Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 6.3 2023


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

V Třebíči začnou fungovat sdílená kola, v Jihlavě se tento způsob mobility osvědčil
V Třebíči začnou od 1. dubna fungovat sdílená kola. V pilotním dvouměsíčním provozu si tak lidé budou moci ve městě půjčit 90 jízdních kol, z toho 10 elektrokol. Kola budou rozmístěna na čtyřiceti stanovištích po Třebíči a k jízdě stačí pouze aplikace NEXTBIKE, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android i Apple.
Pro vypůjčení a odemknutí kola se stačí zaregistrovat, zadat způsob platby platební kartou a naskenovat QR kód kola a zámek se otevře. Prvních 15 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 Kč za minutu.

V aplikaci pro správu a využívání systému veřejného sdílení jízdních kol nextbike jsou kola evidována, aplikace uživatelům umožňuje provádění výpůjček a vracení kol do vymezených stanovišť, hlášení poruch. Před prvním využitím kol nextbike je nutná registrace v systému, nejjednodušeji přímo v aplikaci, kde stačí vyplnit kontaktní údaje a aktivovat účet verifikací platební metody. Následně u kola postačí oskenovat QR kód pomocí aplikace, zvolit “půjčit kolo” a tím se kolo odemkne. Aplikace také umožňuje uživateli udělat pauzu v průběhu výpůjčky, jednoduše funkcí “Parkování”.

Současně se uživatelé prostřednictvím aplikace dozvídají důležité provozní informace, např. zrušení nebo přesuny stanic, upozornění na náledí, speciální akce atp. Uživatel má k dispozici v aplikaci historii výpůjček.

Systém sdílených kol nextbike je rozšířen v mnoha evropských městech.
V Jihlavě sdílená kola fungují od 1. dubna 2022 a zájem obyvatel i návštěvníků Jihlavy o tento způsob aktivní městské mobility je velký. Do konce prosince se uskutečnilo přes 57 tisíc výpůjček, což je průměrně 209 půjčených kol za den. Byly i dny, kdy provozovatel zaevidoval až 500 výpůjček. Cyklisté od dubna do prosince najezdili po Jihlavě téměř 64 tisíc kilometrů a ušetřili téměř deset tun oxidu uhličitého. Sdílená kola jezdí v Jihlavě i v zimě. V prosinci a v lednu se uskutečnilo kolem dvou tisíc výpůjček za měsíc.

Detailní informace najdete na webu: www.nextbikeczech.co…
- red -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: tři děti v Pelhřimově se opily, dvě skončily v nemocnici; sedmnáctiletý cizinec za volantem nadýchal 1,8 promile
Dva patnáctiletí chlapci a čtrnáctiletá dívka se opili a dva z nich skončili v nemocnici. V pátek 3. března přijali policisté po desáté hodině večer oznámení o opilých dětech, které byly u kaple Sv. Anny v Pelhřimově. Na místě policisté zjistili, že jeden z chlapců nebyl schopen komunikace ani provedení dechové zkoušky. Druhý chlapec nadýchal téměř jedno promile alkoholu. U dívky dechová zkouška vykázala hodnotu přes jedno a půl promile. Stav jednoho z chlapců a dívky si vyžádal přivolání záchranky, která je převezla do nemocnice, kde byly děti hospitalizovány. Druhý z chlapců byl předán do péče své matce. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu dětem mladším osmnácti let umožnil a za jakých okolností se k alkoholu dostaly. Informování byli i rodiče dětí převezených do nemocnice a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Vandal poničil lak na autě
Policisté pátrají po pachateli, který v neděli 5. března v pozdních nočních hodinách v ulici Vlachovická v Novém Městě na Moravě na Žďársku poškodil zaparkované auto, čímž způsobil škodu přibližně za čtyřicet tisíc korun. "Pachatel u zaparkovaného vozidla Peugeot rozbil čelní sklo a poškodil lak vozidla vrypy po celé pravé straně", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají.

