Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Řidič kamionu se chtěl v koloně otočit, utrhl se pod ním mostek a zatarasil silnici

Na silnici I/37 v místní části Údavy na Havlíčkobrodsku se stala ve čtvrtek 29. října v 7.45 hodin ráno nehoda, při které se pětačtyřicetiletý cizinec snažil s kamionem otočit v koloně. Nikdo neutrpěl zranění. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Řidič nákladního vozu se z důvodu vzniklé kolony před ním, která stála za jinou dopravní nehodou nákladního vozidla a která se stala na stejné silnici, ale již na Pardubicku, snažil s jízdní soupravou složenou z tahače a návěsu otočit. Najel tedy na místní komunikaci směřující k obci Dlouhý a chtěl se otočit a jet zpět na Ždírec nad Doubravou. Při tomto manévru najel na mostek, který se pod návěsem utrhl a nákladní vozidlo zapadlo v příkopu a zatarasilo celou silnici', popsala nehodu mluvčí s tím, že silnice zůstala po nehodě zcela neprůjezdná a policisté odkláněli provoz ze Ždírce nad Doubravou přes Hlinsko.
Při nehodě se nikdo nezranil. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Krátce po jedenácté hodině se podařilo silnici zprůjezdnit. Policisté vše s řidičem vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)