Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta

Policisté prověřují případ vloupání do rekonstruované budovy, ke kterému došlo na ulici Nábřežní ve Žďáře nad Sázavou. Pachatel v době od pátku 19. února do pondělí 22. února vnikl do vnitřních prostorů objektu, které prohledal a ukradl nářadí v hodnotě přes dvacet tisíc korun. Policisté místo případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muži poslali peníze na účet, nedostali nic
Policisté prošetřují dva případy podvedených mužů z Telčska na Jihlavsku. 'Jeden z nich zareagoval na inzerát nabízející na internetu k prodeji mobilní telefon. Muž se s prodávajícím dohodl a zaslal na jeho účet sedm tisíc korun. Po zaplacení částky s ním ale přestal prodávající komunikovat a telefon muž neobdržel. Druhý podvedený si na internetovém portálu s bazarovým zbožím chtěl koupit playstation za necelé čtyři tisíce korun. Po zaplacení zálohy s ním přestal prodávající komunikovat, zboží podvedený muž přes opakované výzvy neobdržel a nebyly mu vráceny ani již zaplacené peníze', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté oba případy šetří a opětovně apelují na občany, aby byli při nakupování na internetu obezřetnější, obzvláště pokud se jedná o placení předem.

Vloupání do vozidla
Policisté prověřují případ vloupání do zaparkovaného vozidla, ke které došlo v úterý 23. února v Třebíči. 'V době kolem půl šesté večer na parkovišti u obchodu na ulici Pražská vnikl pachatel do vozidla Ford, odkud odcizil tašku s notebookem a kabelku, ve které byla mimo jiné uložena peněženka s finanční hotovostí, platební kartou a doklady. Způsobil tak škodu za více než dvacet tisíc korun', uvedla Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 24. února jel po jedné hodině odpoledne po silnici mezi obcemi Vladislav a Třebíč řidič automobilu Renault. Policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. 'U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,16 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté osmačtyřicetiletému muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', uvedla policejní mluvčí J. Kroutilová.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Pelhřimovští policisté zastavili ve středu 24. února krátce pře druhou hodinou na ulici Humpolecká osobní automobil Audi. 'Provedená lustrace ukázala, že jeho padesátiletý řidič má od ledna letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu jednoho roku. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem drog
Ve středu 24. února před desátou hodinou dopoledne zastavili policisté na ulici Dolní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednatřicetiletý muž. 'Výsledek testu byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)