Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Osmnáctiletý mladík z Olomoucka posprejoval v Třebíči čtrnáct objektů

Objasnit se podařilo trestnou činnost sprejera, který v Třebíči poškodil více než desítku objektů, zejména domy a garáže. Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmnáctiletý mladík z Olomoucka. Dopadnout muže se podařilo díky výborné spolupráci policistů a strážníků městské policie.
Ke spáchání činu došlo ze středy 3. února na čtvrtek v okolí ulice Obránců míru. „Řádění“ sprejera neunikly fasády rodinných domů, bytových domů, garáže či zeď. Jednalo se o nápisy v délkách několika metrů. Modrou barvou poškodil sprejer například dům na ulici Mezníkova a majiteli tak způsobil škodu za přibližně sedm tisíc korun. Na ulici Viktorinova přišly k újmě především garáže. Čtyřmetrový nápis muž například nasprejoval na stěnu garáže a u dalších poškodil vrata. Celková škoda přesáhla pětapadesát tisíc korun.

Ve čtvrtek přijali policisté v ranních hodinách oznámení o posprejování domu na ulici Mezníkova a případ začali prověřovat. Zjistili, že v lokalitě jsou poškozeny také další objekty. Místa činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Do pátrání po pachateli se zapojili také strážníci městské policie. Právě spolupráce s městskou policií se při objasňování případu ukázala jako zásadní, podařilo se jim totiž zjistit podstatné informaci k podezřelému muži.

Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě sdělil policejní inspektor osmnáctiletému muži podezření ze spáchání trestného činu. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ dodal npor. Libor Matoušek, DiS., vedoucí třebíčského obvodního oddělení. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Za spáchaný trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Foto: ilustrační, policie ČR

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)