Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 2.6 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Havlíčkobrodské muzeum slaví 150 let, připravena je přednáška, výstava věcí, které nejsou běžně i vidění i bábovka podle receptu muzejníka F. Petra
Oslava u příležitosti stopadesátého výročí založení Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě se bude konat v sobotu 8. června od 17. hodin. Jak muzeum v Havlíčkově Brodě vzniklo, jak se proměňovalo na pozadí velkých dějin a kdo stál za jeho fungováním? Na co lze vzpomínat právě v souvislosti s brodským muzeem?
Připravena je přednáška o historii instituce, o muzejnících a sbírkových předmětech.

Součástí celé akce bude i dvoudenní víkendová výstava předmětů, které se staly součástí sbírek během pohnutých časů 20. století a které běžně neuvidíte. A můžete se těšit i na drobné občerstvení – bábovku podle receptu muzejníka a historika Františka Petra.

Muzea uchovávají ve svých sbírkách paměť na dávno minulé časy. V letošním roce se u příležitosti 150 let od vzniku havlíčkobrodského muzea naskytla příležitost zavzpomínat i na samotnou instituci a muzejníky, kteří se právě o tuto paměť pro budoucí generace v minulosti starali.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Jihlavští dobrovolní hasiči mají nové lehčí přilby, využijí je třeba při odstraňování stromů nebo čerpání vody
Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Jihlavě obdržela deset nových zásahových lehčích přileb s brýlemi. Záchranáři je využijí u všech typů technických zásahů, jako jsou například úniky ropných látek, odstraňování popadaných stromů, čerpání vody nebo při obsluze stanice na dekontaminaci osob.
„Nové přilby jsou vhodné také na zásahy u venkovních požárů, ať už lesů nebo na polích,“ podotkl velitel JSDH Jihlava Jan Flaška.

Oproti klasickým přilbám jsou nové mnohem lehčí a poskytují hasičům vyšší komfort při nošení. Součástí zásahových přileb jsou ochranné brýle, hasiči je tak mohou využívat například i při práci s motorovou pilou. „Na požáry vnitřních prostor a všude tam, kde je zapotřebí dýchacího přístroje, budeme i nadále využívat naše stávající klasické přilby,“ dodal velitel hasičů.

Nové přilby předal JSDH Jihlava primátor Petr Ryška. „Jsem rád, že mají hasiči díky přilbám zase o něco lepší vybavení. Velmi si jejich práce vážíme,“ uvedl.

Nákup deseti nových přileb vyšel přibližně na 50 tisíc korun a zaplatila je soukromá společnost. https://www.sdhbedrichov.cz/…
Lucie MAXOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj ukradl ženě v obchodě peněženku, když si vybírala zboží. Policisté nabádají - buďte opatrní na svoje věci
Neznámý zloděj v pátek 31. května kolem půl dvanácté dopoledne využil v prodejně v Humpolci na Pelhřimovsku nepozornosti ženy v době, kdy si vybírala zeleninu. V nestřeženém okamžiku ženě z otevřené tašky, která byla volně pověšená na háčku v blízkosti madla nákupního košíku, ukradl volně uloženou černou koženou peněženkou s finanční hotovostí ve výši nejméně 3 000 korun. V peněžence měla žena osobní doklady a platební kartu Zloděj ženě způsobil škodu ve výši nejméně 3300 korun a k tomu ještě starosti s vyřizováním nových osobních dokladů. Po pachateli policisté pátrají. Policisté v této souvislosti opětovně varují, aby byli lidé při nakupování v obchodních domech a supermarketech velmi opatrní na své osobní věci. Krádež je skutečně dílem okamžiku. Nikdy si neodkládejte kabelky do nákupních vozíků, které nemáte vždy ve svém dohledu. Kabelky mějte vždy u sebe a především je mějte uzavřené, protože tím případnému zloději zabráníte, aby snadno sebral z otevřené kabelky vaši peněženku. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Opilý muž skončil na záchytce
Policisté vyjížděli v pátek 31. května kolem osmé hodiny večer k silně podnapilému muži k obci Nezdín na Havlíčkobrodsku, který ležel v silničním příkopu muž. "Pětapadesátiletý muž se na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce a v promočeném oblečení nebyl schopen samostatné chůze. Svým jednáním budil veřejné pohoršení a ohrožoval svůj život, proto ho policisté zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při převzetí na protialkoholní záchytnou stanici se muž podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,68 promile alkoholu v dechu.

