Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jen pár metrů dělilo rychlík Rožmberk od tragédie

Doslova jen pár metrů zastavil strojvedoucí rychlíku Rožmberk u Vladislavi na Třebíčsku na trati Jihlava - Brno rozjetou soupravu před autem, které se ve středu 11. února před devátou hodinou ráno zřítilo po smyku přímo na trať. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Osmnáctiletý řidič osobního auta Škoda Octavia projížděl po silnici I/23 od Vladislavi na Třebíč, při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu a povaze silnice, následkem čehož dostal se svým vozidlem smyk, který nevyrovnal, přejel do protisměru a dále vlevo mimo vozovku a zůstal stát na železniční trati na kolejích', popsala nehodu mluvčí.

Na oznámení okamžitě zareagovali operační důstojníci, kteří věděli, že se jedná o velice frekventovanou železniční trať a že je potřeba okamžitě řešit zastavení všech případných vlaků, které by měly místem v danou dobu projíždět. Policisté proto operativně kontaktovali pracovníky Českých drah a zajistili zastavení provozu na trati. Místem měl totiž projíždět rychlík Rožmberk, který se díky provedeným opatřením podařilo strojvedoucímu zastavit jen pár desítek metrů před překážkou na kolejích, kterou tvořilo havarované vozidlo. Naštěstí tak nedošlo ke srážce vlaku a vozidla stojícího na kolejích. Na místo nehody byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Řidič se při nehodě lehce zranil a byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Třebíči. Ve vozidle cestoval kromě řidiče ještě jeho spolujezdec, který vyvázl z nehody bez zranění. Hmotná škoda na havarovaném vozidle dosáhla částky 15 tisíc korun. Z důvodu dopravní nehody a vyprošťování vozidla z kolejiště bylo zpožděno několik vlaků – dva rychlíky a dva osobní vlaky, kdy možná způsobená škoda danými zpožděními bude vyčíslena dodatečně. Případ dopravní nehody zadokumentovali a šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)