Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal počmáral vagon, opilci skončili na záchytce

Policisté pátrají po pachateli, který v noci ze čtvrtka 4. února na pátek posprejoval v Třebíči na ulici Nádražní železniční vagon na nádraží na odstavné koleji: Vandal na vagon nastříkal nápis v délce několika metrů, čímž způsobil předběžně vyčíslenou škodu za necelých třináct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž měl přes tři promile alkoholu
Ve středu 10. února byli policisté v Jihlavě v časných ranních hodinách přivoláni do parku na ulici Tyršova, kde dle přijatého oznámení ležel na zemi značně opilý muž. 'Na místě zjistili, že se jedná o čtyřiatřicetiletého muže, který při dechové zkoušce nadýchal 3,32 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze a vzhledem k mrazivému počasí svým jednáním ohrožoval svoje zdraví a život', informovala mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění.

Policisté opilého muže převezli na záchytku
Ve středu 10. února kolem půl desáté večer zajistili policisté opilého muže, který na ulici Nádražní v Pelhřimově nebyl schopen samostatné chůze a padal na zem. 'Při dechové zkoušce dvaapadesátiletý muž nadýchal 3,84 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Při havárii v Třešti se řidič zranil
Při dopravní nehodě, která se stala ve středu 10. února před sedmou hodinou večer v Třešti, utrpěl dvaadvacetiletý řidič vozidla Opel Corsa zranění. 'Řidič jel od Jihlavy a na přímém úseku po projetí zatáčky dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při havárii se řidič zranil a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice na ošetření. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu policisté vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehoda je v šetření.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 10. února zastavili policisté v Jihlavě po druhé hodině ráno na ulici Smrčenská vozidlo Škoda Octavia a provedli kontrolu. 'U čtyřicetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,44 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté předají k projednání správnímu orgánu', uvedla Jana Kroutilová.

Řidič za volant usedl v době zákazu, navíc pod vlivem drog
Policisté z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku zastavili ve středu 10. února kolem půl desáté dopoledne na ulici Na Příkopech osobní auto Škoda. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že dvaadvacetiletý řidič vozidla má vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla tak nesmí usednout do prosince roku 2023. Dále byl součástí silniční kontroly také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy za volantem
Jednačtyřicetiletého řidiče vozidla Škoda kontrolovali policisté kolem půl deváté večer na Svatovítském náměstí v Pelhřimově. 'Součástí kontroly byl také test na drogy, kterému se muž na výzvu policistů podrobil. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', uvedla mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem drog
Policisté zastavili ve středu 10. února kolem druhé hodiny odpoledne na ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Ford, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. 'Test na drogy měl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)