Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Problémy na silnicích mají kvůli počasí nákladní i osobní auta, u Obrataně havaroval tahač s plně naloženým návěsem

Tahač s návěsem se slovenskou registrační značkou havaroval ve středu 5. února asi o půl druhé v noci na silnici I/19. Mezi obcemi Kámen a Obrataň sjel mimo vozovku a tahač s plně naloženým návěsem se převrátil na bok.
'Silnice musela být uzavřena z důvodu vyprošťování, které ale vzhledem ke hmotnosti nákladu – vážil 30 tun – přepravované zboží tvořily náhradní díly k automobilům - bylo v noci přerušeno a pokračovalo se dnes dopoledne. Kolem půl jedenácté se podařilo provoz v místě plně obnovit. Při nehodě se nikdo nezranil', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Provoz na silnicích včera v noci a dnes dopoledne výrazně ovlivnilo počasí. 'Policisté integrovaného operačního střediska přijali od rána do 12 hodin oznámení o pětadvaceti dopravních nehodách, které se staly na silnicích Vysočiny. Havarovali řidiči osobních i nákladních vozidel. Pouze dvě osoby se při nehodě lehce zranily', dodala mluvčí s tím, že dalších zhruba dvacet oznámení se týkalo sjízdnosti komunikací, kdy řidiči, především kamionů - nemohli vyjet po kluzké a zasněžené vozovce.

Drobné komplikace se objevily kolem desáté hodiny také na dálnici D1 na 127. kilometru ve směru jízdy na Prahu, kde do pravého jízdního pruhu zasahoval spadlý strom. Událost se obešla bez zranění a bez poškození projíždějících vozidel.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)