Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kvůli počasí se stalo na Vysočině ráno třináct nehod, nejvážnější na Třebíčsku

Na Vysočině k ránu nasněžilo, teploty se pohybovaly kolem nuly a počasí tak způsobilo komplikace v dopravě, kdy policisté zaznamenali od šesté hodiny ranní do 10.30 hodin oznámení o třinácti dopravních nehodách. Čtyři lidé utrpěli zranění. Nejvážnější nehoda se stala mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou, při které skončili se zraněním tři lidé v nemocnici.
Deset minut před osmou hodinou ráno havaroval na silnici mezi obcemi Nevcehle a Urbanov na Jihlavsku řidič osobního vozidla, který se při nehodě zranil.

Krátce před devátou hodinou pak havaroval na silnici u obce Krasonice na Jihlavsku sypač, který se převrátil na bok. Při této nehodě se nikdo nezranil.

'V 9.40 hodin jsme přijali oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla a osobního vozidla na silnici I. třídy mezi Kralicemi nad Oslavou a Náměští nad Oslavou na Třebíčsku. Z prvotního šetření vyplývá, že řidič nákladního vozidla dostal s vozidlem smyk a narazil do stojícího služebního vozidla Policie ĆR, které narazil na svodidla. Poté nákladní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se v příkopu. Při nehodě se zranili tři lidé – dva z nich jsou policisté a třetím je řidič nákladního vozidla. Všechny tři převezli záchranáři do nemocnice v Třebíči', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Doplnila, že silnice I/23 je kvůli zásahu složek IZS v místě neprůjezdná.

Foto Policie: nahoře nehoda kamionu u Krasonic na Jihlavsku; dole nehoda u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)