Řidič se s vozidlem převrátil na střechu
Policisté přijali v pátek 31. května kolem půl dvanácté dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se na silnici II/131 mezi obcemi Petrovice a Štoky na Havlíčkobrodsku. "Třicetiletý řidič auta Škoda jel na Štoky a v místě levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a poté vyjel vpravo mimo komunikaci do prostoru zatravněného příkopu, kde se s autem převrátil na střechu", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění a byl ošetřen ve vozidle zdravotnické záchranné služby a následně byl převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě k dalšímu ošetření. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na motorovém vozidle, která byla odhadnuta na 150 000 korun. U řidiče motorového vozidla provedli policisté dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. (Foto)

Nehoda kamionu na dálnici způsobila vysokou škodu
Policisté přijali v pátek 31. května kolem půl šesté ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na 120. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Třiačtyřicetiletý řidič projížděl s jízdní soupravou složenou z tahače a návěsu v pravém jízdním pruhu. "Při jízdě se plně nevěnoval řízení, kdy na krátkou dobu vlivem únavy zřejmě usnul. Poté plynule přejel vpravo na zpevněnou krajnici a vyjel mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici v místě, kde nebyla krajová ocelová svodidla a pokračoval v jízdě dalších zhruba 150 metrů rovnoběžně s tělesem dálnice na úrovni odtokového žlabu a travnaté meze. Při tom došlo k poškození nezpevněné krajnice a travnaté meze, poškození betonového odtokového žlabu a víka kanalizace, dále došlo k nárazu do krajových ocelových svodidel a dopravních značek", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při dopravní nehodě došlo k úniku motorového oleje a tím ke vsaku do podloží nezpevněné krajnice. Uniklé pohonné hmoty zajistili opatřením profesionální hasiči. V průběhu dopravní nehody - při nárazu do krajových ocelových svodidel - došlo k vymrštění blíže nezjištěného předmětu, a to náhle a bezprostředně do jízdní dráhy projíždějící nákladní soupravy složené z tahače a návěsu, jedoucího v pravém jízdním pruhu. Došlo k nárazu nezjištěného předmětu do palivové nádrže umístěné na pravé straně tahače a k poškození a úniku motorové nafty. Řidič se soupravou přejel na zpevněnou krajnici, kde začal neprodleně zajišťovat místo poškození palivové nádrže, přesto došlo k částečnému zasažení životního prostředí - vsaku do podloží nezpevněné krajnice. Jednotka Hasičského záchranného sboru z Velkého Meziříčí provedla zajištění úniků a úklid komunikace. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob, došlo pouze k hmotným škodám. Odborné měření ke zjištění alkoholu v dechu provedeno na místě nehody s negativním výsledkem. Hmotná škoda se vyšplhala na částku 950 tisíc korun. Dopravní nehodu vyřešili policisté s viníkem uložením pokuty v příkazním řízení.

Při couvání se nevěnoval řízení
Policisté přijali v pátek 31. května kolem půl osmé ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na parkovišti náležícím k ulici Bezručova v Jihlavě. "Došlo zde k poškození zaparkovaného osobního motorového vozu Škoda Kodiaq. Dvaatřicetiletý řidič osobního auta Peugeot 508 se při couvání z parkovacího místa plně nevěnoval řízení vozidla a do stojícího vozidla Škoda narazil. Ke zranění osob nedošlo", uvedla D. Čírtková. Dechovou zkoušku na alkohol provedli u řidiče policisté na místě a výsledek dechové zkoušky byl negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 75 000 korun. Dopravní nehodu vyřešili policisté s viníkem uložením pokuty v příkazním řízení.

