Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 7.12 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: opilý muž slovně i fyzicky napadal ženu; krádež peněženky; řidič nadýchal téměř 2,5 promile
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů osmatřicetiletému muži z Havlíčkobrodska, který na začátku listopadu v domě v obci u Havlíčkova Brodu vyhrožoval a fyzicky napadl svoji přítelkyni. Muž jí vyhrožoval ohrožením jejího života a žena z něho měla vážnou obavu. Násilí se stupňovalo, když byl muž pod vlivem alkoholu. Situace vygradovala ve fyzický útok, při kterém ji udeřil opakovaně pěstí do hlavy. Muž poté z domu odešel a na místo byli přivoláni policisté. Zraněné ženě pomohli, podezřelého muže vypátrali a zajistili. Přivolaní záchranáři odvezli ženu do nemocnice, kde byla hospitalizována. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu. Policisté zahájili prověřování, rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí. Na základě shromážděných důkazů sdělili osmatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a přečinu pokusu ublížení na zdraví. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž se dopustil trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřený muž, který pobýval v Havlíčkově Brodě, i když to má soudem zakázáno. V neděli 5. prosince byli policisté po desáté hodině večer přivoláni k bytovému domu, kde se nacházel značně opilý muž a choval se hlučně. "Policisté vyjeli na místo a zjistili, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže ze Svitavska, který má od letošního léta soudem uložený zákaz pobytu ve městě. Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují

Poškození vozidla
Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil zaparkované auto a majiteli způsobil škodu přibližně za deset tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pátečního odpoledne 3. prosince do pondělního rána na ulici Seifertova. "Pachatel poškodil pravý bok automobilu Renault Master, a to sprejovým nápisem. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření v lokalitě. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají", uvedla mluvčí.

Krádež peněženky
Policisté prověřují krádež, ke které došlo ve sportovním zařízení v Humpolci na Pelhřimovsku. "V době od sobotního večera 4. prosince do nedělního dopoledne vnikl pachatel do objektu v ulici V Brance, kde odcizil peněženku položenou na stole. Majitel přišel o finanční hotovost, doklady, platební kartu a další věci. Krádeží mu vznikla škoda za více než deset tisíc korun", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli pátrají.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
V pondělí 6. prosince zastavili policisté po druhé hodině odpoledne v Litohoři na Třebíčsku auto Škoda Felicia a provedli kontrolu. "U řidičského průkazu, který muž předložil, skončila platnost letos v létě. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u pětapadesátiletého řidiče pozitivní na marihuanu. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku", informovala Jana Kroutilová. Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič nadýchal téměř 2,5 promile
V neděli 5. prosince odhalili policisté řidiče vozidla, který usedl za volat s více než dvěma promile alkoholu. Po druhé hodině odpoledne jel s autem Škoda Octavia po silnici u obce Dolní Heřmanice na Žďársku. "U pětatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,45 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Dětská vernisáž výstavy betlémů v zámeckých konírnách v Třebíči
Dětská vernisáž tradiční výstavy betlémů se bude konat v úterý 7. prosince od 16 hodin v zámecké konírně v Třebíči. Staré betlemářství je zastoupeno nejen klasickými stavěcími betlémy, ale i betlémy skříňkovými.
Již tradičně si pro vás muzejní edukátorka Eva nachystala Vánoční dílničky a to v neděli 12. prosince v 13.30 - 16.30 hodin, vstupné 30 Kč. Po skončení dílniček mohou zájemci zůstat a od 17.30 hodin si společně zazpívat u slámového betlému.

V neděli 9. ledna 2022 v 17 hodin bude následovat Tříkrálový koncert, kde se představí pěvecký sbor Differo, vstupné 100 Kč.

Vánoční výstavu betlémů ukončí Derniéra Vánoční výstavy betlémů doplněná o komentovanou prohlídku v neděli 16. ledna 2022 v 15 hodin.

Také je k vidění výstava v kavárně muzea Vánoční a novoroční přání.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Největšího plyšového medvěda mají v Pomněnicích u Benešova; váží 70 kilogramů a měří 430 centimetrů
Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit sice vystavuje ve své expozici s názvem Zlaté české ručičky obřího čtyřmetrového „medvídka KUKYho“, ale v těchto dnech jeho komisaři zaregistrovali plyšového medvěda ještě většího a hlavně mohutnějšího. Absolutně největšího plyšového medvěda u nás teď mají ve spánkovém studiu v Pomněnicích u Benešova. Držitel nového českého rekordu má na délku 430 cm a váží 70 kg.
Zvětšenina tradiční dětské hračky, která je dílem Vlastimila Bejbla, má obvod přes břicho 333 cm, rozpětí „předních končetin“ 306 cm a délku zadních nohou 205 cm. Oči (speciálně dovezené z Německa) mají průměr 5 cm. Výplní je duté vlákno. Obr mezi plyšáky se zapíše do České knihy rekordů, jejíž aktuální vydání, které právě teď vyšlo, přináší i údaj o nejzcestovalejším plyšovém medvídkovi, jenž navštívil nejvíc školních družin. Plyšový medvěd Lumpík Ostravský (maskot dětí jedné ze školních družin v Porubě) putoval téměř 5 měsíců po vlastech českých od západu k východu, a to přes 47 školních družin napříč celou Českou republikou. Svou cestu započal v Chebu a ukončil ji ve své domovské ZŠ I. Sekaniny 1804. V každé družině strávil 2–3 dny, děti medvědovi během jeho pobytu ukázaly svou školu, některé ho vzaly i na výlet. Celkem nacestoval 2656 km. Nejvýše byl Lumpík 1560 m n. m. – těsně pod vrcholem Sněžky.

Rekord v největším shromáždění plyšových medvídků na jednom místě drží pro změnu Farní charita Beroun, která uspořádala benefiční akci na podporu Domova sv. Anežky České s názvem Méďa pro charitu, během níž shromáždila 1 518 darovaných plyšových medvídků. Všichni medvídci byli pohromadě vystaveni na Seydlově náměstí v Berouně.
Nejmenší z přítomných medvídků měřil pouhých 32 mm, ovšem ještě menšího medvídka, který má pouhopouhých 15 mm, si můžete prohlédnout opět v Pelhřimově – městě rekordů. Má pohyblivou hlavičku a končetiny, které jsou pospojovány korálkem.
Miroslav MAREKZpět nahoru na obsah...

Zlatá neděle nad Pelhřimovem - hlásný či skauti s Betlémským světlem
Oblíbená Zlatá neděle na radnici se neuskuteční. Nezoufejte však. Pozitivní zprávou je, že ji nahradí jiná akce, která ponese název Zlatá neděle nad Pelhřimovem.
„Současná protiepidemiologická omezení nám znemožňují pořádání Zlaté neděle na radnici v rozsahu, na jaký jsme byli roky zvyklí. Proto jsme se s vedením radnice domluvili na náhradním programu,“ informoval ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.
Na co se tedy obyvatelé města mohou těšit? „ V neděli 19. prosince 2021 bude po městě chodit hlásný. Odpoledne v 15 hodin bude u dětského hřiště na Pražské, v 16 hodin v ulici Družstevní a v 17 hodin na sídlišti 5. května. Doprovázet ho budou skauti s Betlémským světlem,“ přiblížil rodící se program.

Finále odpoledního programu bude gradovat v 18 hodin na Masarykově náměstí. Hlásný zatroubí z věže kostela sv. Bartoloměje. „Podle zvyku bude hrát do tří stran. Na věži chystáme i další kulturní program. Skauti se mezitím přesunou ke stromečku na náměstí, kde budou opět vydávat Betlémské světlo,“ vysvětlil Martin Ecler. Vánoční atmosféra na pelhřimovském náměstí nicméně bude panovat už od dopoledne. Věříme, že akce si nalezne své příznivce a pomůže k navození pohodové atmosféry před nejkrásnějšími svátky roku.
Andrea UNTERFRANCOVÁZpět nahoru na obsah...

Centrum primární prevence Vrakbar v Jihlavě oslavilo v listopadu již 24. narozeniny
To už je ale roků… téměř čtvrtstoletí. Vrakbaru věnovala svůj um a energii už hezká řádka pracovníků a vedoucích, kteří na dobu svého působení stále rádi vzpomínají. A že je na co vzpomínat! Od svého vzniku prošlo středisko vývojem jak v nabídce poskytovaných služeb, tak i zaměřením na cílovou skupinu. Do konce roku 2007 fungovalo Centrum prevence a nízkoprahový klub pro děti a mládež Vrakbar (dále jen NZDM Vrakbar) jako jedno zařízení, které svou činnost zaměřovalo na tři hlavní oblasti:
dopolední Programy primární prevence pro školní kolektivy,

odpolední Nízkoprahový klub pro mládež a

terénní práci.

Vlivem legislativních změn, nárůstem odborných požadavků na pracovníky a zejména na kvalitu poskytovaných služeb, došlo v roce 2008 k úplnému oddělení jednotlivých činností a vznikají dvě samostatné služby – Centrum primární prevence Vrakbar a NZDM Vrakbar. A z někdejších žáků a klientů jsou už dnes i naši zaměstnanci.

V současné době se v CPP Vrakbar zaměřujeme zejména na realizaci programů primární prevence rizikového chování pro žáky a studenty ZŠ a SŠ na Jihlavsku a Pelhřimovsku. Všemi nabízenými programy prostupuje téma vztahů, které považujeme nejen ve školních třídách za stěžejní. Dotýkáme se přitom i specifických okruhů jako je závislost, tolerance nebo partnerství, intenzivně se věnujeme problematice dění a komunikace na sociálních sítích i rizikům hráčství. Kvůli uzavření škol v souvislosti s Covid-19 jsme se s primární prevencí do on-line prostoru přesunuli také, a nabízeli třídám programy na dálku. Epidemie nás rovněž přiměla vytvořit několik programů pro podporu duševního zdraví, na které žáci reagují velmi vstřícně a s povděkem.

V rámci preventivních aktivit pracujeme i s učiteli, kterým nabízíme prostor supervizní skupiny, pro školní metodiky prevence realizujeme 2x za školní rok setkání školních metodiků prevence, poskytujeme školám informační servis a základní poradenství. Aktuálně tvoří tým Centra prevence 8 pracovníků, z čehož jsou 4 na částečný úvazek a zbývající externí lektoři na DPP.

Od roku 2022 chceme rozšířit škálu nabízených aktivit o vzdělávání pedagogů. V rámci interaktivních seminářů se zaměříme na témata související s primární prevencí a s budováním zdravého klimatu ve třídách jako je např. práce s třídními pravidly, role třídního učitele, vedení třídnických hodin a podobně. Vzdělávací semináře by měly zároveň reagovat na aktuální potřeby učitelů, protože jejich práce je jedna z nejnáročnějších a na nich škola stojí i padá. Opakovaně přitom zjišťujeme, že školní prostředí se vedle rodiny stává stále důležitějším místem, kde se formuje lidská osobnost, schopnost vzájemného soužití a celkový přístup k životu.

Za ta léta bychom napočítali stovky a stovky setkání s dětmi i učiteli, tisíce a tisíce oceňujících zpětných vazeb a vedle toho spoustu probojovaných zápasů – nejen při řešení obtížných školních případů, ale také zápasů o budoucnost a směřování centra, o dotace a granty, o dobrý tým. Málokdy můžeme při plánování dohlédnout dál než k horizontu příštího roku, přesto se do budoucna díváme se střízlivým optimismem. Tak všechno nejlepší, Vrakbare!
Romana KUBů, Jan TKADLEČEKZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   11. 8. 2022

• Žena byla obviněna ze dvou trestných činů
• Pouť ke kostelíčku v Novém Městě na Moravě nabídne mši svatou, jarmark i výstavu drobného zvířectva
• Na novorozenecké JIP v jihlavské nemocnici mají miminka nové hřejivé ruce
• Policisté vyšetřují vloupání do bytů v Havlíčkově Brodě. Neznáte osobu z fotografií?

Středa   10. 8. 2022

• Memoriál Fr. Proseckého sen v sobotu na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem přivítá milovníky značky TATRA
• Třebíč opraví zimní stadion; práce začnou příští rok na jaře
• Oslava narozenin vydřího samečka Alfonse v záchranné stanici v Pavlově
• I když měla souprava se dřevem povolenou vyšší hmotnost, stejně ji výrazně překročila
• Prázdniny v Telči vrcholí. O víkendu zazpívá Dan Bárta a zahrají Buty; vstupenky na Melody Makers ještě jsou
• Z policejního deníku: celostátně hledaný muž skončil ve vězení; motorkáře transportoval po nehodě do nemocnice vrtulník
• Obviněný muž skončil ve vazbě

Úterý   9. 8. 2022

• Návštěvníci táborské zoo se vydají na cestu za pokladem
• Strážníci městské policie v Telči obdrží nový alkoholtestr
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje; opilí muži skončili na záchytce
• Nový jihlavský hrníček koupíte s poukázkou na kávu a volným vstupem na Bránu Matky Boží
• Nenapravitelný zloděj skončil ve vazbě
• V obci Bratřice se při požáru víceúčelové budovy zranili tři lidé
• Nemocnice Pelhřimov disponuje nejmodernější a nejrychlejší hybridní gamakamerou SPECT/CT
• Speciální mapu najdou zájemci na oficiálních stránkách města Jihlavy; dozvědí se díky ní o devíti nejzajímavějších místech v historickém centru

Pondělí   8. 8. 2022

• V Uhřínově chystají soutěž v přípravě a vaření kotlíkových gulášů
• Vesnicí Kraje Vysočina 2022 je Třeštice na Jihlavsku
• Z policejního deníku: neznámý vandal poškodil vířivou vanu; řidiči pod vlivem alkoholu a drog
• Kriminalisté muže obvinili z pokusu vraždy; třiačtyřicetiletý pachatel byl eskortován o víkendu do vazební věznice v Brně
• Odpověď na otevřený dopis Zastupitelstvu města Jihlavy od uskupení Jihlava srdcem spojený s výzvou na vyhlášení referenda o Horácké multifunkční aréně
• Za první polovinu letošního roku Češi sebrali téměř tisíc sto tun přenosných baterií; z recyklovaného materiálu může vzniknout přes 107 tisíc nových saxofonů

Neděle   7. 8. 2022

• Z policejního deníku: opilá cyklistka bourala; za volantem opilý a bez řidičáku

Sobota   6. 8. 2022

• Kaple Hradu Kámen je „nová“ od základů po střechu
• Festival dračích lodí na Pilské nádrži na téma ASTERIX a OBELIX
• V autokině Jaderné elektrárny Dukovany zazáří české filmové komedie i pohádka
• Naše pekelná cesta v muzejním sklepě v Havlíčkově Brodě

Pátek   5. 8. 2022

• Krytá část bazénu E. Rošického v Jihlavě bude od pondělí otevřena pro veřejnost
• Ample Strike proběhne letos už podeváté, nově bude řízeno ze dvou velitelství
• Policisté hledají svědky nehody v Dolní Krupé, střetlo se tu nákladní auto s osobním
• Policisté žádají veřejnost o spolupráci, znáte muže z fotografie?
• Muž převážel přes 200 gramů pervitinu
• Z policejního deníku: celostátně hledaní muži putovali do vězení; opilý řidič boural, nadýchal přes dvě a půl promile
• Pelhřimovská nemocnice pořádá Kemp mediků, zájemci se mohou hlásit do 15. srpna
• Celníci zajistili na dálnici D1 migranty; řidiče osobního auta policisté obvinili z trestného činu
• Jihlavané si připomenou oběti justičních vražd

Čtvrtek   4. 8. 2022

• V jedné z nejužších jihlavských ulic je „včelí jukebox“
• Policisté kontrolovali kamiony se dřevem, zjistili sedmačtyřicet přestupků
• Kriminalisté dopadli pachatele série krádeží
• Kriminalisté dopadli distributory drog
• Z policejního deníku: vandal poškrábal lak na autě; krádež nafty; opilá řidička bourala
• SEBEVYJÁDŘENÍ
• Protialkoholní záchytná stanice: červenec lámal rekordy; agresivní klient roztrhal a rozkousal matraci
• Havlíčkobrodská galerie představí díla sklářského výtvarníka Jana Exnara

Středa   3. 8. 2022

• Novoměstská nemocnice omezí od pondělí 8. srpna návštěvy, důležitá je ochrana dýchacích cest
• Festival Prázdniny v Telči už dávno není folkový; o víkendu zahrají J.A.R., Mňága nebo Billy Barman
• Vedení linek MHD v Jihlavě čekají na přelomu roku zásadní změny
• Nosálice Sisi z táborské zoo si ráda dopřává odpočinek ve stínu
• Z policejního deníku: zloděj ukradl z bagrů naftu; opilý řidič boural, nadýchal 3,51 promile
• Silničáři opravují mosty na dálnici D1 u Měšína
• Mladíci přepadli muže, který jim předtím pomohl
• Chotěbořský domov pro seniory SeneCura prozářily chorvatské dny

Úterý   2. 8. 2022

• Ve Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou v sobotu návštěvníkům představí řemesla, památky i přírodu
• Výstava jedné knihy - Veronika Bílková, Ludwig van Beethoven v havlíčkobrodské galerii
• Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem včelařů v Evropě
• Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov oslavilo 50 let od založení
• Na silnicích Vysočiny se zvýšil počet tragických nehod; policisté vyjížděli letos za prvních sedm měsíců k 2 773 dopravním nehodám
• Z policejního deníku: opilí muži kradli alkohol; cyklista nadýchal téměř 3,5 promile

Pondělí   1. 8. 2022

• Král táborské zoologické zahrady Simba oslaví 12 narozeniny
• Lidé mohou podpořit rodinu tragicky zesnulého páru ze Žďáru nad Sázavou
• Zdražení energií vede i jihlavský magistrát k výraznějším úsporám
• Pelhřimovská nemocnice dostala od pacientů v hodnocení spokojenosti známku 1,18
• Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí má stoletou obyvatelku
• Z policejního deníku: agresivní cizinec zmlátil muže, skončil na záchytce; zloději si chtěli odvézt kamenné koryto
• Záchranáři na Vysočině uskutečnili v červenci více jak čtyři a půl tisíce výjezdů
• Rizika spojená se vzdálenou správou počítače; Dobrý sluha, zlý pán – AnyDesk, TeamViewer - software pro vzdálenou správu počítače

Neděle   31. 7. 2022

• Z policejního deníku: zloděj si odnesl z garáže jízdní kola; hledaný muž skončil za mřížemi; opilý cyklista boural
• Místo pétanque si budou zájemci moci na jihlavském náměstí brzy zahrát beach volejbal
• Dva turecké migranty a nadlimitní množství bulharského alkoholu a cigaret zachytili celníci z Vysočiny na dálnici D1

Pátek   29. 7. 2022

• U obce Kunemil hořel traktor, škoda je půl milionu korun
• Hasiči z Vysočiny pomáhají hasit požár u Pravčické brány
• Z policejního deníku: zloděj ukradl jízdní kolo; řidič pod vlivem drog
• Začíná Parní léto 2022, na trať na Vysočině vyjede Kafemlejnek
• Cizinec měl v krví téměř opět promile; za opakované řízení pod vlivem alkoholu padl vysoký trest

Čtvrtek   28. 7. 2022