Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 28.5 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Děti oslaví svůj den vstupem do táborské zoo za jednu korunu
Mezinárodní den dětí si každoročně připomínáme 1. června, letos tento den připadl příhodně na sobotu. Ideální situace na to, oslavit tento svátek návštěvou táborské zoologické zahrady. Tím spíše, když všechny děti do 15 let získají vstupné za pouhou jednu korunu. Navíc mohou soutěžit o zajímavé ceny.
„Dětský smích rozlehlý areál naší zoo vždy tak pěkně oživí. Pro naše nejmladší návštěvníky pořádáme během celého roku spoustu akcí, které jsou velmi oblíbené. Rádi bychom jim za jejich přízeň poděkovali a kdy jindy to udělat, než na den dětí, který připadá na tuto sobotu 1. června. Tento den k nám mohou všechny děti do 15 let zavítat za pouhou jednu korunu. Kromě opravdu symbolického vstupného mohou absolvovat zábavnou stezku, na jejímž konci čekají zajímavé ceny,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Tím největším lákadlem ale samozřejmě zůstávají zvířata žijící v táborské zoo. „Ani o ně nebudou návštěvníci ochuzeni, právě naopak. V sobotu jsou na pořadu dne hned čtyři oblíbená komentovaná krmení. Jejich účastníci tak uvidí například makaky či surikaty opravdu hodně zblízka a jako bonus se dozví spoustu zajímavostí o jejich životě,“ láká k návštěvě mluvčí zoo Sušanka.

Zoo v Táboře je od 1. června do 31. srpna otevřená každý den od 9 do 19 hodin.
- fs -Zpět nahoru na obsah...

V Pelhřimově otevřou nový minigolf, zábavu pro děti i dospělé
Minigolf, jenž poskytuje zábavu dětem i dospělým, bude otevřen v sobotu 1. června ve sportovním areálu v Pelhřimově vedle volejbalového hřiště. Minigolfové hřiště s jednadvaceti jamkami navíc bude pro širokou veřejnost otevřené od 1. až do 9. června zdarma.
Hřiště dodané společností SV GOLF s.r.o. splňuje všechny potřebné standardy pro pořádání sportovních turnajů, což znamená, že se návštěvníci mohou těšit na možnost účastnit se soutěží a zlepšovat své minigolfové dovednosti. "Toto nové kvalitní hřiště nahrazuje hřiště z Děkanské zahrady. Děkanka by měla projít rozsáhlou revitalizací, a proto bylo zvoleno toto nové místo. V těsné blízkosti budou pro veřejnost postupně otevřeny i hřiště na míčové hry - volejbal, nohejbal a další, šatny, sprchy a občerstvení. V areálu tak budete moci strávit celé odpoledne a doplnit ho třeba koupáním, saunou nebo kuželkami", informovala mluvčí městského úřadu v Pelhřimově Andrea Unterfrancová.

Při hře je důležité dodržovat určitá pravidla, aby se předešlo jakýmkoli nehodám. Doporučuje se nosit pevnou obuv bez podpatků a při hře dodržovat pravidla ohledně vstupu do drah a manipulace s míčky. Správce areálu je vždy k dispozici v případě jakýchkoli otázek nebo potřeb.

Provozní doba minigolfového hřiště bude v prvním týdnu následující:

Sobota 1. 6.: 9:00 - 19:00
Neděle 2. 6.: 9:00 - 19:00
Pondělí až pátek: 15:00 - 18:00
Sobota 8. 6.: 9:00 - 19:00
Neděle 9. 6.: 9:00 - 19:00

Více informací zájemci najdou na webu společnosti Pelhřimovská sportovní na:
https://www.sportpe.cz/
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Muž měl v bytě pěstírnu, u domu napadl muže a ženu
Policisté z Jihlavy zasahovali v květnu proti agresivnímu muži, který napadl svého souseda kovovou tyčí. V rámci zákroku navíc zjistili, že kromě násilí má muž blízko také k drogám. V bytě měl podezřelý muž totiž pěstírnu konopí. Kriminalisté zajistili předměty určené k pěstování, rostliny konopí i usušenou marihuanu. Zadržený muž skončil v policejní cele a kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání, obviněn je ze spáchání tří trestných činů.
Závažný případ pro policisty začal ve večerních hodinách oznámením přijatým na tísňové lince. Napadený muž a žena se ukryli v garáži v Jihlavě, protože předtím čelili u domu útoku agresivního muže, a žádali o rychlý příjezd policistů. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Policisté zajistili po příjezdu k domu bezpečí pro napadené osoby a zjistili, že podezřelý muž utekl do bytu. Pokřikoval z balkonu a z jeho jednání a chování vyplynulo, že je pod vlivem návykové látky. Policisté muže zadrželi a s pouty na rukou mířil do cely. Test na zjištění přítomnosti omamné látky byl u něho pozitivní. Při zákroku policisté zjistili, že v bytě je pěstírna konopí a množství marihuany. Prověřování závažného případu převzali jihlavští kriminalisté, v bytě provedli domovní prohlídku. Zajistili pěstební stan a další předměty určené k urychlenému pěstování rostlin, dále rostliny konopí a usušenou marihuanu. Zajistili také kovovou tyč.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Dvaačtyřicetiletý muž z Jihlavska je obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, dále přečinu výtržnictví a přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž v minulosti ještě nebyl soudně trestán.

Dvaačtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že v bytě několik let pěstoval rostliny konopí a při každé sklizni následně získal přibližně 300 gramů marihuany. Dále je obviněný z násilného trestného činu, při kterém v prostoru u bytového domu bezdůvodně napadl muže a ženu. Nejprve začal z balkonu bytu na muže před domem pokřikovat a urážet ho. Slovnímu napadání čelila také žena, která z domu vyšla. Na útok ani jeden z nich nereagoval. Obviněný muž za nimi z bytu vyšel ven a nesl si s sebou kovovou tyč, kterou napadeného muže udeřil do oblasti ramene. V dalším útoku nemohl pokračovat vzhledem k tomu, že se ženě podařilo dveře zavřít a oba napadení vyhledali úkryt v garáži.

Zranění napadeného muže si nevyžádalo lékařské ošetření, ale vzhledem k intenzitě a provedení útoku mu vážnější zranění hrozilo. Nedošlo k němu jen náhodou a rychlou reakcí napadeného muže na útok.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.
Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: muž obtěžoval bývalou partnerku, je podezřelý ze spáchání trestného činu
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování osmačtyřicetiletému muži z Polenska na Jihlavsku, který dlouhodobě obtěžoval svoji bývalou partnerku a vyhledával její blízkost. Přes její nesouhlas chodil neočekávaně k domu, kde žena bydlí. Dále se jí vytrvale snažil telefonicky kontaktovat z různých čísel. Během přibližně týdne se jednalo o více než 160 hovorů a zpráv. Muž tak ženu nejen obtěžoval, ale jeho jednání u ní vyvolávalo obavu. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Policisté vypátrali pohřešovanou ženu
V pondělí 27. května před jedenáctou hodinou dopoledne přijali policisté na tísňové lince oznámení o pohřešování ženy, o kterou měli strach její blízcí. Dvaatřicetiletá žena si vyjela na projížďku na koni, domů se však vrátil pouze její kůň a žena nebyla kontaktní. Blízcí začali po ženě sami pátrat, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii. Policisté začali po ženě v obci nedaleko Pacova pátrat, kdy pátrání bylo úspěšné a kolem půl dvanácté ženu nalezli u silnice mezi obcemi Litohošť a Zahrádky na Pelhřimovsku. Žena policistům sdělila, že při projížďce spadla z koně a ten poté utekl. Žena byla po pádu otřesena a utrpěla drobné poranění. Policisté poskytli ženě potřebnou péči a následně si ji převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Recidivista se při krádeži zranil
Ze spáchání trestného činu je podezřelý jednatřicetiletý muž, který byl v Moravských Budějovicích na Třebíčsku přistižen při krádeži. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán. "Letos v březnu byl potrestán podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do poloviny příštího roku. Přesto muž v pondělí 27. května přišel kolem jedné hodiny odpoledne do obchodu na ulici Okružní a odcizil tašku a kšiltovku. Když se snažil odstranit ze zboží ochranné prvky, poranil si ruku a při odchodu z prodejny ještě znečistil dvě trička a další kšiltovku. Muž tak způsobil celkovou škodu za bezmála dva tisíce korun. Krádež nezůstala bez povšimnutí a přivolaní policisté následně podezřelého muže zajistili. Odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muži sdělil policejní inspektor ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Opilý muž skončil na záchytce
V pondělí 27. května byli policisté před pátou hodinou odpoledne přivoláni na ulici Havířská v Jihlavě, kde se nacházel muž, který uváděl, že chce ohrozit svůj život. Byl pod vlivem alkoholu a ve špatném psychickém stavu. "Při dechové zkoušce policisté osmatřicetiletému muži naměřili hodnotu 2,3 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření policisté muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla J. Kroutilová.

Střet vozidel
V pondělí 27. května došlo před druhou hodinou odpoledne v prostoru křižovatky u obce Myslibořice na Třebíčsku k dopravní nehodě. "Sedmadvacetiletá řidička vozidla Volkswagen Tiguan jela ve směru od obce Lipník, vjela do křižovatky v době, kdy jel po hlavní silnici řidič automobilu Nissan ve směru od Hrotovic, a došlo ke střetu. Volkswagen byl po nárazu odhozen mimo komunikaci, kde narazil ještě do oplocení pozemku. Při dopravní nehodě se zranila řidička a její spolujedoucí, převezeni byli zdravotnickou záchrannou službou do nemocnic. Zranění utrpěl také řidič vozidla Nissan, který byl odvezen do třebíčské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. U řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech a oplocení vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 300 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek)

Opilý řidič způsobil nehodu
V pondělí 27. května po poledni přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku v místě čtyřramenné křižovatky. "Osmadvacetiletý řidič jedoucí od ulice Nádražní s osobním vozem Nissan nerespektoval dopravní značení a vjel do křižovatky ve chvíli, po hlavní silnici jelo auto Ford, a došlo ke střetu mezi vozidly. Ke zranění osob nedošlo", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče vozidla Ford přítomnost alkoholu vyloučili. Dechová zkouška u řidiče vozidla Nissan byla pozitivní, kdy naměřená hodnota činila 2,08 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala hodnotu ještě vyšší. Muž se následně podrobil v nemocničním zařízení lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté muže zajistili a převezli ho na záchytku k vystřízlivění. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než čtyřicet tisíc korun. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidla s nezletilou chodkyní
Policisté přijali v pondělí 27. května krátce po jedné hodině odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Lánecká ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Nezletilá chodkyně vešla do vozovky ve chvíli, kdy po silnici jela řidička s osobním vozem Škoda, a došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke zranění dívky, která byla zdravotnickou záchrannou službou ošetřena a převezena do havlíčkobrodské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Opilý řidič překročil rychlost
V pondělí 27. května po desáté hodině dopoledne zastavili policisté na silnici I/34 u obce Komorovice na Pelhřimovsku řidiče osobního vozu Kia z důvodu překročení maximální povolené rychlosti, kdy mu byla naměřena rychlost 107 kilometrů za hodinu. U třiatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,67 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. "Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří", informovala M. Lébrová.

Muž řídil přes uložený zákaz
V úterý 28. května po jedné hodině v noci zastavili policisté v ulici K Aleji v Havlíčkově Brodě osobní auto Škoda. "Zjistili, že devětadvacetiletý řidič má na základě rozhodnutí soudu od ledna letošního roku vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. V další jízdě řidič pokračovat nesměl", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   18. 7. 2024

• Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny
• Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor
• Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online
• Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

Středa   17. 7. 2024

• Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
• Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
• Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

Úterý   16. 7. 2024

• Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
• Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
• V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
• Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
• Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

Pondělí   15. 7. 2024

• Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
• Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
• Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
• V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
• Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Neděle   14. 7. 2024

• Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
• Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
• Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola

Sobota   13. 7. 2024

• Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
• V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek

Pátek   12. 7. 2024

• Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
• Střelmistr z legií František Pól z Mostišť skončil jako školník
• Voňavá výstava Zahrada Vysočiny v Žirovnici představí lilie i jedlé květy, chybět nebude ani kulturní program
• Z policejního deníku: chodec po srážce s autem utrpěl vážné zranění; opilý řidič způsobil nehodu
• V Rašeliništi Pod Trojanem roste vzácná mokřadní ostřice, suchopýr i vachta, na Kozénku se daří vstavači kukačce i koniklecům
• Devětadvacetiletý muž, který sexuálně a fyzicky napadl mladou ženu, skončil ve vazbě

Čtvrtek   11. 7. 2024

• Paměť kůže: Jak sluneční záření ovlivňuje naše zdraví
• MUDr. Karel Kalla. Výjimečný a aktivní muž, který vedl primariát klinické biochemie v pelhřimovské nemocnici šestačtyřicet let
• Táborská zoo získala jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
• Hračkobraní v Kamenici nad Lipou nabízí nejen výstavu hraček z přírodních materiálů, ale i divadlo či tvořivé dílny
• Jihlavští policisté dopadli muže, který vykrádal auta a byl i v bytovém domě. Ukradené věci prodával a peníze použil na nákup drog
• Z policejního deníku: opilí sedmnáctiletí mladíci ničili vybavení hřiště

Středa   10. 7. 2024

• Z vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově se můžete rozhlédnout i večer
• Hokejová legenda a trojnásobný mistr světa Jiří Holík oslavil osmdesáté narozeniny
• O prázdninách pozor na úrazy dětí, stávají se hlavně doma
• Policisté hledají svědky a zraněné z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky před obchodem; zloděj potravin se snažil policistům uplavat

Úterý   9. 7. 2024

• Táborskou zoo zasáhla smutná události. Zemřel oblíbený medvěd baribal Geňa
• Ztráty a nálezy na jihlavské radnici přijaly ztracené či zapomenuté věci z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Tanec, radost a inspirace v Třebíči: Přehlídka talentů
• Vysočina má nejnižší nezaměstnanost v Česku, skokově vzrostl počet absolvovaných kurzů
• Policisté hledají svědky nehody v Pelhřimově, při které auto na přechodu srazilo chodkyni
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje, který vykrádal stany; opilí řidiči bourali

Pondělí   8. 7. 2024

• Přijďte se v sobotu seznámit se vzácnými papoušky z táborské zoo
• Bílá paní na vdávání pod širým nebem v zámeckém parku v Telči
• A dvakrát přeletěly labutě
• Medvědi na hrady nepatří. Plánované zrušení jejich chovů je dobrou zprávou
• Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli

Neděle   7. 7. 2024

• Večerní prohlídky Jihlavského podzemí nabídnou historii i tajemno
• Jubilejní ročník Festivalu historického šermu pod Zubštejnem nabídne spoustu hudby, ohňovou show, řemesla či dobovou kuchyni
• Hasiči v elektrárně Dukovany mají nový automobilový žebřík s dosahem čtyřicet metrů, pomůže i při záchraně váhově nadrozměrných osob
• Z policejního deníku: žena prodávala kolo za dva tisíce, přišla o 167 tisíc; další žena při prodeji odrážedla přišla o 15 tisíc korun
• V tlačenici na festivalu v Jihlavě po pádu stanu utrpělo zranění nejméně dvanáct osob, kriminálka případ prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti

Sobota   6. 7. 2024

• Policisté hlídali hladinu Dalešické přehrady, řešili tři přestupky; v kontrolách budou pokračovat po celou sezonu
• Tragická nehoda u Mrákotína: po střetu s autem zemřel motorkář
• Panelová výstava pod širým nebem představuje jubilující umělce spjaté s Havlíčkovým Brodem a okolím
• Zoologická zahrada v Jihlavě vyhlásila fotosoutěž Prázdniny u vody, souběžně zve na letní večerní prohlídky i sportovní hry v areálu zahrady
• V srpnu začnou opravy obchvatu Jihlavy, hlavního tahu ve směrech Znojmo a Havlíčkův Brod
• V havlíčkobrodské nemocnici vyšetří játra neinvazní a nebolestivou metodou, elastografií

Pátek   5. 7. 2024

• Zemřel Josef Dovalil, člen hokejové Síně slávy, pocházel z Kamenice u Jihlavy
• Procházka zajímavou a tajemnou historií s archeologem po Telči
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: vyšívání a šicí potřeby
• Hygienici zakázali koupání ve vodní nádrži Sedlice, je tam spousta sinic a alergenů

Čtvrtek   4. 7. 2024

• Lidé na technoparty vezli hašiš, kokain, andělský prach i gumové bonbony HHC
• Tygr Rocky vzkazuje: Neválej se doma! Přijď se do táborské zoo podívat, jak se válím já
• Z policejního deníku: dealera pervitinu z Jihlavska dopadli policisté; žena nadýchala téměř čtyři promile; řidič spadl s autem do rybníka

Středa   3. 7. 2024