Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vloupání do auta; dvě ženy se popraly; opilý cyklista

Policisté prověřují případ vloupání do zaparkovaného vozu ze středy 24. února v Jihlavě, kdy pachatel vnikl do auta kolem půl deváté dopoledne na parkovišti u obchodu na ulici Jiráskova. Z vozidla VW Passat odcizil kufřík s digitálním multimetrem, nářadím a dalšími věcmi. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a o pachateli a odcizených věcech pátrají. Policisté dále připomínají, že vozidlo není vhodným místem k uložení cenných věcí. V případě, že osádka automobil opustí, neměly by v něm zůstávat mobilní telefony, peněženky, kabelky, notebooky či tablety a zavazadla. Odložené věci ve vozidle se velmi snadno mohou stát cílem pachatele. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Dvě opilé ženy se popraly, jedna skončila na záchytce
Ve středu 24. února byli policisté v Jihlavě před desátou hodinou večer přivoláni do domu na ulici Havlíčkova, kde dle přijatého oznámení došlo k napadení mezi dvěma ženami. Hlídka vyjela na místo. 'Policisté zajistili opilou pětadvacetiletou ženu, která se chovala agresivně a vznikla obava, že bude i nadále jednat násilně. Nespolupracovala a odmítala uposlechnout pokyny. Druhou ženu po předchozí slovní rozepři napadla a ta utrpěla poranění v oblasti hlavy. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 1,41 promile alkoholu', popsala incident mluvčí policistů Jana Kroutilová. Napadená žena utrpěla zranění a zdravotnickou záchrannou služba byla převezena na ošetření do nemocnice. Opilou ženu policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, je podezřelá ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku.

Silně opilá žena skončila na záchytce
Ve čtvrtek 25. února krátce před pátou hodinou odpoledne přijali oznámení o opilé ženě, která se nacházela v jednom z domů v Počátkách na Pelhřimovsku a verbálně napadala svého známého. Operační důstojník na místo vyslal policejní hlídku. 'Jednalo se o pětačtyřicetiletou ženu, která vykazovala známky značné opilosti. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že žena bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ji zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce žena nadýchala 4,35 promile alkoholu', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Dále se bude zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití.

Opilý cyklista
Policisté zastavili ve středu 24. února v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku cyklistu pod vlivem alkoholu. 'Čtyřiatřicetiletého muže zastavila policejní hlídka kolem deváté hodiny večer na ulici 5. Května. Jel na neosvětleném jízdním kole a kličkoval na vozovce. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 0,83 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a jeho hodnota byla 0,85 promile', uvedla Stanislava Rázlová. V jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič je podezřelý z přestupku, byl pod vlivem marihuany
Ve čtvrtek 25. února odhalili policisté v Jemnici řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. 'Po třetí hodině odpoledne jel sedmadvacetiletý muž s vozidlem Iveco po ulici U Černého mostu. Automobil zastavili policisté a provedli kontrolu. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u muže ukázal přítomnost marihuany', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali, muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Jednatřicetiletého řidiče, u něhož test na drogy vykázal pozitivní výsledek, odhalili ve čtvrtek 25. února policisté. Muž jel ve vozidle Škoda na ulici Pražská v Pelhřimově, kde ho před devátou hodinou večer kontrolovala policejní hlídka. 'Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', uvedla mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili ve čtvrtek 25. února kolem půl deváté večer na ulici Horní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,60 promile alkoholu. Výsledek opakované dechové zkoušky byl blízký prvnímu měření', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)