Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: muž vlezl násilím do domu své známé, skončil v cele; muž vyhrožoval rodině likvidací

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu čtyřiadvacetiletému muži z Brněnska, který ve čtvrtek 25. února přijel v časných ranních hodinách do obce na Třebíčsku, a to k rodinnému domu, kde žije jeho bývalá přítelkyně. Muž vylezl na balkon a vnikl do domu, kde rozbil zrcadlo, televizi a skleněné výplně dveří. Obyvatelku domu hluk vzbudil a přivolala policisty, kteří muže dopadli, zadrželi a odvezli ho na policejní oddělení, kde byl umístěn do cely. Škoda, kterou muž způsobil, byla vyčíslena na více než pět tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž vlezl násilím do domu, obyvatelům vyhrožoval likvidací
Policejní inspektor sdělil šestačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu nebezpečného vyhrožování. Na začátku ledna přišel v obci na Třešťsku na Jihlavsku večer k domu, kde žije rodina, kterou znal. 'Za použití násilí se dostal dovnitř, kde rozbil dveře. Muž se choval značně agresivně a přítomným obyvatelům domu vyhrožoval likvidací, následně se otočil a odešel. Ke zranění osob nedošlo. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Poškozením dveří vznikla škoda za necelý jeden tisíc korun', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté sdělili muži z Jihlavska podezření ze spáchání dvou trestných činů. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 3. března kolem páté hodiny odpoledne přijali policisté oznámení o muži, který se nacházel v domě na ulici Pražská v Havlíčkově Brodě a vyhrožoval, že si ublíží. 'Policisté na místě nalezli devětadvacetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška. Její naměřená hodnota činila 2,85 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat a ohrozí svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič byl opilý, navíc nevlastní řidičák
Ze spáchání dopravních přestupků je podezřelý řidič, kterého policisté zastavili ve čtvrtek 4. března před čtvrtou hodinou odpoledne u obce Lažínky. na Třebíčsku 'Třiatřicetiletý muž jel s vozidlem Citroen po silnici ve směru na Litohoř. Řidič při kontrole nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že muž ani není držitelem řidičského oprávnění. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 0,43 promile alkoholu', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Žena za volant usedla pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili ve čtvrtek 4. března kolem deváté hodiny ráno na silnici druhé třídy u obce Světnov osobní automobil Škoda, jehož řidičkou byla sedmatřicetiletá žena. 'Součástí silniční kontroly bylo také odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,52 promile alkoholu. Výsledek opakované dechové zkoušky vykázal hodnotu blízkou prvnímu měření', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté ženě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Žena se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Řidička nadýchala téměř dvě promile
Policisté zastavili ve čtvrtek 5. března ve večerních hodinách na ulici Brněnská v Novém Městě na Moravě na Žďársku osobní auto Renault, jehož řidičkou byla čtyřiačtyřicetiletá žena. 'Ta se v rámci kontroly podrobila dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,80 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní', uvedla S. Rázlová. V další jízdě již žena pokračovat nesměla. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)