Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 9.4 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Velbloudí pár z táborské zoo v sobotu společně oslaví narozeniny
Třicet. Tolik svíček by si museli připravit ošetřovatelé z táborské zoologické zahrady, pokud by chtěli připravit dort na sobotní narozeninovou oslavu. Oslavenci budou totiž rovnou dva – pár velbloudů dvouhrbých. Zasloužilý otec Jeppe oslaví už dvaadvacáté narozeniny a velbloudice Frída osmé. Na svou oslavu zvou všechny zájemce, společnost mají velmi rádi. Speciální narozeninové komentované krmení začne v sobotu 13. dubna hodinu a půl po poledni ve 13.30 hodin.
Naši velbloudi jsou velcí cestovatelé. Jeppe pochází z Dánska a do Tábora se dostal přes Prahu Frída k nám přicestovala z Německa. Oba dva si ale u nás velmi zvykli a jsou tu spokojení. Jsou velmi kontaktní, což návštěvníci uvidí i při sobotní narozeninové oslavě, kdy se dozví i spoustu zajímavostí z jejich života. Víte například, k čemu jim slouží starý kartáč na stromě? I to u nás v sobotu zjistíte, tak dorazte,“ láká k návštěvě mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Velbloudi dvouhrbí pochází z nehostinných stepí a polopouští Mongolska a Číny a jsou fyziologicky přizpůsobeni extrémním ročním výkyvům teplot v rozmezí až 75 stupňů Celsia. Zdomácnělá forma velblouda dvouhrbého je rozšířená po celém světě, ale málo známým faktem je, že divoká forma je kriticky ohrožená vyhubením. Přežívá jen v mongolské poušti Gobi, zde žije pár set posledních jedinců.

Zoo je od 1. dubna do 31. května otevřená každý den od 9:00 do 18:00.
Filip SUŠANKAZpět nahoru na obsah...

Vstup do lesa Ochoza v Novém Městě na Moravě až do odvolání pouze na vlastní nebezpečí
Do lesa Ochoza v Novém Městě na Moravě je až do odvolání možný vstup pouze na vlastní nebezpečí. V porostu v uplynulých dnech poryvy silného větru způsobily vyvrácení nebo polámání řady stromů. Staticky nestabilní kmeny, které jsou odstraňovány postupně, tak pro chodce či cyklisty představují reálné nebezpečí.
Riziko je spojeno taktéž s využíváním oblíbených singletracků, které lesními úseky vedou. Ačkoliv oficiální sezona těchto tratí začíná až v polovině dubna, cyklisté je užívali už dříve, navíc les Ochoza slouží jako vyhledávané místo k procházkám místních obyvatel i turistů.

Kdo míří do arény za svezením již teď, musí dbát zvýšené opatrnosti na červeném trailu. Jeho spodní část je zapáskovaná a nebude sjízdná až do odvolání. Po víkendové nepřízni počasí spadlo mnoho stromů a červený singletrack se v jeho celé délce stal neprůjezdným.

Aktuální informace týkající se postupu při likvidaci nebezpečných a polámaných stromů a větví z tras i cest je třeba sledovat na facebookovém profilu Cyklo arény Vysočina.
www.vysocina.bike/
- red -Zpět nahoru na obsah...

V rybníku v Telči byla nalezena mrtvá žena
Žena bez známek života byla nalezena v úterý 9. dubna před druhou hodinou odpoledne v rybníku v Telči na Jihlavsku. Policisté nyní zjišťují příčinu a okolnosti úmrtí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
"Policisté nyní zjišťují příčinu a okolnosti úmrtí
- red -Zpět nahoru na obsah...

Festival Expediční kamera míří do Jihlavy
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera se po roce vrací do Jihlavy, konat se bude ve středu 10. dubna od 18. hodiny v kině Dukla v Jihlavě. Jde o největší cestovatelskou a outdoorovou akci v Česku. Divákům nabídne nejlepší filmy sezóny z celého světa.
„Objevujme…Poznávejme…Žijme!“ Tak zní slogan filmového festivalu Expediční kamera, který už od roku 2009 přináší do více než 150 měst v ČR i na Slovensku ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy. „V letošním roce se diváci mohou těšit na film od Adama Ondry s názvem Lezci, který byl natočen exkluzivně pro festival Expediční kamera,“ uvedl ředitel festivalu – Pavel Pichler.

