Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Ve Žďáře nad Sázavou a v Jihlavě se prolomil led pod lidmi, v Polné pod čtyřkolkou

Okolo půl páté odpoledne v sobotu 13. února zasahovali hasiči v Jihlavě v rybníku Borovinka a ve Žďáře nad Sázavou v Konventském rybníku u osob, pod kterými se prolomil led.
Ve Žďáře nad Sázavou se na Konventském rybníku prolomil v 16.25 hodin led pod jednačtyřicetiletým bruslařem. 'Svědci nehody se však zachovali duchapřítomně a muže z ledové vody vyprostili ještě před příjezdem hasičů. Muž následně skončil v péči zdravotníků', informovala mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová.
„Muže, pod kterým se propadl led na rybníku ve Žďáře nad Sázavou záchranáři ošetřili a ponechali na místě události', dodal mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Na rybníce Borovinka v Jihlavě se pod ženou, která se šla na rybník projít také prolomil led. K události vyjížděli hasiči v 16.37 hodin. „I v tomto případě sehráli důležitou roli svědci události, kteří ženu zachránili ještě před příjezdem hasičů. Oba případy spojuje také to, že jak pod mužem, tak také pod ženou se prolomil led v místě přítoku. I když několikátým dnem mrzne, tak právě v místech, kde je přítok nebo odtok není tloušťka ledu v mnoha případech dostačující', dodala P. Musilová.
„Ženu, pod kterou se prolomil led v Borovince, záchranáři transportovali k dalšímu vyšetření na urgentní příjem do jihlavské nemocnice', doplnil P. Janáček.

'V tomto týdnu se jedná již o třetí případ zásahu hasičů v souvislosti s bruslařskou sezonou. V pátek 12. února krátce po půl páté odpoledne zasahovali polenští a jihlavští hasiči na rybníce Peklo v Polné, kde se prolomil led pod řidičem čtyřkolky. Z nehody vyvázl bez zranění. Čtyřkolku museli ale hasiči z ledové vody vyprostit za použití navijáku', doplnila informace mluvčí hasičů P. Musilová.

Foto: ilustrační

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)