Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 11.1 2023


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Ředitelství silnic a dálnic vytipovalo riziková místa zimní údržby na Vysočině
Ředitelství silnic a dálnic pro řidiče vytipovalo několik rizikových míst na dálnici a silnicích I. tříd v Kraji Vysočina, kde v období zimní údržby, které trvá vždy od 1. listopadu do 31. března roku následujícího, může řidičům hrozit zvýšené nebezpečí při pohybu po komunikaci vyvolané aktuálními klimatickými podmínkami.
V mapě jsou uvedená místa nebo úseky, kde lze i přes preventivní opatření (např. zásněžky) a realizovanou zimní údržbu očekávat možné komplikace ve sjízdnosti z důvodu silného větru a tvorby sněhových jazyků nebo závějí na vozovce nebo jejího namrzání z důvodu vlhkosti a kolísání teplot.

Uvedená mapa není a ani nemůže být úplným výčtem. Má pouze vypíchnout ta místa v kraji, kde k uvedeným jevům za určitých podmínek na základě dosavadních zkušeností dochází. Současně by měla účastníkům silničního provozu připomenout, že takové jevy vznikají často nenadále a často i na krátkých úsecích, např. mostech. Obecně mimo mostů je z důvodu namrzání třeba věnovat zvýšenou pozornost i při průjezdu zastíněnými lesními úseky nebo mlze. Na nafoukaný sníh na vozovce se pak řidiči musí připravit v otevřené krajině. Každopádně nezbytné je přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a dostatečně předvídat. Tomu by mohli napomoci i tyto informace.

www.rsd.cz
Martin BUČEKZpět nahoru na obsah...

Hudební soirée k poctě Hany Zagorové Je naprosto nezbytné... v sobotu v Horáckém divadle v Jihlavě
V Horáckém divadle Jihlava se v sobotu 14. ledna uskuteční už 999. premiéra. Od 19.30 hodin začne v Divadelním klubu hudební soirée Je naprosto nezbytné.... https://www.hdj.cz/inscenace… „Tento večírek má být poctou osobnosti, která se s neskutečnou pokorou a profesionalitou udržela celých šest dekád na vrcholu kumštu. Bez jakéhokoliv morálního šrámu či zaváhání. Navzdory tomu, že celý život bojovala s těžkou nemocí, vždycky jela naplno,“ uvedl režisér a nový umělecké šéf divadla Michal Zetel.
V Horáckém divadle Jihlava se v sobotu 14. ledna uskuteční už 999. premiéra. Od 19:30 začne v Divadelním klubu hudební soirée Je naprosto nezbytné.... „Tento večírek má být poctou osobnosti, která se s neskutečnou pokorou a profesionalitou udržela celých šest dekád na vrcholu kumštu. Bez jakéhokoliv morálního šrámu či zaváhání. Navzdory tomu, že celý život bojovala s těžkou nemocí, vždycky jela naplno,“ uvedl režisér a nový umělecké šéf divadla Michal Zetel.

Od konce listopadu a v průběhu prosince se tak v Horáckém divadle zkoušel takzvaný „troják“ – Šepoty a výkřiky na velké scéně, na malé scéně Pohádky o mašinkách a v Divadelním klubu toto hudební představení. „Hana Zagorová pro nás není pouze populární zpěvačkou a ikonou, ale zajímá nás především jako bytostná profesionálka, herečka, textařka, scénáristka, která vytvořila několik televizních pořadů, signatářka Několika vět, pacientka léta bojující s náročnou nemocí, manželka, přítelkyně a hlavně konzistentní, férová, laskavá, křehká a zároveň silná osobnost,“ vysvětlila autorka scénáře Anna Korba Vanacká.

Pokud se nedostanete na sobotní premiéru, můžete navštívit jednu z repríz představení, a to ve středu 25. ledna nebo ve středu 15. února vždy od 19:30 hodin.
Lucie MAXOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: vandal posprejoval podezdívku plotu; konflikt mezi dvěma muži a ženou na ubytovně
Neznámý vandal posprejoval době od středy 4. ledna do odpoledních hodin pátku 6. ledna v ulici Štáflova v Havlíčkově Brodě kamennou podezdívku plotu, čímž způsobil škodu kolem čtyřiceti tisíc korun. Pachatel posprejoval podezdívku nečitelnými nápisy žluto černé barvy. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Konflikt
Policisté šetří případ napadení, ke kterému došlo v úterý 10. ledna po šesté hodině večer v ubytovně v části Nové Dvory v Třebíči. "Do slovní rozepře muže se ženou se vložil jiný muž a došlo k jeho napadení, zranění neutrpěl. Dvojice se přesunula před budovu a v konfliktu pokračovala, oba aktéři na sebe slovně útočili i po příjezdu hlídky. Na výzvy ke zklidnění situace nereagovali. Muž byl zjevně opilý a policisté ho zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,21 promile alkoholu. Opilého šestadvacetiletého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Muž je podezřelý z přestupku proti majetku
Policistům se podařilo zjistit totožnost muže, který ve třech případech kradl v prodejnách v Pelhřimově. "K prvnímu případu došlo v pondělí 9. ledna po páté hodině odpoledne, kdy šestadvacetiletý muž přišel do prodejny potravin na ulici Pražská a odcizil zde několik plechovek alkoholu. Hned následující den se do prodejny v ranních hodinách vrátil a odcizil další alkohol. Ani ten muži nestačil a tentýž den v odpoledních hodinách se vydal do prodejny na ulici Krasíkovická, kde odcizil několik lahví růžového a červeného vína. Svým jednáním muž způsobil celkovou škodu přes sedm set korun", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policistům se muže podařilo krátce po poslední krádeži vypátrat. Šestadvacetiletý muž z Pelhřimova je podezřelý z přestupku proti majetku.

Vloupání do objektu
Policisté pátrají po pachateli, který se v pátek 6. ledna v době mezi čtvrtou a pátou hodinou odpoledne v obci Spělov na Jihlavsku vloupal do budovy. "Pachatel vnikl do oploceného objektu a vloupal se do budovy, kterou prohledal. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření v lokalitě. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli policisté pátrají", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V úterý 10. ledna byli policisté v Jihlavě před čtvrtou hodinou odpoledne přivoláni na ulici Žižkova, kde se pohyboval muž, který na parkovišti kopnul do auta, choval se agresivně a obtěžoval kolemjdoucí. Provedli šetření a ohledání. Na vozidle nevznikla škoda. "U pětadvacetiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 2,25 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku", uvedla Jana Kroutilová.

Muž měl přes tři promile alkoholu
V úterý 10. ledna přijali policisté v Telči na Jihlavsku po šesté hodině večer oznámení o značně opilém muži, který se nacházel v lokalitě ulice U Háje. "Čtyřiapadesátiletý muž nebyl schopen se o sebe postarat. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili téměř tři a půl promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Muž budil veřejné pohoršení
V úterý 10. ledna byli policisté přivoláni před šestou hodinou ranní na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou, kde v silně podnapilém stavu ležel na chodníku muž a budil veřejné pohoršení. "Nebyl schopen samostatné chůze, neorientoval se a nebyl schopen se o sebe postarat. Dechová zkouška u muže vykázala hodnotu 3,33 promile alkoholu. Muž byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do Nemocnice v Novém Městě na Moravě", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je nyní podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Test na drogy byl u řidiče pozitivní
V úterý 10. ledna po druhé hodině v noci zastavili policisté vozidlo Landrover, jehož řidič jel v obci Hamry nad Sázavou na Žďársku. Dechová zkouška u něho byla negativní. "Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ukázal u třiadvacetiletého řidiče pozitivní hodnotu na marihuanu a amfetamin. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil", informovala mluvčí policistů M. Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Řidička pod vlivem drog
V úterý 10. ledna krátce před osmou hodinou ráno zastavili policisté na ulici Táborská v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku osobní auto Škoda Octavia. "Čtyřiatřicetiletá řidička byla policisty vyzvána k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na amfetamin. Následně byla žena vyzvána, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasila. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Policisté jí zakázali další jízdu", uvedla Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se žena bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ve středu 11. ledna, po osmé hodině ráno zastavili policisté vozidlo Citroën Berlingo, jehož řidič jel po ulici Sázavská v Havlíčkově Brodě. "Při kontrole policisté zjistili, že šestačtyřicetiletý muž má od června loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. Policisté řidiči další jízdu zakázal", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrovái. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   31. 3. 2023

• Cedule u rybníka Zámiš v Třebíči upozorňují na migraci žab a nabádají k opatrnosti
• Pobočky pošt na Dolině a u vlakového nádraží v ulici Havlíčkova v Jihlavě budou na konci června zrušeny
• Policejní razie na dálnici na Vysočině odhalila čtyřiatřicet řidičů, kteří parkovali mimo místa k tomu určená
• Z policejního deníku: krádež věcí ze zahradní kůlny; malého chlapce předali policisté matce v pořádku
• Zimní sezona v táborské zoo končí, od soboty bude opět otevřená každý den
• Policisté v Třebíči vyšetřují krádež brusky. O pomoc žádají veřejnost

Čtvrtek   30. 3. 2023

• Obří knoflík ve tvaru srdce a nejdelší jehla budou zapsány v České knize rekordů, vyrobil je tým látkového království v Hlinsku
• Sanitka z novoměstské nemocnice si zahrála v seriálu Hlava Medúzy. Teď přibyly dvě nové
• Na Karlově náměstí v Třebíči bude více občerstvení, radnice dbá na estetiku
• Nové boxy na přepravu krve pomůžou zachránit životy
• O statisíce přicházejí lidé, kteří chtěli na začátku prodat věc za pár set korun
• Z policejního deníku: krádež kovových zábran; opilého řidiče chtěl vystřídat opilý spolucestující
• Hasiči z Pacova cestou k zásahu bourali, nahlášená událost byla potvrzena jako planý poplach
• Američané budou nově dodávat jaderné palivo kromě Temelína i do Dukovan
• Oddělení dlouhodobě nemocných - ODN 3 - v novoměstské nemocnici obsadili stavební dělníci, začala třetí etapa oprav
• Policisté žádají o pomoc svědky úterní nehody na obchvatu obce Habry na Havlíčkobrodsku

Středa   29. 3. 2023

• Jihlavská zoo oslaví den ptactva, 1. dubna ptačí příjmení do zahrady levněji, Polákovi zdarma
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl koloběžku; zloděj dostal chuť na zmrzlinu; řidič s telefonem v ruce nadýchal
• V Přibyslavi zavřou kvůli opravě mostu silnici, řidiče čekají dlouhé objížďky
• Trhy na náměstí v Jihlavě zahájí provoz v pondělí 3. dubna, lidé si budou moci nakoupit sazenice, květiny i řemeslné výrobky
• Jihlavská knihovna založila online Čtenářský klub Daněk
• Muzeum v Telči sídlí v nových prostorách, otevření zahájí výstavou Pěšáci umění autorů malíře Petra Mirčeva a uměleckého kováře Davida Habermanna
• Bulhar neplatil pokuty a pašoval cigarety v autopřepravníku

Úterý   28. 3. 2023

• Táborská zoo v sobotu oslaví desáté narozeniny místní krásky a princezny Líly
• Na Vysočině se prochází vlk z Polska, zřejmě hledá družku
• Hrad Kámen se otevře pro veřejnost první aprílový víkend
• Z policejního deníku: krádež třiceti kubíků dřeva; zloděj si z chaty odnesl brusku, vrtačku i kompresor
• Na trať Moravské Budějovice – Jemnice vyjede v pátek 7. dubna historický vlak
• Krajského kola Geologické olympiády se zúčastnilo 29 soutěžících
• Češi dokážou bohatství vytvořit, ale ne udržet. Peníze nechávají mizet do zahraničí a čekají, kdo to za ně vyřeší
• Na dálnici D1 nedaleko Velkého Meziříčí bouralo třicet aut, objížďky nejsou

Pondělí   27. 3. 2023

• Jarní tvoření - života koření, velikonoční výstava ve Velkém Meziříčí potěší každého
• Kolem silnic na Vysočině přibydou další pachové ohradníky, chrání zvířata i motoristy
• Teploty poprvé v tomto roce přes 20°C!
• Z policejního deníku: krádež dřeva; opilí muži se fyzicky napadli; opilí řidiči bourali
• Řidič auta u Lhotky na Humpolecku narazil do stromu, utrpěl zranění
• V roce 2022 bylo krajskému úřadu doručeno méně stížností, počet peticí se oproti roku 2021 zvýšil
• Respiračních onemocnění na Vysočině neubývá, největší nárůst je mezi dětmi od šesti do čtrnácti let

Sobota   25. 3. 2023

• Hrad Roštejn otevře návštěvníkům bránu v sobotu 1. dubna, během sezony je připravený doprovodný program
• Výstava dvojice umělců Tom Kotik a Daniel Vlček v jihlavské galerii

Pátek   24. 3. 2023

• Chodci se budou moci uzavírce stezky v jihlavském lesoparku vyhnout po kratší objízdné trase
• Z policejního deníku: zloděj si z bytu odnesl šperky a reproduktor; vandal počmáral zdi rodinného domu; krádež pramice
• V Jihlavě se mohou zájemci registrovat na Noční běh pro Světlušku, výtěžek pomůže nevidomým
• Památky v Třebíči otevřou své brány první dubnový víkend

Čtvrtek   23. 3. 2023

• Procházka představí nejzajímavější a nejdůležitější místa spojená s nacistickou okupací v Havlíčkově Brodě
• Havlíčkobrodská nemocnice ruší očkovací centra, lidé už nemají o injekce zájem
• Podvody s investicemi do akcií energetických společností, místo očekávaných zisků přicházejí o nemalé finanční prostředky
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje; za volantem bez řidičáku a s více jak třemi promile v dechu
• Jihlavský magistrát bude od konce března téměř celý měsíc bez výtahu
• V neděli v noci se změní středoevropský čas na letní, noc bude o hodinu kratší
• U Rovečné na Žďársku hořel les, zasahovalo deset jednotek hasičů
• Přednáška o Argentině a kaktusech v jihlavském muzeu
• V Chotěboři vzplála výrobní hala, škoda je pět milionů korun

Středa   22. 3. 2023

• Sovy pálené, které obohatily chov v táborské zoo, čekají na své jméno, vybere ho veřejnost
• Na trati Jihlava - Okříšky potrvá od pondělí do čtvrtka výluka, důvodem je údržba kolejí
• Z policejního deníku: vandal poničil automat; cizinec v podmínce kradl kojeneckou výživu a cukrovinky; motorkář boural, letěl pro něj vrtulník
• Čtyři muži, z toho dva cizinci, distribuovali na Jihlavsku kokain, skončili v policejních celách
• Orli mořští na Vysočině právě hnízdí, loni mladé vyvedlo třináct párů

Úterý   21. 3. 2023

• Žáby a další obojživelníci putují do vod, kde se narodili a to i přes silnice. Řidiči, buďte k nim ohleduplní
• Velbloudice Frída z táborské zoo v sobotu oslaví sedmé narozeniny
• Velikonoční výstava v Betlémě v Hlinsku nabídne tradiční sváteční obyčeje
• Z policejního deníku: pachatel poničil harvestor, škoda je několik set tisíc korun; zloděj si odnesl železnou bránu
• Sdílená kola jako nejrychlejší způsob dopravy po městě, Nextbike letos odstartuje v dalších deseti městech
• V Jihlavě začínají změny dopravního značení v centru města
• Hasičský hotel v Přibyslavi přivítá první hosty v sobotu 8. dubna, večer se mohou lidé těšit na ohňostroj