Adam Ondra je považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od dětského věku. Film Lezci ukazuje mladého Pepu Šindela, který kráčí v Adamových šlépějích. Mladý lezec dokázal v pouhých 15 letech vylézt cestu v obtížnosti 9a+. To se zatím nikomu na světě kromě Pepy a Adama v tak mladém věku nepodařilo. Film vyobrazuje výjimečné setkání Pepy s jeho idolem Adamem, kteří mají společný cíl – přelez jedné z nejtěžších skalních cest na Slovensku v oblasti Krpcovo.

Na festivalu se můžete těšit také na film Javari, který mapuje návrat dvou přátel Simona a Mirka k indiánskému kmeni Matsés. Ten žije na peruánsko-brazilské hranici u řeky Javari. Jedno z nejodlehlejších a nejméně probádaných oblastí naší planety se tak stane dějištěm dobrodružného příběhu, kdy se dvojice cestovatelů na vlastní pěst vypraví hledat další osamocenou osadu Matsés ztracenou kdesi v hlubinách Amazonie.

A to není zdaleka všechno! Festival představí i italský film – Pioneri, který zachycuje úchvatnou cestu Petera Mosera, jež se během jediného dne vydává na šest hlavních vrcholů Pale si San Martino. Program celého festivalu najdete na webových stránkách kina Dukla
www.kinodukla.cz/kli…
nebo na www.expedicnikamera.cz https://expedicnikamera.cz/
Lucie MAXOVÁZpět nahoru na obsah...

Řidička osobního auta zemřela po nárazu do sloupu v Horních Rapoticích
Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 9. dubna krátce před desátou hodinou dopoledne v obci Horní Rápotice na Pelhřimovsku, zemřela řidička osobního auta.
"Při nehodě zemřela řidička jedoucí s osobním vozidlem Škoda, která vyjela mimo komunikaci, a vozidlo narazilo do sloupu. Zranění utrpěl spolujedoucí, kterého si převzala do péče zdravotnická záchranná služba", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody policisté šetří.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj vykradl auto; opilý řidič skončil na záchytce
Do zaparkovaného auta VW Caddy se v noci z neděle 7. dubna na pondělí na ulici Srázná v Jihlavě vloupal zloděj a ukradl bourací kladivo, tablet a peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Zloděj způsobil škodu za necelých dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případ prověřují a po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vloupání do chaty
Policisté prověřují vloupání do rekreační chaty u obce Důl na Pelhřimovsku. "V době z neděle 7. dubna na pondělí pachatel vnikl na pozemek a poté za užití násilí vnikl do obytné části chaty, kterou prohledal a ukradl příklepovou vrtačku, reproduktory, prodlužovací kabely a jiné věci. Pachatel svým jednáním způsobil škodu kolem deseti tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Dále provedli v lokalitě šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. V okolí chaty policisté zajistili některé z odcizených věcí a ty se tak mohly vrátit zpět majiteli. Po pachateli policisté pátrají.

Recidivista kradl zboží v obchodě
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže jednačtyřicetiletému muži, který odcizil zboží v obchodním centru v Jihlavě. V pondělí 8. dubna přišel před polednem do prodejny a odcizil parfémy v hodnotě přes čtyři tisíce korun. Zboží dal do tašky a odešel z obchodu bez zaplacení. "Krádež ale nezůstala bez povšimnutí a muže zastavili pracovníci prodejny. Přivolaní policisté podezřelého muže odvezli na oddělení. Provedeným šetřením zjistili, že se jedná o stejného muže, který o den dříve odcizil ve dvou případech zboží v prodejně a utekl. Také v těchto případech se jeho cílem staly parfémy a způsobil škodu za více než čtyři tisíce korun. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán, naposledy byl odsouzen na konci loňského roku", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 6. dubna přijali policisté v Třebíči po deváté hodině večer oznámení o značně opilém muži, který u obchodního domu vyhrožoval, že skočí z mostu nebo si jinak ublíží. "Policisté u devětapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,14 promile alkoholu, proto jej zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Motocyklista havaroval
V pondělí 8. dubna po čtvrté hodině odpoledne havaroval v obci Dobkov na Havlíčkobrodsku řidič motocyklu BMW. "Motocyklista jel od obce Česká Bělá, zřejmě neadekvátně zareagoval na psa, kterého jeho majitel venčil mimo komunikaci, řidič začal brzdit, dostal s motocyklem smyk, který nezvládl, upadl a setrvačností přejel mimo komunikaci do silničního příkopu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do havlíčkobrodské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u sedmačtyřicetiletého řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vlivem havárie došlo k předběžně vyčíslené škodě za třicet tisíc korun.

Řidič pod vlivem alkoholu
Dnes, 9. dubna, po šesté hodině ráno zastavili policisté osobní auto Volkswagen Passat v ulici K Novému nádraží ve Velkém Meziříčí na Žďársku. "U čtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které naměřili hodnotu 2,47 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a vykázaly obdobné hodnoty. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že měl řidič problémy s orientací a koordinací pohybu, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Neděle   19. 5. 2024

• Odpoledne na Šmeralově statku v Třebíči s folklorní muzikou i pletením košíků
• Výstava Co přinesl obchvat v havlíčkobrodském muzeu nabídne unikátní nález středověkého rudního mlýna
• Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural

Sobota   18. 5. 2024

• Výstava fotografií Jaroslava Hedvábného s titulem Toulky Moravským Toskánském v jihlavské muzejní kavárně
• Policista roku 2023 – dva tituly zamířily na Vysočinu. Vítězem v kategorii Tým roku se stal vysočinský pracovní tým Falešný bankéř
• Sarajevo 1914: Řidič, který vstoupil do dějin, pocházel z Telče
• Festival Ji.hlava se prodlužuje a otevírá se místnímu publiku
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: zpracování lnu
• Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířil mýval Rocket. ZOO Tábor je jediná zoo v Česku, která mývaly může přijímat

Pátek   17. 5. 2024

• Zoologická zahrada v Jihlavě získala slona za za odchov čtyř mláďat aligátora čínského
• Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; pohřešovaného mladíka z Čáslavi vypátrali policisté na Vysočině
• Jihlavský magistrát rozesílá občanům pokyny k platbě za odpady e-mailem
• Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého zloděje, který kradl rybářské náčiní, jízdní kola i dveře
• Primář Karel Křikava: Chirurgie je náročný, ale velmi krásný a naplňující obor
• Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři zodpoví dotazy

Čtvrtek   16. 5. 2024

• Setkání u jinošovských studánek s chlebem, solí i muzikou
• Starý Brněnský most v Jihlavě bude uzavřen až do října
• Policisté zadrželi muže, který falšoval vstupenky nejen na MS v hokeji. Vstupenky koupené mimo oficiální prodej si raději zkontrolujte, mohou být falešné!
• Nakažlivá klíšťata: Jak se vyhnout nebezpečí?
• Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení

Středa   15. 5. 2024

• Muzejní noc ve Velkém Meziříčí v duchu cesty do minulosti díky stroji času Nikoly Tesly
• Energetici nečekaně procvičovali, jak se zachovat v případě mimořádné události. Došlo i na ukrytí!
• Na mostě v osadě Pohledští Dvořáci u Havlíčkova Brodu je omezená doprava, důvodem je jeho rekonstrukce
• V rámci Muzejní noci se v Třešti můžete vydat za sovami na Javořici či si prohlédnout výstavu fotografií Přírodou Třešťska
• V jihlavské nemocnici nejen onkologickým pacientům bude sloužit magnetická rezonance i CT
• Jihlavští strážníci dopadli agresivního muže, který napadl pár slovně, poté uhodil muže pěstí do obličeje, skončil v poutech
• Z policejního deníku: v Horní Cerekvi utonul pětačtyřicetiletý muž

Úterý   14. 5. 2024

• Pod barokním chrámem zapsaným v UNESCO ve Žďáře nad Sázavou se opět pasou beránci
• Při požáru teletníku v Rozseči uhynulo devět telat, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu
• Vzpomínková procházka ve Velkém Meziříčí
• Hejno plameňáků v jihlavské zoologické zahradě se rozrůstá o mládež
• Přijďte do táborské zoo spočítat zvířata z amerického kontinentu a otestovat svoje znalosti
• Rychlý nástup jara a mrazy zničily sadařům úrodu, ale části zemědělců dává počasí naději. Rozhodne jeho vývoj v květnu a červnu
• Lubomír Vaněk v Pelhřimově usmažil podobiznu za necelých pět minut
• Z letadla, které spadlo u Luk nad Jihlavou, zbyly ohořelé trosky, škoda je dva miliony korun
• Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; auto srazilo nezletilou chodkyni

Pondělí   13. 5. 2024

• Na Vysočině hrozí nebezpečí požárů, foukat bude čerstvý vítr
• U Luk nad Jihlavou spadlo letadlo, na místě zemřel jeden člověk
• Hysterie okolo medvědů na Slovensku se stupňuje. Životem na ní doplatilo i dvouleté mládě
• Na jihlavském náměstí pod jerlíny jsou nové lavičky
• Z policejního deníku: vandal počmáral garážová vrata, okna a skříň elektrorozvaděče

Neděle   12. 5. 2024

• Muzeum ve Velkém Meziříčí oslaví svůj svátek bezplatným vstupem, expozice nabízí k vidění třeba kapesník s krví Františka Ferdinanda
• Pelhřimovská nemocnice oslavila Mezinárodní den sester
• Z policejního deníku: zloděj ukradl spícímu člověku batoh i s doklady; opilý řidič bez řidičáku utekl od nehody
• Policisté na člunech kontrolovali přehradu Vír na Žďársku

Sobota   11. 5. 2024

• Slavnostní otevření Stříbrného domu v Jihlavě doplní po celý víkend kulturní i vzdělávací program
• Publikace Hrad Štamberk u Telče bude pokřtěna a představena zájemcům
• Místo chleba v ruce kvér

Pátek   10. 5. 2024

• Auto v Pelhřimově vjelo do hlavního vchodu prodejny
• Jihlavský tunel bude prakticky celý víkend pro veškerou dopravu uzavřen
• Kraj Vysočina podpoří výkup cenných mokřadů Na Skřivánku, jejímž novým obyvatelem je také dudek chocholatý
• Nezaměstnanost na Vysočině klesla na 2,8 procenta a dohnala Prahu. Maminky si zaslouží lepší pracovní uplatnění
• Z policejního deníku: motorkáři bourali; za volantem pod vlivem alkoholu i drog

Čtvrtek   9. 5. 2024

• Surikaty v táborské zoo vyhlíží návštěvníky
• Procházka údolní nivou meandrujícího Stržského potoka ukáže krásy květnatých luk
• Novoměstské farmářské trhy doprovodí šedesátičlenný dechový soubor Z-UŠáci
• Léto se blíží! Zažádejte si včas o cestovní doklad
• Dětem byly předány ceny za výtvarná a literární díla na téma Bezpečná doprava budoucnosti
• Dobrovolníci v třebíčské nemocnici natírali, obkládali, pleli či ošetřili zeleň
• Z policejního deníku: Na dvě stařenky v Pacově spadla zeď; cizinci, který v Čáslavicích srazil babičku s vnučkami, hrozí až šest let vězení; obec pro rodinu, kterou postihla tragédie, uspořádala sbírku

Středa   8. 5. 2024

• Po dálnici D1 běhal pes husky, za pomoci majitelky se jej podařilo policistům odchytit
• Sraz historických a retro kočárků ve Velkém Meziříčí
• Na Žďársku startují on-line besedy pro rodiče o populárních návykových látkách

Úterý   7. 5. 2024

• Taktické cvičení aktivní útočník v City Parku v Jihlavě omezí dopravu v centru města
• Den melanomu v třebíčské nemocnici odhalil deset zhoubných nádorů kůže a dalších devět závažných problémů; pro velký zájem bylo vyšetření znamének zařazeno i na den otevřených dveří nemocnice v září
• V jihlavském muzeu je každé pondělí otevřená mykologická poradna
• Veterinární správa nařídila stáhnutí z prodeje opékacích párků z Agroinvestu v Bobrové kvůli obsahu listerií
• Policisté dopadli muže, který se na Velkomeziříčsku vloupal do sedmi chat, hrozí mu až tři roky za mřížemi
• Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za tři sta tisíc; policisté na Jihlavsku vypátrali celostátně hledaného muže

Pondělí   6. 5. 2024

• Na Vysočině řádí bouřky, hasiči uklízejí bláto nebo odčerpávají vodu ze zatopených prostor
• Svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu atrakcí, ve městě od 13. do 20. května omezí dopravu
• Památník obětem politických procesů v padesátých letech vymysleli a navrhli sami žáci
• Kraj mezi vlastníky památek na Vysočině rozdělí na jejich opravu devatenáct milionů korun
• Nehoda v Čáslavicích si vyžádala druhou oběť, zemřelo malé dítě
• Z policejního deníku: opilí řidiči bourali

Neděle   5. 5. 2024

• Území která měla sloužit pro výchovu nových bojovníků do řad SS
• Přednáška věnovaná archeologickému bádání na Telečsku
• Z policejního deníku: zloděj vykradl auto; muž dluží na alimentech osmdesát tisíc; osmnáctiletý mladík bez řidičáku a opilý způsobil nehodu

Sobota   4. 5. 2024

• Mlejnek z Víru v Horáckém muzeu se spustí za doprovodu dětského folklorního souboru Groš
• Turistická stezka na Pelhřimovsku připomíná Jarmilu Kurandovou, babičku z filmu Antonína Moskalyka

Pátek   3. 5. 2024