Vozidlo se při nehodě několikrát převrátilo
Policisté přijali v pátek 31. května deset minut po osmnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/352 mezi Polnou a Ždírcem na Jihlavsku. "Devětadvacetiletý řidič projížděl po silnici s osobním autem Ford Focus od Polné na Ždírec. Po projetí levotočivé zatáčky se plně nevěnoval řízení vozidla, kdy se otočil na sedadlo spolujezdce, aby si vzal cigarety. Poté vyjel s autem vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu a následně na pole s vzrostlým osením, kde se vozidlo několikrát převrátilo přes kapotu a havarovalo", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle, která byla odhadnuta na částku ve výši 75 000 korun. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který ale sám zranění neuplatňoval a uvedl, že případné ošetření bude řešit dodatečně. Dechová zkouška měla u řidiče negativní výsledek. Přestupek v dopravě vyřešili s řidičem policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Muž řídil vozidlo pod vlivem alkoholu
Policisté v sobotu 1. června v časných ranních hodinách kontrolovali řidiče nákladního vozidla Renault Master. "Devětatřicetiletý řidič projížděl krátce před pátou hodinou ranní z Veselí nad Lužnicí do Pelhřimova, kde ho na ulici Myslotínská kontrolovala policejní hlídka. Policisté vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a poté k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní 1,18 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,05 a 1,01 promile alkoholu v dechu. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala Dana Čírtková.

Neznámý zloděj v pátek 31. května kolem půl dvanácté dopoledne využil v prodejně v Humpolci na Pelhřimovsku nepozornosti ženy v době, kdy si vybírala zeleninu. V nestřeženém okamžiku ženě z otevřené tašky, která byla volně pověšená na háčku v blízkosti madla nákupního košíku, ukradl volně uloženou černou koženou peněženkou s finanční hotovostí ve výši nejméně 3 000 korun. V peněžence měla žena osobní doklady a platební kartu Zloděj ženě způsobil škodu ve výši nejméně 3300 korun a k tomu ještě starosti s vyřizováním nových osobních dokladů. Po pachateli policisté pátrají.
Policisté v této souvislosti opětovně varují, aby byli lidé při nakupování v obchodních domech a supermarketech velmi opatrní na své osobní věci. Krádež je skutečně dílem okamžiku. Nikdy si neodkládejte kabelky do nákupních vozíků, které nemáte vždy ve svém dohledu. Kabelky mějte vždy u sebe a především je mějte uzavřené, protože tím případnému zloději zabráníte, aby snadno sebral z otevřené kabelky vaši peněženku. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.

Za volant usedl i přes zákaz řízení
Policisté kontrolovali v pátek 31. května krátce po osmé hodině osmatřicetiletého řidiče s osobním vozidlem Škoda Superb, a to na silnici v obci Vatín v blízkosti autobusové zastávky Vatín. Vozidlo řídil přesto, že mu byl rozhodnutím Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu čtrnácti měsíců s trváním do října letošního roku. Muž se navíc na výzvu policistů odmítl podrobit dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, přičemž odmítl i výzvu k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Přestupky v dopravě, které spočívaly v odmítnutí podrobit se dechové zkoušce a lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, policisté zadokumentovali a odevzdají je k řešení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Úterý   23. 7. 2024

• Výstava miniatur slavné Slovanské epopeje od jihlavského malíře Jana Jiřího Rathsama v expozici Zlaté české ručičky v Pelhřimově
• V třebíčské porodnici mohou nově maminky rodit v šále, na balónu i porodní stoličce
• Z policejního deníku: nález munice v zemi; na silnici se válely přepravky s pivem, auto nikde žádné nebylo

Pondělí   22. 7. 2024

• Pelhřimovské muzeum vystavuje motorky i doplňky, třeba oblečení, helmy či sportovní trofeje
• Čtyři sta let starý dub u Palečkova mlýna u Sokolí na Třebíčsku reprezentuje Vysočinu v anketě Strom roku 2024
• Jihlavská radnice věnuje věci ze ztrát a nálezů Charitě, využijí je lidé v hmotné nouzi nebo bez domova
• Policisté hledají ženu, která po nehodě u Třeštice pomáhala těžce zraněnému řidiči auta Škoda Octavia
• Sériového pětačtyřicetiletého zloděje z Jihlavska policisté dopadli, hrozí mu až tři roky za mřížemi
• Z policejního deníku: řidič osobního auta utrpěl po srážce s traktorem zranění; opilí muži skončili na záchytce

Neděle   21. 7. 2024

• Z policejního deníku: zloděj si odnesl úhlovou brusku; třiasedmdesátiletá řidička nabourala pět aut

Sobota   20. 7. 2024

• Pes opilého majitele, který podruhé během týdne zaútočil na policisty, byl usmrcen
• Tajemství kostelíku svatého Jana Křtitele v Jihlavě
• V reaktoru druhého výrobního bloku v jaderné elektrárně v Dukovanech je opět palivo, odstávka se blíží ke konci
• Putování po městech Koruny Vysočiny se rozšířilo o Svratku a Křižánky
• Muž v podmínce obtěžoval bývalou partnerku, skončil ve vazbě
• Nenapravitelný muž skončil za mřížemi
• Pětistým miminkem roku 2024 je Lada z Ocmanic
• Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky; opilý muž napadal ženu, urážel ji a vláčel po zemi

Čtvrtek   18. 7. 2024

• Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny
• Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor
• Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online
• Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

Středa   17. 7. 2024

• Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
• Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
• Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

Úterý   16. 7. 2024

• Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
• Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
• V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
• Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
• Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

Pondělí   15. 7. 2024

• Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
• Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
• Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
• V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
• Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Neděle   14. 7. 2024

• Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
• Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
• Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola

Sobota   13. 7. 2024

• Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
• V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek

Pátek   12. 7. 2024

• Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
• Střelmistr z legií František Pól z Mostišť skončil jako školník
• Voňavá výstava Zahrada Vysočiny v Žirovnici představí lilie i jedlé květy, chybět nebude ani kulturní program
• Z policejního deníku: chodec po srážce s autem utrpěl vážné zranění; opilý řidič způsobil nehodu
• V Rašeliništi Pod Trojanem roste vzácná mokřadní ostřice, suchopýr i vachta, na Kozénku se daří vstavači kukačce i koniklecům
• Devětadvacetiletý muž, který sexuálně a fyzicky napadl mladou ženu, skončil ve vazbě

Čtvrtek   11. 7. 2024

• Paměť kůže: Jak sluneční záření ovlivňuje naše zdraví
• MUDr. Karel Kalla. Výjimečný a aktivní muž, který vedl primariát klinické biochemie v pelhřimovské nemocnici šestačtyřicet let
• Táborská zoo získala jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
• Hračkobraní v Kamenici nad Lipou nabízí nejen výstavu hraček z přírodních materiálů, ale i divadlo či tvořivé dílny
• Jihlavští policisté dopadli muže, který vykrádal auta a byl i v bytovém domě. Ukradené věci prodával a peníze použil na nákup drog
• Z policejního deníku: opilí sedmnáctiletí mladíci ničili vybavení hřiště

Středa   10. 7. 2024

• Z vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově se můžete rozhlédnout i večer
• Hokejová legenda a trojnásobný mistr světa Jiří Holík oslavil osmdesáté narozeniny
• O prázdninách pozor na úrazy dětí, stávají se hlavně doma
• Policisté hledají svědky a zraněné z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky před obchodem; zloděj potravin se snažil policistům uplavat

Úterý   9. 7. 2024

• Táborskou zoo zasáhla smutná události. Zemřel oblíbený medvěd baribal Geňa
• Ztráty a nálezy na jihlavské radnici přijaly ztracené či zapomenuté věci z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Tanec, radost a inspirace v Třebíči: Přehlídka talentů
• Vysočina má nejnižší nezaměstnanost v Česku, skokově vzrostl počet absolvovaných kurzů
• Policisté hledají svědky nehody v Pelhřimově, při které auto na přechodu srazilo chodkyni
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje, který vykrádal stany; opilí řidiči bourali

Pondělí   8. 7. 2024

• Přijďte se v sobotu seznámit se vzácnými papoušky z táborské zoo
• Bílá paní na vdávání pod širým nebem v zámeckém parku v Telči
• A dvakrát přeletěly labutě
• Medvědi na hrady nepatří. Plánované zrušení jejich chovů je dobrou zprávou
• Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli

Neděle   7. 7. 2024

• Večerní prohlídky Jihlavského podzemí nabídnou historii i tajemno
• Jubilejní ročník Festivalu historického šermu pod Zubštejnem nabídne spoustu hudby, ohňovou show, řemesla či dobovou kuchyni
• Hasiči v elektrárně Dukovany mají nový automobilový žebřík s dosahem čtyřicet metrů, pomůže i při záchraně váhově nadrozměrných osob
• Z policejního deníku: žena prodávala kolo za dva tisíce, přišla o 167 tisíc; další žena při prodeji odrážedla přišla o 15 tisíc korun
• V tlačenici na festivalu v Jihlavě po pádu stanu utrpělo zranění nejméně dvanáct osob, kriminálka případ prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti

Sobota   6. 7. 2024
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz