Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výstava obrazů Petra Křivského v galerii Na půdě ve Světlé nad Sázavou

Vernisáží bude v úterý 22. října v 15 hodin zahájena výstava obrazů Petra Křivského v galerii Na půdě ve Světlé nad Sázavou.
Moje malování začalo už na základce, ale hlavní zkouška trpělivosti probíhala u lepení modelů veteránů z časopisu ABC. Postupně jsem začal lepení modelů kombinovat s obkreslováním různých motivů z časopisů či knížek a postupně jsem přešel na kresbu. V tu chvíli jsem si pořídil první chytrou knihu o malbě a začal pomalu zkoušet, jak mi to půjde. Pak už se moje chuť malovat odvíjela od volného času a poznávání nových malířů.
Základními vzory byly většinou mařákovci včetně samotného pana Mařáka a taky Mánesové, Chitussi, Purkyně a další, na které si zrovna nevzpomínám. K těm vzorům je třeba připočítat i francouzské, holandské i anglické velikány malířského umění.
Jejich výtvory mě inspirovaly, ale bohužel nedostatek času, a tak trochu i zápal do mého řemesla mi nedovolili víc trénovat. Tak jsem tak trochu ustrnul na polovičním stupni vývoje malíře. I když možná i ten poloviční stupeň je přecenění mého dosavadního malířského vývoje. To je asi tak vše z života amatérského výtvarníka Petra Křivského.

Výstava potrvá do 17. listopadu a otevřeno bude od úterý do pátku 9 - 17 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích pak od 13 do 17 hodin. V pondělí 28. října bude galerie otevřena od 13 do 17 hodin.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)