Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 26.3 2023


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Výroba velikonočních dekorací, pohádky i dobroty v dukovanském informačním centru
O víkendu 1. – 2. dubna bude patřit infocentrum v jaderné elektrárně v Dukovanech oblíbenému velikonočnímu tvoření rodin s dětmi. Speciální velikonoční program bude přizpůsoben rodinným návštěvám a doplněn o loutkovou pohádku O princezně na hrášku. Chybět nebudou ani několik zastavení, ve kterých si malí i velcí zájemci vyrobí velikonoční dekorace.
Přímo v infocentru elektrárny si budou moci malí i velcí návštěvníci společně vyrobit velikonoční dekorace. Mezi oblíbené výrobky patří ozdobená papírová vajíčka, dekorace z vrbových proutků nebo třeba košíček ve tvaru zajíčka na velikonoční vajíčko nebo ozdobný závěs. Ty si pak návštěvníci odnáší sebou domů, jako vzpomínku na návštěvu Jaderné elektrárny Dukovany. Tvořivé dílny povedou zkušení pracovníci studentského klubu Halahoj Třebíč.

V sobotu i v neděli dopoledne se návštěvníci mohou těšit na loutkovou pohádku O princezně na hrášku v podání Dřevěného divadla.

Všichni příchozí mohou také využít prohlídky Infocentra za doprovodu průvodkyň nebo vyzkoušet virtuální brýle, které vás přenesou k reaktoru nebo na vrchol 125 metrů vysoké chladicí věže.

V neděli 2.4. budou mít návštěvníci možnost poprvé využít nabídky občerstvení s oblíbenými domácími hotdogy, hranolkami nebo hamburgry.

"Tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. Tradičně je to v období před Vánoci a Velikonocemi. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí," uvedl tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk. Vedle těchto tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností, pořádají noční nebo speciální víkendové prohlídky.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: cizinec za volantem byl opilý a bez řidičáku
Řidič osobního auta Opel Corsa projížděl v sobotu 25. března po deváté hodině ráno z obce Štítné do Žirovnice na Pelhřimovsku a tuto jízdu chtěl vykonat také zpět do obce Štítné. Policisté jej však v Žirovnici zastavili a vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní – naměřená hodnota činila 1,56 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 1,50 promile alkoholu a 1,51 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení. Řidič při kontrole navíc nepředložil řidičský průkaz, policisté muži další jízdu zakázali a zahájili úkony trestního řízení. Sedmadvacetiletý cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková
Při nehodě se řidič zranil
Policisté přijali v pátek 24. března před devátou hodinou ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/523 u obce Bílý Kámen na Jihlavsku. Šestasedmdesátiletý řidič projížděl s vozidlem Audi od Jihlavy k obci Bílý Kámen. "Řidič se pravděpodobně při jízdě plně nevěnoval řízení vozidla a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo silnici. Následně narazil přední částí vozidla do vzrostlého stromu na pravé krajnici. Při dopravní nehodě si řidič způsobil lehká zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice v Jihlavě", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol u řidiče vyloučila provedená dechová zkouška. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši 300 000 korun. Na vozidle byly užity pneumatiky splňující zákonné podmínky. Vozidlo bylo po dopravní nehodě nepojízdné, proto policisté zadrželi řidiči osvědčení o registraci vozidla. Věc dopravní nehody vyřešili policisté uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidička dostala s vozidlem smyk a havarovala
Policisté přijali v pátek 24. března krátce před devátou hodinou ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/131 u Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Šestatřicetiletá řidička projížděla po silnici s vozem značky Škoda Octavia od Šimanova k Větrnému Jeníkovu. "Zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu vozovky a při projetí pravotočivé zatáčky uvedla vozidlo do smyku a následně přejela na levou krajnici, kde s vozidlem havarovala. Při dopravní nehodě si řidička způsobila lehké zranění, se kterým ji záchranáři převezli do jihlavské nemocnice k dalšímu ošetření", uvedla D. Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol řidička nenadýchala, při nehodě došlo ke hmotné škodě na vozidle Škoda Octavia v celkové výši 20 000 korun. Na autě byly užity zimní pneumatiky s předepsaným dezénem. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na mstě uložením pokuty v příkazním řízení.

Podnapilý muž řídil auto
V sobotu 25. března deset minut před devátou hodinou kontrolovali policisté v ulici Hornoměstská ve Velkém Meziříčí na Žďársku řidiče osobního auta Škoda Felicia. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi řidiče. "Provedená dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek - 1,72 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měla také opakované dechové zkoušky – naměřené hodnoty činily v obou případech 1,79 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla Dana Čírtková. Osmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Za volant usedla podnapilá řidička
Policisté kontrolovali v sobotu 25. března krátce před půl sedmou ráno v Třebíči řidičku osobního auta, která projížděla od ulice Sportovní na ulici Brněnská. Policisté ženu vyzvali, aby se podrobila dechové zkouše ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. "Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek - 0,71 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,70 promile alkoholu v dechu. Řidička po poučení doznala požití alkoholických nápojů před jízdou. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Sedmačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku v dopravě", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté přestupek zadokumentovali a odevzdají k projednání místně příslušnému správnímu orgánu.

Muž neměl za volantem co dělat
Policisté kontrolovali v sobotu 25. března v ranních hodinách řidiče osobního auta Ford, který projížděl v Havlíčkově Brodě z ulice Čechova do ulice Humpolecká. "Policisté zjistili, že muž řídí vozidlo i přesto, že má na základě rozhodnutí Městského úřadu Havlíčkův Brod uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu 24 měsíců až do června 2024. Řidič se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – naměřená hodnota činila 0,35 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,31 promile alkoholu v dechu", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté případ zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení. Sedmačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Přednáška Průvodce po Galaktickém centru v jihlavském muzeu
Přednáška RNDr. Soni Ehlerové, Ph.D., nazvaná Průvodce po Galaktickém centru se bude konat ve čtvrtek 30. března od 17 hodin v muzejním Malovaném sále na Masarykově náměstí v Jihlavě. Uvedla to mluvčí jihlavského muzea Dana Oberreiterová.
Centrální oblast galaxií se dá s trochou nadsázky přirovnat k hlavnímu městu země. Všechno je tam trochu větší a lidnatější a výstavnější – v případě galaxií hustější, zářivější a extrémnější – a prostě trochu jiné než jinde.

RNDr. Soňa Ehlerová, Ph.D., je česká astronomka, která působí především na Astronomickém ústavu Akademie věd České republiky, kde se se zabývá především galaxiemi a mezihvězdným materiálem. V roce 2005 obdržela ocenění Prémie Otto Wichterleho za práci v oblasti věd o neživé přírodě. Dr. Ehlerová je také českou zastupitelkou Mezinárodní astronomická unie v oblasti popularizace a je členkou Evropské jižní observatoře.

Přednášku pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Jihlavskou astronomickou společností a Pobočkou Vysočina České astronomické společnosti.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Jihlavané cvičili na podporu lidí s roztroušenou sklerózou, peníze poputují na rehabilitace pacientů
Více než 60 sportovních nadšenců se v sobotu 25. března v Jihlavě zapojilo do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Cílem akce bylo upozornit na problémy pacientů s tímto onemocněním a podpořit je v pohybu, který je pro ně důležitý. Organizátoři také ocenili nejmladšího a nejstaršího maratonce. Výtěžek z dobrovolného vstupného, který činí přes 20 tisíc korun, poputuje na rehabilitace pacientů.
Lidé s roztroušenou sklerózou i jejich blízcí cvičili ve fitness centru Fitpeople Bedřichov v Jihlavě. Účastníci se zapojili do cvičení na karimatkách i kruhového tréninku. „Maratonu se vždy účastní lidé všech věkových kategorií, od dětí po seniory. Proto jsme se letos rozhodli
vyhlásit nejmladšího a nejstaršího účastníka, kteří si odnesli symbolické ocenění,“ říká Jitka Večeřová z organizace ROSKA Jihlava, která celou akci spolu s Nadačním fondem IMPULS
pořádala.

Cenu nejmladšího účastníka získala tříletá Bertička Delínová, ocenění pro nejstaršího účastníka si odnesla šestasedmdesátiletá účastnice Kateřina Šrámková. Změřit síly mohli všichni bez ohledu na svou fyzickou zdatnost. „Není podstatné podat určitý sportovní výkon, ale zapojit se, a to klidně i s handicapem,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.

Cílem akce bylo mimo jiné umožnit lidem s roztroušenou sklerózou vyzkoušet si různé pohybové aktivity a motivovat je po pandemii koronaviru znovu k pohybu. „Rehabilitace i jiné aktivity lidí s roztroušenou sklerózou už se po pandemii podařilo většinou obnovit. Jsou ale jedinci, u nichž způsobil nedostatek pohybu nevratné změny. Proto jsou akce jako MaRS, které pacienty k pohybu motivují, důležité,“ vysvětluje neurolog MUDr. Radek Ampapa, vedoucí lékař MS centra při Neurologickém oddělení Nemocnice Jihlava.

Peníze vybrané z dobrovolného vstupného poputují na rehabilitační pobyty, které jsou
nejnákladnější částí při léčbě roztroušené sklerózy.

O roztroušené skleróze
Roztroušená skleróza (RS) je chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, jehož příčina není doposud známa. Toto onemocnění propuká většinou v mladším věku, častěji postihuje ženy. Pro RS je typické střídání období záchvatů (atak) a období zdánlivého klidu. Tento proces je nepředvídatelný, a proto i léčba či prevence jsou těžké. Na celém světě trpí RS 2,5 milionu nemocných, v Česku se odhaduje počet pacientů na 20 tisíc. Nemoc se vyskytuje především ve středních a chladnějších zeměpisných šířkách. Rizikovými faktory nemoci jsou
kromě genetické dispozice EB virus (Epsteina-Barrové virus), kouření a nedostatek vitaminu D. Informace o roztroušené skleróze lze nalézt i na portále www.rskompas.cz.
Anna ABSOLONOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Středa   31. 5. 2023

• Policisté pátrají po fence slyšící na jméno Scheila
• Dálkový pochod Měřínská padesátka již v sobotu, na trasu vyrazí pěší i cyklisté
• Záchranáři v Telči, Bystřici nad Pernštejnem, Velkém Meziříčí a Humpolci budou mít nová stanoviště za 180 milionů korun
• Policisté žádají svědky, kteří viděli střet auta s nezletilým chodcem v Třebíči, o pomoc
• Z policejního deníku: krádež jízdního kola; opilá řidička bourala

Úterý   30. 5. 2023

• Děti budou v táborské zoo soutěžit a řešit zábavné rébusy a úkoly
• Kemp mediků v pelhřimovské nemocnici se uskuteční v termínu 4. - 7. září, přihlášky lze posílat do konce června
• Za odpad lze zaplatit opět až do konce června, převodem z účtu musí. lidé zaplatit za každého člena rodiny zvlášť
• Z policejního deníku: krádež ve stavební buňce; kriminalisté dopadli distributory drog

Pondělí   29. 5. 2023

• Přednáška věnovaná houbám rostoucím v borech v jihlavském muzeu
• V domě kultury ve Žďáře nad Sázavou probíhá interaktivní výstava stavebnice LEGO, návštěvníci si mohou postavit třeba město podle vlastní fantazie
• Lékaři na očním oddělení v Jihlavě mají za sebou jedinečný zákrok, pomohli pacientovi s diabetem
• Traktor se ztratil na Ústecku a v úkrytu dojel až na Vysočinu schovaný v návěsu kamionu
• Z policejního deníku: vloupání do garáže, škoda je sto tisíc; tři ženy a jeden muž se poprali na ubytovně

Neděle   28. 5. 2023

• Vycházka pro milovníky přírody na rosnatkovou louku u osady Odranec v sobotu
• Začátek června bude v jihlavské zoologické zahradě tradičně patřit dětem
• Výpadovka z Jihlavy na Brno v Heleníně bude po celý červen řízena semafory
• Z policejního deníku: krádež dřeva za sedmdesát tisíc; cyklista boural, nadýchal přes 2,6 promile
• Dopravní policisté budou v úterý v rámci soutěže řídit křižovatku na ulici Jiráskova - Fritzova v Jihlavě

Sobota   27. 5. 2023

• Zemřel světoznámý egyptolog a přibyslavský rodák Jaromír Málek
• Přednáška o historii Židů na Havlíčkobrodsku připomene nejen památky, ale i osudy rodin
• Sokolí love story nad Jadernou elektrárnou Dukovany, mladí sokoli letos z hnízda nevyletí

Pátek   26. 5. 2023

• V Třebíči byly během května položeny čtyři stolpersteiny
• Z policejního deníku: neznámý zloděj se vloupal do auta, škoda je přes 40 tisíc; kriminalisté dopadli distributora dtog
• Zemřel Ján Tinka, bývalý vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu
• Umělci, kteří se scházejí v muzejní kavárně v Jihlavě, tu vystaví svá díla
• Družiny jihlavských základních škol budou během července a srpna otevřeny od šesti do 15.30 hodin, rodiče tam mohou děti přihlásit do 16. června
• Lékařům a sestřičkám v nemocnici v Jihlavě instalují počítače za miliony

Čtvrtek   25. 5. 2023

• U studánek Vitulka a Barborka ve Třech studních opět zazní kantáta Bohuslava Martinů
• Pracovníci Služeb města Jihlavy nově čistí i kontejnery na separovaný odpad
• Příměstský tábor havlíčkobrodského muzea má pro děti ještě několik volných míst
• Krádež peněz z bankomatu cizincům neprošla
• Den melanomu v třebíčské nemocnici opět odhalil závažná onemocnění kůže
• Podvody s investicemi do různých komodit, místo očekávaných zisků přicházejí o nemalé finanční prostředky
• Z policejního deníku: vloupání do autobusů; muži se poprali, jeden skončil v nemocnici

Středa   24. 5. 2023

• Do Polničky se na víkend sjede sedm řezbářů; obci vyřežou sochy pro betlém
• Přednáška Nenávidění miláčkové v podání Kláry Bezděčkové v telčském muzeu
• Při krádežích způsobili muži škodu za více než půl milionu korun
• Z policejního deníku: dělostřelecký granát zlikvidoval pyrotechnik; policisté vykázali agresivního opilého muže z domu

Úterý   23. 5. 2023

• Jihlavský tunel bude v sobotu pro veřejnou dopravu uzavřen
• Přijďte v sobotu do táborské zoo oslavit narozeniny fosy Masotry
• Městské sady v Pelhřimově by byly pro discgolf ideální, míní nadšenci, kteří ho představili veřejnosti
• Knihovna v Jihlavě bude do pátku zavřená, knihovnice lepí čipy na třicet tisíc svazků
• V jihlavské nemocnici umí skvěle poradit a pomáhat pacientům, důkazem je ocenění od ministra
• Z policejního deníku: řidiči pod vlivem alkoholu a drog; řidička najela do svodidel, skončila v nemocnici
• Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí; policisté v celé České republice každoročně pátrají po stovkách ztracených dětí
• Pro pervitin si obviněný muž z Jihlavska jezdil do Prahy

Pondělí   22. 5. 2023

• Noc v havlíčkobrodském muzeu letos v duchu Jaroslava Haška
• Meteorologové varují před silnými bouřkami, krupobitím i větrem
• Třiatřicetiletý řidič Škody Suberb se řítil po dálnici na Vysočině rychlostí 222 kilometrů v hodině
• Z policejního deníku: opilý zloděj ukradl boty, skončil na záchytce; opilí řidiči bourali

Neděle   21. 5. 2023

• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka artefaktů z první světové války
• Muzeum v Telči chystá výstavu fotografií Jindřicha Štreita s titulem Jak šel čas
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl trezory s penězi i nabíječku k telefonu; cizinec řídil opilý

Sobota   20. 5. 2023

• Nové expozice v muzeu ve Velkém Meziříčí připomínají rodáky Zdenku Vorlovou Vlčkovou a Františka Závišku
• Lidé budou moci zavzpomínat na své blízké při koncertu Epydemye pro Bárku
• Práce na revitalizaci rybníka Stráž v Pelhřimově pokračují, bude zde cyklostezka i relaxační zóna
• Novoměstská nemocnice pořádá další Kurz první pomoci, zájemci se mohou hlásit do pátku 2. června

Pátek   19. 5. 2023

• Rekordmany roku bude Agentura Dobrý den dekorovat v Senátu
• Muž u Sirákova spadl z vlečky za jedoucím traktorem, na místě zemřel
• Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; policisté dopadli zloděje

Čtvrtek   18. 5. 2023

• Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířila pestře zbarvená kachnička mandarínská
• Náměšť nad Oslavou slaví sté výročí povýšení na město; lidé se mohou těšit na bohatý program
• Loupežné přepadení seniorky policisté objasnili
• Pelhřimovské Muzeum rekordů zaregistrovalo největší sochu Ježíše
• Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open klepe na dveře, pozve na Zelenou horu i další místa
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl boty; opilý řidič boural

Středa   17. 5. 2023

• Legiovlak zůstane v Přibyslavi do neděle, poté ho parní lokomotiva přetáhne do Pacova
• Výstavu s titulem PŘED BARÁKEM. Veřejné umění Pelhřimova zahájí komentovaná prohlídka
• Na svazích kolem Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou se pasou beránci
• Nové nájezdy, zvonky i Euroklíč; jihlavská radnice je dostupná i pro handicapované
• V autě muž převážel pervitin a marihuanu
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje kovových zábran; muž dluží alimenty

Úterý   16. 5. 2023

• Akordeonový koncert v podání Jitky Baštové spojený s ochutnávkou francouzských vín v novoměstské galerii
• Lidická kolonie v Jihlavě bude mít nový vodovod i povrch silnice
• Haškovy kulaté stoly na téma byrokracie a první světová válka
• Policisté radí, jak můžete nejlépe zabezpečit svůj rekreační majetek
• Policisté kontrolovali provoz na dálnici D1 na Vysočině, zjistili zakázané předjíždění kamionů
• Z policejního deníku: krádež plotu za 70 tisíc; hledaný muž putoval do vězení; násilníka vykázali policisté z bytu

Pondělí   15. 5. 2023
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz