Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Výstava kreseb ženevského umělce českého původu Vincenta Dugogha s titulem Voyage, voyage v jihlavském muzeu

Vernisáž výstavy Voyage, voyage, která se bude konat v úterý 11. února od 17 hodin v prostorách muzejních arkád v Jihlavě, nabídne k vidění kresby originálního ženevského umělce českého původu Vincenta Dugogha.
Až do 29. března 2020 bude v Muzeu Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí 57/58 k vidění výstava kreseb originálního ženevského umělce Mirka M. alias Vincenta Dugogha.

Autor českého původu se narodil v roce 1953 v Praze, kde absolvoval i Výtvarnou školu Václava Hollara. Od roku 1988 žije v Ženevě. Do svých prací promítá pocity, zkušenosti, pozorování a experimenty z každodenního života. V jeho díle se prolínají parodie, portréty quidamů, citace básníků a filozofů či kaligrafické zápisy, věnované široké škále námětů, od dějin umění po recepty, včetně např. strukturální analýzy hamburgeru nebo autobiografických poznámek.

Svá díla vystavoval například v Centru současného umění v Ženevě, dále třeba v galeriích v Rotterdamu či v Lausanne.

Soubor kreseb, který bude vystaven v jihlavském muzeu, je věnován tématu „cesty“, ať už v původním nebo přeneseném smyslu slova. Podstatná část z nich vznikla 'sur le vif' v autobusu, který jezdí den za dnem dokolečka z Champelu na Place de Neuf a přepravuje lidi do práce, z práce nebo třeba z flámu...

Klára BEZDĚČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)