihlavy z nemocnice v Praze. Řidič motocyklu utrpěl těžká zranění dolní poloviny těla a byl ve vážném stavu, na umělé plicní ventilaci, letecky transportován do traumacentra v Brně", popsal následky těžké nehody P. Janáček.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Silnice I/19 mezi obcí Kámen na Pelhřimovsku a hranicí Kraje Vysočina s Jihočeským krajem je opravována
Oprava komunikace mezi obcí Kámen od křižovatky se silnicí II/128 směr Eš na Pelhřimovsku a hranicí Kraje Vysočina s Jihočeským krajem již probíhá. Doba uvedení stavby do provozu je podle smlouvy 13 týdnů a opravená komunikace by tak jako celek měla řidičům začít sloužit ve druhé polovině října tohoto roku. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
Účelem stavby je zlepšení technického stavu vozovky, zkvalitnění povrchu komunikace a celkově tak prodloužení životnosti vozovky, na které provedená diagnostika zaznamenala např. výtluky, trhliny, hrboly a lokálně rovněž havarijní únosnost, přičemž inkriminovaným úsekem projede v průměru více než 1600 nákladních vozidel denně. Opravou nezpevněných krajnic, pročištěním silničních příkopů či trubních propustků dojde ke zlepšení funkčnosti těchto zařízení.

Práce budou spočívat v odfrézování asfaltových vrstev a pokládce vrstev nových (1 až 2 konstrukční vrstvy). V místech stanovených diagnostikou a prohlídkou odfrézovaného povrchu budou prováděny lokální sanace konstrukce vozovky. Silniční příkopy budou pročištěny a osety hydroosev. Dojde rovněž k pročištění propustků pod sjezdy, případně ukončení čel propustků jeho sešikmením z důvodu bezpečnosti. Několik zbytných a nevyužívaných propustků bude zrušeno. Pokud jde o propustky pod silnicí, tak v opravovaném úseku jich je celkem sedm. I tyto budou pročištěny a v různém rozsahu sanovány a doplněno bude i kamenné dláždění. V trase opravy se nachází rovněž dva mosty. U nich dojde pouze k nátěru zábradlí a výměně svodidel. Svodidla pak budou doplněna i v dalších místech podél komunikace, kde doposud nejsou, avšak dle příslušných norem by osazena být měla. Obnoveno bude vodorovné dopravní značení v plastu, které bude profilované a mimo obec zvučící. Dojde k doplnění červených směrových sloupků v místě napojení účelových komunikací na silnici I/19 a výměna a doplnění chybějících bílých směrových sloupků nebo odrazek v prolisech svodnic svodidel.

Opravovaný úsek rozděluje obec Obrataň na dvě části. Ta delší směrem k obci Kámen je dlouhá 3303 metrů, část k hranici kraje má pak délku 2359 metrů. Z hlediska výstavby je celá délka rozdělena na 4 úseky, z nichž každý se bude realizovat ve dvou etapách (jedna a poté druhá polovina silnice) a to vždy současně jeden úsek před Obrataní a jeden úsek za Obrataní. Aktuálně se pracuje na části od hranice kraje k železničnímu přejezdu a od Obrataně po rybník Dvořiště. Řidiči zde musí počítat se zdržením.

Náklady na opravu komunikace v celkové délce 5,66 kilometrů - vynechán je průtah Obrataní - jsou 77,8 milionu korun bez DPH.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; řidiči pod vlivem alkoholu
V úterý 13. července kolem půl jedné ráno přijali policisté oznámení o muži, který ležel na silnici ve Velké Bíteši na Žďársku. Policisté na místě nalezli jednatřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. To také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,97 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muž je podezřelý z přestupků
Policisté kontrolovali v úterý 13. července kolem čtvrté hodiny ráno na ulici Havlíčkova v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda. "Řidičem vozidla byl osmatřicetiletý muž, který se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,51 promile alkoholu. Stejnou naměřenou hodnotu vykázalo také opakované měření. Dále policisté v rámci kontroly zjistili, že vozidlo, které muž k jízdě užil, má od letošního dubna propadlou technickou kontrolu. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, kterými se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Za volant muž usedl v době zákazu
V úterý 13. července kolem půl páté odpoledne zastavili policisté na ulici Znojemská v Jihlavě osobní automobil Ford. "Provedená lustrace ukázala, že pětatřicetiletý muž, usedl za volant vozidla i přes to, že má od letošního května vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Za volant vozidla nesmí usednout do konce června roku 2022", informovala S. Rázlová. V další jízdě muž již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 13. července krátce před devátou hodinou večer na silnici první třídy mezi Rozkoší a Humpolcem na Pelhřimovsku osobní auto Audi. "Jeho třiapadesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,46 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Silničáři opraví most na silnici I/38 přes potok Okrouhlík v Rančířově na Jihlavsku
Most přes potok Okrouhlík na silnici I/38 v Rančířově na Jihlavsku bude opraven. Stavba bude realizována tak, aby provoz na frekventovaném tahu Jihlava - Znojmo byl minimálně omezen. Po dobu rekonstrukce bude doprava řízena kyvadlově. Stavba si vyžádá částku 5,59 milionu korun bez DPH. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
Beton opěr mostu hloubkově degraduje, zejména v úrovni kolísání běžné hladiny vody. Na vtoku již také dochází k jejich podemílání. Hloubkově degraduje rovněž beton křídel a to zejména v oblastech prosakujících pracovních spár. Na spodním líci pravého dilatačního úseku klenbového pásu jsou patrné výrazné trhliny s výluhy pojiva a dochází k separaci jeho ochranné omítky. Degradací betonu jsou postižené i obě poprsní zdi a na horní stavbě též římsy.

Pokud jde o opravu, tak most bude ponechán ve stávajícím stavu, což znamená, že bude provedeno pouze odbourání říms a části křídel po úroveň pro provedení nového zpevnění svahu kamenem do betonu. Do vozovky nebude zasahováno vůbec. S ohledem na konstrukci a mimořádnou prohlídkou diagnosticky zjištěný stav mostu byla pro opravu zvolena metoda vložením turbosideru do stávajícího mostního otvoru. Jeho navržená délka je 34 metrů a na místo jeho instalace bude dovezen po částech, zde bude opět po jednotlivých částech kompletován a postupně zasouván. Jedná se v podstatě o zasunutí nové mostní konstrukce do té stávající. Tubosider bude uložen plošně na štěrkopískovém loži. Do základů stávající klenby nebude zasahováno. Terén v okolí se plynule napojí na nové zpevnění svahů a pod mostem se upraví do požadovaného tvaru.

Uvedené technologické řešení opravy současně umožňuje realizovat stavbu na frekventovaném tahu Jihlava - Znojmo za provozu, byť s nezbytně nutným dopravním omezením, které spočívá v kyvadlově řízené dopravě na mostě a jeho předmostích pomocí světelné signalizace. S opětovným uvedením tohoto úseku silnice I/38 do provozu počítáme ještě letos v polovině září s tím, že dále již budou práce na mostě probíhat bez nutnosti omezení provozu na něm.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Policisté z Třebíče hledají ukradené auto, veřejnost žádají o spolupráci
Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu odcizení vozidla, ke kterému došlo v polovině června v Třebíči. Pachatel na ulici Nádražní nasedl do zaparkovaného a nezajištěného vozidla Škoda a z místa odjel. Automobil následně ve večerních hodinách vypátrali městští strážníci na území města Třebíče.
Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Policisté vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že se v lokalitě pohyboval muž a mohl by tak poskytnout důležité informace. V zájmu prověřování by tak policisté potřebovali zjistit jeho totožnost a s žádostí o spolupráci se obracejí na veřejnost.

Žádáme muže na kamerovém záznamu nebo osoby, které ho poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.
Stanislava RÁZLOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Úterý   26. 10. 2021

• V Dukovanech proběhne mimořádná zkouška sirén; slyšet bude i v obcích v okolí elektrárny
• Na silnicích Vysočiny letos zemřeli tři chodci a tři cyklisté; v rámci dopravně bezpečnostní akce se policisté zaměří na viditelnost chodců a cyklistů
• Legiovlak zavítal do Jihlavy; stojí na Hlavním nádraží
• V nemocnici v Havlíčkově Brodě budou od středy 27. října zakázány návštěvy
• V jihlavské nemocnici podpoří puntíky pacienty s lupénkou
• Z policejního deníku: dopravní nehody ve Ždírci nad Doubravou; zloděj ukradl nářadí za 190 tisíc; motorkáře po nehodě transportoval do nemocnice vrtulník
• Kriminalisté vypátrali auto, které u Stonařova srazilo chodce; má rakouskou registrační značku
• V Humpolci v pondělí bude otevřeno nové dětské oddělení knihovny

Pondělí   25. 10. 2021

• Blíží se Dušičky, otevírací doba na hřbitovech i u krematoria je pro veřejnost prodloužená
• Svatý Martin na bílém koni do Jihlavy nepřijede
• Jakub Marek: Podzemí češtiny skrývá souvislosti, které nám pomohou pochopit svět i sebe sama
• Nemocnice v Novém Městě na Moravě se připojuje ke kampani Movember; i letos nabídne bezplatné vyšetření prostaty a veřejnou holírnu
• Z policejního deníku: opilý muž napadal svoji matku; zloděj se vloupal do chatky, ukradl třeba propanbutanové lahve

Neděle   24. 10. 2021

• Policie hledá bílé nákladní auto značky MAN, po střetu s chodcem, který zemřel, má poškozenou levou přední část vozu
• Neznámý řidič srazil v noci na silnici I/38 mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí chodce, ten zemřel; policie hledá svědky
• Z policejního deníku: řidič po bouračce z místa nehody utekl; agresivní opilec skončil na záchytce
• Přednáška Co přinesl obchvat představí rudní mlýn na Stříbrném potoce a pracovní tábor Štrauchovna u Havlíčkova Brodu
• V Malátově ulici v Jihlavě je nová pamětní deska

Sobota   23. 10. 2021

• Zoologická zahrada v Jihlavě odchovala dvaadvacet mláďat irbisů; dnes mají svátek
• Výstava obrazů Ladislava Šauera v hale zemědělské školy v Bystřici nad Pernštejnem
• Pamětní deska v Havlíčkově ulici připomene jihlavského rodáka a vlastence Jindřicha Kartůska

Pátek   22. 10. 2021

• Na dálnici D1 u Měřína hořelo osobní auto, škoda je 300 tisíc korun
• V jihlavské nemocnici budou od pondělí zakázané návštěvy; výjimku mají pacienti v paliativní péči a dětské oddělení
• Z policejního deníku: zloděj ukradl z auta věci za 70 tisíc; žena z Třebíčska odešla z domova, nalezena byla ve Velkém Meziříčí
• Kašny na Masarykově náměstí v Jihlavě se opravují a konzervují
• Dobrovolníci z Dukovan pomáhali s obnovou lesa na Vysočině

Čtvrtek   21. 10. 2021

• Čerstvě upečený kváskový chléb zavoněl Jadernou elektrárnou Dukovany
• Dvacetiletá tradice sázení stromků pro malé občánky umožnila v Pelhřimově výsadbu tisícovky stromků
• Ochrana a monitoring motáků lužních na Třebíčsku v roce 2021
• Hasiči kvůli větru odklízeli popadané stromy, na čtyři domácností na Vysočině je bez proudu
• Silničáři mají ve skladech 40 procent posypové soli, během listopadu bude plno po střechy skladů
• Pošta připravuje v Třebíči výrazné změny
• Z policejního deníku: poškození nápojového automatu; krádež jízdního kola; agresivní opilá žena skončila na záchytce
• Charitní kamion potěšil Ukrajinu
• Na obchvatu Velkého Meziříčí se letos stalo devět nehod
• Beseda s pamětníky učitele a badatele Vratislava Bělíka v Třebíči

Středa   20. 10. 2021

• Sdružení krajina prosí o spolupráci při charitativním tvoření
• V zámeckém parku v Přibyslavi voní spadané listí zmarličníku japonského
• Jihlava doporučila prodloužit podzimní prázdniny o pondělí a úterý
• Muzeum ve Velkém Meziříčí ukončí sezonu akcí Podzim na šlechtickém sídle, lidé uvidí třeba jak se na zámku topilo či jak šlechta stolovala
• Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, škoda přesáhla 90 tisíc; policisté našli zloděje jízdního kola
• Hasiče z Jaderné elektrárny Dukovany, Jihomoravského kraje a Vysočiny prověří 125 vysoká chladicí věž
• Jihlavská nemocnice mění kotelnu; opravy budou stát desítky milionů

Úterý   19. 10. 2021

• Nejvíce nelegálních zaměstnanců pracovalo na Vysočině
• Prohlášení Institutu Václava Klause k útokům paní Leyenové na Polsko
• Na Vysočině bude ve čtvrtek foukat silný vítr, meteorologové vydali varování
• Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je 50 tisíc; agresivní opilci skončili na záchytce
• V Budišově srazil vlak osobní auto, při nehodě nebyl nikdo zraněn
• V léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích mají pacienti k dispozici sedm nových polohovatelných lůžek

Pondělí   18. 10. 2021

• Zažijte strašidelnou noční prohlídku táborské zoologické zahrady
• Výstavu Cvrčci ze sna v jihlavské galerii doprovodí workshop i projekce filmu Pouštní světla
• Český den s českými vlajkami Naše zem a my všichni s ní máme svátek! Vyvěsme vlajky! Důvodů k tomu to učinit je nemálo
• Senioři nezahálí; v klubu Archa tisknou třeba barevné ubrusy, pracují s hlínou a dekorují keramiku
• Na Vysočině přibydou další tři stacionární silniční meteorologické stanice; silničářům pomáhají hlavně v zimě
• Z policejního deníku: recidivista kradl v obchodě; opilci skončili na záchytce
• První vinobraní jaderné vinice přineslo přes 700 kilo hroznů
• U Kozlova na Žďársku havarovala tři auta, dva lidé utrpěli zranění

Neděle   17. 10. 2021

• Z policejního deníku: krádež křovinořezu a pily; muž přišel o peněženku; opilý cyklista
• Dálnice ve Velkém Meziříčí na 144. km ve směru na Prahu byla kvůli nehodě neprůjezdná; zranění utrpělo pět osob

Sobota   16. 10. 2021

• Rodové sídlo pánů z Kunštátu a Přibyslav
• Ohlédnutí za proběhlými parlamentními volbami
• Telčští památkáři se připojují k Mezinárodnímu dni archeologie; pořádají přednášku o archeologii na Vysočině
• Přednáška s titulem Letenku do vesmíru prosím, aneb kdy se vydáme na dovolenou na Měsíc? v jihlavském muzeu

Pátek   15. 10. 2021

• Filmový klub v Jihlavě uvede dokument Každá minuta života; čtyřletý Mišo je rodiči trénován a vychováván v duchu tzv. Kamevédy
• Vojenská policie hledá svědky tragické dopravní nehody v Pelhřimově
• Z policejního deníku: muž ukradl čtyřkolku a hned ji prodal; krádež smrkové kulatiny; nález protiletadlového tříštivého náboje
• Město Jihlava najalo na drobné opravy chodníků a silnic dva údržbáře

Čtvrtek   14. 10. 2021

• Polytechnika v Jihlavě přivítala nové studenty premiérově ve výukovém centru
• Orel v Bystřici nad Pernštejnem slaví sté výročí
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila dvě mláďata dikobrazů srstnatonosých
• Do jihlavského muzea v sobotu na výstavy Moravské šibenice a Mincovny 6 a 8
• V nemocničním parku v Třebíči bylo vysazeno 23 buků a javorů
• Z policejního deníku: muž napadal manželku, na souseda vzal sekeru; hledaný muž skončil ve vězení; muž si objednal boty, nemá nic
• Urologie v nemocnici v Třebíči vyšetřuje přístroji nové generace
• Chirurgové z celé republiky se jezdí učit do Třebíče
• Pohřešovanou matku s miminkem policisté našli na Děčínsku, jsou v pořádku
• Strážníci v Jihlavě zadrželi celostátně hledaného muže
• Onkologičtí pacienti v jihlavské nemocnici mohou využít nový nadstandardní pokoj

Středa   13. 10. 2021

• Na stavbě mostu u Dvorců utrpěl smrtelné zranění pětadvacetiletý dělník
• Vlhčené ubrousky nebo hygienické potřeby už by neměly plavat v potoce
• Z policejního deníku: vandalovi, který poškodil auta, hrozí až rok vězení; v Jihlavě se střetla auta, jeden z účastníků nehody byl opilý
• Nová protihluková stěna v Jihlavě - Pávově bude plně sloužit už v polovině listopadu
• Výstava předmětů, historických plánů a dobových fotografií domů U Mincovny 6 a 8 v Jihlavě
• Slavnosti medu a vína o víkendu v Novém Městě na Moravě

Úterý   12. 10. 2021

• Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči ožije přehlídkou lidových muzik
• Z policejního deníku: zloděj ukradl z auta peníze a příruční brašnu; vandal počmáral vrata garáže; hledaný muž skončil ve vězení
• Policisté pátrají po tříměsíčním dítěti a jeho sedmnáctileté matce; žádají o pomoc veřejnost
• Sbírka Koláč pro hospic v Třebíči nashromáždila přes 175 tisíc korun
• Na Novém hřbitově v Třebíči mohou lidé uctít památku Antonína Kaliny
• Dva migranty zadrželi policisté na dálnici, dva další na Pelhřimovsku

Pondělí   11. 10. 2021