Zloděj alkoholu byl dopaden
Policisté šetří přestupek proti majetku, ke kterému došlo v pátek 3. března po šesté hodině večer v obchodním domě na ulici Strojírenská v Havlíčkově Brodě. "Osmadvacetiletý muž přišel do prodejny, z regálu vzal lahev alkoholu a se zbožím prošel přes pokladní zónu, aniž by za jej zaplatil. Následně byl zastaven pracovníkem obchodního domu a na místo byli přivoláni policisté, kteří vše zaevidovali", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý z přestupku proti majetku.

Opilý muž tloukl hlavou a pěstmi do výlohy, skončil na záchytce
V sobotu 4. března byli policisté v Třebíči přivoláni před devátou hodinou večer k budově v části Vnitřní Město, kde opilý muž tloukl pěstmi a hlavou do výlohy. Policisté vyjeli na místo a opilého muže, který se choval agresivně, zajistili. "U čtyřicetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

Sedmnáctiletý cizinec za volantem nadýchal skoro dvě promile
V neděli 5. března zastavili policisté před třetí hodinou odpoledne v Jihlavě vozidlo Škoda Fabia, které jelo po ulici Křížová. "Při kontrole zjistili, že řidičem je teprve sedmnáctiletý mladík, který ještě nemá řidičské oprávnění. Mladistvý cizinec byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,82 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté opilého mladíka zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. O případu informovali odbor sociálně právní ochrany dětí. Mladík je podezřelý ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují. Zjišťují také, za jakých okolností se mladistvý k alkoholu dostal.

Usedl za volant v době zákazu řízení
Policisté kontrolovali v neděli 5. března krátce před třetí hodinou odpoledne řidiče osobního vozidla Škoda na ulici Jihlavská ve Velké Bíteši na Žďársku. "Policisté provedenou lustrací zjistili, že vozidlo řídí třicetiletý muž, kterému na základě rozhodnutí okresního soudu byl uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v červnu příštího roku", informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Řidič pod vlivem drog
V pátek 3. března po desáté hodině večer zastavili policisté auto Škoda Fabia, jehož řidič jel po ulici Mikuláše Střely v Krucemburku na Havlíčkobrodsku. "Policisté provedli u devětadvacetiletého řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Následně byl řidič vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, které bezdůvodně odmítl", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Žena řídila přes uložený zákaz
V pátek 3. března zastavili policisté po jedné hodině odpoledne v Třebíči vozidlo Škoda Octavia jedoucí po ulici Brněnská. "Řidičkou byla sedmadvacetiletá žena, která řídit automobily nesmí. V druhé polovině loňského roku jí byl totiž městským úřadem vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let. Dechová zkouška byla u řidičky negativní, testu na ovlivnění návykovou látkou se bezdůvodně odmítla podrobit. Žena je tak podezřelá ze spáchání dopravního přestupku. Policisté ji odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil ženě podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič je podezřelý z přestupků
V neděli 5. března zastavili policisté před druhou hodinou ráno v ulici Urbánkova v Moravských Budějovicích na Třebíčsku auto Škoda Octavia. "Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u muže ukázal přítomnost marihuany. Dále policisté při kontrole zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku, která skončila v roce 2021. Policisté řidiči další jízdu zakázali", uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, případ policisté šetří.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Epidemická situace akutních respiračních onemocnění na Vysočině se na začátku března mírně zhoršila, nejvíce nemocných je na Žďársku
Za devátý kalendářní týden roku 2023 došlo na Vysočině ke zvýšení počtu hlášených akutních respiračních onemocnění o 12,4 procenta oproti předcházejícímu týdnu. Situace se vyjma jihlavského okresu mírně zhoršila ve všech regionech kraje, nejvíce na Žďársku.
„Relativní nemocnost v Kraji Vysočina akutními respiračními onemocněními je 1578 případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší nárůst, o 66,7 %, jsme zaznamenali v okrese Havlíčkův Brod. Ovšem nejvíce případů je stále v okrese Žďár nad Sázavou. Nejvíce nemocných je mezi dětmi ve věku do pěti let a školního věku. Bohužel ani jarní prázdniny tento trend nezastavily. Dále je vysoká nemocnost mezi mladými lidmi do 24 let. Stále doporučujeme opatrnost starším osobám a lidem se sníženou imunitou,“ informuje MUDr. Hana Pavlasová, ředitelka Odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

V minulém týdnu bylo laboratorně potvrzeno v Kraji Vysočina 32 případů chřipky bez závažného
průběhu, z toho 6 případů chřipky typu A, 26 případů chřipky typu B. Dále bylo laboratorně potvrzeno devět případů onemocnění způsobených RS viry, také bez závažného průběhu.

Nejúčinnější způsob, jak se chránit proti nákaze, je dodržování zásad osobní hygieny, důkladné mytí rukou, a posilování obranyschopnosti našeho organismu, tedy otužování, příjem vitamínů nejlépe z ovoce a zeleniny a také pravidelný pohyb a častý pobyt na čerstvém vzduchu.

Foto: Relativní nemocnost v okresech Kraje Vysočina na 100 tis. obyvatel
Zdroj: registr ARI
Jana BöHMOVÁZpět nahoru na obsah...

Komentované vycházky za bledulemi jarními do přírodní rezervace Ransko
Komentované vycházky nejen za bledulemi jarními se budou konat v neděli 12. března a následně v sobotu 18. a v neděli 19. března do národní přírodní rezervace Ransko. Sraz účastníků je v 10 a ve 13 hodin u přístřešku u Pobočenského rybníka při vstupu do národní přírodní rezervace.
Mimo bledulí, které v tomto ročním období vytváří souvislé porostlé plochy, budou k vidění i další druhy rostlin jarního aspektu místních lesních biotopů – například devětsil bílý, lýkovec jedovatý a třeba se ukáže některý z druhů místní fauny.

Na jaře kvetou v přírodní rezervaci Staré Ransko mezi Ždírcem nad Doubravou a Havlíčkovou Borovou desetitisíce bledulí jarních. Zdejší rozsáhlé lesy o rozloze necelých 700 ha jsou domovem pro celou řadu chráněných a ohrožených rostlin a živočichů.

Vstup do NPR je ze zákona povolen pouze po vyznačených trasách. Bledule jsou chráněné a patří mezi ohrožené druhy. Dorůstá do výšky 10 - 40 cm a má jedno nebo dvoukvětý stonek. Typicky bílé květy lemuje žlutý okraj. Vyhovuje jí vlhká výživná půda.
- red -Zpět nahoru na obsah...

U Velkého Beranova se střetla dvě osobní auta, jeden člověk utrpěl zranění
Při dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v pondělí 6. března v 6.45 hodin ráno u Velkého Beranova na Jihlavsku, utrpěl zranění jeden člověk.
„Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování", informovala mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Na místě nehody zasahovaly všechny záchranné složky.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   1. 6. 2023

• Pouť na Křemešník o víkendu - mše svaté i kulturní program
• Haškovy oslavy - kulatý stůl na téma první světová válka jako zásadní zlom a inspirace pro literární díla různých českých autorů na hradě Lipnici
• Motorkáři řádili ve Žďárských vrších, policie prosí o pomoc s pátráním veřejnost
• Z policejního deníku: zloděje peněženky policisté dopadli; opilá řidička bourala

Středa   31. 5. 2023

• Policisté pátrají po fence slyšící na jméno Scheila
• Dálkový pochod Měřínská padesátka již v sobotu, na trasu vyrazí pěší i cyklisté
• Záchranáři v Telči, Bystřici nad Pernštejnem, Velkém Meziříčí a Humpolci budou mít nová stanoviště za 180 milionů korun
• Policisté žádají svědky, kteří viděli střet auta s nezletilým chodcem v Třebíči, o pomoc
• Z policejního deníku: krádež jízdního kola; opilá řidička bourala

Úterý   30. 5. 2023

• Děti budou v táborské zoo soutěžit a řešit zábavné rébusy a úkoly
• Kemp mediků v pelhřimovské nemocnici se uskuteční v termínu 4. - 7. září, přihlášky lze posílat do konce června
• Za odpad lze zaplatit opět až do konce června, převodem z účtu musí. lidé zaplatit za každého člena rodiny zvlášť
• Z policejního deníku: krádež ve stavební buňce; kriminalisté dopadli distributory drog

Pondělí   29. 5. 2023

• Přednáška věnovaná houbám rostoucím v borech v jihlavském muzeu
• V domě kultury ve Žďáře nad Sázavou probíhá interaktivní výstava stavebnice LEGO, návštěvníci si mohou postavit třeba město podle vlastní fantazie
• Lékaři na očním oddělení v Jihlavě mají za sebou jedinečný zákrok, pomohli pacientovi s diabetem
• Traktor se ztratil na Ústecku a v úkrytu dojel až na Vysočinu schovaný v návěsu kamionu
• Z policejního deníku: vloupání do garáže, škoda je sto tisíc; tři ženy a jeden muž se poprali na ubytovně

Neděle   28. 5. 2023

• Vycházka pro milovníky přírody na rosnatkovou louku u osady Odranec v sobotu
• Začátek června bude v jihlavské zoologické zahradě tradičně patřit dětem
• Výpadovka z Jihlavy na Brno v Heleníně bude po celý červen řízena semafory
• Z policejního deníku: krádež dřeva za sedmdesát tisíc; cyklista boural, nadýchal přes 2,6 promile
• Dopravní policisté budou v úterý v rámci soutěže řídit křižovatku na ulici Jiráskova - Fritzova v Jihlavě

Sobota   27. 5. 2023

• Zemřel světoznámý egyptolog a přibyslavský rodák Jaromír Málek
• Přednáška o historii Židů na Havlíčkobrodsku připomene nejen památky, ale i osudy rodin
• Sokolí love story nad Jadernou elektrárnou Dukovany, mladí sokoli letos z hnízda nevyletí

Pátek   26. 5. 2023

• V Třebíči byly během května položeny čtyři stolpersteiny
• Z policejního deníku: neznámý zloděj se vloupal do auta, škoda je přes 40 tisíc; kriminalisté dopadli distributora dtog
• Zemřel Ján Tinka, bývalý vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu
• Umělci, kteří se scházejí v muzejní kavárně v Jihlavě, tu vystaví svá díla
• Družiny jihlavských základních škol budou během července a srpna otevřeny od šesti do 15.30 hodin, rodiče tam mohou děti přihlásit do 16. června
• Lékařům a sestřičkám v nemocnici v Jihlavě instalují počítače za miliony

Čtvrtek   25. 5. 2023

• U studánek Vitulka a Barborka ve Třech studních opět zazní kantáta Bohuslava Martinů
• Pracovníci Služeb města Jihlavy nově čistí i kontejnery na separovaný odpad
• Příměstský tábor havlíčkobrodského muzea má pro děti ještě několik volných míst
• Krádež peněz z bankomatu cizincům neprošla
• Den melanomu v třebíčské nemocnici opět odhalil závažná onemocnění kůže
• Podvody s investicemi do různých komodit, místo očekávaných zisků přicházejí o nemalé finanční prostředky
• Z policejního deníku: vloupání do autobusů; muži se poprali, jeden skončil v nemocnici

Středa   24. 5. 2023

• Do Polničky se na víkend sjede sedm řezbářů; obci vyřežou sochy pro betlém
• Přednáška Nenávidění miláčkové v podání Kláry Bezděčkové v telčském muzeu
• Při krádežích způsobili muži škodu za více než půl milionu korun
• Z policejního deníku: dělostřelecký granát zlikvidoval pyrotechnik; policisté vykázali agresivního opilého muže z domu

