Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: žena odjela s autem známého, ten o ničem nevěděl; žena neplatí alimenty

Policisté prověřují případ neoprávněného užívání auta, ze kterého je podezřelá osmadvacetiletá žena. V úterý 9. února přijali policisté ve večerních hodinách oznámení od muže, který postrádal svůj vůz. Po autě začali policisté na Třešťsku na Jihlavsku pátrat a po půlnoci se jim podařilo vozidlo ve městě najít. Zaparkovaný automobil si následně převzal zpět jeho majitel. Policisté provedli šetření a zjistili, že s vozidlem odjela mužova známá, která měla přístup ke klíčům uloženým v domě. Žena odjela s autem bez vědomí a souhlasu majitele. Navíc nevlastní řidičské oprávnění. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu a dále přestupku na úseku dopravy. Případ policisté prověřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Žena neplatí výživné na syna
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy sedmadvacetileté ženě z Třešťska, která neplatí výživné na svého syna. 'Vyživovací povinnost si žena neplní na pětiletého chlapce od konce roku 2019. Měsíčně má platit přes dva tisíce korun, v daném období však uhradil pouze několik plateb. Celkově dluží necelých pětadvacet tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili ženě podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilého muže policisté zajistili
Policisté zajistili ve čtvrtek 11. února kolem šesté hodiny večer opilého muže v bytě na ulici Komenského ve Velkém Meziříčí, který se choval agresivně. 'Policisté na místě u třiapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 1,16 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu jednatřicetiletému muži z Třebíčska. Ve středu 10. února jel před druhou hodinou odpoledne s automobilem po silnici v obci Litohoř. 'Policisté kontrolou zjistili, že řidič má od loňského léta uložen na základě rozhodnutí městského úřadu zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až na začátku příštího roku. Řidičské oprávnění nikdy nevlastnil. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit', uvedla Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Řidič se dále dopustil dopravních přestupků.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 11. února odhalili policisté v Náměšti nad Oslavou řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. 'Před třetí hodinou odpoledne jel devětatřicetiletý muž s vozidlem Škoda Octavia po Masarykově náměstí. Automobil zastavili policisté a provedli kontrolu. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u řidiče pozitivní na marihuanu, dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté řidiči další jízdu zakázali, muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič pod vlivem drog
V úterý 11. února zastavili policisté kolem osmé hodiny večer na ulici Husitská v Havlíčkově Brodě osobní auto Peugeot, jehož řidičem byl dvacetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na drogy. Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Dále policisté zjistili, že vozidlo, které muž k jízdě užil, nemá platnou technickou kontrolu', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. V další jízdě muž pokračovat nesměl a z přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič nadýchal přes dvě promile
Policisté zastavili ve čtvrtek 11. února krátce před druhou hodinou odpoledne na ulici Příkopy v Pelhřimově osobní automobil Seat. 'Jeho osmadvacetiletý řidič se v rámci silniční kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,11 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,89 a 1,75 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)