Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál

V domově pro seniory v Reynkově ulici, jehož zřizovatelem je město Havlíčkův Brod, se objevila nákaza nemocí Covid 19. Onemocněly i zdravotní sestry, které v zařízení nyní chybí nejvíce.
„Teď potřebujeme doplnit především řady zdravotnického personálu, dá se říct, že budeme rádi za každou pomoc. Pokud by nám mohl někdo vypomoci, velmi bychom to ocenili,“ říká ředitelka zařízení Magdalena Kufrová a doplňuje, že ke dni pondělí 26. října onemocnělo pět z deseti zdravotních sester a 12 dalších zaměstnanců, kteří v domově pracují.
Situace se neustále vyvíjí a během několika dnů může dojít k jejímu zhoršení. Pokud byste mohli pomoci, obracejte se, prosím, na telefonní čísla sekretariátu starosty města 569 497 105 a 569 497 106.

K této výzvě se připojuje i havlíčkobrodská nemocnice, která shání zdravotníky-dobrovolníky, všeobecné i praktické sestry, mediky, bývalé zaměstnance nemocnice, jež by byli ochotni vypomáhat ve zdravotnickém provozu. 'Počty zdravotníků v izolaci či karanténě narůstají. Jsme velice vděčni všem studentům a medikům, kteří nám již aktuálně vypomáhají na odděleních. Čím víc dobrovolníků budeme mít nakontaktovaných, tím lépe se nám bude zvládat situace,' říká tisková mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.
Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 569 472 129 nebo 736761911.

Foto: ilustrační

Alena DOLEŽALOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)