Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pokuty od řidičů, kteří překročí na dálnici D1 u Velkého Meziříčí rychlost, putují do městské kasy

Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí, kde zhruba v šestikilometrovém opravovaném úseku hlídá rychlost po zimní přestávce instalovaný radar, překročilo od pondělí 6. dubna stanovenou osmdesátikilometrovou rychlost více než 2600 řidičů.
„Z loňska jsme vše do konce ledna zpracovali a v tuto chvíli nám tam zůstává jen správní řízení u těch, kteří nezaplatili. Z podzimního měření to bylo jedenáct a půl tisíce případů a do správního řízení jde jeden tisíc osm set případů,' informoval vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jiří Pospíchal.

Pod radnici ve Velkém Meziříčí spadá i úsekové měření Velký Beranov – Měřín, které započalo 29. dubna a má trvat do září letošního roku. „Od začátku měření jsme vybrali něco okolo 60 milionů korun, ale náklady na poštovní služby jsou vysoké,' dodává Pospíchal. Radary sbírají data pro policii, která následně posílá spáchané přestupky příslušné obci s rozšířenou působností.

'Výtěžek z úsekového měření město investuje do místní infrastruktury, doposud například do ulic Pod Strání, Záviškova nebo K Novému světu. Vybrané finanční prostředky také vynaložilo na vybudování nového osvětleného přechodu u křižovatky K Novému nádraží', doplnila mluvčí velkomeziříčské radnice Zuzana Najtová.

„Předpoklad je, že za dva a půl měsíce se nám dostane 15 až 20 milionů korun, ale uvidíme podle nouzového stavu, kdy je provoz menší. Z hlediska příjmů do městského rozpočtu má tato akce pozitivní dopad', vysvětlil starosta Alexandros Kaminaras.
Radary zvyšují plynulost dopravy, zklidňují dopravu a chrání i pracovníky na stavbách.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)