Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: žena se po napadení agresorem léčila více než měsíc, krádež peněženky z auta, drogy za volantem

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů jednačtyřicetiletému muži, který v polovině prosince v obci na Polensku na Jihlavsku napadl svoji známou. Muž přišel před desátou hodinou dopoledne k domu, neoprávněně se dostal na pozemek a násilně si vynutil vstup do domu, kde žena bydlí. Fyzicky ji napadl opakovanými údery do oblasti hlavy. Následně z místa odešel. Napadená žena utrpěla zranění a musela vyhledat lékařské ošetření. Policisté prováděli šetření, výslechy osob a vyžádali si také lékařské zprávy. Léčení napadené ženy si vyžádalo více než měsíc. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Pachatel ukradl z auta peněženku
Policisté pátrají po zloději, který v úterý 16. února před druhou hodinou odpoledne v ulici Zimní v Jihlavě odcizil peněženku z vozu. 'Pachatel využil toho, že zaparkovaný automobil Hyundai byl sice uzavřený, ale neuzamčený. Ze sedačky spolujezdce odcizil peněženku, ve které byla uložena finanční hotovost, platební karta, osobní doklady a další věci a způsobil tak škodu za bezmála tři tisíce korun', informovala mluvčí Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, po pachateli pátrají.

Řidič byl pod vlivem marihuany
Ve středu 17. února odhalili policisté v Jemnici na Třebíčsku řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. 'Před druhou hodinou odpoledne jel muž s vozidlem Renault Laguna po ulici U Černého mostu. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u řidiče pozitivní na marihuanu, dechová zkouška u něho byla negativní. Třicetiletý muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali, muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Drogy amfetamin a marihuana za volantem
Policisté kontrolovali ve středu 17. února krátce před třetí hodinou odpoledne na ulici Pražská v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na drogy. 'Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Policisté zastavili ve středu 17. února kolem půl čtvrté odpoledne na ulici Pražská v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. 'Jeho čtyřiadvacetiletý řidič se na výzvu podrobil testu na drogy. Výsledek byl pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', dodala S. Rázlová. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili ve středu 17. února kolem jedné hodiny odpoledne vozidlo, jehož jednašedesátiletý řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Peugeot kontrolovala policejní hlídka v Radostíně nad Oslavou na Žďársku. 'Dechová zkouška, které se muž na výzvu podrobil, byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,92 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a jeho hodnota byla 0,86 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Třicetiletého řidiče vozidla Volkswagen zastavili ve středu 17. února kolem půl desáté večer na ulici Santiniho žďárští policisté. Dechová zkouška, kterou policisté u muže provedli, byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,57 promile. Pozitivní výsledky vykázala také opakovaná měření. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Také tento řidiče se bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)