Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 16.6 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Výstava věnovaná svatojánským bylinkám a zvykům v havlíčkobrodském muzeu
Výstava s titulem Svatojánské bylinky bude v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě zahájena ve čtvrtek 20. června. Expozici bylinkářská procházka v ekocentru Chaloupky v Horní Krupé v úterý 25. června od 16 do 17 hodin.
Svatojánská noc je tradičně spojena s mnoha magickými obřady včetně sběru bylin. Má jich být vždy devatero druhů, konkrétní bylinky se liší region od regionu, někdy dokonce rodinu od rodiny.

Výstava Svatojánské bylinky, která v Muzeu Vysočiny v Havlíčkův Brod potrvá od čtvrtka 20. do neděle 30. června, se zaměří na bylinky samotné, jejich účinky, ale také na obyčeje, které jsou se svatojánským svátkem spojeny. Přijďte si k bylinkám přivonět a něco se o nich dozvědět.

Doprovodnou akcí k výstavě bude bylinkářská procházka v ekocentru Chaloupky v Horní Krupé. Součástí procházky bude poznávání bylinek a také příprava bylinkového čaje. Procházka se bude konat v úterý 25. června od 16 do 17 hodin. Kdo bude chtít přijet autobusem z Havlíčkova Brodu, má na tento čas ideální spojení.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Akrobatické létání, historické letouny, muzika, soutěže i divadlo - to vše nabídne Airshow a dětský den v Chotěboři
Tradiční letecká přehlídka Airshow spojená s dětským dnem v Chotěboři na Havlíčkobrodsku, nabídne nezapomenutelný zážitek celým rodinám. Zábava pro skalní fanoušky leteckého sportu začne již 19. června soutěží v akrobatickém létání a vyvrcholí 22. června, kdy se plynule přejde v dětský den a hlavní leteckou show - Airshow Chotěboř 2024.
Hlavní lákadla:

Průlet JAS 39 Gripen pilota AČR ze základny Čáslav.
Exhibice Martina Šonky, tváře letošní Airshow.
Vrtulník MD 500, AH-1S COBRA a ukázka vírníku.
Repliky válečných a historických letounů jako Messerschmitt, Zero, Jak 3 a Mustang.
Soutěž v rychlosti průletu letounů s měřením radarem.
Z-37 Čmelák, Super Decathlon, Pilatus 2 a další unikátní stroje.

Leteckou podívanou doplní i bohatý kulturní program:

Moderátorka Klára Nováková provede celou akcí.
Kouzelník a animátor Jakub Koutský s jeho zajíčky Hopy Hop!
Michal Šindelář – Ex Katapult.
O5 a Radeček Akustik.
Zpěvuchtivé dámy.
Vystoupení mažoretek MG Chotěboř
Dětská show s malováním na obličej, skákacími hrady a soutěžemi.
Statické ukázky hasičské techniky a PČR, prezentace vozů Škoda Auto, Nissan, Fiat a Toyota.
Bungee trampolíny, otočný simulátor autonehody, a další atrakce.

Informace pro návštěvníky:

Datum: 22. června 2024
Místo: Letiště Chotěboř
Vstupné: 250 Kč (pro děti do výšky 130 centimetrů zdarma)
Parkovné: 50 Kč (pořadatelé doporučují využít kyvadlové dopravy z Chotěboře)
Aktuální informace sledujte: https://www.airshowchotebor.cz/

Historie Aeroklubu Chotěboř sahá až do padesátých let minulého století. Klub se pyšní dlouhou tradicí v pořádání leteckých akcí a soutěží, které přitahují tisíce návštěvníků z celého regionu. Letiště Chotěboř se tak stalo synonymem pro letecké nadšení, dovednosti a inovace.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Na křižovatce ulic Brněnská – Okružní naproti supermarketu Tesco v Jihlavě budou v úterý 18. června od 11 hodin vypnuté semafory, dopravu budou řídit soutěžící policisté
Dopravní policisté z Vysočiny v úterý 18. června změří své praktické dovednosti a teoretické znalosti v rámci krajského kola soutěže dopravních policistů. Soutěže se zúčastní celkem čtrnáct dopravních policistů. Jedná se o policisty z pěti dopravních inspektorátů územních odborů, z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.
„Hlavním účelem soutěže je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti dopravních policistů na krajské úrovni. Proto má krajská soutěž dvě části - teoretickou a praktickou. Letošní soutěž bude opět postupová, kdy dva nejlepší policisté budou reprezentovat krajské policejní ředitelství v rámci celorepublikového kola soutěže,“ uvedl plk. Mgr. David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Teoretická část soutěže bude zahrnovat test z pravidel silničního provozu a test z odborných znalostí právních předpisů, které se týkají výkonu služby dopravních policistů. Na vypracování testu z pravidel silničního provozu bude účastníkům stanoven časový limit. Teoretická část i praktická část soutěže, a to jízda zručnosti, se budou konat v prostoru nově vybudovaného výcvikového střediska Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy, Vzdělávacího zařízení Jihlava na polygonu v Komárovicích.

Poté se soutěžící a tým rozhodčích přesunou na křižovatku ulic Brněnská – Okružní naproti supermarketu Tesco v Jihlavě, kde bude pokračovat praktická část soutěže. Ta bude zahrnovat řízení silničního provozu na této křižovatce stanovenými pokyny po dobu pěti minut pro každého účastníka. V době, když budou řídit křižovatku policisté, bude vypnuta na křižovatce světelná signalizace. Řidiči i chodci se tak budou muset řídit pokyny policistů, na což nejsou zvyklí a pokyny policistů neznají a nedokáží na ně reagovat.

Časový harmonogram:

08:15 – slavnostní zahájení soutěže – Polygon Komárovice

09:30 – začátek praktické části – jízda zručnosti – Polygon Komárovice

11:00 – řízení křižovatky – ulice Brněnská – Okružní naproti supermarketu Tesco v Jihlavě

14:00 – vyhlášení výsledků – Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Třebíčská nemocnice hodlá pořídit sstém pro centrální míchání dialyzačního roztoku a inkubátor pro nedonošená miminka
Systém pro centrální míchání dialyzačního roztoku, drobné stavební úpravy prostor dialyzačního střediska a inkubátor pro novorozence, který sám reguluje teplotu podle potřeby hodlá v letošním roce pořídit nemocnice v Třebíči. Uvedla to mluvčí nemocnice Jitka Mácová.
Systém centrálního míchání dialyzačního roztoku umožní již plně automaticky přípravu dvou dialyzačních roztoků včetně jejich distribuce k jednotlivým dialyzačním přístrojům. „Díky systému centrálního míchání dojde zcela automaticky k namíchání správného dialyzačního roztoku. Systém zkontroluje finální produkt a poté přečerpá do příslušného zásobníku. Pomocí centrálního rozvodu je poté k dispozici pro jednotlivé dialyzační přístroje", vysvětlila funkci systému míchání ředitelka nemocnice Eva Tomášová a doplnila, že předpokládaná pořizovací cena přesahuje dva miliony korun.

Inkubátor pro novorozence bude mít, jako první inkubátor v nemocnici, inovativní funkci regulace teploty. "Tato funkce zajistí optimální regulaci teploty pro novorozence nejen v samotném režimu uzavřeného inkubátoru, ale i při otevřené péči a přechodu mezi těmito typy péče", popisuje ředitelka E. Tomášová. Stálá regulace teploty je docílena kombinací tří zdrojů tepla, díky kterému je novorozenec neustále v ideálních tepelných podmínkách i při různých procedurách. Inkubátor tak umožňuje neomezený přístup k novorozenci bez narušení optimální teploty. Mezi další výhody patří hladký a velmi snadno dezinfikovatelný prostor inkubátoru s cílem minimalizovat riziko infekcí. K tomu je určen i uzavřený zvlhčovací systém s režimem automatického čištění. „Inkubátor bude mít zásadní využití zejména pro nedonošená miminka", doplnila ředitelka Tomášová s tím, že pořizovací cena přístroje je tři čtvrtě milionu korun.

Třebíčské nemocnici finančně přispívají obce okresu, jejichž starosty před několika dny ředitelka pozvala, aby je informovala o chodu, struktuře a hospodaření nemocnice. Setkání bylo spojené s prohlídkou stavby parkovacího domu a drobným pohoštěním. Finanční příspěvky, přicházející od obcí, pravidelně putují na obnovu přístrojového vybavení nemocnice. „Děkujeme všem dárcům, kteří finančně podporují nemocnici a podílejí se na zvyšování bezpečí a komfortu při poskytování léčebných i ošetřovatelských služeb pacientům celého třebíčského regionu,“ uzavřela ředitelka.