Pondělí   20. 3. 2023

• Komentovaná prohlídka výstavy a workshop v novoměstské Horácké galerii v pátek
• Prodeje dálničních známek rostou a v systému se chystají další novinky
• Respirační onemocnění na Vysočině ubývá, nejvíce jich je na Žďársku a Havlíčkobrodsku
• Velikonoční jarmark plný lahůdek a řemeslných výrobků v sobotu v Pelhřimově
• Z policejního deníku: muži kradli krmnou směs, škoda přesáhla 70 tisíc; zloděj si odnesl elektrokoloběžku; opilý cizinec za volantem skončil na záchytce
• Česká televize uvede dokument Lesní žal, vypovídá o tom, jak děti z Vysočiny teskní po lese, nabízí ale také novou naději
• Jihlavanům začíná Maraton s roztroušenou sklerózou
• Starou rozložitou lípu ve Žďáře nad Sázavou ošetřili arboristé

Neděle   19. 3. 2023

• Ve Žďáře nad Sázavou obnovují tradici Pašijové hry Co se stalo s Ježíšem
• Besedu s archeologem Stanislavem Vohryzkem na téma Cesty po římských provinciích v Jemnici
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl různé nářadí; distributora marihuany kriminalisté dopadli
• Cesta zpět. O výstavě obrazů soběslavského malíře Bohuslava Sýby v Pacově

Sobota   18. 3. 2023

• V Horácké galerii vystoupí orchestr lidových nástrojů BROLN, výtěžek poputuje na konto novoměstské nemocnice
• Tříletý zubří samec Taran z táborské zoo rozšíří chov v rozhlehlé zubří rezervaci ve Francii
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka hodin

Pátek   17. 3. 2023

• Z policejního deníku: krádež kola; opilý zloděj skončil na záchytce

Čtvrtek   16. 3. 2023

• Pelhřimovská nemocnice zakázala od pátku návštěvy na oddělení dlouhodobě nemocných, přibývá tam nemocných covidem
• Pečujme o svůj sluch! Do budoucna pomůže s měřením sluchu nová mobilní aplikace
• Z policejního deníku: zloděj ukradl včely; recidivisté nesmí do Jihlavy, přesto tu byli, policisté je dolapili
• Pozor na podvodníky, kteří se snaží vydávat za vojáky či námořníky; nevěřte neznámým lidem, kteří slibují společnou budoucnost a chtějí po vás peníze
• Ve Starči vzplála střecha stodoly a rodinného domu, škoda je osm set tisíc korun
• Agresivní zloděj zbil v obchodě pracovníka ostrahy tak, že musel vyhledat lékaře
• Při střetu dvou osobních aut u obce Šmolovy utrpěli čtyři lidé zranění
• Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři v jihlavské nemocnici opět zodpoví dotazy
• V pelhřimovské nemocnici u chirurgických ambulancí mají lidé k dispozici bezlepkový automat
• Památky se návštěvníkům otevřou v sobotu 1. dubna, vstupné vyšší nebude

Středa   15. 3. 2023

• Den vody si prožijeme i užijeme
• Křížová cesta v Přibyslavi z dílny uměleckého kováře Petra Štáfla bude vysvěcena v neděli 2. dubna
• Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je padesát tisíc; agresor napadl muže, bil ho a okradl
• Kriminalisté dopadli cizince, kteří zbili a okradli muže, hrozí jim až deset let za mřížemi
• Březnový novoměstský farmářský trh tentokrát láká na ovčí speciality a cibuloviny
• Přednáška Argentina - jedno velké dobrodružství v Telči

Úterý   14. 3. 2023

• Pár sov pálených doplnil kolekci sov v táborské zoo
• Akutních respiračních onemocnění na Vysočině ubývá, nejvíce nemocných je na Žďársku
• Jihlavský spolek Nebojte se policie přichází s nabídkou další pomoci seniorům s projektem nazvaným Jak se bránit
• Komentovanou prohlídku výstavou Okupace 1939 ve fotografiích – březnové události na Havlíčkobrodsku doplní beseda o fotgrafiích s Janem Lakosilem a Michalem Kampem
• Z policejního deníku: mladík se vzbudil v prázdném uzamčeném autobuse; krádež nafty a nářadí; muž nesmí do Jihlavy, maskoval se parukou
• Havlíčkobrodští kriminalisté dopadli šestatřicetiletého distributora drog v podmínce
• V Nesvačilech vzplála střecha rodinného domu, jeden zasahující hasič utrpěl zranění

Pondělí   13. 3. 2023
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz