Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež horského kola; krádež kabelky, řidiči pod vlivem alkoholu a drog

Horské dámské jízdní kolo Rockrider černé barvy ukradl od poloviny února do soboty 27. února na ulici Jívová v Bystřici nad Pernštejnem neznámý zloděj ze sklepní kóje, u které poškodil zámek. Škoda je asi šest tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Krádež kabelky
Policisté prověřují případ krádeže kabelky ze zaparkovaného vozidla, ke které došlo v pondělí 1. března v Kostelci na Jihlavsku. 'V době mezi čtvrtou hodinou ráno a jedenáctou dopoledne vnikl pachatel na parkovišti do nezajištěného vozidla Renault a odcizil z něho kabelku, ve které byla mimo jiné uložena peněženka s finanční hotovostí, platební kartou a doklady. Způsobil tak škodu za necelých pět tisíc korun', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v pondělí 1. března kolem osmé hodiny ráno u Obrataně na Pelhřimovsku osobní auto Ford, jehož řidičem byl šestatřicetiletý muž. 'Dechová zkouška činila 0,75 promile alkoholu, také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', informovala mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem drog
V pondělí 1. března kolem půl desáté dopoledne zastavili policisté na silnici druhé třídy u Sedliště na Pelhřimovsku osobní auto Ford. 'Jeho jednadvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Test byl pozitivní na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 1. března odhalili policisté řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. 'Před polednem jel třicetiletý muž s vozidlem BMW v Rapoticích na Třebíčsku, kde ho zastavila hlídka a provedla kontrolu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou u muže ukázal přítomnost amfetaminu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali, je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)