Máte zájem stát se partnerem Nemocnice Třebíč a spolupodílet se na financování provozu nemocnice či vybraného přístrojového vybavení? Stačí kontaktovat obchodní oddělení Bc. Monika Trnková, e-mail mtrnkova@nem-tr.cz, tel. 568 809 647.

Foto:
horní obrázek - systém na míchání dialyzačních roztoků
prostřední obrázek - setkání starostů obcí, prohlídka stavby parkovacího domu
spodní obrázek - inkubátor (foto ilustrační)
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj poškodil stánek, dovnitř se stejně nedostal; muž házel do oken kamení a poškodil auto
Neznámý zloděj se v době od poloviny května do ranních hodin soboty 15. června v ulici Na Dolech v Jihlavě pokusil dveřmi vloupat do stánku. Přestože poškodil zámek a dřevěné obložení a dřevěná prkna zadní strany stánku, se do objektu nakonec nedostal. I tak napáchal škodu asi třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Muž házel do oken bytu kamení, poškodil auto
V pátek 14. června po osmé hodině ráno přijali policisté oznámení o muži, který v ulici Sdružená v Pelhřimově házel do oken své bývalé partnerky nalezené kamení. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže, který poškodil lak na kapotě vozidla Škoda, které bylo zaparkováno pod okny, kam muž házel kameny. Majiteli vozidla tak způsobil škodu za patnáct tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Opilý muž nadýchal téměř čtyři promile, skončil na záchytce
V pátek 14. června před sedmou hodinou ráno přijali policisté od zdravotnické záchranné služby oznámení, že na lavičce v ulici Veslařská v Novém Městě na Moravě na Žďársku se nachází značně opilý muž. "Policisté po příjezdu zjistili, že pětatřicetiletý muž si přivolal přes tísňovou linku 155 zdravotnickou záchrannou službu, neboť mu bylo špatně. Zdravotníci muže prohlédli a zjistili, že je v pořádku a je pouze opilý. To potvrdila i dechová zkouška, která vykázala hodnotu 3,84 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Střet vozidel
V pátek 14. června po jedenácté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/34 mezi obcemi Rozkoš a Skála na Havlíčkobrodsku. "Senior jedoucí s osobním vozem Škoda nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem Toyota, jehož řidič zastavil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, kde odbočovalo vozidlo vlevo, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě se zranila spolujedoucí z osobního vozu Škoda", informovala M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u obou řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za 110 tisíc korun.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté ve čtvrtek 13. června kolem půlnoci zastavili na ulici Pražská v Moravských Budějovicích na Třebíčsku osobní auto Kia. "U sedmačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,74 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška. Muž požití alkoholu před jízdou doznal. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej při kontrole nepředložil", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   12. 7. 2024

• Z policejního deníku: chodec po srážce s autem utrpěl vážné zranění; opilý řidič způsobil nehodu
• V Rašeliništi Pod Trojanem roste vzácná mokřadní ostřice, suchopýr i vachta, na Kozénku se daří vstavači kukačce i koniklecům
• Devětadvacetiletý muž, který sexuálně a fyzicky napadl mladou ženu, skončil ve vazbě
• Policisté pátrají po pětašedesátiletém Jaroslavu Veselém, nevrátil se do zdravotnického zařízení v Kamenici nad Lipou

Čtvrtek   11. 7. 2024

• Paměť kůže: Jak sluneční záření ovlivňuje naše zdraví
• MUDr. Karel Kalla. Výjimečný a aktivní muž, který vedl primariát klinické biochemie v pelhřimovské nemocnici šestačtyřicet let
• Táborská zoo získala jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
• Hračkobraní v Kamenici nad Lipou nabízí nejen výstavu hraček z přírodních materiálů, ale i divadlo či tvořivé dílny
• Jihlavští policisté dopadli muže, který vykrádal auta a byl i v bytovém domě. Ukradené věci prodával a peníze použil na nákup drog
• Z policejního deníku: opilí sedmnáctiletí mladíci ničili vybavení hřiště

Středa   10. 7. 2024

• Z vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově se můžete rozhlédnout i večer
• Hokejová legenda a trojnásobný mistr světa Jiří Holík oslavil osmdesáté narozeniny
• O prázdninách pozor na úrazy dětí, stávají se hlavně doma
• Policisté hledají svědky a zraněné z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky před obchodem; zloděj potravin se snažil policistům uplavat

Úterý   9. 7. 2024

• Táborskou zoo zasáhla smutná události. Zemřel oblíbený medvěd baribal Geňa
• Ztráty a nálezy na jihlavské radnici přijaly ztracené či zapomenuté věci z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Tanec, radost a inspirace v Třebíči: Přehlídka talentů
• Vysočina má nejnižší nezaměstnanost v Česku, skokově vzrostl počet absolvovaných kurzů
• Policisté hledají svědky nehody v Pelhřimově, při které auto na přechodu srazilo chodkyni
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje, který vykrádal stany; opilí řidiči bourali

Pondělí   8. 7. 2024

• Přijďte se v sobotu seznámit se vzácnými papoušky z táborské zoo
• Bílá paní na vdávání pod širým nebem v zámeckém parku v Telči
• A dvakrát přeletěly labutě
• Medvědi na hrady nepatří. Plánované zrušení jejich chovů je dobrou zprávou
• Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli

Neděle   7. 7. 2024

• Večerní prohlídky Jihlavského podzemí nabídnou historii i tajemno
• Jubilejní ročník Festivalu historického šermu pod Zubštejnem nabídne spoustu hudby, ohňovou show, řemesla či dobovou kuchyni
• Hasiči v elektrárně Dukovany mají nový automobilový žebřík s dosahem čtyřicet metrů, pomůže i při záchraně váhově nadrozměrných osob
• Z policejního deníku: žena prodávala kolo za dva tisíce, přišla o 167 tisíc; další žena při prodeji odrážedla přišla o 15 tisíc korun
• V tlačenici na festivalu v Jihlavě po pádu stanu utrpělo zranění nejméně dvanáct osob, kriminálka případ prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti

Sobota   6. 7. 2024

• Policisté hlídali hladinu Dalešické přehrady, řešili tři přestupky; v kontrolách budou pokračovat po celou sezonu
• Tragická nehoda u Mrákotína: po střetu s autem zemřel motorkář
• Panelová výstava pod širým nebem představuje jubilující umělce spjaté s Havlíčkovým Brodem a okolím
• Zoologická zahrada v Jihlavě vyhlásila fotosoutěž Prázdniny u vody, souběžně zve na letní večerní prohlídky i sportovní hry v areálu zahrady
• V srpnu začnou opravy obchvatu Jihlavy, hlavního tahu ve směrech Znojmo a Havlíčkův Brod
• V havlíčkobrodské nemocnici vyšetří játra neinvazní a nebolestivou metodou, elastografií

Pátek   5. 7. 2024

• Zemřel Josef Dovalil, člen hokejové Síně slávy, pocházel z Kamenice u Jihlavy
• Procházka zajímavou a tajemnou historií s archeologem po Telči
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: vyšívání a šicí potřeby
• Hygienici zakázali koupání ve vodní nádrži Sedlice, je tam spousta sinic a alergenů

Čtvrtek   4. 7. 2024

• Lidé na technoparty vezli hašiš, kokain, andělský prach i gumové bonbony HHC
• Tygr Rocky vzkazuje: Neválej se doma! Přijď se do táborské zoo podívat, jak se válím já
• Z policejního deníku: dealera pervitinu z Jihlavska dopadli policisté; žena nadýchala téměř čtyři promile; řidič spadl s autem do rybníka

Středa   3. 7. 2024

• 3. července 1603: Ďábel a vražda selky v Hruškových dvorech
• V Budišově se střetl nákladní automobil s osobním vlakem, jeden cestující utrpěl zranění
• Prohlídky gotického hradu Roštejna Se zlatou růží v erbu
• Expozice Komnata života a smrti přiblíží život středověké Třebíče
• Spanilá jízda historických kočárků kolem Kyšperského rybníka v Křižánkách
• Dětská hřiště v Pelhřimově správci pravidelně prohlížejí, aby byli malí návštěvníci v bezpečí
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila dvojčata levhartů sněžných
• Z policejního deníku: muž v podmínce se na ulici obnažoval; opilý muž odmítal taxikáři zaplatit, skončil na záchytce

Úterý   2. 7. 2024

• 2. červenec 1714 – záchrana před morem a vznik slavných poutí do Netína
• Cyrilometodějská pouť v raně gotickém kostele svatého Michaela archanděla ve Vítochově
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje notebooku i hodinek

Pondělí   1. 7. 2024

• Začátek léta je v táborské zoo ve znamení mláďat. Návštěvníky nově přivítá také malá lama
• Ve shořelém domě v Kameničce nalezli hasiči dvě mrtvé osoby
• Provoz na silnici I/38 pod dálnicí z Jihlavy do Havlíčkova Brodu budou od úterý 2. července řídit semafory
• V jihlavské nemocnici nebudou přes prázdniny v provozu například chirurgické ambulance i cvičení pro těhotné
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje peněz; zloděj si odnesl solární panely
• Při koupání věnujte pozornost sobě i svým blízkým
• Policisté o víkendu na Vysočině zkontrolovali téměř dva a půl tisíce vozidel, rozdali 425 pokut
• Pozor na podvodné stránky vypadající jako přihlášení k internetovému bankovnictví

Neděle   30. 6. 2024

• U Čenkova na Jihlavsku nouzově přistál na poli ultralehký letoun, nikdo neutrpěl zranění
• Na zámku v Dačicích jsou vystaveny dvě desítky uniforem z časů císaře pána, a taky doplňky, třeba zbraně či osobní věci po českých námořnících
• Medici mohou v pelhřimovské nemocnici nahlédnout pod ruku zkušeným lékařům, hlásit do kempu se mohou již nyní
• Z policejního deníku: krádež uzamčených elektrokoloběžek na náměstí

Sobota   29. 6. 2024

• Policisté průběžně hlídají přehradu Švihov, kam je vstup přísně zakázán
• Naučná stezka z Továrny na přehradní sráz ve Víru nabízí dva informační panely i posezení
• Černý rybník v lesích nad Jihlavou
• Výstava fotografií Jana Hlávky v radničním podzemí ukáže i tragickou nehodu posunovací lokomotivy v roce 1929 nebo pád letadla na Bedřichově v roce 1930
• Vyvěšením moravské vlajky si radnice připomenou příchod sv. Cyrila a Metoděje na Moravu

Pátek   28. 6. 2024

• Večerní prohlídky na Lipnici se svérázným průvodcem Jaroslavem Haškem
• Policisté hledají ženu, která byla v Jihlavě v ulici Žižkova svědkem agresivního chování opilého muže
• Z policejního deníku: senior nedal na křižovatce přednost, čtyři lidé utrpěli zranění; řidička ohrožovala chodce, nadýchala 3,35 promile
• Výstava s titulem Vlk náš staronový soused seznámí děti i dospělé s krásou a majestátností tohoto fascinujícího zvířete
• Hygienici na Vysočině nedoporučují koupání ve vodní nádrži Sedlice, Trnávka a v Pilkém rybníku, voda se zlepšila v rybníce Ředkovec
• 28. červen 1914 – zakrvácený kapesník a prorocký sen předpovídající atentát v Sarajevu

Čtvrtek   27. 6. 2024

• V Dukovanech spouští novou prozařovnu s využitím nejmodernějších technologií v oblasti nedestruktivních kontrol
• Z policejního deníku: muž zastavil svěřený firemní notebook, peníze utratil; vandal posprejoval kamennou kašnu
• V Jihlavě Na Dolině bude otevřeno psí hřiště
• Pelhřimovská nemocnice se připojila k Projektu Betty na včasnou diagnostiku cukrovky 1. typu
• Policisté neváhali a pomohli muži, kterého postihl záchvat epilepsie

Středa   26. 6. 2024

• Festival Jatka Fest v Pacově nabídne spoustu populární muziky
• Rodí se rychleji, než je stačí počítat. Táborská zoo se těší z daňčích mláďat
• Rumun manipuloval s tachografem, zaplatil kauci sto tisíc korun
• Z policejního deníku: opilý muž bil ženu do hlavy, policisté jej vykázali ze společného obydlí
• Osobní dopis Marie Trezie či křtící košilka z bílého mulu vyšívaná zlatými drátky na výstavě věnované Habsburkům na zámku v Náměšti nad Oslavou
• Školní spoje jihlavského dopravního podniku o prázdninách nepojedou, změny budou i na linkách F, G a H
• Výstava fotografií Sáry Saudkové v muzeu v Telči po celé prázdniny
• U křížku z osmnáctého století ve Velkém Meziříčí bude nový plůtek i květiny
• Policie na Vysočině přijímá nové policisty. V Jihlavě jezdí vozidla MHD s nabídkou služby u Policie – práci 158x jinak

Úterý   25. 6. 2024
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz