Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pátek Zpět na hlavní stránku... 22.10 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Na dálnici D1 u Měřína hořelo osobní auto, škoda je 300 tisíc korun
Na 131. km dálnice D1 ve směru na Prahu mezi Meziříčkem a Měřínem hořelo v pátek 22. října před půl jedenáctou hodinou dopoledne osobní auto tovární značky Audi.
"Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 300 tisíc korun. Při požáru ani samotném zásahu neutrpěl nikdo zranění", informovala mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Na místě události zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

V jihlavské nemocnici budou od pondělí zakázané návštěvy; výjimku mají pacienti v paliativní péči a dětské oddělení
S ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace je vedení nemocnice v Jihlavě nuceno vyhlásit od pondělí 25. října plošný zákaz návštěv. Uvedla to mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.
Návštěvy jsou možné při dodržení již dříve vydaných opatřeních.

"Omezení zákazu návštěv se netýká pacientů v paliativní péči a dětského oddělení. U porodu může být přítomen otec, partner, případně dula. Na oddělení šestinedělí mohou za již dříve uvedených podmínek otec, partner a blízká rodina, tedy sourozenci a prarodiče. Na ostatních odděleních platí, že případné návštěvy jsou možné pouze s povolením ošetřujícího lékaře. Děkujeme za pochopení", informovala mluvčí.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj ukradl z auta věci za 70 tisíc; žena z Třebíčska odešla z domova, nalezena byla ve Velkém Meziříčí
Do auta Škoda Superb na parkovišti před obchodním domem v ulici Okružní v Jihlavě se ve čtvrtek 21. října před půl šestou večer vloupal neznámý zloděj, který odtud ukradl batoh, ve kterém mimo jiné byla uložena peněženka s finanční hotovostí, platební karty, doklady, brýle, mobilní telefon, kosmetika a další věci. Pachatel způsobil škodu za více než sedmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž dluží na alimentech téměř třicet tisíc korun
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy čtyřiačtyřicetiletému muži z Třebíčska, který neplatil výživné na svého syna. "Vyživovací povinnost si muž neplní od konce roku 2019. Měsíčně má platit přes dva tisíce korun, v daném období však zaplatil pouze několikrát. Celkově dluží na výživném bezmála třicet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Ženu z Třebíčska našly záchranné složky ve Velkém Meziříčí na náměstí
Ve čtvrtek 21. října přijali policisté po osmé hodině večer oznámení o pohřešování seniorky, kterou postrádali její příbuzní. "V odpoledních hodinách odešla žena ze svého bydliště v obci u Třebíče a následně o sobě nepodala žádnou zprávu. Její blízcí po ženě pátrali, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu seniorky a dále, kde by se mohla nacházet či pohybovat. Ženu začali ihned hledat. Propátrávali lokalitu obce a jejího okolí. Dále zjistili, že občas cestuje do Velkého Meziříčí, kde byla také po deváté hodině večer na náměstí nalezena. Žena byla v pořádku, jen podchlazená", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Do péče ji převzala rodina.

Střet vozidla s chodkyní
Ve čtvrtek 21. října došlo v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku ke střetu vozidla s chodkyní. "Po jedenácté hodině dopoledne šestatřicetiletý řidič vozidla Škoda Yeti při couvání na parkovišti u obchodního domu narazil do chodkyně, která v tu dobu šla za automobilem. Žena po nárazu upadla na komunikaci. Chodkyně utrpěla zranění a musela být převezena do havlíčkobrodské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření, místo nehody ohledali a zadokumentovali. Při dechové zkoušce požití alkoholu nezjistili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič byl opilý
Ve čtvrtek 21. října odhalili policisté řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Před jedenáctou hodinou dopoledne jel s nákladním vozidlem ve směru od Nového Města na Moravě na Pohledec na Žďársku. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. "U padesátiletého řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,91 promile alkoholu. Hodnoty přes jedno a půl promile alkoholu v dechu u něho ukázaly také opakované zkoušky. V další jízdě již nesměl pokračovat a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz", informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 21. října zastavili policisté před půlnocí v Havlíčkově Brodě řidiče vozidla VW Sharan, který jel po ulici Humpolecká. "U třiadvacetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,17 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a přišel o řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují", uvedla mluvčí policistů.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Kašny na Masarykově náměstí v Jihlavě se opravují a konzervují
Před tím, než se Kašna Amfitrité na spodním Masarykově náměstí a Neptupova kašna na horním náměstí zazimují a zakryjí dřevěnými deskami, projdou opravami a biosanací.
Na základě uzavřené smlouvy o dílo s městem Jihlava bude na opravách kašen pracovat restaurátor Otakar Marcin ml. Jeho hlavním úkolem bude revize stavu kašen, zpevnění povrchu kamene, celoplošná biosanace, čištění a mytí kameniva regulovanou tlakovou vodou, injektáž mikroprasklin a prasklin a hmotové doplnění destrukcí. Probíhat bude také, čištění, odrezení a nátěr železných spon, barevné úpravy povrchu a konečné konzervační ošetření. Práce budou probíhat v následujících dvou až třech týdnech podle klimatických podmínek.

Cena za práci na obou kašnách nepřesáhne 270 tisíc korun. Město na opravu kašen obdrží také mimořádný příspěvek z dotačního titulu ve výši 67 tisíc korun.

Po ukončení prací už nebude vzhledem k blížícímu se zimnímu počasí obnovován vodní režim v kašnách, ale dojde k zazimování vodních technologií a na obě kašny město nainstaluje mobilní dřevěné zakrytí.

Dvě kamenné kašny byly na hlavním jihlavském náměstí postaveny v roce 1797 na místě středověkých dřevěných kašen. Jsou ozdobeny pískovcovými sochami antických bohů vod Neptuna a Amfitrité, jež jsou dílem sochaře Jana Václava Prchala. Okolo obou kašen je zachován pás původní dlažby tzv. „kočičích hlav“ z 19. století.
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

Dobrovolníci z Dukovan pomáhali s obnovou lesa na Vysočině
Energetici nakoupili a vysadili 2 000 sazenic buku, dubu a javoru v odlesněné a vysychající lokalitě Heraltice na Třebíčsku na Vysočině.
"V úterý 19. října nastoupila již brzy ráno odhodlaně dvacítka dukovanských pracovníků a vysadila za slunečného počasí 2 000 sazenic dubu, buku a javoru v lokalitě Heraltice. Opakovaně se vrátili na toto místo z důvodu důležité vodohospodářské funkce lesů v této oblasti na Vysočině," upřesnil tiskový mluvčí elektrárny Dukovany Jiří Bezděk. Výsadba v ochranném pásmu vodního zdroje Heraltice proběhla dle doporučení odborníků pro správnou obnovu lesa. Základním cílem je tvorba smíšených porostů se zastoupením širokého spektra dřevin plnících očekávané funkce lesa.

„Aby bylo docíleno co největší stability, snažíme se vysazovat široké spektrum lesních dřevin. Dnes jsme vysazovali s dukovanským pracovníky tři druhy listnatých sazenic – buk, dub a javor – klen. Postupně se do této lokality budou dosazovat další stromy jako lípa, modřín, třešeň ptačí a tím docílíme pestré druhové skladby, tak aby byl les odolnější zdejším klimatickým podmínkám a další generace nemuseli čelit kůrovcové kalamitě podobně jako my,“ říká místní revírník Radek Vetýška. „Energetiky z Dukovan znám už posledního sázení. Je na nich vidět, že přestože rozumí technice, mají i velmi dobrý vztah k přírodě,“ dodává Radek Vetýška.