Úterý   23. 5. 2023

• Jihlavský tunel bude v sobotu pro veřejnou dopravu uzavřen
• Přijďte v sobotu do táborské zoo oslavit narozeniny fosy Masotry
• Městské sady v Pelhřimově by byly pro discgolf ideální, míní nadšenci, kteří ho představili veřejnosti
• Knihovna v Jihlavě bude do pátku zavřená, knihovnice lepí čipy na třicet tisíc svazků
• V jihlavské nemocnici umí skvěle poradit a pomáhat pacientům, důkazem je ocenění od ministra
• Z policejního deníku: řidiči pod vlivem alkoholu a drog; řidička najela do svodidel, skončila v nemocnici
• Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí; policisté v celé České republice každoročně pátrají po stovkách ztracených dětí
• Pro pervitin si obviněný muž z Jihlavska jezdil do Prahy

Pondělí   22. 5. 2023

• Noc v havlíčkobrodském muzeu letos v duchu Jaroslava Haška
• Meteorologové varují před silnými bouřkami, krupobitím i větrem
• Třiatřicetiletý řidič Škody Suberb se řítil po dálnici na Vysočině rychlostí 222 kilometrů v hodině
• Z policejního deníku: opilý zloděj ukradl boty, skončil na záchytce; opilí řidiči bourali

Neděle   21. 5. 2023

• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka artefaktů z první světové války
• Muzeum v Telči chystá výstavu fotografií Jindřicha Štreita s titulem Jak šel čas
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl trezory s penězi i nabíječku k telefonu; cizinec řídil opilý

Sobota   20. 5. 2023

• Nové expozice v muzeu ve Velkém Meziříčí připomínají rodáky Zdenku Vorlovou Vlčkovou a Františka Závišku
• Lidé budou moci zavzpomínat na své blízké při koncertu Epydemye pro Bárku
• Práce na revitalizaci rybníka Stráž v Pelhřimově pokračují, bude zde cyklostezka i relaxační zóna
• Novoměstská nemocnice pořádá další Kurz první pomoci, zájemci se mohou hlásit do pátku 2. června

Pátek   19. 5. 2023

• Rekordmany roku bude Agentura Dobrý den dekorovat v Senátu
• Muž u Sirákova spadl z vlečky za jedoucím traktorem, na místě zemřel
• Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; policisté dopadli zloděje

Čtvrtek   18. 5. 2023

• Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířila pestře zbarvená kachnička mandarínská
• Náměšť nad Oslavou slaví sté výročí povýšení na město; lidé se mohou těšit na bohatý program
• Loupežné přepadení seniorky policisté objasnili
• Pelhřimovské Muzeum rekordů zaregistrovalo největší sochu Ježíše
• Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open klepe na dveře, pozve na Zelenou horu i další místa
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl boty; opilý řidič boural

Středa   17. 5. 2023

• Legiovlak zůstane v Přibyslavi do neděle, poté ho parní lokomotiva přetáhne do Pacova
• Výstavu s titulem PŘED BARÁKEM. Veřejné umění Pelhřimova zahájí komentovaná prohlídka
• Na svazích kolem Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou se pasou beránci
• Nové nájezdy, zvonky i Euroklíč; jihlavská radnice je dostupná i pro handicapované
• V autě muž převážel pervitin a marihuanu
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje kovových zábran; muž dluží alimenty

Úterý   16. 5. 2023

• Akordeonový koncert v podání Jitky Baštové spojený s ochutnávkou francouzských vín v novoměstské galerii
• Lidická kolonie v Jihlavě bude mít nový vodovod i povrch silnice
• Haškovy kulaté stoly na téma byrokracie a první světová válka
• Policisté radí, jak můžete nejlépe zabezpečit svůj rekreační majetek
• Policisté kontrolovali provoz na dálnici D1 na Vysočině, zjistili zakázané předjíždění kamionů
• Z policejního deníku: krádež plotu za 70 tisíc; hledaný muž putoval do vězení; násilníka vykázali policisté z bytu

Pondělí   15. 5. 2023
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz