Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na Jihlavsku lidé darovali na tříkrálovou sbírku více jak jeden milion korun

Do tříkrálových pokladniček na Jihlavsku se letos i přes nepříznivou pandemickou situaci kvůli koronaviru vybrala částka ve výši 1.055.832 korun. Uvedl to hlavní koordinátor sbírky z Oblastní charity v Jihlavě Roman Mejzlík.
Peníze budou použity na podporu rekonstrukce budovy Centra sociálních služeb ul. Mahenova 16 v Jihlavě – úprava prostor pro služby Bárka – domácí hospic a odlehčovací službu Adapta, na nákup nových aut pro domácí hospic Bárka, na zajištění materiálů a provozu Dobrovolnického centra, posílení vozového parku terénních služeb pečujících zejména o seniory a na podporu služeb jihlavské charity.

Uvedená suma je prozatím průběžná. Výsledek pracovníci charity hodnotí za období od 1. – do 24. ledna, kdy lidé mohli svůj příspěvek vhodit do stacionárních pokladniček, poslat peníze na Tříkrálový účet nebo zaslat dárcovskou sms. Ovšem stále je možné přispívat: „S ohledem na letošní vývoj epidemiologické situace a vládní nařízení, bylo rozhodnuto, že bude online koleda prodloužena až do 30. dubna. Proto budeme rádi, pokud ještě někdo neměl možnost přispět, aby navštívil webové stránky www.trikralovasbirka.cz. Tam si může pustit veselý klip s panem Onlajnem a vhodit příspěvek do virtuální kasičky. Tento způsob je v dnešní době strachu z nákazy zcela bezpečný a jednoduchý. Pokud jsou mezi námi lidé, kteří jsou z výsledku zklamání anebo chtějí pomoci našim starším spoluobčanům podat návod k online platbě, tak budeme velmi vděčni', informoval R. Mejzlík.

Perličkou letošní netradiční sbírky je obec Puklice, kde se podařil přispívajícím zajímavý počin, když jako jedni z mála zaznamenali navýšení výtěžku z loňských 20.329 Kč na ještě lepších 22.900 Kč, a to bez aktivního koledování po domácnostech. Zaznamenán byl také zájem se zapojit do sbírky i u nové obce Pavlov u Stonařova, kde v prvním ročníku vybrali místní pěknou částku 7.148 Kč; v kostele sv. Víta, bylo možné přispět už i v minulých letech. Jedná se tedy o první realizaci sbírky mezi občany v obci.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)