Dobrovolnické dny organizuje Skupina ČEZ pro své zaměstnance dlouhodobě. Každoročně se jich účastní stovky zaměstnanců napříč všem profesím, které lze v elektrárně najít. „Jsem rád, že se můžu na jeden den vymanit z každodenních pracovních činností, a při tom společně s kolegy pomoci ve velkém projektu výsadby lesa,“ říká při sázení Jiří Kohout, systémový inženýr z Dukovan.

Sedm milionů stromů v České republice má na pomyslné visačce napsáno ČEZ. Tolik jich totiž společnost za posledních osm let stihla vysázet. Do další desetiletky vstupuje s ještě ambicióznějším plánem vysázet až milion stromů ročně.

„Obnova lesů je jednou z mnoha aktivit, na které se soustředíme všude tam, kde působíme. Sázením stromů snižujeme uhlíkovou stopu a přispíváme tak k ochraně přírody. Pomáháme i lidem zaváděním inovativních technologií a služeb a investujeme do výzkumu i péče o zákazníky a zaměstnance,“ říká ředitelka útvaru ESG (Environmental Social Governance) Skupiny ČEZ Kateřina Bohuslavová.
- tz -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   4. 12. 2021

• Výprava po historických památkách Austrálie, Thajska a Kambodže v jihlavském muzeu

Pátek   3. 12. 2021

• Filmový klub v Jihlavě uvede islandský snímek Ada
• Kácení stromů zahájí rekonstrukci plynovodu pod Ledečskou ulicí v Havlíčkově Brodě
• Vyřízení parkovací karty bude v Třebíči jednodušší
• Do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem zavítají v neděli andělé, čerti a přijde i Mikuláš
• Na Českém mlýně v Jihlavě se začalo zasněžovat
• Z policejního deníku: muž a žena zaplatili za zboží, nemají nic; opilá řidička dvakrát bourala
• Meteorologové varují na Vysočině před ledovkou
• Policisté prověřují krádež mobilu; pátrají po muži a ženě z fotografií
• Aby byl advent skutečně bezpečný; policisté v průběhu adventu upozorňují na rizika spojená s vánočními svátky

Čtvrtek   2. 12. 2021

• Letos při nehodách zemřelo 26 osob; počet dopravních nehod se od začátku roku na Vysočině mírně zvýšil
• Vánoční výstava Ladových reprodukcí v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě
• Fotosoutěž o volné vstupenky do táborské zoologické zahrady vrcholí
• Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, ukradl kufr s notebookem; opilý muž se dobýval do ubytovny, i když tam nebydlí
• Výstava Krajka psaná paličkami v jihlavském muzeu

Středa   1. 12. 2021

• Covidové paradoxy
• Vánoční a dárkové zboží ze zrušených trhů v Třebíči mohou lidé nakoupit ve výstavních síních
• Domácímu hospici Bárka mohou lidé ve sbírce přispět na speciální zdravotnické batohy
• Výstavba protihlukové 280 metrů dlouhé stěny na silnici I/38 v Radostíně začne na jaře
• Kriminalisté objasnili sérii krádeží v Havlíčkově Brodě a okolí, obviněn byl jednadvacetiletý recidivista
• Policisté hledají svědky nehody v Třebíči, při které srazilo auto chodkyni
• Z policejního deníku: žena zaplatila za zboží, nemá nic; opilci skončili na záchytce
• V Pelhřimově je otevřeno Reuse centrum; odložené věci nacházejí nové uplatnění
• Výstava PHOTOGRAPHIA NATURA 2021 byla v jihlavském muzeu otevřena bez vernisáže
• Personální změny ve vedení územních odborů; generační obměna se nevyhnula ani policejnímu sboru na Vysočině

Úterý   30. 11. 2021

• Od středy 1. prosince jezdí trolejbus linky E v Jihlavě rychlejší trasou
• V záchranné stanici v Pavlově u Ledče nad Sázavou letos ubytovali rekordní počet zvířat
• Strážníci jihlavské městské policie zasahovali v azylovém domě
• U Rudolce se střetlo auto s traktorem, dva lidé utrpěli zranění
• Do táborské zoologické zahrady zavítá Mikuláš s čertem a andělem
• Současná česká skleněná vánoční ozdoba; nová výstava Českých center se třpytí a voní Vánocemi
• Advent zahájily obce a města regionu JE Dukovany rozsvícením adventních věnců, vánočních stromů i betlémů
• Z policejního deníku: muž si objednal herní konzole, nemá nic; vandal posprejoval trafostanici; muž dluží alimenty
• Sněžení komplikuje na Vysočině dopravu, zejména na silnici I/38
• Pětice mužů se při krádežích zaměřila na auta; kriminalisté pachatele dopadli a zahájili jejich trestní stíhání

Pondělí   29. 11. 2021

• Kožní ambulance novoměstské nemocnice zažívá extrémní nápor pacientů; musí omezit příjem nových
• V Golčově Jeníkově zemřel na kolejích člověk
• Nové Město na Moravě zasvětí příští rok lyžařům
• Z policejního deníku: zloděj se vloupal do sklepa; policisté chytili zloděje, řidiči pod vlivem alkoholu

Neděle   28. 11. 2021

• Vysočinu zasypal sníh, meteorologové varují před nočním náledím a předběžně také před silným větrem
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl ze sklepa alkohol; zloděj ukradl z chaty kolo; opilí řidiči bourali
• Nehoda a poškozená auta včera blokovaly provoz na dálnici D1; místo bylo průjezdné pouze jedním pruhem, ale kolony se netvořily, byl slabý provoz
• Co se dělo na Štědrý den od rána až do půlnoci napoví výstava v Horáckém muzeu

Sobota   27. 11. 2021

• V pelhřimovské nemocnici bude od pondělí po dobu dvou měsíců omezena doprava
• Filmový klub v Jihlavě uvede animovaný snímek Přes hranici

Pátek   26. 11. 2021

• První sníh na Vysočině komplikuje dopravu; policisté odpoledne šetřili více než 40 dopravních nehod
• Mobilní hospic Sdílení z Telče vyhlásil adventní sbírku
• Silničáři ve Žďáře nad Sázavou zbourají prodejnu koberců
• Čtyřicetiletý recidivista kradl v jihlavském obchodě, skončil za mřížemi
• Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dosáhly nejvyšší výroby v historii
• Z policejního deníku: krádež v obchodě; muž vyhrožoval ženě násilím; agresivní opilec skončil na záchytce
• Sedmadvacetiletý muž fyzicky napadl příbuznou a chtěl po ní peníze; skončil ve vazbě
• Zavřené stánky na jihlavském náměstí se změní ve venkovní galerii
• Bratři Florianovi, Otto Stritzko či Boris Kjulleněn vystavují vánoční a novoroční přání v třebíčském muzeu
• Zdravotníky v havlíčkobrodské nemocnici navštíví Zdravotní klaun

Čtvrtek   25. 11. 2021

• Třebíčský Ježíšek pro opuštěné seniory
• V třebíčské nemocnici pomáhají s covid pacienty vojáci
• Z policejního deníku: lidé zaplatili za zboží inzerované na internetu, nemají nic; vandal poškrábal auto
• Miminka v pelhřimovské porodnici hlídá osmnáct monitorů dechu
• Meteorologové varují na Vysočině před silným sněžením a náledím
• Skauti převzali patronát nad lavičkou Václava Havla v Jihlavě
• Výstava Vánoce u sousedů v Třešti ukáže třeba, proč italské děti připravují hrst slámy pro oslíka
• Filmový klub v Jihlavě uvede v sobotu dokument o česko - americkém ilustrátorovi Petru Sísovi Sny o toulavých kočkách

Středa   24. 11. 2021

• Bruslení Na Hvězdě v Třebíči začne již v pátek
• Vánoční putování za nazdobenými vánočními stanovišti v Jihlavě
• České dráhy: Nový jízdní řád 2022 v Kraji Vysočina; platit začne v neděli 12. prosince
• Hasiči na jihlavském náměstí postříkali adventní věnec a led se již naplno mrazí
• Dobrovolníci z třebíčské charity přijali v jihlavském obchodě na 599 kilogramů potravin
• Vánoční kluziště ve Stromovce v Humpolci se ve čtvrtek ráno otevře veřejnosti
• Z policejního deníku: zloděj se vloupal do firmy, napáchal škodu za 90 tisíc; vandal poškodil auto; opilý muž chtěl skočit z hradeb, skončil na záchytce
• Vánoční pokoj v jihlavské nemocnici letos netradičně pro dárce krve
• Ve Lhotkách u Velkého Meziříčí mohou lidé obdivovat lesní betlém

Úterý   23. 11. 2021

• Dům na Masarykově náměstí 21 v Jihlavě proměnila díla helenínských studentů
• Vysočinu zřejmě zasype v pátek sníh, meteorologové vydali předběžné varování
• Agresivní muž byl vzat do vazby
• Z policejního deníku: vandal posprejoval omítku a plot; nález dělostřeleckého granátu; opilí muži skončili na záchytce
• Bojovník s tuberkulózou má vlastní známku; byl v koncentračním táboře, dostal TBC a unikl návratu do okupované země – Nobelovy ceny se nedožil
• Policisté se zaměřili na neukázněné řidiče na silnicích; do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo 72 policistů
• Hvězda jako symbol naděje opět prosvětluje Humpolecké Vánoce; program láká třeba i na Vánoční kluziště
• Komentovaná prohlídka výstavy obrazů krajináře Jana Honsy v jihlavské galerii
• Pelhřimovská nemocnice má nové webové stránky, adresa zůstává stejná

Pondělí   22. 11. 2021

• Jihlavská zoo spouští předvánoční soutěž o zajímavé ceny; výtěžek poputuje na podporu chovaných zvířat
• Domov Jeřabina vydal kalendář na příští rok; snímky pořídili klienti a obyvatelé zařízení
• Výstava Od jara do zimy aneb život Život předků očima panenek v jihlavském muzeu
• Dukovany a Temelín prošly mezinárodní prověrkou
• V rámci sobotní Sbírky potravin darovali Jihlavané přes tunu potravin a drogerie
• Policisté zahájili trestní stíhání nenapravitelného řidiče
• Hromadná nehoda na dálnici u Jihlavy zastavila provoz, nikdo se nezranil
• Z policejního deníku: opilý muž vstupoval do vozovky; policisté vypátrali muže ve špatném psychickém stavu

Neděle   21. 11. 2021

• Vánoce se blíží, v Třebíči bude zahájena výstava betlémů
• Cedule ve Svratce připomínají hranici Čech a Moravy
• Z policejního deníku: krádež dřeva za 200 tisíc; krádež nářadí a kol; opilý muž skončil na záchytce
• Charitativní holírna v novoměstské nemocnici nebude

Sobota   20. 11. 2021

• V Dukovanech začala odstávka druhého výrobního bloku pro výměnu paliva
• Bohatý adventní čas ve Světlé nad Sázavou s procházkou osvětleným parkem

Pátek   19. 11. 2021

• Fillmový klub v Jihlavě uvede srbský snímek Stehy, film má upozornit na nezákonné odebírání novorozenců
• Jihlavané ušli přes dvanáct tisíc kilometrů
• Českou knihu rekordů pokřtí v Pelhřimově sběratel, který si podal ruku s 265 kosmonauty
• Z policejního deníku: policisté chytili zloděje přímo při činu; opilý muž kradl v obchodě; zloděj se vloupal do stánku
• Křest knihy Věry Rudolfové s titulem Kraj návratů i poznávání v novoměstské galerii
• Útočník v Jihlavě fyzicky napadl muže, policie hledá svědky
• Střelba mezi kombajny je hazardování se životy, myslivci by měli začít používat mozek

Čtvrtek   18. 11. 2021