Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Den otevřených dveří na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě proběhne virtuálně; nabídne unikátní prohlídku budovy i chat se studenty

Prostor pro dotazy uchazečů se zástupci školy a stávajícími studenty, díky kterým získají zájemci o studium přehled o přijímacím řízení a možnostech studia. Interaktivní 3D prohlídka, která umožní návštěvníkům prozkoumat historickou budovu i novou přístavbu výukového centra. Tak by se dal stručně shrnout základ virtuálního Dne otevřených dveří Vysoké školy polytechnické Jihlava, který proběhne v sobotu 20. února od 13 do 16 hodin na www.vspj.cz.
Loni ještě stihla jihlavská vysoká škola zájemce o studium uvítat osobně těsně před tím, než vypukla první vlna pandemie. Jedná se tedy vůbec o první ročník této tradiční akce, který proběhne kompletně on-line. Program dne otevřených dveří jediné vysoké školy v Kraji Vysočina se ponese v neformální rovině. „Chceme zájemcům o studium i široké veřejnosti ukázat, jaké studium u nás opravdu je. Na chatu proto budou s uchazeči komunikovat stávající studenti jednotlivých oborů, protože právě oni jim mohou upřímně říct, jak to u nás chodí,“ upřesňuje tisková mluvčí Vendula Marešová. „Neprezentujeme možnosti studia ani předtočenými propagačními medailonky jako řada ostatních škol. Rozhodli jsme se být autentičtí a použít záznamy živých přenosů, které vznikly ve spolupráci akademiků a studentů během on-line veletrhů vysokých škol.“

Kromě chatovacích místností bude návštěvníkům webu vůbec poprvé zpřístupněna unikátní virtuální prohlídka s interaktivními prvky. Z pohodlí domova tak budou moct zavítat do bývalé soudní sítě, nyní historické auly, nové přístavby výukového centra včetně virtuální továrny i odborných laboratoří a učeben. Trasu prohlídky si každý může zvolit sám podle toho, co ho zajímá. Pro samotnou účast na Dni otevřených dveří není nutná registrace, ani si není potřeba instalovat žádný speciální program.

Vysoká škola polytechnická Jihlava je jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina nabízející tříleté bakalářské studijní programy/obory: Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi, Aplikovaná informatika, Aplikované strojírenství, Cestovní ruch, Finance a řízení, Porodní asistentka, Všeobecná sestra a Zdravotně sociální pracovník. Škola rovněž nabízí studium v rámci univerzity třetího věku, zahraniční pracovní stáže a výměnné zahraniční pobyty. Jako jediná vysoká škola v ČR provozuje vlastní cestovní kancelář a je autorizovaným zkouškovým centrem British Council.

Vendula MAREŠOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)