Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 29.11 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Kožní ambulance novoměstské nemocnice zažívá extrémní nápor pacientů; musí omezit příjem nových
Kožní ambulance novoměstské nemocnice omezuje dostupnost služeb novým pacientům. Za plnou kapacitou ordinace stojí nedávné zrušení kožní ambulance MediClinic na poliklinice v Novém Městě na Moravě.
„Nápor nových pacientů v kožní ambulanci pociťujeme už od konce roku 2019, kdy došlo k přechodnému omezení péče v kožních ambulancích ve Velkém Meziříčí a v Bystřici nad Pernštejnem. Čekací doby na vstupní vyšetření jsou opravdu dlouhé. V současné době objednáváme až na konec února 2022. Pacienti jsou tak dlouhými objednacími termíny velmi nepříjemně zaskočeni,“ říká primářka kožního oddělení novoměstské nemocnice Martina Víšková.

„Dochází k neúměrnému nárůstu pacientů, opravdu už bylo překročeno únosné zatížení naší ambulance. Není v našich silách pokrýt celou spádovou oblast. Pokud má někdo kožní potíže, měl by se primárně obracet na svého praktického lékaře nebo na praktického lékaře pro děti a dorost,“ doporučuje primářka kožního oddělení novoměstské nemocnice Martina Víšková. Dále je třeba preferovat vyšetření dle místa bydliště ve spádových kožních ambulancích ve Žďáře nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem a ve Velkém Meziříčí.

Akutní případy se snaží personál kožní ambulance novoměstské nemocnice ošetřit mezi objednanými pacienty.

S případným hledáním nového lékaře by měla pacientovi pomoci rovněž jeho zdravotní pojišťovna.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

V Golčově Jeníkově zemřel na kolejích člověk
U železničního přejezdu v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku srazil a usmrtil v pondělí 29. listopadu asi v 18 hodin vlak člověka.
Nehoda se stala na rychlíkové železniční trati mezi Kolínem a Havlíčkovým Brodem.

Kvůli neštěstí od 18 hodin nejezdily vlaky v úseku mezi obcí Vlkaneč v okrese Kutná Hora a Golčovým Jeníkovem na Havlíčkobrodsku. Nasazené tam byly náhradní autobusy. Rychlíky mezi stanicemi Kolín a Brno - hlavní nádraží byly odkloněné, jezdily přes Pardubice.

Foto: ilustrační

- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Nové Město na Moravě zasvětí příští rok lyžařům
Rokem zasvěceným lyžařům se v Novém Městě na Moravě na Žďársku stane rok 2022. „Lyžařsky“ orientovaný rok zahrne řadu akcí spojených s dlouholetou tradicí běžeckého lyžování v Novém Městě. V lednu se uskuteční tradiční závody Zlaté lyže – jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších podniků v České republice s kořeny sahajícími do roku 1934.
Na všech kanálech města budou každý měsíc vysílány podcasty Bílé stopy Novoměstska v podobě rozhovorů, vzpomínek či povídání o tom, jak lyžování ovlivnilo život lidí v regionu, jak a kde se lyže vyráběly nebo které osobnosti byly s tímto sportem spjaty.

Nadační fond ve spolupráce s radnicí a Horáckým muzeem chystá také jedenáctikilometrovou okružní naučnou stezku Lyžníci na Novoměstsku. Přístupná má být i hůře pohyblivým lidem nebo třeba rodičům s kočárky a její zprovoznění je plánováno na polovinu příštího roku. V únoru Sportovní klub připraví závody rodinných štafet ve Vysočina Areně, v dubnu se odehraje beseda s Vladimírem Kosourem, synem někdejšího lyžařského závodníka Bohumila Kosoura, který městu věnoval unikátní dar v podobě Zlaté lyže – původní ceny, kterou zdědil po otci.
Téma lyžařů se promítne i do dalších novoměstských akcí, jako je například masopust, karneval na Harusově kopci, slavnosti Nova Civitas, muzejní noc nebo turistický Pochod srdcem Vysočiny, který se pro rok 2022 změní na Pochod po stopách mistrů.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do sklepa; policisté chytili zloděje, řidiči pod vlivem alkoholu
Do rodinného domu v ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí se v době od jedné hodiny odpolední 27. listopadu do šesté hodiny ranní následujícího dne vloupal dosud neznámý pachatel, který poškodil vchodové dveře a vnikl do vnitřních prostor. Z domu ukradl finanční hotovost v hodnotě bezmála sedm tisíc korun a různé věci v celkové hodnotě přesahující 15 tisíc korun. Poškozením dveří způsobil škodu tisíc korun. Pachatel svým jednáním způsobil celkovou škodu přesahující 23 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Za takový trestný čin mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V souvislosti s tímto případem policisté upozorňují na důkladné zabezpečení objektů. Nepodceňujte zamykání dveří, zavírání oken, i když opouštíte obydlí jen na skok. Vhodně zvolené zabezpečení vašeho domova výrazně snižuje možnost vloupání. Kombinujte mechanické zabezpečení (bezpečnostní dveře, zámky) s prvky elektronického zabezpečení (alarmy, kamery) vašeho domova. Volte certifikované výrobky. Chraňte své cennosti. Uvedl to mluvčí policistů Martin Hron.
Krádež policisté objasnili
Policisté objasnili případ krádeže, ke které došlo v Lukách nad Jihlavou na Jihlavsku. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaatřicetiletému muži z Jihlavska. "V první polovině října vnikl kolem poledne do bytu, kde odcizil z odložené peněženky finanční hotovost 400 korun a z místa utekl. Škodu způsobil také poškozením okna, přesáhla částku dva tisíce korun. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a pátrat po pachateli. Podezřelého muže se jim podařilo dopadnout a na základě shromážděných důkazů mu sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V pátek 26. listopadu byli policisté v Třebíči před osmou hodinou večer přivoláni do lokality vlakového nádraží, kde se nacházel opilý agresivní muž. "Hlasitě pokřikoval, při pokusech o chůzi padal a hrozil jeho pád do kolejiště. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu přes tři promile alkoholu. Jednačtyřicetiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté vyjížděli v neděli 28. listopadu krátce před osmou hodinou ranní k dopravní nehodě, která se stala ve Věži na Havlíčkobrodsku. Po příjezdu na místo nehody policie vyzvala řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. "Následným šetřením policisté zjistili, že řidič osobního vozidla Mercedes Benz nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu pozemní komunikace. Řidič při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zasněžené komunikaci smyk, přejel vpravo mimo komunikaci, kde se střetl s dopravním značením a následně s krajovými ocelovými svodidly", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Na vozidle byly užity povinné zimní pneumatiky s odpovídající hloubkou dezénu. Ke zranění řidiče nedošlo, alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou na místě.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 27. listopadu zastavili policisté před druhou hodinou ranní na silnici II/409 mezi obcemi Benešov a Rytov na Pelhřimovsku osobní vůz Škoda Octavia. "U dvaadvacetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,27 promile alkoholu v dechu. Obdobnou hodnotu u něho vykázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě", informoval policejní mluvčí Martin Hron. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Řidič ovlivněn alkoholem
V sobotu 27. listopadu kontrolovali policisté před čtvrtou hodinou odpolední vozidlo Škoda Felicia, které jelo v Jimramově na Žďársku směrem k silnici II/360. "U pětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,45 promile alkoholu v dechu. Také opakované zkoušky u něho vykázaly obdobnou hodnotu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu", uvedl policejní mluvčí Martin Hron. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Žena je podezřelá z trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřelá devětadvacetiletá žena, která řídila vozidlo, i když to má zakázáno. V neděli 28. listopadu jela po jedné hodině odpoledne s vozidlem Opel v Telči na Jihlavsku po ulici Masarykova. "Automobil policisté chtěli zastavit, řidička ale na výzvy nereagovala a snažila se ujet. Následně policisté automobil zastavili a zjistili, že má žena od letošního jara soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu necelých tří let. Odmítla se podrobit dechové zkoušce, testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou i lékařskému vyšetření. V další jízdě již řidička nesměla pokračovat", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ prověřují. Žena je dále podezřelá se spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V sobotu 27. listopadu zastavili policisté po desáté hodině večer v Kozlově na Jihlavsku řidiče vozidla Dacia. "U třiapadesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,52 promile alkoholu. Přes jedno a půl promile alkoholu u něho ukázaly také opakované zkoušky. V další jízdě již nesměl pokračovat a policisté na místě muži zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   22. 1. 2022

• Filmový klub v Jihlavě uvede ruský snímek U Petrovových řádí chřipka

Pátek   21. 1. 2022

• Jihlavští strážníci našli tašku plnou alkoholu
• Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributorku pervitinu; opilý agresivní muž skončil na záchytce
• Muž odcizil mobilní telefony, svůj cestou ztratil
• Výstava Volání dálek v jihlavském muzeu mapuje expedice a výzkumy společnosti Zoogeos Bohemia

Čtvrtek   20. 1. 2022

• Sbírka pravěkých nástrojů a kachlů v muzeu ve Velkém Meziříčí
• Táborskou zoologickou zahradu loni navštívilo 110 tisíc lidí, je tak nejnavštěvovanější v celém regionu
• Komentovaná prohlídka výstavy Ze zadu... Intervence Lenky Zadražilové Intervence do stálé expozice Ze sbírek… v jihlavské galerii
• V nemocnici v Novém Městě na Moravě je zateplená lékárna, radiologie a stravovací provoz; kuchyně má novou vzduchotechniku
• Z policejního deníku: krádež dřeva za 150 tisíc; recidivista kradl v obchodě; vandal počmáral zeď a vrata garáže černými nápisy; opilý řidič skončil na záchytce
• Policisté dopadli ženu, která se v Třebíči vloupala do rodinných domů
• Tři králové na palubě lodi Horácko vybrali pro Charitu téměř sedmnáct tisíc korun

Středa   19. 1. 2022

• Zkontrolujte si dálniční známku; za jízdu bez ní hrozí pokuty
• Meteorologové varují na Vysočině před silným větrem, sněžením a tvorbou sněhových jazyků
• Řidič měl na vozidle letní pneumatiky a havaroval
• Neznámí vandalové čmárali v Jihlavě na fasády budou různé nápisy, policie žádá o pomoc veřejnost
• Z policejního deníku: opilí muži skončili na záchytce

Úterý   18. 1. 2022

• Stojany na kola ve Žďáře nad Sázavou ozdobilo spodní prádlo
• Z policejního deníku: muži se nejdříve pohádali a pak poprali; vandal poškrábal lak na autech; zloděj se vloupal do chaty
• Dopravnímu podniku města Jihlavy zkrachoval dodavatel elektřiny a plynu; dvacet procent autobusů na plyn nahradily naftové vozy
• Biopásy pomáhají ptákům a savcům přečkat zimu
• Český stát pomáhá dlužníkům jen naoko, učit efektivitě bychom se mohli na Islandu
• V zámeckých konírnách v Třebíči chystají výstavu Cesty výtvarníka Petra Vlacha
• Příměstský tábor Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod nabídne dětem poznávání cest v naší krajině

Pondělí   17. 1. 2022

• Meteorologové varují před náledím
• Z policejního deníku: muž nadýchal téměř pět promile; opilí řidiči vyhrožovali, že si ublíží
• Jihlavský tunel bude od dubna kvůli opravám pro veřejnou dopravu osm týdnů uzavřen

Neděle   16. 1. 2022

• Na dálnici D1 na 97,6 km ve směru na Brno se střetla tři auta a autobus, dálnice je průjezdná s nejvyšší opatrností
• Zástupci jihlavské vysoké školy uctili památku Jana Palacha
• Nechte chráněné medvědy žít; táborská zoo nabízí pomoc s odchytem i umístěním medvěda z okolí Staré Boleslavi
• Meteorologové varují před čerstvým až silným severozápadním větrem
• Z policejního deníku: krádež nářadí z auta; krádež nafty; dopravní nehoda s alkoholem
• Přednáška Elektromagnetické vlny ve službách astronomie v jihlavském muzeu

Sobota   15. 1. 2022

• Nemocnici na kraji Města bylo před osmdesáti lety oficiálně uděleno právo veřejnosti; začala léčit všechny pacienty
• Na výstavě Čestmíra Sušky s titulem Rezavé sochy a jejich otisky pod novoměstskou oblohou se sochy rozezní
• Filmový klub v Jihlavě uvede dokument Svéráz českého rybolovu, hrají jihlavští rybáři

Pátek   14. 1. 2022

• V Tyršových sadech v Třebíči přibude socha prezidenta T. G. Masaryka
• Archeologové našli pod starým domem v Jihlavě mince, fragment porcelánové panenky či keramický džbán
• Policisté zjistili časně ráno na D1 54 přestupků; řidiči kamionů ohrožují stáním mimo vyhrazená parkoviště ostatní řidiče
• Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, škoda je 35 tisíc; recidivistka ukradla kabát; agresivní opilý muž skončil na záchytce
• U Mirotína na Pelhřimovsku zemřela po nárazu osobního auta do stromu spolujezdkyně
• Ohlédnutí pracovníků Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Vrakbar za rokem 2021
• Dárci krve budou mít v jihlavské nemocnici komfortnější zázemí
• Policisté pomáhají obětem domácího násilí; loni na Vysočině vykázali z obydlí 42 násilných osob

Čtvrtek   13. 1. 2022

• Nejhezčí pohlednice je z Modrého dolu fotografa Ladislava Rennera, vyhrála v soutěži o Nejkrásnější turistické pohlednice, vizitky, deníky a kalendáříky
• Farmářské trhy v Novém Městě na Moravě již tuto sobotu
• Šlo o život! Po pěti hodinách vyjednávání zabránili strážníci jihlavské městské policie hledanému muži v sebevraždě
• Jihlavští kriminalisté objasnili trestnou činnost podvodníků
• Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stánku notebook, cigarety a peníze; zdrogovaný řidič nepředložil řidičský průkaz, přišel o něj při policejní kontrole před pár dny
• Záchranáři na Vysočině ošetřili v loňském roce rekordní počet pacientů
• Počet držitelů zbrojních průkazů meziročně roste; největší počet držitelů má zbrojní průkazy pro ochranu života a zdraví

Středa   12. 1. 2022

• Rektorem Vysoké školy polytechnické v Jihlavě byl zvolen Zdeněk Horák
• Masotra z táborské zoo je velmi fotogenický, jen má radši lezení po stromech než focení
• Z policejního deníku: neznámý vandal poškodil auto; opilí muži skončili na záchytce
• Výstava Humor Jiřího Slívy v havlíčkobrodské galerii
• Policie na Vysočině loni řešila 414 cizinců, kteří na území pobývali neoprávněně

Úterý   11. 1. 2022

• Tříkrálový pochod na Křemešník s hojnou účastí
• Výtěžek Vánoční sbírky v Třebíči je přes 51 tisíc korun; peníze budou věnovány dětskému očnímu oddělení
• Svatováclavské hody v Rouchovanech jsou statkem tradiční lidové kultury Vysočiny
• Maturanti vysočinských středních odborných škol si i letos zaúčtují online
• Prvním mládětem nového roku je v jihlavské zoo velemyš největší, vzácný a tajemný hlodavec z Filipín
• Nenapravitelná devětadvacetiletá řidička skončila za mřížemi
• Z policejního deníku: krádež přívěsného vozíku; krádež tabákových výrobků i alkoholu
• Vždy musím vidět výsledek své práce, říká ředitelka jihlavské charity
• Kdo žil ve starých domech v Pelhřimově napoví komentovaná prohlídka výstavy Pelhřimovští výtečníci
• Dukovany a Temelín minimalizují plastový odpad
• Na silnicích Vysočiny loni při nehodách zemřeli dva motorkáři

Pondělí   10. 1. 2022

• Vodní ráj v Jihlavě loni navštívilo pouze 55 813, mohl za to covid, studené počasí i požár sauny
• Jihlavské muzeum pořádá výtvarnou soutěž na téma Motýli pro děti do čtrnácti let
• Z policejního deníku: opilý muž vyhrožoval, že si ublíží; řidič nadýchal přes 2,5 promile
• V Bačicích sjelo do rybníka auto, hasiči museli použít automobilový jeřáb
• Za přetížená vozidla převážející dřevo padají vysoké pokuty
• Dukovany a Temelín převádějí návštěvníky dočasně na internet
• Výstava Noční proud výtvarnice Zuzany Růžičkové v jihlavské galerii
• Loni zemřeli při dopravních nehodách na Vysočině čtyři cyklisté; příčina vážných zranění nebo úmrtí cyklisty při nehodě je poranění hlavy
• Platby on-line z pohodlí domova: Humpolec zavádí Portál občana

Neděle   9. 1. 2022

• Loni zemřelo při dopravních nehodách na Vysočině pět chodců
• Z policejního deníku: zloděj poškodil nádrže traktorů a ukradl naftu, škoda přesahuje sto tisíc; opilý řidič boural, nadýchal přes dvě promile

Sobota   8. 1. 2022

• Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo loni na Třebíčsku
• Kácení dřevin v Jihlavě doprovodí náhradní výsadba
• Renesanční hala Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě se proměnila v ptačí park
• Filmový klub v Jihlavě uvede čínsko-americký snímek Malá lež

Pátek   7. 1. 2022

• Loni zemřelo na silnicích Vysočiny 24 osob; počet dopravních nehod se meziročně mírně zvýšil o šest procent
• Z policejního deníku: žena nechala auto známého opuštěné na louce; krádež dřeva
• Kraj má pojistku, jak ochránit vzácné přírodní lokality; pozemky může vykoupit
• Policisté z jednoho místa řídí nasazení sil a prostředků; ani policistům na integrovaném operačním středisku se nevyhnulo onemocnění COVID-19

Čtvrtek   6. 1. 2022

• Jihlava chce opravit chátrající tábor, součástí bude přírodní koupaliště i hvězdárna
• Z policejního deníku: krádež batohu z auta; krádež cukrovinek a modelů autíček z prodejny; opilec napadal partnerku, skončil na záchytce
• Silně podnapilá řidička havarovala do stromu; v krvi měla téměř tři promile alkoholu
• Jihlavskou porodnici si vybral rekordní počet žen; loni se tu narodilo 1414 dětí
• Koncert v kostele sv. Kunhuty bude věnovaný všem asistentům, dobrovolníkům a dárcům tříkrálové sbírky
• ČEZ Prodej loni instaloval 1514 střešních fotovoltaik, téměř dvaapůlkrát tolik, co v roce 2020

Středa   5. 1. 2022
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz